Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на Samsung Galaxy S23/S23+

Имам телефона от месец и нещо и като цяло съм доволен от батерията,но последните проценти са като секундарник направо(последните5% са за 3 4 минути при еднакви условия на телефона и при горните проценти на батерията)

Sony Ericsson T630 /2008/  Sony Ericsson K810 /2008-2014/  Samsung Galaxy S4 /2014-2018/ Sony Xperia XZ Premium  /2018- 2024/ Samsung Galaxy S23 /2024 -/
Цитирай
Аксесоари

Аз съм пуснал адаптивната също защита на батерията днес и ще видя. Чудя се това дозареждане между 95 и 100 процента дали не е по-лошо и от другото?

Изпратено от моят SM-S918B с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2024-04-02, 21:38:03)Marto.g написа:  Аз съм пуснал адаптивната също защита на батерията днес и ще видя. Чудя се това дозареждане между 95 и 100 процента дали не е по-лошо и от другото?

Изпратено от моят SM-S918B с помощта на Tapatalk

И аз не знам вече, след новия ъпдейт имаме вече трии опции, basic, adaptive и третата maximum. Третата си я имаше и преди и зареждаше телефона до 85, каква е логиката сега да го намалят до 80 не знам... Отделно и аз мисля като тебе, тя батерията хем е малка, хем като почвам деня с 80% доста често не мога да избутам деня, така че почнах вече да си го зареждам до 100%, кел файда иначе, в крайна сметка няма да ме ровят с тоя тел и това по-често зареждане (с идеята да е между 20 и 80), си мисля, че пак се скъсява живота и циклите на батерията anyway.
п.с. А иначе за ъпдейта генерално и аз още не мога да преценя как се държи тела и батерията дали не е по-зле. Също така не направих клийн инсталация, а просто ъпдейтнах и не знам дали не беше грешка. Някои анимации ми се струват леко лагави, но да видим.

Meizu MX4 and Yoga Tablet 10 HD+
You shouldn't throw stones if you live in a glass house and if you got a glass jaw, you should watch yo mouth...
[-] 2 потребители изказват благодарност на disrespectful за това мнение:
  • Marto.g, vladofena
Цитирай

Ъпдейта е топ може би с изключение на батерията засега, но винаги особено след голям ъпдейт батерията не е топа поне за седмица две. В повечето случаи до следващия месечен ъпдейт докато оптимизират нещата. Про мен всичко друго след ъпдейта работи по-добре от преди и някои от нововъведенията ми вършат добра работа.
Защитата на батерията преди я пусках до 85% и ми беше предостатъчна (аз съм с s23+) сега тествам опцията адаптивна. Добре се държи, работи коректно и би трябвало да пази батерията също толкова добре, но реално да имаш батерия на 100% в началото на деня. Това което забелязах е че се учи и става по-добра.
Реално зарежда до 80%, цяла вечер седи на 80% и преди да се събудиш вдига до 100,като спира зареждането 2-3сек след като стигне 100%, т.е стига 99 и малко, тъй като като го вдигна от зарядното след няма и минута ползване пада на 99%.
Вчера при нормалното за мен ползване имах някъде към 8.30ч екран при нормални преди ъпдейта 9ч. Ще видим как ще е в бъдеще. Очаквам подобрение след ъпдейта април месец. След първия основен ъпдейт винаги е така и докато батерията се адаптира отново.

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

Цитирай

С около половин час по-малко време на екран ми прави преди ъпдейта до 6.1. Не е фрапиращо, вероятно идва разликата от това че с адаптивна защита на батерията реално все едно зарежда до 99 а не до 100% и от това че винаги при голям ъпдейт няма особена оптимизация за батерията, тва го правят със следващите два ъпдейта.

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

Цитирай

Първите дни след ъпдейта към 6.1, батерията се държеше 1:1 както обикновено, нито по-зле, нито по-добре.

Минаха 10на дни и в момента след всички ъпдейти, държи едно 30% по-малко минимум. На мобилни стана трагедия, а като провеждам разговори мога да гледам буквално как падат проценти. Не използвам нито една от т.н. AI-услиги, в които не виждам никакво AI, дори специално за галерията, нещата са крачка назад.
Не мога да приема, че след всеки ъпдейт трябва да връщам заводски настройки и да настройвам и да влизам в 50 приложения отново. Това ще е гати слугинажа. Освен това, чета по руските форуми и този на самсунг, че и от ресет специално в този момент, полза няма.
Цитирай

(Вчера, 08:52:34)boandroid написа:  Първите дни след ъпдейта към 6.1, батерията се държеше 1:1 както обикновено, нито по-зле, нито по-добре.

Минаха 10на дни и в момента след всички ъпдейти, държи едно 30% по-малко минимум. На мобилни стана трагедия, а като провеждам разговори мога да гледам буквално как падат проценти. Не използвам нито една от т.н. AI-услиги, в които не виждам никакво AI, дори специално за галерията, нещата са крачка назад.
Не мога да приема, че след всеки ъпдейт трябва да връщам заводски настройки и да настройвам и да влизам в 50 приложения отново. Това ще е гати слугинажа. Освен това, чета по руските форуми и този на самсунг, че и от ресет специално в този момент, полза няма.
Има полза от ресет .Ресетнах моята ултра и чистата 23ка и нямам нито загряване ,а батерията държи като нова.Наистина е адски неприятно това с заводските настройки,но аз съм си свикнал и го правя всеки път след ъпдейти.Дори започнах да се замислям за смяна на операционната система
[-] 1 потребител изказва благодарност на sdeikov22 за това мнение:
  • OGIER
Цитирай

Защо правите хард ресет след ъпдейта до 6.1,какви помага....При мен един ден е добре батерията един ден не е...Ама аз от 8 до 17 съм с включени мобилни данни и не ги спирам и след това на домашния wifi.Така правя 7 часа и някоя минута до 7и30 макс SoT.

Ако съм вкъщи цял ден на Wifi и както държа яркостта ниска ще ударя сигурно 10 часа.

Sony Ericsson T630 /2008/  Sony Ericsson K810 /2008-2014/  Samsung Galaxy S4 /2014-2018/ Sony Xperia XZ Premium  /2018- 2024/ Samsung Galaxy S23 /2024 -/
Цитирай

(Вчера, 09:32:29)sdeikov22 написа:  Има полза от ресет .Ресетнах моята ултра и чистата 23ка и нямам нито загряване ,а батерията държи като нова.Наистина е адски неприятно това с заводските настройки,но аз съм си свикнал и го правя всеки път след ъпдейти.Дори започнах да се замислям за смяна на операционната система

Хубаво ама аз с този телефон работя. Нямам след това две седмици да обикалям институции за активации на приложения и подобни, страшно е. Веднъж го направих и ми се отщя да използвам техника. 
Иначе аз пък идвам от другата операционна система и преживявам тотален шок, реших да взема флагман, за да избегна този момент, но явно при Самсунг, нещата са много назад с материала. 
Септември месец ще го пусна на пазара S23ката и ще взимам 16ка, нямам нерви просто за подобни хамалогии.
[-] 1 потребител изказва благодарност на boandroid за това мнение:
  • sdeikov22
Цитирай

Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)