Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Актуализации на Samsung Galaxy S23/S23+

Сега пристигна 23+ 2,5GB update. Засега невиждам големи подобрения. Но телефона е в мен от вчера.

Изпратено от моят SM-S918B с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S24 Ultra 512GB Titanium Black
[-] 1 потребител изказва благодарност на maniaka198 за това мнение:
  • OGIER
Цитирай
Аксесоари

На малкия S23 и аз получих голям ъпдейт. Ще видим какво реално е донесъл в следващите дни. Аз така или иначе нямам много забележки относно работата на телефона освен гадното лагване при отключване, когато не е пипан няколко часа и е приспал дори собствената си UI. Също и камерата винаги се очаква нещо там. Но като цяло това е първият Samsung от години насам, който си работи супер още Out of the box и не чакам ъпдейтите с нетърпение.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
[-] 2 потребители изказват благодарност на Bavarche за това мнение:
  • OGIER, tony666
Цитирай

https://www.sammobile.com/news/galaxy-s2...ne-update/

Предимно по камерата са подобренията явно, браво...

Доколкото знам трябва да оправи някои проблеми с фокуса, HDR-процеса и shutter lag-а.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Ivanov_1994 за това мнение:
  • OGIER
Цитирай

Да. И пръстовия огпечатък са оправили.
Цитирай

То хубаво получихме ъпдейт 2гб, обаче след него тая батерия взе нещо много бързо за пада, че не знам! Едното за сметка на другото.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Sashko_Trg за това мнение:
  • MartinVT07
Цитирай

Просто изчакай системата и приложенията да се оптимизират след актуализацията.

Цитирай

(2023-06-30, 09:50:23)NoMaD написа:  Просто изчакай системата и приложенията да се оптимизират след актуализацията.

То хич да не е бяха доста проложения, които трябва да се оптимизират.
Цитирай

И при мен батерията след ъпдейта започва да пада по бързо.Какво правим сега?
Цитирай

Чакаш следващия, който е тръгнал вече в някои региони
[-] 1 потребител изказва благодарност на emzo за това мнение:
  • Dowper
Цитирай

(2023-07-03, 19:31:11)stoichkov8 написа:  И при мен батерията след ъпдейта започва да пада по бързо.Какво правим сега?

изчисти си кеша през рекавъри менюто. При мен на ултрата се оправи така.

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet 512GB
Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 512GB
Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Brown 512GB
Samsung Galaxy Note 10+ Aura White 256GB

Цитирай

Как и от къде става това може ли да ми обясните подробно?
Цитирай

(2023-07-05, 04:34:49)stoichkov8 написа:  Как и от къде става това може ли да ми обясните подробно?

Изключваш телефона> свързваш с кабел към компютър> задържаш Volume Up и Power бутона, докато не се покаже логото и ги отпускаш> Wipe Cache Partition> рестарт

Galaxy S8> Galaxy S20+ Grey> Galaxy S23+ Green
[-] 2 потребители изказват благодарност на trendata за това мнение:
  • Dowper, OGIER
Цитирай
Bug 

Дали някой от вас с Samsung s23 е инсталирал юнския ъпдейт? И ако да, има ли подобрение с проблема със размазването при снимане на документи? Ще бъда благодарен, ако някой сподели и снимка.

(2023-06-23, 14:47:19)Bavarche написа:  На малкия S23 и аз получих голям ъпдейт. Ще видим какво реално е донесъл в следващите дни. Аз така или иначе нямам много забележки относно работата на телефона освен гадното лагване при отключване, когато не е пипан няколко часа и е приспал дори собствената си UI. Също и камерата винаги се очаква нещо там. Но като цяло това е първият Samsung от години насам, който си работи супер още Out of the box и не чакам ъпдейтите с нетърпение.

Нямам търпение да кажеш как са снимките при близък план. Има ли подобрение, когато снимаш документ? Дали са изчистили проблема (така наречения "бананагейт"). Ще бъда благодарен, ако пуснеш някоя снимка Smile
Поздрави
Цитирай

(2023-07-05, 12:29:13)tony666 написа:  Дали някой от вас с Samsung s23 е инсталирал юнския ъпдейт? И ако да, има ли подобрение с проблема със размазването при снимане на документи? Ще бъда благодарен, ако някой сподели и снимка.

Нямам търпение да кажеш как са снимките при близък план. Има ли подобрение, когато снимаш документ? Дали са изчистили проблема (така наречения "бананагейт"). Ще бъда благодарен, ако пуснеш някоя снимка Smile
Поздрави
1-вата снимка е на 1х а 2-рата на 3х
Никаква разлика не виждам аз и преди имах подобни снимки, но не ги пазя.

Samsung Galaxy S23Ultra - The Beast   Android

[-] 1 потребител изказва благодарност на mom4ev за това мнение:
  • tony666
Цитирай

Има си го "бананагейт"-а според мен. Качвам 3 снимки. Първата е близък план с 1х, втората е с 3х от разстояние така, че да покрие листа, а третата е пак с 3х, но от същото разстояние както първата. За съжаление са скрийншоти, но според мен достатъчно ясно се вижда. Според мен обаче след като с 3х може да се правят "100 пъти" по-добри макро снимки, не виждам смисъл да се дълбае и драматизира. Аз лично се родих с 3х-камерата, защото постоянно ми се налага да снимам разни детайли, а освен, че снимките са по-детайлни, не се налага да завирам телефона. В крайна сметка обаче съм съгласен, че това реално е проблем и недоумявам как мастити сайтове, които пускат ревюта не са го отразили.

П.С. И аз не пазя първите снимки преди ъпдейта, но чисто субективно май е по-добре сега...малко. :-)

Прикачени файлове Миниатюри

Samsung Galaxy S23
[-] 1 потребител изказва благодарност на larana за това мнение:
  • tony666
Цитирай

(2023-07-05, 21:02:47)larana написа:  Има си го "бананагейт"-а според мен. Качвам 3 снимки. Първата е близък план с 1х, втората е с 3х от разстояние така, че да покрие листа, а третата е пак с 3х, но от същото разстояние както първата. За съжаление са скрийншоти, но според мен достатъчно ясно се вижда. Според мен обаче след като с 3х може да се правят "100 пъти" по-добри макро снимки, не виждам смисъл да се дълбае и драматизира. Аз лично се родих с 3х-камерата, защото постоянно ми се налага да снимам разни детайли, а освен, че снимките са по-детайлни, не се налага да завирам телефона. В крайна сметка обаче съм съгласен, че това реално е проблем и недоумявам как мастити сайтове, които пускат ревюта не са го отразили.

П.С. И аз не пазя първите снимки преди ъпдейта, но чисто субективно май е по-добре сега...малко. :-)

Много благодаря за снимките. На първата снимка Х1 не виждам разлика от преди.
А какво става с  опцията Х2 ?, или на малкия S23 не е добавена? Защото четох, че в новия голям ъпдейт, който е 2,2GB имало и такова.
Цитирай

Опцията х2 е само в портретен режим.
Като цяло май камерата не блести с кой знае какви качества, или аз още се боря с нея и не мога да нацеля настройките ѝ.

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
[-] 1 потребител изказва благодарност на MapTo_D за това мнение:
  • tony666
Цитирай

(2023-07-06, 12:18:09)MapTo_D написа:  Опцията х2 е само в портретен режим.
Като цяло май камерата не блести с кой знае какви качества, или аз още се боря с нея и не мога да нацеля настройките ѝ.

Изобщо не блести, като видя какви снимки съм правил със с21фе и този направо...
Само къде си дадох парите и то за чисто нов.

Samsung Galaxy S23Ultra - The Beast   Android

Цитирай

(2023-07-05, 20:43:37)mom4ev написа:  1-вата снимка е на 1х а 2-рата на 3х
Никаква разлика не виждам аз и преди имах подобни снимки, но не ги пазя.

Не знам какво да кажа..., но като цяло май ще пропусна S23. Чакам от години нещо компактно и бързо за да сменя моя S7,но май още ще карам с него.
Тези снимки са правени с него. Имай предвид, че на този документ който съм снимал, текста е доста по малък от нормално принтиран текст на А4. Разлика от 7 години еволюция на камерите на Самсунг сами ще прецените.....

Цитирай

@tony666 с тази тенденция на все по-големи сензори и повече пиксели , не съм убеден че и 24 ще е за теб... този проблем със замазването по краищата не от сега и не се дължи на софтуера, а по-скоро на съотношението сензор-обектив (за по-големите сензори трябва по-големи обективи), относно еволючията на камерите няма какво да коментираме... селфи камерата на 23 снима по-добре от основната на S7... , но явно ти ползваш телефона само за снимане на документи, ако е така се насочи към телефони с по-малки сензори (12mp) или може да се ползва pdf scaner, там софтуера обработва допълнително заснетото и изчиства размазванията...
[-] 5 потребители изказват благодарност на g1kata за това мнение:
  • Dowper, milss, Plamen11, stenlius, tony666
Цитирай

Пийте си хапчетата,защото не е сериозно да сравняваш S7 със S23 Ultra.Имал съм S3,S5,S7,S9 ,както и S20 Ultra и по-добър телефон във всяко отношение от S23 Ultra не съм докосвал до сега
Цитирай

(2023-07-09, 16:02:08)sdeikov22 написа:  Пийте си хапчетата,защото не е сериозно да сравняваш S7 със S23 Ultra.Имал съм S3,S5,S7,S9 ,както и S20 Ultra и по-добър телефон във всяко отношение от S23 Ultra не съм докосвал до сега

Ти четеш ли изобщо, или на теб май са ти свършили Апчетата?

(2023-07-09, 11:00:44)g1kata написа:  @tony666 с тази тенденция на все по-големи сензори и повече пиксели , не съм убеден че и 24 ще е за теб... този проблем със замазването по краищата не от сега и не се дължи на софтуера, а по-скоро на съотношението сензор-обектив (за по-големите сензори трябва по-големи обективи), относно еволючията на камерите няма какво да коментираме... селфи камерата на 23 снима по-добре от основната на S7... , но явно ти ползваш телефона само за снимане на документи, ако е така се насочи към телефони с по-малки сензори (12mp) или може да се ползва pdf scaner, там софтуера обработва допълнително заснетото и изчиства размазванията...

Да спор няма, че е в пъти по добър, но аз снимам много документи и за мен това е драма. Undecided
П.С: Не знам как ще стане, например с "Cam Scanner", но ако е ок, това за мен решава проблема.
Цитирай

(2023-07-09, 18:24:35)tony666 написа:  Ти четеш ли изобщо, или на теб са ти свършили Апчетата?

Да спор няма, че е в пъти по добър, но аз снимам много документи и за мен това е драма. Undecided
Моите хапчета са си добре ,ама и аз снимам документи постоянно с ултрата и моите снимки не са замацани
Цитирай

(2023-07-09, 18:28:45)sdeikov22 написа:  Моите хапчета са си добре ,ама и аз снимам документи постоянно с ултрата и моите снимки не са замацани

При ултра го няма този проблем, а само при S23 и S23+... казах ти че не четеш. Lol Не е лошо, като взимаш отношение по някоя тема да си запознат с нея!

(2023-07-09, 11:00:44)g1kata написа:  @tony666 с тази тенденция на все по-големи сензори и повече пиксели , не съм убеден че и 24 ще е за теб... този проблем със замазването по краищата не от сега и не се дължи на софтуера, а по-скоро на съотношението сензор-обектив (за по-големите сензори трябва по-големи обективи), относно еволючията на камерите няма какво да коментираме... селфи камерата на 23 снима по-добре от основната на S7... , но явно ти ползваш телефона само за снимане на документи, ако е така се насочи към телефони с по-малки сензори (12mp) или може да се ползва pdf scaner, там софтуера обработва допълнително заснетото и изчиства размазванията...

Не че нещо, ама това сега го прочетох в един форум:

Цитирай

Аз ползвам adobe scan, нямат нищо общо , но не мога да гарантирам дали ще е ок. По скоро някой с телефона да каже , че аз съм с ултрата
[-] 1 потребител изказва благодарност на g1kata за това мнение:
  • tony666
Цитирай

Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)