Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Актуализации на Samsung Galaxy S23/S23+

Със 3к камерата не става ли? Аз също ползвам нея като снимам по-малък текст и замазването го няма. Вярно различни са 3х камерите с утлтрата, но мога само да предположа, че проблема е размера на сензора и оптиката, което по-малката 3х камера ще реши.
[-] 1 потребител изказва благодарност на 100 за това мнение:
  • tony666
Цитирай
Аксесоари

Идвам от iPhone 13 pro (там нямах никакви проблеми с камери и качество на снимките, а проблеми с някои приложения) и малко почва да ме е яд, че не си взех някое китайче, като Honor magic 5 pro а отново самсунг, ама си държах на малкия размер, като айфона и се наиграх  Bu

Samsung Galaxy S23Ultra - The Beast   Android

Цитирай

(2023-07-09, 19:49:51)100 написа:  Със 3к камерата не става ли? Аз също ползвам нея като снимам по-малък текст и замазването го няма. Вярно различни са 3х камерите с утлтрата, но мога само да предположа, че проблема е размера на сензора и оптиката, което по-малката 3х камера ще реши.

Дали 3Х може да се използва в приложения като "cam scanner", pdf scanner" и други подобни, или използва само базовите настройки на камерата?
Цитирай

(2023-07-10, 09:12:25)tony666 написа:  Дали 3Х може да се използва в приложения като "cam scanner", pdf scanner" и други подобни, или използва само базовите настройки на камерата?

Не виждам причина да не може, но не съм пробвал. Няма и смисъл да пробвам тъй като в момента имам само ултри под ръка, а 3х камерата е различна все пак. Общо взто аз снимам с 3х защото текст винаги снимам на светло и дори кадъра ми се получава по-лесно отколкото с основната камера. С качеството не виждам проблеми, 3х камерата понякога има леки май хроматични проблеми, но като цяло е супер резултата и не се вижда нищо при снимане на текст.
Цитирай

От днес.

Прикачени файлове Миниатюри

Samsung S23+
Цитирай

(2023-07-10, 15:59:32)msd77 написа:  От днес.

Честито! Айде пиши после как е камерата....., въпреки че май вече става ясно, че камерата продължава да маже на документи.
Цитирай

(2023-07-11, 17:41:31)tony666 написа:  Честито! Айде пиши после как е камерата....., въпреки че май вече става ясно, че камерата продължава да маже на документи.

Случайно ако си мислиш че са променили нещо по камерата   Visslar
ПП: Намалил съм качеството на снимките на 50%, за да мога да ги пусна тук, но това което се вижда си е и на 100%

Samsung Galaxy S23Ultra - The Beast   Android

Цитирай

Това не са нормални снимки за камера в този клас , най меко казано.На практика само по ултрата се опитват да правят нещо другите са ги оставили на доизживяване.

Galaxy S II / Galaxy S III / Galaxy S4 / Galaxy Note 4 / Galaxy S6 edge+ / Galaxy S8+ / Galaxy S9 +/ Galaxy S10+/ Galaxy S21+
Цитирай

(2023-07-11, 20:40:07)mom4ev написа:  Случайно ако си мислиш че са променили нещо по камерата   Visslar
ПП: Намалил съм качеството на снимките на 50%, за да мога да ги пусна тук, но това което се вижда си е и на 100%
Благодаря за снимките
Цитирай

(2023-07-11, 20:40:07)mom4ev написа:  Случайно ако си мислиш че са променили нещо по камерата   Visslar
Ужас, мисля че софтуерно това не може да се оправи понеже проблема си е в лещите на камерата. Единствения начин за оправяне е признаване на дефекта от самсунг и пускане на сервизна акция, което няма как да се случи.

Изпратено от моят SM-S918B с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на salsero за това мнение:
  • tony666
Цитирай

Това си е заради лещите и го има и в средния клас вече, това като явление се сблъсках с него за пръв път 2020 г. при Samsung и бях удивен. Никога не съм знаел защо хората са се оплаквали от такова нещо или за какво съществуват макро камери , никога не съм имал проблем със снимане от близо на обект или текст и така до момента в който не купих Sasmung но след 2020 г. не е само при тях - при повечето вече е така. Сензорите растат, лещите не може да са като на DSLR в това компактно тяло и в общи линии затова се чудя и трябват ли ни 1" сензори - от една страна - повече светлина, от друга - фокус през средата и мазане в краищата което е отвратително.

До 2020 г. съм ползвал Huawei и дори не подозирах , че може да има такъв проблем със снимките но дори техните модели вече са така. За жалост няма какво да направим.

Аз за текст обикновено снимам от малко по-далеч и после режа от 108MP като снимам в режим на текст за да го upscale-не AI и при crop да не е размазано. Същото правих и с S20+ - снимам на 64MP с телефото и после режа. С 12MP главния му сензор още тогава ги имаше драмите. S20 Ultra не коментирам, той и досега едва си хваща фокуса и да не е само на текст.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Ivanov_1994 за това мнение:
  • tony666
Цитирай

(2023-07-12, 18:07:45)Ivanov_1994 написа:  Това си е заради лещите и го има и в средния клас вече, това като явление се сблъсках с него за пръв път 2020 г. при Samsung и бях удивен. Никога не съм знаел защо хората са се оплаквали от такова нещо или за какво съществуват макро камери , никога не съм имал проблем със снимане от близо на обект или текст и така до момента в който не купих Sasmung но след 2020 г. не е само при тях - при повечето вече е така. Сензорите растат, лещите не може да са като на DSLR в това компактно тяло и в общи линии затова се чудя и трябват ли ни 1" сензори - от една страна - повече светлина, от друга - фокус през средата и мазане в краищата което е отвратително.

До 2020 г. съм ползвал Huawei и дори не подозирах , че може да има такъв проблем със снимките но дори техните модели вече са така. За жалост няма какво да направим.

Аз за текст обикновено снимам от малко по-далеч и после режа от 108MP като снимам в режим на текст за да го upscale-не AI и при crop да не е размазано. Същото правих и с S20+ - снимам на 64MP с телефото и после режа. С 12MP главния му сензор още тогава ги имаше драмите. S20 Ultra не коментирам, той и досега едва си хваща фокуса и да не е само на текст.

Много съм свикнал със самсунг и не ми се сменя (всъщност друга марка не съм ползвал) и не знам дали няма да ми липсват опции и настройките на самсунг, но с тези проблеми и за толко пари....не знам дали си заслужава. Бях се насочил към малкия s23, главно заради размера (не понасям тухлите), но и заради други характеристики, като например това, че колкото и да го тормозиш почти не загрява, мощен е и има прилична батерия, но както казах това с камерата ме спря, понеже снимам много документи. Все повече се оглеждам в гугъл пиксел 6А, много ревюта изгледах и честно казано за тия пари просто  няма много конкуренти. Камерата много я хвалят, плюс много други приятни екстри от гугъл и не на последно място поносимия размер и ергономичния вид. Може би трябва да го взема и да преценя, дали ще прежаля самсунг  Big Grin.
Цитирай
Photo 

Това е направено със старият ми samsung s7, и то пратено през вайбър! Ако можеше s23 и s23+ поне да доближи това.....

Цитирай

Днес дойде актуализация!

SGS2>SGS4>SGS6>SGS8>SGS10>SGS20+>SGS22+>SGS23+
Samsung Galaxy Watch 6 Classic 47 mm LTE 
Galaxy Buds Pro
Цитирай
Photo 

От днес

Samsung S23+
[-] 1 потребител изказва благодарност на msd77 за това мнение:
  • Ivan_Bonev
Цитирай

(2023-08-30, 11:52:34)msd77 написа:  От днес

Пиши за промените, когато го тестваш
Цитирай

За момента не виждам разлика камерата я ползвам рядко и не съм критерии.

Samsung S23+
Цитирай

Здравейте, след ъпдейта от преди два дни, телефонът се зарежда само 'бързо', дори и когато опцията е изключена. Ползвам оригиналното зарядно, след ъпдейта е изчистен кеша. Къде да пипна евентуално, че да се оправи това?

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
Цитирай

(2023-09-01, 15:47:36)MapTo_D написа:  Здравейте, след ъпдейта от преди два дни, телефонът се зарежда само 'бързо', дори и когато опцията е изключена. Ползвам оригиналното зарядно, след ъпдейта е изчистен кеша. Къде да пипна евентуално, че да се оправи това?

Как се чисти кеша?
Цитирай

@ivo r от рековърито wipe cache partition
[-] 1 потребител изказва благодарност на g1kata за това мнение:
  • ivo r
Цитирай

Оригинално зарядно 25W на самсунг от къде си взимате? вВ емаг от където мисля да поръчам телефона, явно само ментета предлагат.
Цитирай

Мойто го взех от офис на Виваком мисля че беше около 30лв

Samsung S23+
[-] 1 потребител изказва благодарност на msd77 за това мнение:
  • Diido0
Цитирай

(2023-09-03, 12:08:04)Diido0 написа:  Оригинално зарядно 25W на самсунг от къде си взимате? вВ емаг от където мисля да поръчам телефона, явно само ментета предлагат.

Технополис оригинално 35лв.
[-] 2 потребители изказват благодарност на ivo r за това мнение:
  • Diido0, seemore
Цитирай

Как е батерията след последния ъп?

Славия София 1913
Цитирай

При мен батерията няма разлика.

Samsung S23+
Цитирай

Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)