Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Поръчка от Yettel - кредитна оценка
#26

(2023-02-18, 10:00:48)Mendeleev написа:  Аз пак си ползвах доста голяма отстъпка за друг телефон, който продадох. Реално 23ката ми излезе все едно съм я взел от оператор, но без да чакам за нея от там
Пък и в момента кредитната ми оценка не е добра и оператор няма да ме одобри за изплащане.
Смятам, че съм си изиграл правилно картите.
Тук не става въпрос кой как си е изиграл картите и кой на по хитър се прави тук става въпрос за нормално усещане за нещата което в България липсва щото всеки си мисли че си играе картите и накрая сме в батака. Както казах мен не ми пречи да ида да го взема от където и ще да е аз плащам в брой не чакам някой да ме одобрява и темподобни но щом са изкарали на сергията стока с определена цена поне да са честни така е в цял свят.Но парите не са затова да се разпиляват след като иетел е предложил таква цена аз ще си купя от тях а не с 1к по скъп от веригата обаче типично за България иетел оперират с количества които явно нямат.
[-] 1 потребител изказва благодарност на PPP1 за това мнение:
  • makeno
Цитирай
Аксесоари
#27

(2023-02-18, 08:41:38)someone7 написа:  Да споделя и аз разочарованието си. Моята поръчка беше от миналия петък (10.02) - за S23 Ultra 512GB 12RAM. Цяла седмица чаках, като вчера телефонът беше пристигнал. Слава Богу, като го взех и разгледах видях, че не е с поръчаните характеристики, а 256GB и 8RAM!?!?! При това със 160 лв повече от първоначално уговорената цена (според плана ми). Веднага ги питам защо така - хем по-скъп, хем с по-слаби характеристики. Те ми казаха, че вече А1 не предлагали изобщо 512ГБ, защото го нямали в складовете!?!?! Нямало как да ми доставят/намерят първоначално поръчания. Изобщо не знаели дали и кога ще имат налични. Бях го платил, но се разочаровах от цялата тази история - поисках си парите обратно и сега ....... си мисля дали и откъде да си го поръчам. Та така за А1...

Моята е от 07.02, надявам се да успея да се вместя... Ти на какъв план го поръча, че са ти сменили цената? Другото странно е че поръчката ти е три дни след моята.
Цитирай
#28

(2023-02-18, 14:59:16)g1kata написа:  Моята е от 07.02, надявам се да успея да се вместя...

Аз бях подновил договора си около седмица преди това, защото ни изтичаше предходния и трябваше да го направим (на фирма е). Смяната на цената (което не ме спря де) беше от 1999лв., когато направих preorder-a на 2160лв. А като ги питах защо е на различна цена те ми казаха: "Ами ние нямаме цена 1999лв. Не зная как сме казали така." Та, явно си променят условията според техните интереси. Както и да е. Успех с твоята поръчка!

Samsung Galaxy S21 5G
Цитирай
#29

(2023-02-18, 08:41:38)someone7 написа:  Да споделя и аз разочарованието си. Моята поръчка беше от миналия петък (10.02) - за S23 Ultra 512GB 12RAM. Цяла седмица чаках, като вчера телефонът беше пристигнал. Слава Богу, като го взех и разгледах видях, че не е с поръчаните характеристики, а 256GB и 8RAM!?!?! При това със 160 лв повече от първоначално уговорената цена (според плана ми). Веднага ги питам защо така - хем по-скъп, хем с по-слаби характеристики. Те ми казаха, че вече А1 не предлагали изобщо 512ГБ, защото го нямали в складовете!?!?! Нямало как да ми доставят/намерят първоначално поръчания. Изобщо не знаели дали и кога ще имат налични. Бях го платил, но се разочаровах от цялата тази история - поисках си парите обратно и сега ....... си мисля дали и откъде да си го поръчам. Та така за А1...

И как така, кви са тия подигравки? Не може ли да ги съдиш, след като си заявил, платил, а накрая искат отгоре за различен телефон? Тя ав 21 век,. Просто нямам думи. За кво ги пускат тия реклами преордери и глупости.

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
[-] 1 потребител изказва благодарност на Nikito82 за това мнение:
  • eksoldier
Цитирай
#30

(2023-02-18, 19:09:59)Nikito82 написа:  И как така, кви са тия подигравки? Не може ли да ги съдиш, след като си заявил, платил, а накрая искат отгоре за различен ......За кво ги пускат тия реклами преордери и глупости.

И аз не мога да си обясня! Аз нямаше да взема телефона в тази конфигурация, но ги питах как така при по-ниски характеристики цената не е по-ниска, а дори е по-висока! Пълен абсурд! Но нямаха отговор и на това. А уж са един от най-големите национални оператори! Какво да се прави🤔

Samsung Galaxy S21 5G
Цитирай
#31

Всички са един дол мошеници ми...

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай
#32

Хора, възмущавате се след дни чакане, но за сравнение миналата година от 12 Февруари преордер, до 5 Април така и не го получих, съответно изгубих търпение и го закупих от друго място.
Дайте им време.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#33

Аз се възмущавам, на това как може да поръчаш и платиш 1, да ти докарат друго, по-евтино и да ти искат пари отгоре! Ей на тва се възмущавам...

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай
#34

@someone7 Просто А1.Миналата година с S22 поръчах на жена ми имаше подобен проблем. Два месеца и повепе докато го доставят.Тази година прехвърлих единия номер,чакам да прехвърля и другия.От години сме на Yettel как пък там веднъж нямаме приблем.

Samsung Galasy S23 Ultra
[-] 1 потребител изказва благодарност на 007 за това мнение:
  • OliQueenBG
Цитирай
#35

(2023-02-18, 22:47:31)007 написа:  @someone7 Просто А1.Миналата година с S22 поръчах на жена ми  имаше подобен проблем. Два месеца и повепе докато го доставят.Тази година прехвърлих единия номер,чакам да прехвърля и другия.От години сме на Yettel как пък там веднъж нямаме приблем.

Ами радвайте се значи имате късмет аз съм в ъетел от създаването му в България т.е голбул теленор и сега иетел и не съм доволен но в България освен че има ценови картел има и картел на простотията затова не съм ги сменял където и да идеш все тая.
Цитирай
#36

(2023-02-18, 19:57:47)someone7 написа:  И аз не мога да си обясня! Аз нямаше да взема телефона в тази конфигурация, но ги питах как така при по-ниски характеристики цената не е по-ниска, а дори е по-висока! Пълен абсурд! Но нямаха отговор и на това. А уж са един от най-големите национални оператори! Какво да се прави
Щях да върна телефона и да им тегля майната!!!

Изпратено от моят SM-S918B с помощта на Tapatalk
Цитирай
#37

@007 , @PPP1 и аз съм в А1 (Мтел) откакто имам телефон -2006г. Никога не съм закъснявал с плащане и т.н. Това явно няма значение. Просто такава е ситуацията... Аз не съм се карал с момичетата на фронтофиса, защото разбирам,че не са виновни. Това са им казали да правят и толкова. @Monipeev , аз също не бих чакал няколко месеца за телефон от А1. Реално до април цената ще е сигурно със 100-200 лв. по-надолу в по-големите онлайн магазини. Няма смисъл да чакам тях. Така направих миналия път 2021 за S21, вече ще имам едно наум. Важното е да сме живи и здрави. Другите неща се оправят. Хубава неделя на всички! Smile

Samsung Galaxy S21 5G
Цитирай
#38

@PPP1 Според мен проблема е в персонала.Аз ходя в два офиса на Yettel и нямам никакви грижи.Но веднъж посетих различен офис от тези двата и там повече едвали ще отида.Докато при А1 където и да отида е много зле.Консултатнтите им все едно са ги обучавали да предлагат бързи кредити 😀

Samsung Galasy S23 Ultra
[-] 3 потребители изказват благодарност на 007 за това мнение:
  • Mendeleev, OliQueenBG, someone7
Цитирай
#39

(2023-02-18, 08:41:38)someone7 написа:  Да споделя и аз разочарованието си. Моята поръчка беше от миналия петък (10.02) - за S23 Ultra 512GB 12RAM. Цяла седмица чаках, като вчера телефонът беше пристигнал. Слава Богу, като го взех и разгледах видях, че не е с поръчаните характеристики, а 256GB и 8RAM!?!?! При това със 160 лв повече от първоначално уговорената цена (според плана ми). Веднага ги питам защо така - хем по-скъп, хем с по-слаби характеристики. Те ми казаха, че вече А1 не предлагали изобщо 512ГБ, защото го нямали в складовете!?!?! Нямало как да ми доставят/намерят първоначално поръчания. Изобщо не знаели дали и кога ще имат налични. Бях го платил, но се разочаровах от цялата тази история - поисках си парите обратно и сега ....... си мисля дали и откъде да си го поръчам. Та така за А1...
Здрасти колега и аз имах проблем с поръчката от А1 и затова си го взех от технополис. Сега, ще ти обясня, на преордър имаше отстъпка 512 гб на цената на 256 гб плюс още 200лв отстъпка от самсунг, което не знам защо А1 не си спазват и 256гб версия при тях е по-скъпа на преордър, а трябваше да е на същата цена.

SAMSUNG GALAXY S23 ULTRA 512 GB APPLE IPHONE 15 PRO MAX 256 GB SAMSUNG GALAXY WATCH 4 CLASSIC  46MM
Цитирай
#40

Да,ама Технополис 8/256ГБ е 2750 лв,днес го гледах.

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай
#41

(2023-02-19, 16:37:05)felipe написа:  Да,ама  Технополис 8/256ГБ е 2750 лв,днес го гледах.

Аз го взех на 2549лв на лизинг през А1 е 2300лв плюс 100лв че искаха и 4лв увеличение на плата та става 2400, тук е на 2549, така че за мен е добра сделка, предлагаха го на 36 безлихвени вноски, да не говорим че както се оказа в А1 не е наличен изобщо, така че си е оферта технополис, сега ако се взима кеш от А1 беше 1950лв там си струва, но като го нямат и без пари да ти го дават все едно.

SAMSUNG GALAXY S23 ULTRA 512 GB APPLE IPHONE 15 PRO MAX 256 GB SAMSUNG GALAXY WATCH 4 CLASSIC  46MM
[-] 2 потребители изказват благодарност на ivokomandos за това мнение:
  • Mendeleev, someone7
Цитирай
#42

(2023-02-19, 08:30:05)someone7 написа:  @007 , @PPP1 и аз съм в А1 (Мтел) откакто имам телефон -2006г. Никога не съм закъснявал с плащане и т.н. Това явно няма значение. Просто такава е ситуацията... Аз не съм се карал с момичетата на фронтофиса, защото разбирам,че не са виновни. Това са им казали да правят и толкова. @Monipeev , аз също не бих чакал няколко месеца за телефон от А1. Реално до април цената ще е сигурно със 100-200 лв. по-надолу в по-големите онлайн магазини. Няма смисъл да чакам тях. Така направих миналия път 2021 за S21, вече ще имам едно наум. Важното е да сме живи и здрави. Другите неща се оправят. Хубава неделя на всички! Smile

Не знам аз в магазин на уетел не съм стъпвал от 5 години всичко по телефона на куриера и обратно.И да ти кажа тия във фронт офиса са доста виновни защото изпълняват маниакално всичко за някой лев от горе стремейки се към абсурдни таргети, които ако имаха малко акъл в главата щяха да разберат че са непостижими.Когато преди ходих в офисите им съмставал свидетел на срамни предложения на възрастни хора, които просто искаха да имат план а те им казвха че не можело трябвало да има нет и темподобни глупости и че не можели еди какво си еди що си изобщо трагедия.Жалкото в случая е че за пръв път ви живота си поръчвам от тия тъпанари и стана това което си мислех т.е. знам за мотиката ама я настъпих но както казах в предишен пост за какво пък да плащам 1к и повече.
Цитирай
#43

Колеги имам преордър към A1 за 12/512 ,ама го направих на 15.02,дали изобщо оператора ще има възможност да изпълни тези поръчки или да го вземам телефона от олкс?Вярно, със 700 лв по скъпо,но няма да си сменям плана а и няма да се тормозя,ще я бъде или няма да я бъде.

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай
#44

(2023-02-19, 19:43:50)felipe написа:  Колеги имам преордър към A1 за 12/512 ,ама го направих на 15.02,дали изобщо оператора ще има възможност да изпълни тези поръчки или да го вземам телефона от олкс?Вярно, със 700 лв по скъпо,но няма да си сменям плана а и няма да се тормозя,ще я бъде или няма да я бъде.
Лично мнение изчакай малко и провери по телефона развитието на поръчката ти. Не знам какви са цените в OLX в момента по време на преордъра Ultra12|512 вървеше около 2400лв. аз моя го взех 1930лв. със зарядно на 40лв. план първата година по 20лв. Това е около 500лв разлика не е малко. Имай предвид и нещо друго моят договор беше изтекъл когато поръчвах и един приятел също поръча но негодия договор не беше свършил имаше още 3 или 4 месеца на нето не му одобриха поръчката и той го взе от техноверига
Цитирай
#45

(2023-02-19, 20:27:07)tod2002 написа:  Лично мнение изчакай малко и провери по телефона развитието на поръчката ти. Не знам какви са цените в OLX в момента по време на преордъра Ultra12|512 вървеше около 2400лв. аз моя го взех 1930лв. със зарядно на 40лв. план първата година по 20лв. Това е около 500лв разлика не е малко. Имай предвид и нещо друго моят договор беше изтекъл когато поръчвах и един приятел също поръча но негодия договор не беше свършил имаше още 3 или 4 месеца на нето не му одобриха поръчката и той го взе от техноверига

Това с подновяването на договор преди последните 3 месеца е възможно в А1, вече два пъти го правя. При другите оператори обаче не се виждаше такава опция, някой има ли инфо дали е възможно?
Иначе с подновяване на стария договор цената е 2100 и нещо, което е пак 400лв по-добра цена от тази, която беше във веригите.
Цитирай
#46

При Йеттел можеш да подписваш нов договор 1 месец след подписването на стария (стига да е за повече пари). Телефон, ако не вземеш при подписване, след това можеш да вземеш също 1 месец след подписването и е възможно до края на договора. Телефон можеш да взимаш на всеки 24 месеца, но не по-рано.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на SpLiT за това мнение:
  • tod2002
Цитирай
#47

(2023-02-19, 21:06:11)SpLiT написа:  При Йеттел можеш да подписваш нов договор 1 месец след подписването на стария (стига да е за повече пари). Телефон, ако не вземеш при подписване, след това можеш да вземеш също 1 месец след подписването и е възможно до края на договора. Телефон можеш да взимаш на всеки 24 месеца, но не по-рано.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
Точно такава беше уловката при моя приятел при поръчката на преордъра А1 заявиха че трябвало да е в последния месец на договора или да е изтекъл за да вземе апарат защото когато е подписвал настоящият си договор е взел телефон и трябвало да минат 24месеца
Цитирай
#48

Мисля на всякъде е така не само при А1.

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай
#49

(2023-02-19, 21:35:30)tod2002 написа:  Точно такава беше уловката при моя приятел при поръчката на преордъра А1 заявиха че трябвало да е в последния месец на договора или да е изтекъл за да вземе апарат защото когато е подписвал настоящият си договор е взел телефон и трябвало да минат 24месеца

Не е така, като поръчвах(А1) се оказа , че трябва са минали 18 месеца от последното преподписване (това ми го заяви човека от онлайн магазина с който разговарях), тъй като септември бях взел iphone 14 pro max на моя номер , samsung-a го поръчах на номера на жена ми , на който му оставаха 5 месеца до изтичането
Цитирай
#50

Само няколко мнения по-нагоре споменах, че за поредън път поръчвам телефон без да ми е изтекъл договора към А1, все пак купувам постоянно телефони и няма как да чакам 2 години. И както също споменах прави впечатления, че А1 имат отделна графа "при запазване на текущия план" като при другите оператори се виждат само опции за стандартно преподписване или нова услуга. Та затова ми стана интересно дали е възможно само при А1 да я има тази опция?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)