Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

POCO X5/X5 Pro 5G - Лични впечатления и коментари
#1

[Изображение: Fo-RWK4ka-YAALCOY.jpg]

Poco X5 Pro 5G разполага с 6.67" Flow AMOLED (по-тънък и по-лек) Full HD+ дисплей с пикова яркост 900 нита и до 120 Hz опресняване, който поддържа HDR10+ и Dolby Vision, цветовата гама DCI-P3 и 10-битова дълбочина на цветовете. Екранът има все така защита от Gorilla Glass 5, но брадичката му е по-тънка спрямо предходния модел (3.67 мм) - вече 2.9 мм.

[Изображение: Fo-Q14-JMa-EAADv-Hz.jpg]

Камерата е със 108 МР основен сензор и вече поддържа 4K видеозапис. Към нея има още 8 МР с ултраширок обхват и 2 МР макро. Селфи камерата е 16 МР.

[Изображение: Fo-Q47-Aeak-AAo-CBA.jpg]

Конфигурацията е ключов ъпгрейд при този модел - вече с чипсет Snapdragon 778G, допълнен от 6 GB LPDDR4X RAM + 128 GB UFS 2.2 памет, а има и 8 GB + 256 GB памет. Батерията е с капацитет 5000 mAh и се поддържа 67 W зареждане с включено зарядно.

[Изображение: poco-x5-pro-5-G-oficialne-cover.jpg]

Poco X5 Pro 5G ще се предлага в черно, синьо и жълто с черни акценти на цена от 299 евро за базовата версия 6 GB + 128 GB или 349 евро за 8 GB + 256 GB.

[Изображение: Fo-RWFEZa-YAI8e88.jpg]

Poco X5 5G също дебютира днес. Апаратът е с 6.67" AMOLED екран с Full HD+ резолюция и 120 Hz опресняване, но с 8-битова дълбочина на цветовете и още по-ниска защита с Gorilla Glass 3. Пиковата яркост обаче е цели 1200 нита.
Тук основната камера е 48 МР и не поддържа 4K видеозапис, а към нея има 8 МР с ултраширок обхват и 2 МР за макро кадри, както и 13 МР за селфита отпред.

[Изображение: Fo-Qu-Q2ka-UAARXM9.jpg]

Конфигурацията на Poco X5 5G се базира на чипсет Snapdragon 695 5G, допълнен от 6 GB RAM + 128 GB вградена памет и microSD слот, а има и версия с 8 GB/256 GB. Батерията е с 5000 mAh капацитет и 33 W зарядно.
Цената на Poco X5 5G започва от 249 евро за базовата версия 6 GB + 128 GB или 299 евро за 8 GB + 256 GB и ще бъде наличен в черно, зелено и синьо.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 2 потребители изказват благодарност на hazART за това мнение:
  • dtodorov, milstan
Цитирай
Аксесоари
#2

Някои случаино да си е взел вече този модел POCO X5 5G да сподели как е телефона?
Колебая се дали да взема този или redmi note 11.
Някои купувал ли е от този магазин Poco X5 5G, читав ли е ?
Цитирай
#3

Нищо не знам за магазина но това поко е по-добро от всичките redmi note 11
[-] 2 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • icho, milstan
Цитирай
#4

Аз чакам PRO версията да видим колко може да падне цената и мисля да заменя сегашния Redmi Note 11. Не ми допадна нещо, не правя чудеса с телефона и отдавна съм се отказал да плащам за "флагмани" , но предния Redmi 6 Pro все още ми харесва повече и след години ползване батерията държи колкото Note 11.
Цитирай
#5

Само да кажа, че видях, че има нормално поко х5, което е същия чипсет като предното X4 pro и redmi note 11 pro 5G, така че .. не знам спрямо тях/него дали е ъпгрейд.
Про версията вече е 778 където трябва да са по-добре нещата.
Цитирай
#6



Ето по едно ревю на единия и на другия.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#7

Мисля да сменям X3 pro с X5 pro.
Единсвено липсата на слот за карта памет не ми харесва.
Цитирай
#8

Амолед, по-бързо зарядно и 5Г, всичко друго е надолу

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#9

Аз го очаквам в Теленор, понеже ми предстои подновяване на договор през април, но като гледам там водят за нов X4, май скоро няма да влязат в час. Някой запознат ли е с какво закъснение ги пускат там?

Poco F3
Цитирай
#10

За тези пари колкото струва този телефон по добре си вземете това което и аз ползвам POCO X4 GT, същият е но с много по-добър процесор, повече рам и по-бърза флаш памет UFS 3.0. Страхотно телефонче.

POCO X4 GT (256GB) > Android 13 > MIUI 14


Цитирай
#11

Пичове, от етикета на кутията на телефона разбира ли се с какъв ром е? Гледам продават един запечатан от някакъв измислен магазин, ама искам да е с глобален или европейски ром, защото не ми се занимава с флашвани1 и простотии

Изпратено от моят CPH2409 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#12

На кутията пише дали е глобален, по принцип
Цитирай
#13

Колеги моля споделете как си вадите уйджети на екрана на Poco x5 pro?При мене няма голям избор. На приложенията в телефона липсват уйджети в списъка който телефона предлага като възможност. Например няма уйджет на гугъл календар и на други важни приложения. Освен това и тези които телефона предлага не могат да се качат. Това някакъв бъг ли е? Как е при вас?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)