Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Aндроид спира аудио BT настройка
#1

Здравейте!
Проблемът е следния-връзвам телефона към колата с кабел и ми тръгва Андроид ауто, но звукът в приложенията за музика е една идея по-слаб и без бас /не с лошо качество,просто по слаб/, отколкото например през флашка или FM. Забелязах че връзката на телефона с колата в блутут настройките е с изключен аудио канал /приложен скрийншот/. Ако ръчно го включа, звукът става перфектен и басов,какъвто трябва да е.
Пробвах много неща, за да го накарам да е така още с включването,но без успех. Почти съм сигурен,че проблема е в телефона,тъй като от колата настройката е неактивна. 
Прави впечатление,че при първоначалното включване слайда на аудиото се включва,но после веднага се връща на off , като на екрана на медията се сменят бързо надпис "звуковото устройство е включено" и "....изключено", т.е. нещо го cut-ва. Понякога изключване на кабел или нова връзка с блутута го оправя,но най-сигурния вариант е ръчно да  включа аудио канала.
Мислех да направя рутина като тръгне АА да мърда и слайда,но не намирам начин за нея.
Ще съм благодарен да помогнете да прескача тази паразитна процедура при всяко включване на АА.
Поздрави!

   

Променях на различни audio device type на медията на колата без успех, на снимката просто се е уцелил като speaker , иначе си е other
Цитирай
Аксесоари
#2

В Developer Options има доста настройки на Bluetooth. Поиграй си малко с тях и мисля ще стане така номера.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#3

Намерих какво изключва блутут аудиото и това е андроид ауто. Докато телефонът не е включен в порта и АА не работи слайда на аудиото е включен. В момента в който АА стане активно изключва връзката по аудио канал между колата и телефона и трябва да го върна ръчно.
[-] 1 потребител изказва благодарност на etog за това мнение:
  • murrey
Цитирай
#4

Имам същия проблем, с тази разлика, че когато телефонът не е свързан с колата/слушалките/часовника слайдът на аудиото е изключен. Ще проверя с колата какъв е случаят при първа възможност.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)