Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем при свързването на S23 с PC
#1

Здравейте.
Днес реших да прехвърля малко песни от настолният ми компютър към телефона.
До сега не съм опитвал да го свързвам към компютър или лаптоп.
При свързване с кабела, който е и за пренос на данни защото го тествах и на S10e и на S20FE, компютъра изобщо не вижда телефона и съответно горе в менюто на телофона не излиза известие, че е свързан. Единственото нещо което се случва е да започне да се зарежда. В device manager също няма устройство с удивителна или нещо неразпознато.
Какво направих до сега:
- кабелът е тестван на един и същ порт на компютъра с 2 други телефона и работи.
- USB debugging на S23 е активиран
- рестартирах няколко пъти телефона и компютъра
- през *#0808# oпитах всички настройки, но го оставих на MTP + ADB
- инсталирах някакъв драйвър за usb SAMSUNG_USB_Driver_for_Mobile_Phones уж последна версия.
- провах и през dex но е много тегава работата нещо не се получава.
Нито едно от изброените не даде резутат.
Моля за някакви идеи какво да опитам и мога ли да направя нещо друго? Bu

Първа тема ми е простете ако съм згрешил раздел или нещо друго  Visslar
Цитирай
Аксесоари
#2

На телефона трябва да ти излезне съобщение, че разрешаваш телефонът да се сържи с пц-то. При мен така става

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
Цитирай
#3

Да, но не излиза. На старият ми S10e не излизаше, но след като активирах usb debugging излезе веднага, а тук няма разлика след активирането.
Цитирай
#4

Аз съм с S23 и имах подобна ситуация.
Ползвам едно старо зарядно ( адаптор 1A ) и един кабел от Алиекспрес, което се водеше за бързо зареждане, но установих на друг телефон, че не е такъв, а за бавно зареждане. Именно с този кабел ми даваше само зареждане на телефона, но не и достъп до файловете на телефона.
Свързах телефона с друг кабел ( оригинален от Samsung S20FE ) и тогава всичко беше нормално.
И затова си мисля, че може да е от кабела.
Цитирай
#5

Колега Mendeleev жив да си Big Grin каблеа с който опитвах е оригинален Huawei и работи с S10E и с S20FE.
Сега като ми каза взех на жена ми оригиналния кабел от S20FE и веднага стана.... тъкмо мислех да го бракувам този модерен телефон ...
Благодарности дано помогнем и на някой друг.
[-] 1 потребител изказва благодарност на DAngelov за това мнение:
  • Mendeleev
Цитирай
#6

Има подобна тема с решение. Няма нужда от драйвери или друг софтуер, а от USB-C Female to USB Male Adapter.
Цитирай
#7

(2023-02-21, 21:39:37)L1892 написа:  Има подобна тема с решение. Няма нужда от драйвери или друг софтуер, а от USB-C Female to USB Male Adapter.

Изобщо няма нужда от такива преходници, просто от правилния кабел, оказва се че кабели от китайски брандове като , huawei и xiaomi , правят проблеми за пренос на данни със Самсунгите... И като чета твоята тема разбирам , че ти също идваш от Huawei и най-вероятно си се опитвал с неговия кабел, колегата който е пуснал тази тема също се е мъчил с huawei-ски кабел... Но си е решил проблема с кабела от S20FE който е А към Ц, така че загадката е разплетена
[-] 1 потребител изказва благодарност на g1kata за това мнение:
  • Dowper
Цитирай
#8

(2023-02-21, 21:48:07)g1kata написа:  ... И като чета твоята тема разбирам , че ти също идваш от Huawei и най-вероятно си се опитвал с неговия кабел, колегата който е пуснал тази тема също се е мъчил с huawei-ски кабел...

Идвам от Huawei, опитах с неговия кабел (свързван безпроблемно с непределен брой компютри за около 2 години), но не съм се мъчил. Проблемът основно бе по линията Телефон<->Лаптоп, а "правилният кабел" се заформи като завършен само с преходник и причината е в спецификата на лаптопа/ите.
Цитирай
#9

Защо се занимавате с тия кабели, като съвсем елементарно става през Wi-Fi - безжично и също толкова бързо.

Сваляте си апликацията "WiFi FTP Server" от плейстора и единственото, което остава да се направи е от компютъра да се създаде нова мрежова точка за телефона, която си излиза след това като отделна директория в My Computer.

Единственото необходимо условие е, и телефона и компютъра да са вързани към една и съща Wi-Fi мрежа, което в домашни условия е повече от изпълнимо.

Откакто ползвам тази система, кабелът събира прах. Ултра удобно нещо!

Има подробно видео в YT, където е описано стъпка по стъпка как се прави мрежовата точка - всичко става за под 1 минута Wink 


[Изображение: 2.jpg]

[Изображение: 1.jpg]

.::: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G 256GB /Phantom White/ :::.
[-] 2 потребители изказват благодарност на Sky_Walker за това мнение:
  • alex1, Dowper
Цитирай
#10

Въпрос на лични преценка и потребности - за мен всеки вариант извън твърдата връзка е доказано ненадежден.
[-] 1 потребител изказва благодарност на L1892 за това мнение:
  • Marto.g
Цитирай
#11

(2023-02-22, 09:13:17)L1892 написа:  Идвам от Huawei, опитах с неговия кабел (свързван безпроблемно с непределен брой компютри за около 2 години), но не съм се мъчил. Проблемът основно бе по линията Телефон<->Лаптоп, а "правилният кабел" се заформи като завършен само с преходник и причината е в спецификата на лаптопа/ите.
Днес ми пристигна телефона и първото което направих е да проверя Big Grin с кабел на самсунг обикновено USB към C , няма никакви проблеми, но със този от huawei p40 pro, който привидно е същия,  само зарежда... Явно правят някаква сертификация и във кабелите вече...
[-] 1 потребител изказва благодарност на g1kata за това мнение:
  • Dowper
Цитирай
#12

Мда, говори се, че и в новите айфони с усб-ц ще има същото ограничение, уж един стандарт за всички, а всеки само с неговия си кабел...
Цитирай
#13

Колеги, зачетох се в тая тема, че ми стана интересно.

Аз имам един стар usb-c UGreen - 5A, 100W кабел и нямам никакви проблеми хем да зареждам, хем да прехвърлям данни. Зареждам през thunderbolt порта на лаптопа и всичко си работи без проблем. Не забелязвам разлики с оригиналния самсунгски кабел. Но пък пробвах с един кабел за Logitech слушалки и с него само зарежда Big Grin UGreen кабела съм го тествал с Nexus 5x, Asus Zenfone 8, S10e, S22 и S23. Купувал съм го 2019та. Не, че ви давам наклон, но купете си един такъв подобен кабел и си решавате всичките проблеми. Даже няма нужда от скъпо зарядно за хората, които имат usb-c и/или thunderbolt.
[-] 1 потребител изказва благодарност на mkoev за това мнение:
  • Mendeleev
Цитирай
#14

От друга страна Xiaomi кабел работи перфектно със Samsung. Вероятно най-лесното е ще е да се ползва usc-c към usb-c, повечето пс-та трябва да имат порт.
Цитирай
#15

(2023-02-23, 15:44:00)Dowper написа:  Мда, говори се, че и в новите айфони с усб-ц ще има същото ограничение, уж един стандарт за всички, а всеки само с неговия си кабел...

iPhone го прави това от много години с Lightning, за да се предпази от китайските евтини нападения. Big Grin 
Иначе мисля, че по скоро, ще махнат порта за зареждане и ще се опитат да наложат тази MagSafe тъпотия. Само и само да не паднат по гръб и изцяло пак да продават техните си неща.

Samsung Galaxy S23 Ultra
Samsung Galaxy Watch 4 44mm/BT
Samsung Galaxy Buds Pro
Huawei P40 Lite

Цитирай
#16

Гледам че по сайтовете за кабели има конкретно за дадена марка,и такива които са универсални-които трябва да стават за всички марки телефони,таблети и лаптопи.По-добре ако ще се купува,да се взема такъв,а и за зарядните,мисля че е по-удачно това.

Huawei P30
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)