Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

S pen, полезни функции, начин на използване, проблеми
#1

За хората като мен, които до сега не са имали телефон с писалка, ЕДНО МНОГО ПОЛЕЗНО и пространствено видео за функциите и възможностите на Spen

Изпратено от моят SM-S918B с помощта на Tapatalk

When a man lies, he murders some part of the world
[-] 8 потребители изказват благодарност на OGIER за това мнение:
  • bobytsekov, L1892, martosblack, Maxpainus, milss, Nikito82, sapiora, spi7fire01
Цитирай
Аксесоари
#2

Клипчето е много полезно, макар че редовно ползвам писалката на таблета S8+ от няколко месеца. Всъщност тя е факторът, наклонил везните при взимане на трудното решение да заменя P30 Pro, което хич не е лесно.

И на S23U я ползвам ежедневно за всякакви бележки, изключително удобство е.
[-] 2 потребители изказват благодарност на L1892 за това мнение:
  • OGIER, OliQueenBG
Цитирай
#3

В 90% от случаите не се ползва писалката , негативите за дизайна и размера на телефона са много повече от ползата от нея.

Galaxy S II / Galaxy S III / Galaxy S4 / Galaxy Note 4 / Galaxy S6 edge+ / Galaxy S8+ / Galaxy S9 +/ Galaxy S10+/ Galaxy S21+
Цитирай
#4

foxhd, за такива като теб има S23 и S23+, къде гледаш ултрата като не си фен на писалката?

Това, че ти мислиш по този начин, не значи, че аз пък не искам да я има. Wink Размера на телефона си е достатъчно компактен, дори да си го ползвам с една ръка, както си ползвам без проблем сегашният ми Mi 10T Pro, който не е по- малък.

От мен ако зависи, телефоните щяха да са (16:9) 6-6.5-7 инча. Big Grin
Цитирай
#5

Проблема е че голямият е флагманският модел другите са среден клас на практика.За ръбат телефон от 6,8 инча да кажещ че е компактен може но трябва да си с доста голями ръце .

Galaxy S II / Galaxy S III / Galaxy S4 / Galaxy Note 4 / Galaxy S6 edge+ / Galaxy S8+ / Galaxy S9 +/ Galaxy S10+/ Galaxy S21+
Цитирай
#6

За компактен, не е компактен, но точно това че е ръбат ме кефи мене. Изглежда стилен, характерен! Докато при конкуренцията ми идва в повече тези големи закръглени в ъглите, направо са огромни закръглени ята...

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
[-] 1 потребител изказва благодарност на Nikito82 за това мнение:
  • Ивайло69
Цитирай
#7

То това е целта на Ultra (Note) серията, да е голям, с ръбат дизайн, за да можеш да си записваш бележки. На компактен телефон, заоблен, не върви, защото тази писалка си иска място, а и няма да е удобна за работа, понеже телефона ще е малък. Пък и нали все с нещо трябва да се различава от останалите модели.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 2 потребители изказват благодарност на hazART за това мнение:
  • OliQueenBG, valentina3061
Цитирай
#8

Никъде не видях какво му е съотношението на страните на екрана.. За мен дисплеят му е точно за мойте ръце. С една ръка ще си го ползвам безпроблемно. Smile

Не съм фен на телефони тип дистанционно, този не е така.
Цитирай
#9

Аз съм много доволен , че писалката е в ляво, тъй като пиша с лявата ръка и ми е много удобно. В едно ревю някой нахрани Самсунг заради това, аз пък ги поздравявам Big Grin
[-] 1 потребител изказва благодарност на g1kata за това мнение:
  • sapiora
Цитирай
#10

(2023-02-26, 20:14:39)g1kata написа:  Аз съм много доволен , че писалката е в ляво, тъй като пиша с лявата ръка и ми е много удобно. В едно ревю някой нахрани Самсунг заради това, аз пък ги поздравявам Big Grin
Аз аз точно на обратно
Държа телефона с лявата и е неудобно да я извадя, като също така като го хвана и с пръста отдолу запушвам говорителя

Изпратено от моят SM-S918B с помощта на Tapatalk

When a man lies, he murders some part of the world
[-] 1 потребител изказва благодарност на OGIER за това мнение:
  • scorceni
Цитирай
#11

В Note 10 Spen беше в дясно, но volume и power бутоните бяха изместени в ляво. Тогава много хора бяха недоволни от това. Няма начин и писалката и хардуерните бутони да са от една страна, поради тази причина винаги ще има недоволни.

1916 
[-] 5 потребители изказват благодарност на milss за това мнение:
  • L1892, martoo, OGIER, OliQueenBG, scorceni
Цитирай
#12

Писалката я ползвам постоянно за бележки и задачи

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
Цитирай
#13

Да, малко е неудобно да се вади от левия ъгъл, но лично за мен това е далеч за предпочитане пред опцията бутоните за старт/звук да бъдат вляво.
[-] 3 потребители изказват благодарност на L1892 за това мнение:
  • OliQueenBG, RoboCop, TNTKZ
Цитирай
#14

Ваденето на писалката не е нещо изненадващо, за да реагираш на момента, използването и е за записка или нещо което не става за секунда, така че дали е от ляво или дясно, дали си левичар или не, за мен няма значение.

Изпратено от моят SM-S918B с помощта на Tapatalk

Galaxy S23 Ultra
[-] 2 потребители изказват благодарност на vovalinder за това мнение:
  • martoo, OliQueenBG
Цитирай
#15

Най-вероятно писалката е от ляво не заради бутоните, а заради камерата, понеже стига чак до перископа.
[-] 2 потребители изказват благодарност на Dowper за това мнение:
  • sapiora, Sky_Walker
Цитирай
#16

И аз предполагам, че изместиха S pen от ляво заради камерата. В ляво е на Note 20, S22U и S23U. На всички други от Note 1 до Note 10 беше в дясно.
И на мен ми се бръкна в душата миналата година след като бях ползвал Note 1, 2, 4, 8 и 9, но свикнах вече.
Най-голямото извращение обаче беше копчетата за звука от ляво на Note 10. Имам приятел, който го ползва повече от 3 години и още се оплаква

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
Цитирай
#17

При мен след последните актуализации писалката на заключен екран работи когато си иска. Опцията е включена от менюто и въпреки това всеки път не мога да пиша на заключен екран. Щом го отключа си работи нормално. Рестартирах и нулирах няколко пъти писалката но ефект няма. Възможно ли е на заключен екран да не може да се свърже всеки път и това да е проблема?

Изпратено от моят SM-S918B с помощта на Tapatalk
Цитирай
#18

(2023-03-16, 12:56:30)st76hi написа:  При мен след последните актуализации писалката на заключен екран работи когато си иска. Опцията е включена от менюто и въпреки това всеки път не мога да пиша на заключен екран. Щом го отключа си работи нормално. Рестартирах и нулирах няколко пъти писалката но ефект няма. Възможно ли е на заключен екран да не може да се свърже всеки път и това да е проблема?

Изпратено от моят SM-S918B с помощта на Tapatalk
При мен си работи на 100%

Изпратено от моят SM-S918B с помощта на Tapatalk

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай
#19

При мен също работи безпроблемно без активиране на екрана. Да не би да има значение начина на заключване/отключване на телефона (кодове, отпечатъци ...), щото аз никога не ползвам такива?
Цитирай
#20

(2023-03-16, 13:44:35)L1892 написа:  ... Да не би да има значение начина на заключване/отключване на телефона (кодове, отпечатъци ...), щото аз никога не ползвам такива?

Аз съм с пръстов и лицево разпознаване !
И пак, като извадя писалката и веднага мога да я ползвам на заключеният екран

Изпратено от моят SM-S918B с помощта на Tapatalk

When a man lies, he murders some part of the world
[-] 1 потребител изказва благодарност на OGIER за това мнение:
  • L1892
Цитирай
#21

Така и предполагах, все пак голяма част от потребителите заключват по един или друг начин телефоните си, а стилусът си работи без да се налага активиране на екрана.
Цитирай
#22

Изтрих кеша и данните на Въздушни команди и сега работи нормално и на заключен екран. Не знам каква беше причината да не работи.

Изпратено от моят SM-S918B с помощта на Tapatalk
Цитирай
#23

(2023-03-16, 16:58:18)st76hi написа:  Изтрих кеша и данните на Въздушни команди и сега работи нормално и на заключен екран. Не знам каква беше причината да не работи.

Изпратено от моят SM-S918B с помощта на Tapatalk
Аз това шях да предложа, но не намерих къде кеши-ра писалката
Иначе се случва след актуализации някой неща да забият или да се объркат
Щом всичко си работи сега, свиркай си, вс е наред

Изпратено от моят SM-S918B с помощта на Tapatalk

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай
#24

Явно нещо се е объркало при актуализацията защото работи избирателно на заключен екран. Изключих опцията за това да не ме дразни докато се оправи. Всички други функции на писалката си работят, свързва се веднага и не губи връзката. Само на заключен екран не работи всеки път.

Изпратено от моят SM-S918B с помощта на Tapatalk
Цитирай
#25

Не съм имал телефон със стилус досега, оказва се доста полезна джаджа за мен при обработка на снимки на телефона.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)