Анкета: Бихте ли си продали телефона във Flip/Swipe? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Да, защото продаването става по-бързо
21.74%
5
21.74%
Да, защото приемат стари и счупени телефони
0%
0
0%
Да, защото предлагат адекватна откупна цена
13.04%
3
13.04%
Да, защото купуването от тяхна страна е сигурно
4.35%
1
4.35%
Да, всички отговори по-горе с "Да
8.70%
2
8.70%
Да, вече го продадох и съм доволен
17.39%
4
17.39%
Не, предпочитам да го продам в OLX/Bazar/на приятел
8.70%
2
8.70%
Не, обикновено си пазя телефона за резервен или го подарявам
13.04%
3
13.04%
Не, защото гледат умишлено да намалят от откупната цената
0%
0
0%
Не, по-скоро бих си купил телефон от тях
0%
0
0%
Не, все още им нямам доверие
13.04%
3
13.04%
Не, но ги използвам като "калкулатор" за продажна цена
0%
0
0%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Бихте ли си продали телефона във Flip/Swipe?
#1

[Изображение: imagem-2022-09-22-101340250.png]

Бихте ли си продали телефона във Flip/Swipe?

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
Аксесоари
#2

Няма отговор друго. Аз така бих отговорил, защото ползвам апаратите си толкова дълго, че не са актуални и няма кой да ги купи!

времето е като парите - никога не стига
[-] 2 потребители изказват благодарност на pepy1 за това мнение:
  • jhoro, Павел Василев
Цитирай
#3

Да, на 2 пъти - бързо, удобно и без излишни пазарлъци. Ако ме устройва офертата - приемам и чакам да дойде куриер да вземе апарата. Ако не ме устройва - кой откъдето е.
Цитирай
#4

Ако го продавах бих се възползвал,гледам че предлагат актуални цени,за моя модел.А и ще стане бързо.

Huawei P30
Цитирай
#5

Продадох предходно устройство именно на Флип.
Цената на която го оцениха ме устрои напълно, вместо да се стига до пазарлъци с потенциални купувачи, ако го бях пуснал чрез лична обява.
Нито се интересуваха от аксесоарите към него, нито от кутията му, нито от гаранцията му и момента на закупуване.
Попълних анкетата им с въпроси за състоянието на телефона, което описах като ново, предложиха цена, изпратиха куриер, потвърдиха описаното от мен състояние след техен подробен оглед и след точно 13 дни си получих потвърдената сума. Дават си тяхна гаранция на новия собственик, техни брандирани кутии и т.н.
Чисто, без занимания както обикновено се случва с лични обяви, без загуба на време и огледи от хора, които да се чудят как да свалят от цената и т.н.

П.п. В моя случай останах доволен, вероятно ще има хора, които няма да са по една или друга причина.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
[-] 1 потребител изказва благодарност на Monipeev за това мнение:
  • scorceni
Цитирай
#6

Няма отговор друго, всичките ми телефони/смартфони още от времето на първия GSM оператор в България, първата ми сим карта беше на Citron gsm, а първия ми телефон Nokia 2110, карал съм по минимум 3-5 години, след което винаги съм запазвал по един за резервен а другите ги подарявам на роднини и близки приятели.


Първия ми телефон с който бях много горд Smile

[Изображение: 330px-Nokia_2110i_NHE-4NX.jpeg]

 iPhone 5s, Samsung Note 8, Samsung S22 Ultra, iPhone 15 Pro Max 1TB & Apple Watch Ultra 2
Цитирай
#7

@Павел Василев Има отговор "Не, обикновено си пазя телефона за резервен или го подарявам".

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • Павел Василев
Цитирай
#8

Flip са тежки измамници... върнаха ми Xiaomi Mi 11, защото бил заключен към другите оператори... Big Grin Откога теленор заключват телефони и то Xiaomi... Big Grin

Разбира се, не ми върнаха оригиналната кутия и сега ще ми е по-трудно да го продам... Big Grin Big Grin Big Grin

Не се занимавайте с тия нещастници!
Цитирай
#9

Искай си я, трябвало е да приемеш апарата обратно, така както си им го изпратил! А за заключването може и ти да не си знаел.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#10

Няма как да си я иска, защото в условията на сайта пише да не изпращат кутии.
"Когато продаваш телефон чрез Flip, трябва само да изпратиш телефона, нищо повече! Аксесоарите и кутията ще бъдат рециклирани още при получаването на пратката, така че по-добре е да ги запазиш за себе си."

А на Swipe пише "Не, не изпращайте никакви аксесоари, а само телефонът, препоръчително в оригиналната му кутия.  Зарядното устройство, слушалките, протектор, калъф и други аксесоари остават при вас. Трябва само да изпратите телефона в оригиналната му кутия, ако разполагате с нея и нищо повече."

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • L1892
Цитирай
#11

(2023-03-14, 11:52:05)hippy написа:  ... Разбира се, не ми върнаха оригиналната кутия ...

В указанията (в сайта, чрез имейл и чрез СМС) за изпращане по куриер изрично се казва и дори повтаря телефонът да е без никакви аксесоари и опаковка, защото ще бъдат рециклирани в момента на получаването на пратката. Който държи на тях, да си ги запази за себе си.

П.П. Засякохме се с колегата, но какъв е смисълът от указанията, ако не се четат?
Цитирай
#12

Понеже не съм ползвал въпросната фирма, затова направих такъв коментар! Но понеже тя те уведомява предварително, вината не е с нея, а в клиента който не чете!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#13

Не, защото опитах и не ми върнаха нито обаждане, нито email, както пишат на страниците си.
Цитирай
#14

Да. За моя s21 ultra миналия ден взех 1152лв oт flip.bg.

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
[-] 1 потребител изказва благодарност на gazibarev за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#15

Миналата година декември продадох старата ябълка в swipe, но с опция за наложен платеж. Поне не ми искат зарядни/кабели и не се пазарят като някои изнудвачи в olx.
Сигурен съм, че на обява в olx щях да взема по-малко пари и един USB кабел щеше да замине, а така мога да си го продам отделно и да добавя към сделката допълнително пари.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#16

Продадох Samsung Note10 преди 2 месеца. Телефона беше "като нов", без драскотини по дисплей, гръб и лайсни. Дадоха ми оферта, изпратих телефона иииии започнаха дребни номера. Изпратиха СМС и имейл, че телефона бил с отлепен капак на гърба и трябва да си приспаднат 20 лв. за лепило. Телефона го оглеждах поне 15 минути за драскотини отлепване на дисплей и капак и му нямаше нищо. Съгласих се с тях и казах, че съм съгласен (20 лева къде ли не съм ги дал) и си чакам парите. Получих втори СМС, че продължават с огледа/теста на апарата още 2-3 дни. Бях решил, че ако "намерят" още нещо ще искам да ми го върнат, но след 4 дни ми изпратиха направо парите.

1916 
[-] 1 потребител изказва благодарност на milss за това мнение:
  • sapiora
Цитирай
#17

milss Това за Flip или Swipe става въпрос?
Да не би като е по-стар телефона и по-трудно продаваем, да се се чудели как да свалят от цената, аз така си мисля.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#18

(2023-03-20, 14:45:56)hazART написа:  milss Това за Flip или Swipe става въпрос?
Да не би като е по-стар телефона и по-трудно продаваем, да се се чудели как да свалят от цената, аз така си мисля.

За Flip става въпрос. 
Телефона вярно, че е на почти 4 години, но те ми дават тази оферта спрямо състоянието. Защо не ми казаха сума с 20 лв. по ниска. Но както и да е. Аз няма да стана по богат с тези 20 лева, но остава един горчив привкус. Иначе като цяло си струва да продаваш/купуваш от тях. Спестява време и нерви.

1916 
Цитирай
#19

Платиха ми 1020 лв. за перфектен Мейт 40 про.В ОЛХ едва ли бих взел повече от 700-750 лв.Спестих си зарядното и два оригинални калъфа,които биха донесли още 30-40 кинта.Дадох им го на консигнация и им отне 20 дена да го реализират на
1200 кинта,вероятно не в България.
Все пак телефонът беше на 2 години и извън гаранция.Това добре,но за перфектен С22 ултра на година ми предлагат 1100 лв.,което не ме устройва.Така,че ситуацията е според както дойде.
Правя редакция с уточнение.Перфектен външен вид и пълна функционалност,естествено и при мейта и ултрата има деградация на батерията.
Цитирай
#20

(2023-03-11, 15:20:54)pepy1 написа:  Няма отговор друго. Аз така бих отговорил, защото ползвам апаратите си толкова дълго, че не са актуални и няма кой да ги купи!

Едно към едно съм с pepy1 и коментара му.

Samsung Galaxy S23 Ultra + Samsung Galaxy Note 9
Цитирай
#21

Не бих продал така, самостоятелно мога да му взема повече, и за по-кратко време от 20дни, не бих купил и така, в олх има много добри оферти. Това е фирма посредник, която и тя печели, и ми взима от пари за продажба. С олх го пускам, човека го гледа има 15мин и го взима, никой не ми звъни и не ме тормози, като не го иска да ми го върне, пращам на друг, обикновено като продавам имам 2-3ма в готовност които и те го искат.
Купуването е още по-лесно от там.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#22

Разбирам,че имам конкретен случай с Мейт 40 про.За директно плащане офертата беше 900 ,а за консигнация 1020.Просто за тозаи телефон получих повече отколкото директна продажба в ОЛХ.В никакав случай не е реклама,просто може би е добър вариант за по-бутикови/редки модели.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)