Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy A34 - Лични впечатления и коментари
#1

[Изображение: 3f-SVBCB1y-S1-GKbn8e3z182g-Pv-YVyu7u.jpg][Изображение: 3f-SVB83-LU90-JIgfq-Ey-UOAUha-Nk7o-MJ.png]
Samsung Galaxy A34  разполага с 6.6" Super AMOLED екран с Full HD+ резолюция, опресняване до 120 Hz, но вместо изрязан кръг за селфи камерата, тя е в капковиден ноч и е 13 МР. На борда си разполага с чипсет Dimensity 1080 на MediaTek, към който има 6 GB + 128 GB памет или 8 GB + 256 GB памет, както и microSD слот. Основната камера е с 48 МР сензор, а към нея има 8 МР с ултраширок обхват и 5 МР за макро снимки. Батерията е с капацитет 5000 mAh и е с опция с 25 W зареждане. Излиза с Android 13, покрит от най-актуалния One UI 5.1, като Samsung обещава 4 години ъпдейти на Android версията и 5 години ъпдейти по сигурността. Моделът има високата защита от прах и вода IP67 и се предлага в цветове лайм, графитено, виолетово и сребристо.

 
Цитирай
Аксесоари
#2

Здравейте! Имам го от скоро. Като цяло съм доволен. Батерия и фотоапарат- добре. Само не можах да разбера как да си включа слушалки- няма жак куплунг- може би само блутууд?
Цитирай
#3

(2023-04-23, 09:37:29)metom написа:  ...Само не можах да разбера как да си включа слушалки- няма жак куплунг- може би само блутууд?
Може да ползваш и жични слушалки, но с адаптер.

[Изображение: Screenshot-20230423-144300.png]

 
Цитирай
#4

Какъв да е адаптер при Самсунг не става. Трябва да е с вграден DAC.

1916 
Цитирай
#5

(2023-04-23, 09:37:29)metom написа:  Здравейте! Имам го от скоро. Като цяло съм доволен. Батерия и фотоапарат- добре. Само не можах да разбера как да си включа слушалки- няма жак куплунг- може би само блутууд?

Може с тези

S21 FE
RN5 AI
[-] 1 потребител изказва благодарност на Emobul за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай
#6

Благодаря за отговорите.
Цитирай
#7

Отскоро имам А34, и до момента:
Е прилично бърз, с отличен дисплей, батерия която спокойно издържа 2 дена със стабилно човъркане.
СОТ времето обикновено е около 8:30 - 9 часа, като на два пъти прехвърли 10 часа.
Единствено камерата леко ме разочарова, и въобще не може да се сравнява с камерата на старото ми Xiaomi Note 8 Pro.
В този ред на мисли, скоро може и да премина на А54...

Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Цитирай
#8

Ами, то и аз си го купих тоя телефон. Вече от около 3 седмици. Взех си Awesome lime 256/8. През годините съм имал доста и различни устройства - Galaxy S, Galaxy S2, Nexus 5, Galaxy S5, One Plus 3T, Xiaomi Redmi Note 5 AI DC, Xiaomi Redmi Note 9 Pro Max, Motorola g100. Преди да поема в посока Android, имах Siemens устройства - A50, M65, A55, после - Nokia 6260 и Nokia 5800 XpressMusic. Като най-вероятно пропускам някое.

Преди A34 бях с g100. Разбира се, чистата ОС си е чиста работа. Тук обаче, имайки предвид Galaxy S, S2 и S5, които наистина са доста стари, влезнах с леко предубеждение в ежедневието с A34 5G. Честно казано One UI няма общо с TouchWiz. Или пък има, но в добра светлина. Красив и лек, или, да кажем лек, поне на този етап. Но със сигурност пълен с функции. В никакъв случай нагъчкан! Разбира се, Bixby и подобните решения на Samsung не липсват. Голяма част от тях могат лесно да бъдат изключени (disabled).

Гръбнакът на устройството е, както аз обичам да ги наричам - представител на дементните чипове (Dimensity 1080). Идвайки от SD870, който е сравнително по-бърз, имах големи притеснения. В крайна сметка, до този момент, дори с пестицид не покълват. Досега не е загрявал, но не е и като да съм играл тежки игри. Единствено, ппри ползване на Hotspot загря отпред, под камерата.

Батерията е предостатъчна за моето ползване - с постоянен заряд между 20-на и 85% (чудновата функция е Protect battery). Разбира се, Power save е наличен и често си го ползвам, а през Modes and routines може да се автоматизира, но за това - малко по-късно. Та тя, батерията, кара го към ден, ден и малко, че до към 2, със средно 3-4 часа дисплей, като разговори провеждам в рамките между 10-на до към 30 минути.

Звукът през говорителите не е ама никак лош. Според мен има хубава плътност, макар и да се усеща, че говорителят над камерата е по-тих и хилав. На слушалки е приличен, нищо кой знае какво. След S1, който ползваше Wolfson DAC, всичко бледнее. Тоналността все пак е мека и приятна. От друга страна, ползвам DAP и обикновено не се вълнувам и разчитам на музиката от телефона, визирайки качеството на звука. А не на последно място, предвид липсата на жак, слушалките ми са Bluetooth и нямат hi-res codec.

Устройството е изработено от пластмаса, което като цяло ме замисля за деформации след време. Тялото е плътно затворено, оставяйки впечатление за едно цяло. Е, сега някой ще каже, че светкавицата е със собствено стъкълце, което впрочем отново е пластмаса. И би бил в правото си да го направи. Копчетата са с добро усещане при натиск. Лайсните около камерите очаквам да се обелят лесно и в недалечно бъдеще. Рамките на дисплея са осезаеми. Очертанията на предната камера също. Честно казано, в ежедневието си съм воден от мисълта - за тези пари е еднорог! Пластмасовият гръб, не че не се знае, че е пластмасов, ами той дори не полага и усилие да се прикрие, попадне ли в дланта. Купих си калъф, на чийто гръб пише "SAMMATO". И по-хубави калъфи съм имал, но работата е свършена и то не лошо. Без него, устройството ми се струва неудобно в ръката.

Дисплеят е приятен. Цветовете, според моето око са чудесни. Ама пък и скоро не съм имал AMOLED, защото обикновено той като дупе и гащи с ШИМ-а. Припявам му
"Телефон все ни свързва
Телефон ни дели..." и си го гледам.
Не лоша яркост, 120 херца, абе екран-маджун! Впрочем, на 60 херца, плавността е приказна. Да, разлика има, спрямо другия му режим, но честно казано, при g100 от 90 на 60 беше неприемлив лаг.

Режимът за пестене на енергия ми допада, защото е изключително гъвкав. Отделно, не включва dark mode, освен ако не е насгроен в най-крайна фаза.

Modes and routines - tasker, пипнат от UX човек! Да, орязан е, но върши чудна работа. Направил съм си режим, вечер, след опррделен час да спира всякакъв Интернет, Bluetooth, локация и да пуска режим за пестене на енергия, а сутрин, в зададеното време - наобратно. Съответно Focus mode също се настройва оътам, като не е в чист вид, ами се прави режим по подобие нему.

Камера - не съм човек с око за камерата, нито разбирам от камери, за да говоря. За мен е задоволително. Със сигурност мога да кажа, че макро камерата не би ми липсвала, ако я нямаше.


Нещата, които несъмнено много ме дразнят:
- Пръстовият отпечатък - това толкова време правя опити да го избегна да стои в дисплея, но ето че му дойде времето. Не е удобен, не е бърз и надежден (от гледна точка, че ще си отключа телефона в ситуациите, в които бих, ако беше в копчето или на гърба). Свиква се, определено се свиква.

- Когато говоря по Facebook Messenger, заключвайки телефона, разговорът зависва, сякаш няма Интернет, а то има... Тук бих се радвал, ако някой сподели какво мога да опитам. Приложениието не е включено в списъка на тия за приспиване (Sleep/Deep sleep).

- Локацията - често се губи, когато е заключен и го отключа. Т.е., пускам навигация, тръгвам пеша по пряката, ходя, телефонът е заключен, отключвам да видя коя пряка да хвана, той ме пратил през 3 преки в другата посока. Тук също бих оценил помощта ви!


Прикачени файлове Миниатюри
               
[-] 1 потребител изказва благодарност на rodi1i за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#9

Дойде One UI 6 с Android 14.
Цитирай
#10

Здравейте,искам да си закупя Samsung a34 5g имам няколко въпроса.Има ли много разлика от този с 6 рам и 8 рам?Камерата как е ,прави ли хубави снимки?В момента съм със Samsung a72.Предложете ми надежден сайт,защото в Технополис е с 100лв повече от тези в интернет които гледам.Благодаря предварително.
Цитирай
#11

Повече РАМ никога не е излишна, ако имате повече пари наблегнете на 8-те гигабайта рам.
Със 6-те ще се ядосвате и съжалявате.
Успех в избора, а и другите ще коментират.

SAMSUNG Galaxy S23+, 5G, 8 Gb / 512 Gb
SAMSUNG Galaxy A54, 5G, 8 Gb / 256 Gb
[-] 1 потребител изказва благодарност на skysoft за това мнение:
  • poison91
Цитирай
#12

Здравейте, след последното обновление забелязвам сериозен спад в живота на батерията - нощем падат 5%, което е абсурдно. Преди, най-много 1% си заминаваше през нощта. Някой има ли подобни наблюдения и решение? След обновлението изтрих кеша през рекавъри и дадох fix apps. Не съм правил ресет.
Цитирай
#13

При мен с толкова спада, ако си забравя мобилния нет или WiFi-то. Тъй че си проверявай да не правиш моя номер с забравянето.

SAMSUNG Galaxy S23+, 5G, 8 Gb / 512 Gb
SAMSUNG Galaxy A54, 5G, 8 Gb / 256 Gb
Цитирай
#14

Мерси, обаче не е такъв случая. Имам рутина, която изключва мобилните данни, wi-fi, локация и слага телефона в режим на пестене на енергия от 00 до 8 часа.
Цитирай
#15

Здравейте, някой може ли да препоръча матов протектор за екрана?
Цитирай
#16

Здравейте, откъде мога да сваля good lock? С Galaxy A34 съм. В Galaxy apps не го намирам.
Цитирай
#17

(2024-02-16, 10:57:39)rodi1i написа:  Здравейте, откъде мога да сваля good lock? С Galaxy A34 съм. В Galaxy apps не го намирам.

В Google Play пробва ли?

 Samsung Galaxy s23+, 8/512GB, Green
Цитирай
#18

@rodi1i Няма и да го намериш, защото трябва да смениш региона. Пробвай Fine Lock от Google Play.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#19

Някой дали знае как се активира монохромната тема, с която представиха андроид 14? Такова нещо, като на pixel не мога да постигна. 

https://youtu.be/qVGM0I4Xn10?si=Hnmsh7Q5X584xOnX
Цитирай
#20

Влизаш в тапет и стил -цветова палитра даваш отметка на цветова палитра и долу на иконите и си избираш цвят като цветовете са според какъв тапет си сложил на началния екран.

Samsung A54 256/8 GB Awesome Graphite
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)