Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Повръща ли ви се от телефона?
#1

Колеги, с потрес разбирам, че дисплея трепти на 240Hz PWM, не като на останалите марки с oled панели при PWM над 1900+ Hz които не водят до мигрена, гадене, повръщане, световъртеж и т.н..
Тези от Самсунг, нормални ли са да ползват такива панели в днешно време.

Ако няма решение ще връщам телефона, имам 14 дневен срок от датата на доставка да го направя, купен е онлайн.
Цитирай
Аксесоари
#2

Когато минах от S20 FE на S22 Ултра първите няколко дн имах чувството, че виждам всичко размазано на дисплея, бях тръгнал да го връщам. После свикнах и даже ми стана много комфортно на очите да го гледам.

Сега като почнах да гледам S23 Ултра дисплеят ми се видя още по-солиден, като хартия, никакви ядове. 

Факт е, че имам мигрена, с която съм имал адски кризи от по няколко дни, но не и откакто ползвам последните 3 телефона.

Определено влияе различно на различните хора. Има ли как да се тества ШИМ-а на дисплея без специализирана техника?
Цитирай
#3

Той е тестван, ШИМ- а е на 240Hz. Не знам с това как може да се свикне.. По- скоро да ми увреди зрението..
Цитирай
#4

Не разбирам за какво трептене става въпрос? Някой може ли обясни по-подробно или да прати някакво видео? Аз не съм забелязал нищо нередно при мен.
Цитирай
#5

Всички Samsung са така, спокойно. Нямаш избор Wink. Т. нар "останали марки" - единици са с толкова високочестотен PWM...
На мен не ми се повръща от S21 FE и S22+ и не мисля, че съм чувствителен към PWM - но ме напрягат осезаемо при гледане над 30 мин. За сравнение IPS дисплеят на iPad Mini 6 съм го гледал по 3-4 часа нощем без никакво напрежение. Ма там PWM е нищожен заради IPS технологията.




S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#6

Всеки ден ползвам телефон над 3 часа, явно ще се връща. Идвам от четери поредни телефона с LCD IPS. Телевизор в къщи не се ползва, мониторът ми е с DC dimming, не съм очаквал този боклук за 2999лв да е с такъв идеотски дисплей..

Избор винаги има!
[-] 1 потребител изказва благодарност на RoboCop за това мнение:
  • airbus
Цитирай
#7

Вечерно време като заспи малкия стоя на телефона по 2-3-4 часа, не съм забелязал нещо по-негативно сравнено с iphone 14 pro max , може би някой хора го усещат повече от други не знам, дори все още не разбирам за какво трептене става въпрос, явно не е опреснителната честота от 120hz

Междо другото от настройките на дисплея съм задал цветовете да са естествени, не знам дали това намалява шим-а
Цитирай
#8

Не, нямам проблем с дисплея.
Цитирай
#9

(2023-03-15, 15:58:00)RoboCop написа:  мониторът ми е с DC dimming, не съм очаквал този боклук за 2999лв да е с такъв идеотски дисплей..

Избор винаги има!

Включваш диминга  на телефона и заспива Smile

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#10

А защо не се сложи тъмна тема или опцията комфорт на очите, аз също нямам проблем.

Galaxy S23 Ultra
Цитирай
#11

(2023-03-15, 17:00:44)airbus написа:  Включваш диминга на телефона и заспива Smile

Къде е тази опция да я тествам, че не я намирам?
Цитирай
#12

Ей туй[Изображение: ed405c03a8d59e256086cd87cad8608f.jpg]

Sent from my SM-S916B using Tapatalk

Samsung GT-I9105P  Android 6 AOSP rom 32gb A-DATA
Lenovo A536  Android  4.4.2  MIUI 7   8gb SanDisk Ultra
Цитирай
#13

Колега, тази опция ти позволява да си затъмниш екрана под минимума, тук говорим за други неща.



https://stroysystems.ru/bg/electrical-eq...delat.html
Цитирай
#14

Extra dim най-много да засили ефекта. Но всъщност макар да е 240Хз реално е насравнима модулацията с тази на други телефони понеже доколкото видях от графиките има много голяма разлика в амплитудите т.е. не е само до честотота крайния ефект. Не помня сайта където можеше да се види графиката, но обясняваха, че макар да е ниска честотота последната е избрана такава за да се постигнат други предимства на дисплея както и че има елементи на DC Diming заради това, че гасенето при 5% яркост е почти права линия. Ще намеря графиките ако на някой му е интересно, но доколкото виждам не са просто 240хз това.
[-] 1 потребител изказва благодарност на 100 за това мнение:
  • RoboCop
Цитирай
#15

Абе то ако на човек му е зле на очите или главата, каквито ще да са спецификациите...

Ама аз друго си мисля: @RoboCop ти ако си бил само на LCD последните години, може мозъкът ти да не може още да свикне на ЛЕД-а и да го дразни. Не е ли вариант?
[-] 1 потребител изказва благодарност на insartture за това мнение:
  • RoboCop
Цитирай
#16

Сега леко сякаш взех да се оправям, няма да бързам да го връщам. Ще се опитам да му дам шанс максимално. Телефонът е уникален и не искам да се разделям с него, ако не е крайни належащо.

Още по темата: https://www.reddit.com/r/PWM_Sensitive/c...on_galaxy/

Колега @100 и аз бях чел това, че уж има нещо повече от тези 240Hz, но не ми стана напълно ясно, понеже преводът на статията не беше добър.

Едно време 2011/2012 съм ползвал година S2, не вярвам той да е бил без PWM, проблеми съм нямал. Дано колегата да е прав и главата отново да ми се нагоди по oled панелите. Smile
Цитирай
#17

Малко влизам в света на спекулациите, ама как сте с ЛЕД крушките вкъщи? Аз преди години разбрах за тяхното трептене и ги изпосмених и сега гледам да нямам такива. Ама на някой евтиняк като крушките на абсорбатора нямам избор и трепти яко. Вижда се с бавна скорост на камерата на телефона (бях го забравил това).

Спекулацията ми е - ако по цял ден пък на някакво такова трептене си свикнал, всяко ново нещо с различно трептене може да те издрани докато мозъкът се адаптира.
Цитирай
#18

(2023-03-15, 17:01:48)vovalinder написа:  А защо не се сложи тъмна тема или опцията комфорт на очите, аз също нямам проблем.
Тези неща нямат общо с PWM - това е управлението на дисплея, яркостта... При 100% яркост PWM е най-малко, но при Samsung пак е високо. Колкото повече слиза яркостта - толкова повече се увеличава PWM (ШИМ).

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#19

Повръща ми се само като омешам пиенето и то сабалем, иначе дисплея е перфектен за мен - както и на всичките ми Самсунзи досега

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
[-] 3 потребители изказват благодарност на TNTKZ за това мнение:
  • MartinVT07, OliQueenBG, Victormihov
Цитирай
#20

Eто минимална яркост и 50% яркост. Вижда се предполагам каква е идеята и защо е по-добре отколкото се очаква като прочетеш 240хз.
[Изображение: RigolDS17.jpg][Изображение: RigolDS21.jpg]

Аз съм супер чувствитлен към рефреша обаче, 60хз ми се виждат страхотно зле, а 120хз са едвам достатъчни. Навън на слънце 120хз се усещат като още по-малко.
Цитирай
#21

Като цяло, по пътя на логиката за PWM, би следвало намалената яркост да води до по- големи амплитуди на трептене и обратно, увеличаването и до тяхното "приглаждане", а не обратното..
Цитирай
#22

Прочети тази статия. Има един малък % от хората, които се чувстват по описаният от теб начин  https://medium.com/@alexngwrites/headach...8951c366a6

Samsung Galaxy Note - Black,Samsung Galaxy Note 2 -WHITE ,Samsung Galaxy Note 3 Black, Samsung galaxy Note 4 black
Цитирай
#23

Рано е да се каже при мен как ще е. За сега директно не ме е заболяла главата, но определено се чувствах странно днес. Утре сутрин ако съм ОК след тази вечер, ще има надежда. Smile
Цитирай
#24

(2023-03-15, 20:29:39)RoboCop написа:  Като цяло, по пътя на логиката за PWM, би следвало намалената яркост да води до по- големи амплитуди на трептене и обратно, увеличаването и до тяхното "приглаждане", а не обратното..
Да на теория, но на графикат се вижда, че при малка яркост честототата е дори 120хз а не 240хз, просто амлитудата е нищожна и респективно това би трбявало да е ок за очите. 240хз идват над 20-25% яркост или нещо такова, но сравнявайки с други телефони тези 240хз изглеждат много по-добре като за толкова.
Цитирай
#25

Сигурно гледаш от тук: https://www.notebookcheck.net/Samsung-Ga...336.0.html

И аз тази сутрин го видях, но не го разбрах. Сега ми е една идея по- ясно. Ревюто между другото има доста неща неспоменати по другите такива като данни. Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)