Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Повръща ли ви се от телефона?
#26

Случая е леко странен понеже айфоните под около 40% са пак 240хз, но не е само това което прави крайния резултат. Иначе как си обясняваме, че 120хз опресняване изглеждат по-малко на светло? Би трябвало да е обратното....пак на теория.
Цитирай
Аксесоари
#27

Аз ползвам комфорта за очите и през деня и то съм го позасилил, така не ме дразнят очите. Ползвам тази опция и на всички монитори през деня. Сега ако я махна за проба и разликата е огромна, веднага се напрягат очите. Също ползвам и тъмна тема на телефона навсякъде, където е възможно, това намалява дразненето допълнително. И последно, ползвам на минимална яркост, когато мога, на закрито винаги ми е около знака за яркост, като видя някой да гледа на закрито на пълна яркост и ми изважда очите.
Цитирай
#28

Има дни когато ползвам телефона по 6, 7, че и 8 часа. Никога не съм имал проблеми с очите. Нито ми се повръща, нито ме боли квото и да е. Последните години телефоните ми са били всички с олед.

Samsung S23 Ultra & Tapatalk
[-] 2 потребители изказват благодарност на eksoldier за това мнение:
  • OliQueenBG, RoboCop
Цитирай
#29

Е, но поне всеки може да повери дали дисплеят му наистина е на Samsung:
- Необходимият за това портал се намира тук
- Щракнете върху бутона «Learn More».
- Избирате производителя на вашия смартфон (налични са Samsung, Xiaomi, vivo, realme, OnePlus, Meizu, Asus и OPPO).
- Задавате модела на вашето устройство.
- Щракнете върху бутона «Search».

В резултат на това ще видите надписа «Oh no…», ако вашият смартфон използва матрица на друг производител или «Awesome!», ако матрицата е на Samsung.

 
[-] 2 потребители изказват благодарност на NoMaD за това мнение:
  • martosblack, OGIER
Цитирай
#30

Че то има ли бройки от С23 Ултра да не са с на Самсунг.. Моят си излиза, че си е негов.

П.П. Официално мога да кажа, че глава не ме боли, не ми се гади от дисплея и вече ми е ОК. Отдавам първият ден на странно усещане на това, че над 10г. не съм ползвал нищо с лед панел и че всичко в Самсунга ми е ново. Тъй като от 2012г. до сега съм бил на други марки, може би в известна степен съм станал като разноглед първия ден, докато го разцъкам и за това съм се чувствал малко като маносан..

Сега като си погледна старият дисплей с LCD IPS, все едно се връщам век назад Big Grin. Все пак щеше да е яко и OLED панелите да се правят чрез друга технология, която да избегне ШИМ. Но за сега и това, че главата ми е ОК ми стига.. Smile
[-] 2 потребители изказват благодарност на RoboCop за това мнение:
  • Dowper, insartture
Цитирай
#31

Това само за Ultra-тата ли го говорите?

Meizu MX4 and Yoga Tablet 10 HD+
You shouldn't throw stones if you live in a glass house and if you got a glass jaw, you should watch yo mouth...
Цитирай
#32

Ако говорим за трептене, най- вероятно всичко на Самсунг с oled е така. Просто не ползват високи Hz, до колкото разбрах, за да се възползват от други предимства, които не се вписват в такива панели. А пък този oled панел, уж, е съчетан някак с технология на приглаждане. Един вид, да се намали амплитудата на вълните при трептенето, за да не дразни толкова зрението.. Smile
Цитирай
#33

(2023-03-18, 11:38:01)disrespectful написа:  Това само за Ultra-тата ли го говорите?

Другите два сигурно са още по-зле, миналата година като гледах клипчета и когато 3-те телефона са един до друг, на С22 и плюса се виждаше трептене, а на ултрата не. Сега не съм гледал, но не вярвам да е по-различно положението.
Цитирай
#34

То като цяло смартфона колкото ти улеснява живота, толкова и ти пържи и мозъка и очите , че семейства разваля все по често. Наясно съм без особени подробности, че Олед е по здравословната технология от Амолед. Аз лично съм над 40те, имам цайси 8 диоптъра и дет се вика - вече съм прецакан, изтървал съм влака на виждащите. За младите може и да е важно. Но в крайна сметка в такива времена живеем, че гледай си кефа и граби от живота. Ти се опитваш да се пазиш от милион неща, милион и първото или второто нещо ще те працака. И пак повтарям - смартфона си идва с много вреди и рискове, също както автомобилите, храната...семейния живот, децата..

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
[-] 1 потребител изказва благодарност на Bavarche за това мнение:
  • OliQueenBG
Цитирай
#35

(2023-03-20, 12:58:04)Dowper написа:  Другите два сигурно са още по-зле, миналата година като гледах клипчета и когато 3-те телефона са един до друг, на С22 и плюса се виждаше трептене, а на ултрата не. Сега не съм гледал, но не вярвам да е по-различно положението.

То това е само на видео и не винаги. Аз поне никога не съм забелязвал на живо. Попитах, защото очаквам чистия S23, но не виждам някой да пише нещо подобно за него.

Meizu MX4 and Yoga Tablet 10 HD+
You shouldn't throw stones if you live in a glass house and if you got a glass jaw, you should watch yo mouth...
Цитирай
#36

Знам, че е само на видеото, но самия факт, че при ултрата това трептене отсъства на видеото говори, че ултра дисплея е по-добър в това отношение от другите.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Dowper за това мнение:
  • OliQueenBG
Цитирай
#37

Стига сте повръщали, радвайте/наслаждавайте се на най - добрият телефон(глобално) до момента

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
[-] 11 потребители изказват благодарност на TNTKZ за това мнение:
  • BeyondHorizont, dian_vt, g1kata, gazibarev, ickopicko, martosblack, milss, mitko1907, OliQueenBG, rabik, sapiora
Цитирай
#38

Аз също имам проблеми с чувствителни очи и особено със Самсунг екрани(не нося очила и на двете очи съм с диоптър 6 нули, просто са ми чувствителни). Да се върна на темата, това е първия Самсунг от С3 насам, с който нямам проблеми. С22 ултра беше ужас, но със С23 ултра нямам такива проблеми. Разбира се при Самсунг има един период на свикване и ако вземете телефон на друга марка веднага ще усетите замайването за известно време. Тази година телефона, който ми тормози най-много очите е айфон 14 про. Имайте в предвид, че този ефект се засилва много от протектора на екрана ако имате такъв.

        [Изображение: androidbg.png]             
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)