Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Закупуване на Samsung s22 ultra
#26

Взимаш С23 Ултра и забравяш за всякакви проблеми, отделно ще имаш почти 2 пъти по-силна батерия.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Dowper за това мнение:
  • Plamen11
Цитирай
Аксесоари
#27

Значи малко некоректно подхождате "колеги" . Преди 5-10 месеца, когато питах аз или други хора за с22у, мненията бяха телефона е топ, сега всички, с малки изключения го плюят и видиш ли с23у да се вземе. Първо 98% от тия дето имат С23У сега е не щото С22У не става, а щото имаха и с21 и ще имат с24 5 6 7. Но не всеки може да даде или да сметне за правилно да дава по 3 бона всяка година за някакъв си телефон дето прави едно и също. Ако бях изчакаш 2 месеца щях да взвма с23у на преодър по-евтино от с22у, но сега разликата е 1000лв за 20-25% повече живот на батерията. Всичко друго тук е фенщина.
Телефона С22У е топ и това е истината. А 1000лв не са малко пари. Една работна заплата. Щото ако имаш пари за 5.0 двигател не си взимай 4.0, ако имаш за S клас не взимай Е клас малко отива работата.

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
[-] 1 потребител изказва благодарност на Nikito82 за това мнение:
  • etog
Цитирай
#28

Разликата в цените е около 500-700 лв максимум. Далеч е от 1000.
S23U явно е сполучлив модел и ако някой ще дава близо 2000 лв за по-старият модел нов - трябва да се замисли дали да не се напъне за новото.
Ако е употребяван пак - намират се S23U 8/256 бая (на прилични пари в ОЛХ), дори да са с 1 идея по-бавна памет спрямо 12/512 пак са отличен избор.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#29

Са интервсно що го продаваме употребяван. Ами 3 бона е в техноверигите 2 в операторите. Тей че сметни пак.

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай
#30

Проблема не е в чипа а производството на Samsung и то при Gen 1/2200 , с тези проблеми има оплаквания и от драконовата версия която не беше с нищо по-добре от 2200, дори напротив при еднакво не-дефектни. Да, S22 Ultra е много добре в момента.

Но S23 Ultra поне за момента няма индикации да има такива проблеми и поне знаеш, че не играеш руска ролетка при избора си. Особено 8/128 е най-продавания S22 Ultra в olx и си има причина.

Иначе аз 8GB RAM и Ultra не бих си взел.
Цитирай
#31

Аз съм с 512 версия и това с обхвата е доста фрапиращо.
Трябва да видя с21ците дали имат някакви сходни оплаквания,но за мен е неприемливо.
Аз съм ги взел 2ръка и мога да го продам на цената си,но не бих приел да дам 2+бона за тоя модел и да има такива драми.
А четох,че преди разни там ъпдейти бил и по-зле.....
Даже бях загледал С22+ ми трябва един,но ме отказахте тотално.
Ще търся с21ултра щом са по-малко проблемни

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
Цитирай
#32

Аз бях сигурно единствения, които още от края на миналата година съветвах да се изчака новия модел, но бях упрекван, че било безсмислено и нямало да има разлика. Еми не беше и С22 Ултра не е топ телефон вече, който е имал възможност да ползва и новия и стария модел може да забележи разликите и те са категорично в полза на С23 Ултра. Батерията държи почти двойно, не е 20%. Няма проблеми с рестартирания, имам сигнал на мрежата и вифи на места, където нямах със стария. При говорителите също има голямо подобрение. Това е реалната истина, С22 Ултра не е лош телефон, но е много далеч от С23 Ултра. Независимо от разликата в цената, аз не бих взел стария.
Цитирай
#33

Нека не подвеждаме хората, батерията е доста по-добре но не е двойно в никой случай, 20-30% е колкото и всяко ревю казва. Моята бройка С22 беше доста добра, което вероятно има значение. Основното да се купи тоя телефон за мен е чипа и по-конкретно температурите, ексонос-а не се справя лятото и постоянно е 3-4градуса отгоре дори на стайна температура. Като казвам не се справя лятото имам предвид и че дори интерфейса лагва на 40+градуса.

Иначе какъв е смисъла да се сравнява, като С23 в момента е дори евтин, аз тази година не мога да повярвам колко лесно се намира още първия месец на ниска цена... В момента е 2450лв в емаг сводобна продажба.
Цитирай
#34

Колеги, нов въпрос. Има ли хора, които да ползват версията на телефона със Snapdragon? Работи ли тя коректно в България, има ли същите проблеми, както версията с Exynos? По-добър избор ли е покупката на Snapdragon версията?

Xiaomi mi 9 lite
Xiaomi redmi note 4x
Цитирай
#35

(2023-03-29, 20:41:01)Nikito82 написа:  Са интервсно що го продаваме употребяван. Ами 3 бона е в техноверигите 2 в операторите. Тей че сметни пак.

Пазарните проучвания явно не са ти силна страна Tongue .
Разликите са доста по-малки.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#36

Те май имаха проблеми с 5г честотите
Нали са само за американския пазар,после се разчетох,че някои бандове липсват за Еу.
Иначе и аз натам се бях насочил,щото виждах доста изгодни оферти за тая версия...явно е имало за какво

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на bam за това мнение:
  • iwan33
Цитирай
#37

Ако разликата е 200 300лв 100% С23у. Но телефона си е топ @Dowper. Може в началото да не е бил с проблемни софтуер и, но сега е. И аз ги взех двата в ръка разцъках ги. Никва разлика... Батерията, процесора са по-добри това е. Че пак да се казва че С22У не е бил и не е топ!

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай
#38

С22У беше топ андроида преди да излезе С23У, все пак ползвах първия 1 година, а втория вече 2 месеца и разлката е от земята до небето. Просто преди С23У нямаше друга алтернатива, освен С22У. А от едно разцъкване няма как да направиш разлика.
Цитирай
#39

Чак от земята до небето, а в предния си пост даже каза че С22У никога не е бил топ. Ама хайде всеки си решава. Разликата от земята до небето никога не е имало в нито един следващ флагман спрямо предишния. Разлика от земята до небето нямаше и след два излезли модела, камоли сега...

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай
#40

(2023-03-31, 17:14:27)Nikito82 написа:  Чак от земята до небето, а в предния си пост даже каза че С22У никога не е бил топ. Ама хайде всеки си решава. Разликата от земята до небето никога не е имало в нито един следващ флагман спрямо предишния. Разлика от земята до небето нямаше и след два излезли модела, камоли сега...
По принцип си прав, НО...в случая разлика не земята до небето действително има в няколко аспекта - поддържания пърформънс е 80% повече, разликата в температурите бих я броил там, звука в многократно по-добър, проблемите с анимациите и интерфейса са решени на 99%, а такива имаше МНОГО при С22 и ги оправяха цяла година.
Цитирай
#41

В момента проблеми с анимациите няма а виждам, че микро-лагове се случват и при S23 Ultra и това си е от One UI. И Gen 1000 да беше, микро-лага си е от него. Оправия няма, тя трябва да дойде от Samsung по софтуера им. Рядко се случват при 22 но ги има.

Разликата в температурите - новия Gen 2 е по-хладен но и при мен не виждам някакъв проблем. Звука... почти не слушам нещо от телефона и не се сещам никога при тест да го пробвам.

Ако разликата е 1000 лв. или близо не смятам, че S23 Ultra си заслужава още повече , че и в сравнение с камерата не виждам особено драстични разлики. 30x zoom забелязвам, че дава чувствително по-добър детайл но все пак идва от 200 а не от 108MP (до какви времена стигнахме, до онзи ден сравнявахме Sony Ericsson K800 с 3.2MP с N95 и 5MP камера, ха-ха). Сега, колко точно често се снима в 30x не знам но zoom e подобрен отново, нека. Не е свръх уникална разлика но особено ако има някакви надписи в обекта който е на 30x се вижда доста по-отчетливо, ако например е табела или телефонен номер отдалеч е много полезно и се вижда по-чисто.

Абе, смислени ъпгрейди но не и за 1000 лв. За мен най-голямата смислена разлика е в батерията но пак лично за мен това не е от най-голямото значение. Въпреки всичко е силен прогрес. От 4 часа до 7-8 , че и 9 часа SOT и конкуренция на Pro Max... не е малко.
Цитирай
#42

Като сигнал има ли подобрение в радиото?
С23 има ли драмите със сигнала като при 22?

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
Цитирай
#43

(2023-04-01, 00:44:04)bam написа:  Като сигнал има ли подобрение в радиото?
С23 има ли драмите със сигнала като при 22?

Sent from my SM-S908B using Tapatalk

Няма драми.

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
#44

(2023-04-01, 00:44:04)bam написа:  Като сигнал има ли подобрение в радиото?
С23 има ли драмите със сигнала като при 22?

Sent from my SM-S908B using Tapatalk

Аз нямам драми с радиото на нито един Exynos , дори напротив - винаги е имал най-много обхват за разлика от другите при същия оператор. 5G с "лошото" му радио на места удря над 1.2gbps при A1, а точно 1.2gbps съм хващал и в движение с около 30 км./ч. Брутално. Говорим за А1, не знам за другите.

Обажданията и SMS винаги са идвали на места на които на други у/ва не са идвали дори. Ако не е дефектна бройка няма ядове с радиото, дори напротив. Това винаги съм харесвал на радиото на Exynos - енергоемко е, за сметка на това имам покритие навсякъде дори и с А1, които в сгради понякога се дънят брутално.
Цитирай
#45

Ами аз имам драми и са доста дразнещи.
Като цяло ако има пълен обхват всичко е точно, но станат ли 2 черти ... страшно
Ползвам го с 2 карти и за момента мога само от едната да дам мнение (другата ми е А1 и ще я видя след няколко дни как се представя)
ИДвайки от П30про ... разликата е очеизвадна.
Понеже работя с телефона и едва ли си въобразявам ... 2те карти бяха преди дни на него , като цяло усещам , че загрява , батерията не я гледам щото зареждам нон стоп в колата, но обхвата е важен да го имаш и е възможно . ако има хора дето си живеят на място с хубави антени и винаги им е пълен дори да не разберат, че имат проблем
22ката удари ли на 1-2 черти няма нет , няма никой ... даже в момента съм в нас и 22ката има по-малко обхват спрямо П30ката
Цитирай
#46

Чертите при Samsung показват ако не се лъжа колко антени вижда а не обхвата. Никога, дори в центъра на града пред антени на А1 не съм имал пълен. Не помня след S20 , когато минах на Samsung някога да съм виждал пълен обхват но това е защото то не показва и самия обхват. При Samsung чертичките са друго нещо.

И на 1 черта 4G имам нет и мога да водя разговори през A1. Не знам за други оператори как е, не съм с eSIM. Нямам такива драми. Не гледай чертите а на едно и също място с един и същ оператор пусни speedtest или пробвай да проведеш разговор, като и двете у-ва поддържат (и насрещното) VoLTE/HD voice.

Иначе Kirin е добро радио, нямал съм драми никога с Huawei и е факт, че са много добри. Проблеми с радиото и обхвата съм имал единствено с Mediatek и Snapdragon у-ва. Kirin/Exynos са двете неща на които се доверявам за райони със слаб обхват. Само , че нов Kirin няма за съжаление.
Цитирай
#47

Обхвата и стабилността на връзката на S22 серията за EU са зле - това е. Модемите им не са добри и това не е тайна. Индикаторът с чертите е просто ориентир, не показва нищо важно.
Иванов е уникален случай, няма никакви проблеми, но това не променя фактите Wink.
Модемите на Qualcomm са с по-добра енергоефективност и стабилност при превключване.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#48

Нямам такива наблюдения за дракона, ама никак. Kirin и Exynos - да, ама точно дракона - не. Mediatek и са едно голямо нищо в това отношение, на всичкото отгоре при Mediatek 5G скоростите в общия случай са изключително зле. То не случайно се пръкнаха Redmi/Poco-та за по 200 долара с 5G и чипсети от Mediatek. Защото това 5G там е имагинерно, една иконка за красота.

5G е когато в движение постигам гигабитова скорост и свалям 3GB файл за времето в което си пускам едно кафе. Имах точно същия случай - натискайки "кафе със сметана" на кафе машина се наложи да сваля 3.2GB файл. Докато кафето беше готово (а те го правят за под минута) файла вече беше изтеглен. Това ако е лошо радио при Exynos... ?

S20 Ultra (Exynos 990) също ми е правил брутално добри скорости и покритие там, където само Huawei Nova (забравих цифрата) имаше подобни резултати. На същото място OnePlus със Snapdragon мълчеше като 1.1 мотор на баир.

Единственото по-лошо от антена на Mediatek (и бих казал Snapdragon) за мен е това, което се намира в iPhone и това е от първия до последния. Само на екрана на последен iPhone на едно и също място виждам надпис "3G" все едно сме 2009-та, докато Ultra-та е захапала чертичка 4G+ и upload-ва 900MB файл.

Но всеки experience е различен. При Snapdragon признавам икономията (и то не на 888/Gen 1 , които бяха 1:1 със 2100/2200 и правени от Samsung). За радио обаче ще поспоря.
Цитирай
#49

Ок оставяме чертите
Аз това го виждам в реалния живот на ползване.
Даже на жената 21цата е сходна
И 2мата бяхме с п30про до преди няколко дни
Сега е просто зле....
Понеже ползвам мапса по цял ден и стане ли 1-2 черти,нито нет,нито мапс в повечето случаи
Явно си е нормално,но мен ме дразни защото ми е важно.


Sent from my SM-S908B using Tapatalk
Цитирай
#50

(2023-03-31, 23:03:41)Ivanov_1994 написа:  В момента проблеми с анимациите няма а виждам, че микро-лагове се случват и при S23 Ultra и това си е от One UI. И Gen 1000 да беше, микро-лага си е от него. Оправия няма, тя трябва да дойде от Samsung по софтуера им. Рядко се случват при 22 но ги има.

Разликата в температурите - новия Gen 2 е по-хладен но и при мен не виждам някакъв проблем. Звука... почти не слушам нещо от телефона и не се сещам никога при тест да го пробвам.

Ако разликата е 1000 лв. или близо не смятам, че S23 Ultra си заслужава още повече , че и в сравнение с камерата не виждам особено драстични разлики. 30x zoom забелязвам, че дава чувствително по-добър детайл но все пак идва от 200 а не от 108MP (до какви времена стигнахме, до онзи ден сравнявахме Sony Ericsson K800 с 3.2MP с N95 и 5MP камера, ха-ха). Сега, колко точно често се снима в 30x не знам но zoom e подобрен отново, нека. Не е свръх уникална разлика но особено ако има някакви надписи в обекта който е на 30x се вижда доста по-отчетливо, ако например е табела или телефонен номер отдалеч е много полезно и се вижда по-чисто.

Абе, смислени ъпгрейди но не и за 1000 лв. За мен най-голямата смислена разлика е в батерията но пак лично за мен това не е от най-голямото значение. Въпреки всичко е силен прогрес. От 4 часа до 7-8 , че и 9 часа SOT и конкуренция на Pro Max... не е малко.

В момента анимациите са най-доброто, което е било за последната година. При С23 са такива и по-добри още на старта....какво ли следва? 

Температурите не са проблем привидно, но реално са и то огромен - Ексонос-а миналото лято НЕ ставаше, това очевидно няма как да знаем още след ъпдейтите.

Разликата в цената не е 1000лв изобщо, в момента в Емаг е 2400лв телефона, S22U да не би да е 1400? Отделно че за тия пари получаваш много повече памет и всичко реално.

При камерите 30х е последното нещо, което ми идва на ум като се сетя да правя паралел. Първото е нощните снимки и особено тези на закрито, много по-добре просто и както вече казах още сме на старта, S22U в началото имаше доста трески за дялане по камерата. Следващата супер разлика е качеството при снимане в 50мп и 200мп спрямо старите 108мп, нищо общо няма и 50мп режима е абсолютно използваем на ниска светлина.

Разликата в батерията е 20 до 30% според какво правиш, също доста значима разлика спрямо разликата в цената, която споменах вече. 

След ъпдейтите S22U стана приличен телефон, който вече е купил няма за какво да съжалява, но в момента е безумие да се мисли за S22 при цените, които са на S23.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)