Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Закупуване на Samsung s22 ultra
#51

@100 като е при старта какво? Като е ок при старта да не мислиш, че нещо ще се промени в уау вече. Каквито е при старта ок така ще си остане. Хайде стига вече с тоя с23у, по добра батерия и всичко свършва до там. Нито дизайна е с по добър захеат или направен заради това нито нищо. Промениха го за да не се ползват аксесоари от С22У, къв захват, заради дизайна, след като 88% се ползва с гръб. Кв камера е уау, никога няма да заместят профи фотоапарати те, кво се вглабвате толкова, така греел онака. Кео праиш на тоя. Тел?, ало ало, Интернет, навигация. Мн бърз бил как разбра? Cad Cam програми ли пусна, симилураш обработка на детайл с 2млн изречения в програмата ли кво?
Глупости на търкалета. Батерията само това, есичко др е оправдание за дадени пари....

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай
Аксесоари
#52

Ако не правиш нищо и нямаш необходимите китерии за да оцениш ъпгрейда......да двата модела действително са еднакви.
С22 на старта беше направо леш, затова го споменавам този момент, година по-късно заприлича на телефон за над 1000лв.

Както вече казах, тази година С23 се намира на добра цена още сега, а С22 не е поевтинял толкова, че да покупката му да има смисъл.
1900лв е най-ниската цена за С22 и 2450лв за С23.
Цитирай
#53

Няма смисъл да се коментира като гледам, очевидно колегата се опитва да се почувства по-добре, че си е взел стария модел и да се успокои, че не се е прецакал, но това не променя фактите кой е по-добрият телефон. Нито пък означава, че се е прецакал, но на черното бяло не може да се каже.
Цитирай
#54

Като излезе пък S24, коментарите ще са същите по предходния модел и рулетката ще се завърти отново..

 
[-] 2 потребители изказват благодарност на NoMaD за това мнение:
  • Mendeleev, Sky_Walker
Цитирай
#55

Не превръщайте темата в спор кой модел е по-добър.
Нека и колегата @NOLANg да каже дали е взел някакво решение или има нужда от още впечатления.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • Sky_Walker
Цитирай
#56

(2023-04-04, 08:55:39)NoMaD написа:  Като излезе пък S24, коментарите ще са същите по предходния модел и рулетката ще се завърти отново..

Това не е точно така....миналата година след мъчителните месеци в началото бях у беден, че ще търся друг телефон. Послед го пооправиха определено, но лошото чувство си стоеше все още. Тази година започваме със страшна преднина в комбинацията с нова концепция и обективни подобрения. Такива почти нямаше миналата година - спрямо С21 нито пърформънс, нито по-добри температури, едвам малко по-добре камера, батерията същата или по-зле. Това са обективни факти, С23 е модел, който май няма да е задължително да се сменя....по-вероятен сценарий е да се търси нещо различно от самсунг за по-сериозна разлика.
[-] 1 потребител изказва благодарност на 100 за това мнение:
  • Dowper
Цитирай
#57

Напротив, всички ще сменят С23 със с24.
Аз не се чувствам прецакан. МОЖЕ би защото го взех, тогава когато всичко е било наред. Просто казвам, че и двата са топ и ако е С22У е по-изгоден няма да се сгреши. Има и друго 90% от нас закупуват или от оператор или от техноверигата, затова трябва да се гледат цените там, а не в сайтове, където може да са с 200лв по-евтини и да се рискува да се закупува от тях. Аз от моя С22У съм доволен, може би защото нямах първоначалното разочарование.
И критериите ми са големи, но от телефон какво да се очаква? 100 товя че правиш само некви тестове, даже не зная кога го ползваш за лични нужди телефона, не означава, че използваш нещо различно в ежедневието или може да очакваш повече от даден апарат. Направо не ми се мисли, когато си избираш комп или кола.

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай
#58

(2023-04-04, 09:38:28)hazART написа:  Не превръщайте темата в спор кой модел е по-добър.
Нека и колегата @NOLANg да каже дали е взел някакво решение или има нужда от още впечатления.

Благодаря на всички които се включиха с мнения и отзиви за samsung s22 ultra. Раздвоен съм доста между 22ultra и 23 ultra. Но май повече клоня към 23 ultra.
[-] 2 потребители изказват благодарност на NOLANg за това мнение:
  • Dowper, iwan33
Цитирай
#59

Напих се и си поръчах с23 ултра 12/512 за 2400 кинта.После проверих във флип колко ми дават за перфектен с22 ултра -1000 на момента и 1100 след месец.Отказах всичко и оставам с 22 ултра,платен преди година на 2000 със слушалки.
Цитирай
#60

(2023-04-08, 23:49:04)dudi4ek написа:  Напих се и си поръчах с23 ултра 12/512 за 2400 кинта.После проверих във флип колко ми дават за перфектен с22 ултра -1000 на момента и 1100 след месец.Отказах всичко и оставам с 22 ултра,платен преди година на 2000 със слушалки.

Флип даваха 1500-1600 когато му беше времето, после се напълни рязко с 22ки и цената падна яко. Моята абсолютно като нова замина почти веднага в олх на 1400лв. Дадох и една чанта аксоари защото ми бяха излишни. Но накратно аз не би се отказал толкова лесно и сега равносметката е че съм крайно доволен от това как се развиха нещата въпреки загубата от 800лв, които забравих на момента.
[-] 1 потребител изказва благодарност на 100 за това мнение:
  • Dowper
Цитирай
#61

Няма как, винаги се губят пари при ъгпрейд, а колкото повече го отлагаш, толкова повече губиш. Аз моя С22У го продадох с пускнат дисплей за 600лв, едни 500лв надолу само заради дисплея, но това е положението.
Цитирай
#62

Да се замени S22 Ultra с S23 Ultra заради един Snapdragon си е чиста финансова загуба. Нищо повече. Аз като никоя друга година, в която ъпгрейдвам всяка смятам да си използвам S22 Ultra-та 2 години не смятам догодина да ъпгрейдвам, освен при някое форсмажорно обстоятелство (изтърван, счупен...). Изобщо не виждам смисъла а до колкото съм запознат S24 ще е идентичен с S23 и със същия сензор HP2 200MP. Истинския ъпгрейд може би ще е S25 Ultra за който се говори, че ще видим променлива бленда по подобие на P60 Pro / Xiaomi 13 Pro/Ultra и перископ тип "продължителен zoom", т.е. оптично да може да покрие 1-10x. Да видим дали ще е така.

След априлския ъпдейт с екстрите за галерията и security patch-а батерията ми държи повече осезаемо, не знам дали е от ъпдейта или нещо друго, аз и до преди това си бях доволен но в момента при игране на Asphalt 9 или Age of Angels ми харчи доста по-малко ток, наполовина бих казал. Даже се учудих след 1-часов gaming (редки моменти) с колко беше смъкнало батерията, защото това обикновено му коства над 20%, да не кажа близо 30%. Сега беше мръднало с има-няма 10% и много се учудих, вече няколко дни е така.

Ами нека, и преди бях доволен, и сега съм още по-доволен Big Grin

Ако ви изпадне на добра оферта - купувайте. Апарата е повече от чудесен а в мрежата на A1 (единствената, с която съм го ползвал) при 5G прави скорости над 1.2gbps и тегленето на 22GB Genshin impact е една цигара време. Светкавично 5G вади тоя Exynos.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Ivanov_1994 за това мнение:
  • Nikito82
Цитирай
#63

То да сменяш флагман всяка година си е чиста загуба на пари. Аз и преди казах и сега. Ако го взимам сега ще е с23у но на цената 1800-2000лв, ако цената между С22У и с23у е над 6-700лв е безмислено. Само заклети фенове го правят. Казах също и такава си е истината, че 99% от всички тук със С22У преминаха на с23у, не щото е по-добър, а е едни 15 20% повече батерия и до там му е по-доброто, а щото така или инъче щяха да го сменят. С23у ако беше с Ексинос, пак същите щяха да са с нвго. С22У е топ и година по-късно е невероятен телефон. Жалко за първоначалните проблеми, за апарат от такъв клас, но истината е една ъпгрейд от С22У към с23у няма. Просто един гъдел на заклети фен.

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай
#64

Не знам какво си въобразяват, че ще получат със Snapdragon честно казано но тяхна си работа...

Ако говорим за гейминг - няма значение с какъв процесор е, за мен за сериозен гейминг на мобилно ув- си трябва активно охлаждане тип https://www.razer.com/mobile-accessories...ler-chroma за да предпази най-вече батерията от постоянното нагряване. А с такова охлаждане няма значение процесора - ще върви плавно и приятно на висок fps.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)