Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Q96 Mini Smart TV Box не се изключва напълно!
#1

Здравейте колеги,
Закупих споменатия евтин "китаец" и работи сравнително добре с 4 рам е машинката.
Балезях обаче че дори когато не се ползва е леко топъл което ме озадачи.Проверих си клиентите в приложението на рутера и се оказа че ТВ бокса продължава да прави минимален трафик дори когато е изключен.Дойде рутнат с всичко качено,смених му версията на Коди и махнах всичко ненужно за мен,спрях използването не нет на заден план на всички приложения но пак си грее и трупа трафик( около 2 мб на час и половина).Дали да не махна рут браузера дали той не прави някакви мизерии!?Имам друг тв бокс среден клас но стар модел там нямам проблеми.Най лесно е да го изключвам всеки път от контакта но нещо ми се нрави това решение.Моля за съвети,всяко инфо и съвет ще е от полза.
Цитирай
Аксесоари
#2

Не разбрах какво точно те притеснява. Стои на стендбай и е леко топъл. Нормално. Иначе всеки път ще зарежда по минута. Трафикът какво?
Цитирай
#3

Еми защо прави трафик след като е изключен?Иначе самата топлина не ме притеснява.
Чудно ми е какво и защо прави трафика!?
Цитирай
#4

Точно защото не е изключен напълно. Нещо си генерира някакви пакети. Вероятно си чеква конекцията към мрежата. Не мисля че има нещо притеснително при тоя нищожен трафик.
Ако е голям вече е друго
Цитирай
#5

Дай му захранване от ЮСбто на телевизора и ще работи само тогава, когато трябва да работи.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#6

И всеки път ще бутва по 1 минута
Цитирай
#7

И с тази 1 минута живота ли ти се скъсява?.. Голяма загуба за 1 денонощие. Колко пъти на ден "палиш" ТВто?

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#8

(2023-03-17, 17:00:42)alexbg67 написа:  Дай му захранване от ЮСбто на телевизора и ще работи само тогава, когато трябва да работи.
Не знам дали ще стане.Захранва се с адаптор и букса,и другото което съм забелязал е че юсб на някои ТВ си пуска ток дори когато са изключени.

Разбрах от къде е трафика но все пак грее.След като спрях ауто ъп на времето и всичко спря.
Цитирай
#9

Става идеално, 3 бокса имам така, мериш диаметъра на буксата и си поръчваш същата с ЮСБ-А, 1А зарядно е достатъчно, колкото пуска ТВто. тези с боксовете мисля са 2А за преосигуряване. А ТВ, ако не е настроен да пали на секундата минава в по-голяма икономия на енергия. Все пак тези неща се смятат на годишна база, иначе са нищожни консумации. Решенеието си е твое, поздрави! Smile

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#10

Просто ме притесни това че чрее,иначе нито трафика нито тока са проблем.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)