Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Постоянен проблем след руутване на Самсунг А23 5G
#1

Господа пред мен има една дилема,с която се сблъсквам постоянно,решението на проблема ми бърка в здравето,душицата от А1 буквално ми извадиха,но там явно техническия отдел са си взели дипломите или от Колето на късмета-играта им или просто нямат подготовката!Така-сега директно към проблема!След рутването на този кузунак А23 5G,постепенно взех да свиквам с него,но постоянно ми излиза съобщението,че доставчика на услуги не може да си потдържа функциите,изисква рестарт и така догодина,до амина!Проведох точно 9 разговора с техническия им отдел,завъртяхме "доминото" да 4 G само и само да си оправят те потдръжката,проблема с услугите и продължи с пълна сила,сега пак на 5G,който те официално потдържат вече за този модел рестарта на услугите продължава!Там се пулят,като един от тях дори ми каза,че е възможно проблема да е в руутването!Тогава аз хлъцнах,защото откровенно ме изненада!За разкарването на боклука от козунака,който вече е с Андроид 13,сложих му версията на Европейската общност,мога да му сложа и полската-но не виждам разликата,та за изчистването на боклуците ползвам ADB_AppControl или SamFwTool(последната версия),в общи линии разкарва всичко но не са пълноценни инструменти-аз при руут си ползвам дори UninstallSystemApps,да не говорим,че дори adaway или adguard пачнати дават на късо по трасето!Тези от А1 какво сега искат да им влезна в сървърите и да им търся аз системната ли грешка??Някой да се е сблъсквал с такъв вид проблем,на мен ми писна да преинсталирамтелефона си(3 пъти),а от А1 ми подариха като на някой беден  пенсионер 40 дена безплатен неограничен мобилен интернет-това си е смях и подигравка!Казвайте момци,вие герои на бъдещето хилядолетие да не би рутването,което си е по стария хубав начин(само дето Tar. си отива за целия АР файл) друго не се променя!какво да правя!Написах всичко подробно,не искам да хвърляте боб и да се чудите какво питам!Идеи за заобикалянет на проблема или за нов вид руут ли трябва,ония герой на капиталистическия труд от А1 твърдят,че дори благодарение и на такива като мен те потдържат 5G и не може след рестарт да има проблем след руут!Откровено затъпях!

CARPE DIEM!!!
Цитирай
Аксесоари
#2

Най-лесното - премахни рута и тествай за наличните проблеми - ако ги няма , отговора е лесен. Ако продължават
Цитирай
#3

Имам въпросче?
Защо ти трябваше да го руут-неш тоя телефон?

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#4

Колега, на този въпрос какъвто и отговор да се даде, все няма да е достатъчен за да обоснове Root-a от гледна точна за питащия. Или имаш нужда от него или не. Ей така за протокола ще се самоцитирам относно предимствата за мен от Root от друга тема (някои точки са вече неактуални, но са заместени с друго):

- няма реклами
- мога да променям cscfeatures файла. Оттам получавам:
- опция за изключване звука на камерата
- скрийншот бутон в бързия достъп
- интегрирания в Андроид Call Recorder
- при старите Samsung-и си вадих и допълнителните знаци на кклавиатурата
- и др.
- деинсталация на каквото не ми харесва
- Titanium Backup (мога да задам кои приложения да се "разкачат" от маркета и да не се обновяват), Neo Backup
- Xposed Framework, с която ползвам:
- Firewall
- Disable Fullscreen Keyboard, за да не ми се появява на целия екран полето за писане в Landscape.
- Network Speed Indicator. С него виждам скоростите на Download и Upload в реално време, интегрирани в Status Bar-a. Така знам какво е състоянието на мрежата.
- WiFi Password - показва ми паролите на мрежите, с които вече съм се свързвал.
- и др.
- Custom Recovery. Няма връзка с руута, но така или иначе без него не става. Главно го използвам за бекъпи. В комбинация с ежеседмичните бекъпи с Титаниум за час мога да си възстановя телефона в абсолютно перфектен вид, без да съм загубил нищо. Така спокойно си правя и Factory Reset след всяко обновяване на Android и никога не съм имал проблеми.
- Tasker
- Lucky Patcher
Има и доста от софтуерите, с които ако имаш руут достъп получаваш много по-богати възможности.
Лично аз с къстъм ромове и модове за производителност и батерия не се занимавам.
На жената телефоните също биват руутнати веднага, за да може да се разкарат рекламите и да се ползва Titanium Backup.

OnePlus 7T HD1900 256GB
[-] 2 потребители изказват благодарност на HAMMER_T за това мнение:
  • Compare, stashekm
Цитирай
#5

Благодаря за отговора,беше изчерпателен Smile
Да,всеки може да си решава кое му е полезно и кое не.
За мен отдавна руут-а отпадна, още от времето на Galaxy SII Smile
Не че не се занимавам, но предпочитам на някой стар телефон ако се развали нещо да няма за какво да съжалявам.

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#6

Всеки спямо нуждите си. Наистина имаше времена, в които без Root не можеха да се правят елементарни неща. Отдавна вече не е така, но пък се наложиха други неща и ограничения, с които трябва да се съобразяваме. Но откакто смартфоните се наложиха като стандарт за телефон, болшинството от хората го приемат за нормално и са доволни. Браузват си, гледат си рекламите, свалят от маркета каквото им е достъпно и това е. Давам пресен пример - миналата седмица си загубих някъде хендсфито (за пореден път). Отворих Plantronics PL Hub приложението, което записва с локация къде съм го пускал и спирал. И понеже ми е важно прожението винаги да е стартирано съм го сложил в Autostart през Tasker. Тази седмица, след рестарт на телефона, Tasker ми съобщи, че не може да намери PL Hub приложението. Търся го и аз, няма го. Намирам обаче Poly Lens, наследника, обновил се е автоматично. Е, казвам си, време е да си в час и ти, я да го настроя и да актуализирам Autostart записа. Е да, ама това приложение не поддържа вече моя модел. Нито един от 3те, които имам. Не мога да сваля стара версия от маркета. Като я исталирам от APK маркета иска да я ъпдейтва. Сега е вкарана в листата "Detach from Market" и няма грижи. Банковото приложение ми казва, че не мога да си направя Screenshot? След минута вече е на друго мнение. Телефонът е мой, и смятам, че не е редно със всяка актуализация да ми отнемат функции, с които (и може би поради наличието на които) съм избрал конкретното устройство.

OnePlus 7T HD1900 256GB
Цитирай
#7

(2023-03-23, 11:52:17)HAMMER_T написа:  - няма реклами
-
- опция за изключване звука на камерата
- скрийншот бутон в бързия достъп
- интегрирания в Андроид Call Recorder
-
-
- деинсталация на каквото не ми харесва
-
-
-
- Network Speed Indicator. С него виждам скоростите на Download и Upload в реално време, интегрирани в Status Bar-a. Така знам какво е състоянието на мрежата.
Тези неща при Huawei ги има и без руут,и няма чак толкова много предварително инсталирани приложения,като при Самсунг,а рекламите се разкарват-с частен DNS-adguard.Който иска нека да си руут-ва телефона.
Скрийншот с двойно почукване на екрана.

Huawei P30
Цитирай
#8

(2023-03-23, 15:46:07)DoryanY написа:  Тези неща при Huawei ги има и без руут,и няма чак толкова много предварително инсталирани приложения,като при Самсунг,а рекламите се разкарват-с частен DNS-adguard.Който иска нека да си руут-ва телефона.
Скрийншот с двойно почукване на екрана.

под частен Dns-adguard-имаш идеята да се добави просто www.adguard.com-не работо пълноценно обаче!Други идеи за досадните реклами?

CARPE DIEM!!!
Цитирай
#9

Пише се dns.adguard.com
При нас,на huawei е в настройки на телефона-оше връзки.

Huawei P30
Цитирай
#10

(2023-03-24, 07:20:44)DoryanY написа:  Пише се dns.adguard.com
При нас,на huawei е в настройки на телефона-оше връзки.

Нощо ново под слънцето-само дето не бачка добре при мен!

CARPE DIEM!!!
Цитирай
#11

Помага за реклами в браузъра,за you tube не става,там се инсталира друго подобно,като viva tube например.Има тема специално за това.
https://forum.androidbg.com/showthread.p...741&page=3
https://forum.androidbg.com/showthread.p...259&page=4

Huawei P30
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • stashekm
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)