Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

S20 FE LDAC блутут кодек
#1

Колеги, телефона е S20 FE 4G Snapdragon версията, въпросът ми е дали поддържа LDAC кодек и ако да как се активира? Купих си слушалки на Anker /Soundcore space A40/ поддържащи този кодек и се зачудих дали да не се възползвам? Не зная дали си струва, но предполагам да ... Моля за мнения и по двата въпроса.

P.S. Как се стига до LDAC вече разбрах и се добрах до блутут настройките в Developer options, но сякаш нещо не се получава. Като активирам в настройките на слушалките LDAC и същото тикче съответно в блутут настройките на телефона, уж дава/изписва, че стриймва LDAC, но тикчето не става синьо като на AAC а се променя леко в сиво по периферията и след известно време се връща обратно на ААC. Все едно телефона не поддържа LDAC, що така?
Цитирай
Аксесоари
#2

Когато слушалките са свързани към телефона и ако поддържат LDAC, в блутуут настройките трябва да излезе опция за активиране на LDAC като на прикачения скрийншот. Ако телефона или слушалките не поддържат LDAC, тази опция няма да се появи изобщо. В developer options трябва да е активирано също "Висококачествено аудио". Ако е деактивирано, то съответно под него "Аудиокодек за Bluetooth" изписва някой от ниско качествените кодеци в зависимост какво поддържат слушалките и честотата на звука пада от 96кHz на 44.1kHz, както и битовете падат  от 32 на 16.


Прикачени файлове Миниатюри
       

Samsung Galaxy S20 Plus 5G Cosmic Black
Цитирай
#3

Да, много благодаря. Оправих се и всичко е ОК сега. И да, разликата е осезаема според мен. Поне при този модел слушалки. Струва си по-късия живот на батерията, а звука наистина е страхотен!
Последен въпрос: в безплатните версии на музикалните платформи, като Spotify струва ли си да се ползва този кодек или само ще се хаби батерия? При първите ми прослушвания сякаш има осезаема разлика, в сравнение с стандартнияAAC кодек, но дали не си въобразявам?

P.S. За Spotify май си въобразявам ..., с Premium плана може и да има разлика?!
Цитирай
#4

Струва си да се ползва за всичко - най-вече защото AAC при Android не дава добро качество на звука и харчи повече ресурс на телефона (за разлика от iOS).

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#5

А защо при мен, LDAC е неактивно? Трябва ли да са свързани слушалките? Note 20 ultra е телефона.

Galaxy S 24 ultra
Цитирай
#6

(2023-04-07, 13:53:58)to4kata написа:  Последен въпрос: в безплатните версии на музикалните платформи, като Spotify струва ли си да се ползва този кодек или само ще се хаби батерия? При първите ми прослушвания сякаш има осезаема разлика, в сравнение с стандартнияAAC кодек, но дали не си въобразявам?

P.S. За Spotify май си въобразявам ..., с Premium плана може и да има разлика?!

Spotify по принцип не поддържа Hi-Res Audio с висок битрейт. Максимума и то при Premium е 320kbit/s. При безплатната версия е максимум 160kbit/s. LDAC позволява до 990kbps, така че за да се възползваш максимално от това качество вариант е Tidal. Там е следното:
HiFi
аудиокачество до 1411 kbps

HiFi Plus
Иновативни аудио формати до 9216 kbps
Master Quality аудио, Dolby Atmos, Sony 360 Reality Audio и HiFi

(2023-04-08, 07:43:51)chepkata написа:  А защо при мен, LDAC е неактивно? Трябва ли да са свързани слушалките? Note 20 ultra е телефона.
Трябва. Зависи и от слушалките дали въобще поддържат този кодек.

Samsung Galaxy S20 Plus 5G Cosmic Black
[-] 1 потребител изказва благодарност на marto74bg за това мнение:
  • to4kata
Цитирай
#7

Току що се абонирах за Deezer Premium. Оказа се, че А1 предлага безплатен абонамент за 12 месеца с моя план и бях приятно изненадан, че има опции за настройка на качеството на звука до 1411 kbt/s /High fidelity/ в зависимост от интернет връзката. Приказка! Благодаря много за съдействието!

P.S. Оооо .... и Dolby Atmos! Нямам думи!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)