Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

S22 Ultra или S23 Ultra
#1

Привет на всички колеги.!!! Big Grin
Нов потребител съм,идвам от Ябълките (с 13 Про Макс съм)
Не съм бил с андроид от 10тина години,а при ябълките последните 3-4 години няма нищо ново при смартфоните и просто честно казано ми омръзна. Bu
Та мисля да сменям със с22У или с23У,какво ще ми препоръчате.?!?
Не играя игри,ще го ползвам по цял ден понеже работата ми е такава и говоря доста,ще се ползва за имейли,фейсбук и т.н
Доста теми изчетох за с22У и много се колебая,защото има доста положителни мнения има и много отрицателни.
Към какво да се ориентирам,понеже на айфона батерията е много зле и за ползване почти година е на 90 процента,а не може да ме изкара цял ден до вечерта без да го заредя втори път и заслужава ли си да мина от про макса на с22/23У Rolleyes   Rolleyes
Благодаря предварително.!!!
Извинявам се,ако коментарът ми не е за тук.
Цитирай
Аксесоари
#2

(2023-04-09, 20:00:56)fopopopo написа:  Привет на всички колеги.!!! Big Grin
Нов потребител съм,идвам от Ябълките (с 13 Про Макс съм)
Не съм бил с андроид от 10тина години,а при ябълките последните 3-4 години няма нищо ново при смартфоните и просто честно казано ми омръзна. Bu
Та мисля да сменям със с22У или с23У,какво ще ми препоръчате.?!?
Не играя игри,ще го ползвам по цял ден понеже работата ми е такава и говоря доста,ще се ползва за имейли,фейсбук и т.н
Доста теми изчетох за с22У и много се колебая,защото има доста положителни мнения има и много отрицателни.
Към какво да се ориентирам,понеже на айфона батерията е много зле и за ползване почти година е на 90 процента,а не може да ме изкара цял ден до вечерта без да го заредя втори път и заслужава ли си да мина от про макса на с22/23У Rolleyes   Rolleyes
Благодаря предварително.!!!
Извинявам се,ако коментарът ми не е за тук.

Като човек ползвал s22 Ultra, след това Z Fold4 и сега S23 Ultra, ще кажа да не се замисляш а направо взимай S23 Ultra. От много години ползвам само Самунг, и само високия им клас мога да кажа, че това е най-добрият телефон на марката до сега! Надявам се да съм помогнал 🙂

Samsung Galaxy S23 Ultra Green 512GB
Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Black 1TB
[-] 1 потребител изказва благодарност на mitko1907 за това мнение:
  • fopopopo
Цитирай
#3
Thumbs Up 

(2023-04-09, 20:22:01)mitko1907 написа:  Като човек ползвал s22 Ultra, след това Z Fold4 и сега S23 Ultra, ще кажа да не се замисляш а направо взимай S23 Ultra. От много години ползвам само Самунг, и само високия им клас мога да кажа, че това е най-добрият телефон на марката до сега! Надявам се да съм помогнал 🙂

С22У от към батерия и производителност след последните ъпдейти,как е? 2к не ми се дават за 23У макар и по-добър..
Цитирай
#4

@fopopopo добре са и двата, но 23 е по-добър от към батерия, аз също препоръчвам 23 , но ти си знаеш. От доста време ползваш ябълка и ще се наложи да свикваш и да се учиш наново.. замислял ли си се за варианта 14 плюс? Казват че батерията му е доста добра. От опит само да кажа , няма да можеш да прехвърлиш хронологията на приложения като вайбър, тъй като бекъпите им се пазят в айклауд в момента.
[-] 1 потребител изказва благодарност на g1kata за това мнение:
  • fopopopo
Цитирай
#5

(2023-04-09, 20:46:34)g1kata написа:  @fopopopo добре са и двата, но 23 е по-добър от към батерия, аз също препоръчвам 23 , но ти си знаеш. От доста време ползваш ябълка и ще се наложи да свикваш и да се учиш наново.. замислял ли си се за варианта 14 плюс? Казват че батерията му е доста добра. От опит само да кажа , няма да можеш да прехвърлиш хронологията на приложения като вайбър, тъй като бекъпите им се пазят в айклауд в момента.

С 13 Про Макс съм който е в пъти по добре и от към производителност и всичко от 14 плюса,само за едната батерия няма смисъл да го взимам,пък и рефреш рейта на 14 плюса е 60hz и повече няма да си го причиня  Big Grin

(2023-04-09, 20:51:15)fopopopo написа:  С 13 Про Макс съм който е в пъти по добре и от към производителност и всичко от 14 плюса,само за едната батерия няма смисъл да го взимам,пък и рефреш рейта на 14 плюса е 60hz и повече няма да си го причиня  Big Grin

Въпроса е да не забива и да се рестартира,ако след тия ъпдейти са го оправили това на 22У и си е в пика, няма смисъл да взимам 23У. Това ме интересува😀
Цитирай
#6

@fopopopo питай в раздела за с22 ултра, някой от колегите тук идват от 22 , но там аудиторията е по-голяма.. иначе не знам за какво забиване и рестартиране говориш...
Цитирай
#7

Нито при 22-ката, нито сега при 23-ката съм имал забивания или рестарти.

Samsung Galaxy S23 Ultra Cream 512GB
Garmin Forerunner 965 Carbon Grey
Sony WH-XB910N 
[-] 1 потребител изказва благодарност на OliQueenBG за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#8

(2023-04-09, 22:33:21)OliQueenBG написа:  Нито при 22-ката, нито сега при 23-ката съм имал забивания или рестарти.

А батерията как е?
Цитирай
#9

В сравнение с 22У е много по-добре. С 22-ката след един работен ден се прибирах с 30-35%, а с 23-ката се прибирам на 60-65%. Така, че батерията е най-големия ъпгрейд.

Samsung Galaxy S23 Ultra Cream 512GB
Garmin Forerunner 965 Carbon Grey
Sony WH-XB910N 
Цитирай
#10

И под "ъпдейт на батерията" не се визира по-голяма батерия, защото тя е същата като при s22 ultra... тук ъпгрейта идва от нов процесор, нов дисплей , нова памет, които от една страна са по-добри и по-бързи, а от друга страна консумират по-малко ток и съответно батерията изкарва повече...
Цитирай
#11

Говорих за самото поведение на батерията, иначе капацитета си е същия. От S7 насам ползвам флагманите на Самсунг и с ръка на сърцето мога да кажа, че S23 Ultra е най-завършения продукт в серията който съм ползвал. Като се замисля, че се чудих дали да се разделям с С22У Big Grin

П.С. Сега видях, че пиша в темата за чистата 23-ка така, че някой модератор ако смята коментара ми за не на място може да изтрие поста ми.

Samsung Galaxy S23 Ultra Cream 512GB
Garmin Forerunner 965 Carbon Grey
Sony WH-XB910N 
[-] 3 потребители изказват благодарност на OliQueenBG за това мнение:
  • BeyondHorizont, martosblack, milss
Цитирай
#12

2-ва и половина 3 дни батерията държи в моя случай ако не се ползва телефона ,S23 Ultra .
Ако се снима с телефона често ,не очаквай кой знае какви добри резултати, камерата на S23 Ultra изразходва мноого от батерията.Поне останах с такива впечатления.
Смених си стария телефон само заради батерията на S23 Ultra,казано честно очаквах доста повече от батерията,като се има навпредвид цената на телефона...

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#13

И аз бях пред такава дилема.
Поръчах 14пм , но първо пробвах дали ще мога да си върша работата с него, оказа се, че не мога.
Великата ios не поддържа VP9, H265 през браузър.

Всички браузъри в стора са на основата на Сафари.
Сафари има експериментални опции за разрешаване на определени лейъри, но ефект нулев.

И даже и една снимка не щракнах, опаковане и сбогом ios.

А да вземеш 22у пред 23у .... може само ако има такава разлика в цената, че да не се замислиш. При близки цени .....
[-] 2 потребители изказват благодарност на emzo за това мнение:
  • OliQueenBG, Victormihov
Цитирай
#14

(2023-04-11, 10:32:34)emzo написа:  И аз бях пред такава дилема.
Поръчах 14пм , но първо пробвах дали ще мога да си върша работата с него, оказа се, че не мога.
Великата ios не поддържа VP9, H265 през браузър.

Всички браузъри в стора са на основата на Сафари.
Сафари има експериментални опции за разрешаване на определени лейъри, но ефект нулев.

И даже и една снимка не щракнах, опаковане и сбогом ios.

А да вземеш 22у пред 23у .... може само ако има такава разлика в цената, че да не се замислиш. При близки цени .....
Не са особено близки,понеже офертата ми е от познат и телефона ще ми излезе около 950-1000 лв
Цитирай
#15

Ами ... Може и 22у при тези условия
Цитирай
#16

Дилемата ти не е лесна, ако питаш кой е по-добър определено s23 ultra този телефон няма лоша страна, камера, батерия, бързина и така нататък.
От друга страна не ти се дават хиляди лева за да получиш още 2 часа работа на телефона- разбирам те.

Вземи си S22 ultra и си купи 3 зарядни - едно вкъщи, едно в колата и едно на работа. Аз така правя и забравих за лоша батерия, не ми пука за батерията.
Сега другите ще скочат, че не съм много прав и тн, но от всички коментари разбрах, че парите които искат за s23 ultra не ти се дават и знаеш ли с право. И аз не бих ги дал вече.

Умно си направил, че си махнал Айфона, то разлика особена няма кой ще ползваш, всички са ограничени еднакво, аз го разкарах когато исках да гледам филми в работата (да да понякога имам 3-4 свободни часа) и разбрах, че айфона ми за 3000лв не може да свали един прост филм, камо ли да сваля читав плейър, камо ли да му сложа субтитри без да изчета томове информация, изритах го от живота ми и всичко стана лесно, просто и цветноSmile
Успех.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
[-] 3 потребители изказват благодарност на Victormihov за това мнение:
  • alexbg67, fopopopo, OliQueenBG
Цитирай
#17

Железен довод и като се замислиш, че на този i-екран можеш спокойно да гледаш от филмисуб и подобни Big Grin
Цитирай
#18

(2023-04-12, 09:29:19)Victormihov написа:  камо ли да сваля читав плейър, камо ли да му сложа субтитри без да изчета томове информация, изритах го от живота ми и всичко стана лесно, просто и цветноSmile
Успех.

Явно не си ползвал nPlayer ?

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
[-] 1 потребител изказва благодарност на centur за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#19

И пак трябва хиляда гимнастики с този nPlayer. От години вече Iphone-а ми е за втори телефон поне според мен.
Цитирай
#20

(2023-04-13, 10:58:41)martoo написа:  И пак трябва хиляда гимнастики с този nPlayer. От години вече Iphone-а ми е за втори телефон поне според мен.

Да, изключително сложно е да drag & drop-неш файла през iTunes (може и безжично, не е казано, че трябва да е непременно с USB кабел).
Пък като не искаш и iTunes можеш през локалната мрежа, през браузър и т.н.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#21

Това не са гимнастики така ли? Да си пуснеш един обикновен филм със субтитри? Няма смисъл да навлизаме в спорове, само да вметна че използвам телефоните на Apple още от времето на IPhone 2g.... Пределно ми е ясна процедурата с IOS. Това не значи, че си няма и своите плюсове и милиони хора я предпочитат пред Андроид.
Цитирай
#22

(2023-04-13, 21:44:01)martoo написа:  Това не са гимнастики така ли? Да си пуснеш един обикновен филм със субтитри?

Не знам какво е толкова сложно да плъзнеш и пуснеш папката (с филма и субтитрите)?

Да се върнем по темата - S23 Ultra между тези двата.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#23

(2023-04-12, 09:29:19)Victormihov написа:  Дилемата ти не е лесна, ако питаш кой е по-добър определено s23 ultra този телефон няма лоша страна, камера, батерия, бързина и така нататък.
От друга страна не ти се дават хиляди лева за да получиш още 2 часа работа на телефона- разбирам те.

Вземи си S22 ultra и си купи 3 зарядни - едно вкъщи, едно в колата и едно на работа. Аз така правя и забравих за лоша батерия, не ми пука за батерията.
Сега другите ще скочат, че не съм много прав и тн, но от всички коментари разбрах, че парите които искат за s23 ultra не ти се дават и знаеш ли с право. И аз не бих ги дал вече.

Умно си направил, че си махнал Айфона, то разлика особена няма кой ще ползваш, всички са ограничени еднакво, аз го разкарах когато исках да гледам филми в работата (да да понякога имам 3-4 свободни часа) и разбрах, че айфона ми за 3000лв не може да свали един прост филм, камо ли да сваля читав плейър, камо ли да му сложа субтитри без да изчета томове информация, изритах го от живота ми и всичко стана лесно, просто и цветноSmile
Успех.
Не съм го разкарал все още,но възнамерявам понеже наистина нищо ново и иновативно не предлагат последните няколко години спрямо Android и наистина честно ми омръзна..И аз съм от самото начало с iphone,но не може телефон за 2500 лева да не може при нормално ползване да не му държи батерията цял ден при положение,че телефона е на няма и година. Sad
Цитирай
#24

Това е много странно, защото на мен ми държи 2 дена със смесено ползване на Wi-Fi е 5G, 120Hz към 85-90% яркост винаги, без режими на батерията, ограничаване на приложенията и др. Ползвам приложения като Facebook, Messenger, Safari, Пощи, Google News, чат-пат Teams, Viber, OLX и др., както и разговори. Ако го ползвам по-усилено 1 ден си издържа със сигурност, но да не изкарва деня ме съмнява. А и за периода си на излизане е лидер по издържане на батерията, на много места го хвалят.
Става въпрос за iPhone 13 Pro Max.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#25

В крайна сметка махнах Айфона и взех 23 ултра,но нещо не мога да изкарам повече от 4 часа и малко СоТ. А не го пържа чак толкова
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)