Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Програма за бърз достъп до пренасочване и 2ра СИМ
#1

Здравейте,
Търся програма за де/активиране на пренасочването и такава за де/активиране на 2рата сим карта. Идеята ми е да имам нещо като уиджет или пряк път за въпросните настройки, за да не минавам през 5 менюта докато стигна до тях.

Ползвам Самсунг.

Би било чудесно ако има нещо такова.

Благодаря.

Movian - Арена, Замунда, Зелка, 1337x... + BGsubs субтитри от 8 сайтa
WordMateX - универсален речник | Donate
Цитирай
Аксесоари
#2

Не е необходима програма за пренасочванията.

Правият се нови Контакти:
(приемрни имена, не са от значение)

Прен.Вкл.
*21*+359876543210#

Прен.Изкл.
#21#

Влиза се във всеки от тези контакти и се избира "карта по подразибране SIM 2".

Довавя се за всеки нов Виз. елемент (Widget) > Контакти > Директно набиране
и се избира контакта.

21 е безусловно пренасочване
62 е условно пренасочване при липса на обхват или изключен телефон *62*+359876543210#
61 е условено след време **61*+359876543210**20# където 20 е секунди и може да са от 5 до 30 през 5 секунди.
67 е условно при заето/отказване *67*+359876543210#

Отмените им са с #21# , #62# , #61# , #67#

---

За Деактивиране/Активиране на SIM2 картата може да се направи Рутина (Routine), само че тъй като няма към момента директна опция, може само с инсталирани Good Lock > Routenes+ > Touch macro да се направи, при което се "записват" порецата от действия след отваряне на Настройки , Връзки , Дидпечер SIM , (малко трябва да се изчака) , Преключване на SIM 2 , Включване (долу бутона) , Връщане на началния екран

(така записаното touch macro може да се ползва превключване (т.е. деактивиране и активиране) на SIM 2. Изчакването е необходимо, защото диспечъра понякога изисква време да прочете състоянието на картите (особбенно, акто има изключена).

Тъй като Good Lock не е досъпно за България (към момента) - може да се инсталира през Fine Lock.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
[-] 4 потребители изказват благодарност на Чо :) за това мнение:
  • Be6i4, Monipeev, PROXIMO, stenlius
Цитирай
#3

Предположих че може да стане с USSD код, мисля че така се казваше, благодаря за това.
Иначе да преди бях направил активирането на 2рата СИМ с Рутина, както казваш, но чакаш да си нащрака нещата и ако пипнеш някъде се прецаква, а и след последния ъпдейт спря да работи, явно са променили нещо по менютата. Рядко я пускам, но искам да става бързо, както и да е поне ще ползвам пренасочването.

Лек ден!

Movian - Арена, Замунда, Зелка, 1337x... + BGsubs субтитри от 8 сайтa
WordMateX - универсален речник | Donate
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)