Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на телефон с отлична камера
#1

Здравейте, в търсене съм на телефон с отлична камера - най-вече да прави ярки и ясни снимки без допълнителна обработка (как да снима няколко примера прикачвам по-долу). След изгледани видеа и сравнения, филтрирах до следните телефони:
- OnePlus 11
- Samsung S23+
- Xiaomi 12pro/ 12T pro
- Redmi Note 12 pro+

Имах за кратко Iphone 13pro, но не ми хареса как прави по-тъмни цветовете на снимките без ползване на филтри.

Моля за мнение кой телефон бихте препоръчали за ярки/наситени снимки. Не държа да има добър zoom.

   
   
   
Цитирай
Аксесоари
#2

Изпуснал си няколко от основните играчи при мобилната фотография. Гугъл, Хуавей/Honor, Виво/Оппо
Хвърли едно око и на https://www.dxomark.com/smartphones/
За ориентир. На светло вече и среден клас снима добре
[-] 2 потребители изказват благодарност на vaso22 за това мнение:
  • greenandroid, Marto.g
Цитирай
#3

Всички изброени от теб смартфони снимат по-зле от Айфон 13 про. Принципно на върха в мобилната фотография в момента са Хуавей - Мейт 50 про и Хонор Меджик 5 про. Първият обаче няма гугълски услуги и 5г, а вторият тепърва навлиза и е ужасно скъп - над 2500 лв.  На твое място бих погледнал Шайоми 13 - не е една торба пари, и доколкото съм гледал ревюта, снима доста добре.
Цитирай
#4

Pixel 6/7 предлагат добри камери, изборът си е твой.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • greenandroid
Цитирай
#5

(2023-04-18, 10:50:28)whitehart написа:  Всички изброени от теб смартфони снимат по-зле от Айфон 13 про. Принципно на върха в мобилната фотография в момента са Хуавей - Мейт 50 про и Хонор Меджик 5 про. Първият обаче няма гугълски услуги и 5г, а вторият тепърва навлиза и е ужасно скъп - над 2500 лв.  На твое място бих погледнал Шайоми 13 - не е една торба пари, и доколкото съм гледал ревюта, снима доста добре.
Освен тези модели,бих добавил и Huawei P60 Pro,който ще бъде представен за глобалния пазар през май.Или OPPO Find X6 Pro.

Huawei P30
Цитирай
#6

Взимай S23+ или Xiaomi 13/13 pro (но селфитата ще са по-зле), останалите по-скоро не те устройват по зададените критерии.
Със Samsung ще имаш доста консистентни резултати в снимките.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#7

(2023-04-18, 11:46:45)DoryanY написа:  Освен тези модели,бих добавил и Huawei P60 Pro,който ще бъде представен за глобалния пазар през май.Или OPPO Find X6 Pro.


Find X6 Pro за съжаление жълтурковците не искат да го пускат глобално. Разни гаражни фирмички ще го внасят и ще е гаранция-Франция. Което е много жалко, защото съдейки по ревюто на гсм арена, е може би най-завършеният смартфон в света в момента - включително и е новият номер 1 в класацията на DXO Mark...
[-] 1 потребител изказва благодарност на whitehart за това мнение:
  • greenandroid
Цитирай
#8

И аз търся най-добрата камера.
Залагам на Пиксел 7 про.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
[-] 2 потребители изказват благодарност на Victormihov за това мнение:
  • greenandroid, iwan33
Цитирай
#9

А какво мислите за камерата на Honor 70? Гледах доста противоречиви мнения.

Samsung Galaxy A5 - Nokia 7+ - Xiaomi 12 Lite
Цитирай
#10

Зависи с какво я сравняваш, но като цяло нищо особено. Като за среден клас става, но за мен лично е много надценен. За съжаление наистина добре снимащите хонори са точно 2 модела за по над 2 бона
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)