Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy S23, S23+ или Z Fold 4?
#1

Привет, съфорумци! 
Досега съм се спирала все на среден клас телефони. В момента съм с Xiaomi mi 11 light 5G, но съм леко разочарована от представянето му. Обмислям да си взема по-висок клас телефон, но не мога да преценя на кой от трите модела да се спра и не съм наясно какво е съотношението цена/качество. Моля за съвет, кой от тези телефони си заслужава най-много - Samsung Galaxy S23, S23+ или Z Fold 4?
Цитирай
Аксесоари
#2

Зависи за какво ще го използваш. Има голяма разлика между моделите спрямо големината им.

Samsung Galaxy S23 и Samsung Galaxy S23+ стават. На по-големия ще му държи повече батерията, но пък другия е по-компактен.

Samsung Galaxy Z Fold 4 е добър за гледане на видео съдържание. Но трябва и да го пазиш малко повече, защото с тези дисплей. А и вътрешния е по-податлив на драскотини.

Като цяло камерите са им идентични, S23/S23+ са с по-нов процесор - Snapdragon 8 Gen 2, Z Fold 4 е със Snapdragon 8+ Gen 1.
S23+ поддържа по-бързо зареждане - 45W, има 4700mAh батерия, S23 поддържа 25W зареждане, има 3900mAh.
Z Fold 4 също поддържа 25W, има 4400mAh.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • sweetstufff
Цитирай
#3

Засега клоня към S23+ заради батерията. Като размери е сходен с настоящия ми телефон, но е по-тежък. Предполагам, че бих свикнала. Z Fold 4 ме блазни като дизайн, но с две малки деца ми се струва твърде рискован избор. S23 ми допада, че е компактен, но ме притеснява, че е с по-слаба батерия.
Основно използвам телефон за фейсбук, видеоразговори и видео съдържание. Има дни, в които играя игри, но постоянните реклами много ми загряват  телефона и ми точат батерията. Предстои да се върна на работа след майчинство и тогава ще ми трябва основно за разговори.
Голям лаик съм в областта на смартфоните и разликите в параметрите нищо не ми говорят А какво е еSim  идея си нямам 🤪
Цитирай
#4

Samsung Galaxy S23+ според мен, той е по-голям, но ще свикнеш за една, две седмици. Но Samsung Galaxy S23 ако ти умалее, няма как да стане по-голям.
Отделно има по-голяма батерия и по-бързо зареждане.
А плюсовете на S23+ пред Z Fold 4 са:
1. по-голяма батерия
2. по-нов процесор
3. по-непретенциозен откъм работа, заради формата
4. възможност за по-бързо зареждане
5. по-евтин

https://www.vivacom.bg/bg/esim - тук пише какво е eSIM.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • sweetstufff
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)