Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Google Pixel 7 / 7 pro 5g/VoLTE в БГ
#1

Здравейте. Някой да е успял да подкара 5g и VoLTE на Pixel 7/pro у нас? и на кой Оператор?
Има пуснати видеа за рут и подкарване на 5g, но някак си не ми се иска още да рискувам. А и има оплаквания че при този метод скоростта на 5 g е отвратително ниска и не си заслужава.
Има и друга информация от последните седмици че при ъпдейт с 13 бета 1-2 пристигала и нови настройки на радио модема който отключва 5g в неподържаните страни!
някой да сподели? Успял ли е да подкара 5g и VoLTE  в БГ, как и към кой Оператор?
Оствям настрани въпроса че според мен - това ограничение е противозаконно по Европейските закони. Bu
Цитирай
Аксесоари
#2

Прави се след всеки ъпдейт. На А1 съм и работи VoLTE. Телефона е Пиксел 6. [Изображение: f0f07533f7777f87dd1fe2127058b3b6.jpg][Изображение: 3e2dc720e6e145845ba881b69e1f0208.jpg]

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на mitkoandroid за това мнение:
  • dimitarnikolov
Цитирай
#3

(2023-04-22, 09:17:19)mitkoandroid ъпдейт до коя версия? бета? официална? написа:  Прави се след всеки ъпдейт. На А1 съм и работи VoLTE. Телефона е Пиксел 6. [Изображение: f0f07533f7777f87dd1fe2127058b3b6.jpg][Изображение: 3e2dc720e6e145845ba881b69e1f0208.jpg]

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk
Цитирай
#4

това горното предполагам че е с андроид бета версия. пробвах с Shizuku и Pixel IMS както бе описано в едно видео(без рутване)-всичко се получи както при тях, но след разкачване от пс-то и при проверка-не бяха активни VOLTE но бутоните в менюто си стояха и бяха активни. След няколко рестарта и те изчезнаха и те
Цитирай
#5

На Пиксел с Андроид 13. След ъпдейт трябва да се прави отново.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
Цитирай
#6

При бета 1 на андроид 14, България не е включена в списъка за 5G. VoLTE работи с Shizuku и Pixel IMS, но процедурата се повтаря след всеки ъпдейт или смяна на сим картата. Ползват се на Yettel с физическа и esim, на Pixel 6 (Андроид 14) и Pixel 7 (Андроид 13).

Вечния бетатестер!
Цитирай
#7

А има ли вероятност все пак да включат България до официалната версия след няколко месеца? Макар че сигурно няма как да се знае. Ако стане може и волте да се активира.
Цитирай
#8

За SHIZUKU и Pixel IMS пробвах 2 пъти. всичко вървеше според инструкциите във видеото - появи се битона VoLTE, активирах го,но при проверката се оказа че не е найстина активно. След разкачането на телефона от компа и няколко рестрта- изчезна всичко, и бутона даже. На Виваком физическа сим съм, не не е-сим. Вчера минавах покрай офис на Виваком и реших да ги питам-останаха учудени че не рботи 5g то. LTE си работи прекрасно и с достатъчно скорост, но все пак е доста дразнещо да си купиш флагман и да не можеш да му ползваш всички възможности. Но за VoLTE липсата е наистина дразнещо. Някой на виваком ако е успял да активира VoLTE -да каже как
Цитирай
#9

(2023-04-26, 00:17:17)Marto.g написа:  А има ли вероятност все пак да включат България до официалната версия след няколко месеца? Макар че сигурно няма как да се знае. Ако стане може и волте да се активира.
Не и докато започне официално да се предлага и поддържа бранда тук.

 
Цитирай
#10

(2023-04-26, 07:06:17)NoMaD написа:  Няма как да стане, не и докато започне официално да се предлага и поддържа бранда тук.

По принцип си прав, но може би има някакъв шанс защото се появиха информации че 5g се е активирало в някои от така наречение неподържани държави слрд ъбдейт до бета 13 и 14

(2023-04-25, 23:06:55)Marcus написа:  При бета 1 на андроид 14, България не е включена в списъка за 5G. VoLTE работи с Shizuku и Pixel IMS, но процедурата се повтаря след всеки ъпдейт или смяна на сим картата. Ползват се на Yettel с физическа и esim, на Pixel 6 (Андроид 14) и Pixel 7 (Андроид 13).

За SHIZUKU и Pixel IMS пробвах 2 пъти. всичко вървеше според инструкциите във видеото - появи се битона VoLTE, активирах го,но при проверката се оказа че не е найстина активно. След разкачането на телефона от компа и няколко рестрта- изчезна всичко, и бутона даже. На Виваком физическа сим съм, не не е-сим
Цитирай
#11

Аз пробвах няколко пъти SHIZUKU и Pixel IMS и не тръгва и не тръгва. Рестартирах, пробвах с по-стари версии, с последната ама кур.
Появява се в менюто, но до там. Ползвам eSIM на a1.

Както се казва - толкова години сме говорили без Volte и се разбирахме, не е болка за умиране. Като не става, не става.
Цитирай
#12

(2023-04-27, 20:32:23)bmf написа:  Аз пробвах няколко пъти SHIZUKU и Pixel IMS и не тръгва и не тръгва. Рестартирах, пробвах с по-стари версии, с последната ама кур.
Появява се в менюто, но до там. Ползвам eSIM на a1.

Както се казва - толкова години сме говорили без Volte и се разбирахме, не е болка за умиране. Като не става, не става.

здр. доколкото четох и гледах - метода никъде не работи при е-сим, само физическа карта.
[-] 1 потребител изказва благодарност на dimitarnikolov за това мнение:
  • bmf
Цитирай
#13

Когато имаш есим, нямаш VoLTE.

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на mitkoandroid за това мнение:
  • bmf
Цитирай
#14

Ясно, това не го знаех.
Цитирай
#15

VoLTE си работи без проблем на eSim(Yettel) с малки подробности. Аз съм с eSim и физическа на Yettel. Преди да се стартира процедурата с SHIZUKU изкарайте си физическата карта и направете процедурата само с eSim. След като си активирате VoLTE' то сложете физическата карта и сте готови. Менюто за активиране се появява само за eSim картата. Няма вариант да се активира VoLTE на двете карти, поне аз не съм намерил до сега. Когато имате физическа и eSim карта, по дефолт се активира физическата.
Цитирай
#16

Според мен това е само при Yettel. Мисля че при А1 не е така.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
Цитирай
#17

(2023-04-28, 22:24:55)volkan написа:  VoLTE си работи без проблем на eSim(Yettel) с малки подробности. Аз съм с eSim и физическа на Yettel. Преди да се стартира процедурата с SHIZUKU изкарайте си физическата карта и направете процедурата само с eSim. След като си активирате VoLTE' то сложете физическата карта и сте готови. Менюто за активиране се появява само за eSim картата. Няма вариант да се активира VoLTE на двете карти, поне аз не съм намерил до сега. Когато имате физическа и eSim карта, по дефолт се активира физическата.

Здравей. Предполагам освен в менюто с настройките ти се появява и HD докато говориш с абоната ?
Цитирай
#18

При мен на Pixel 7 с Android 14, eSIM на A1 и метода с Shizuku и Pixel IMS работи за VoLTE. VoWiFI нещо не се получи. Тънкия момент беше след активиране на VoLTE през Pixel IMS да деактивирам eSIM-а и после активиран от ново, а не да рестартирам телефона.
Цитирай
#19

Ако е само за VoLTE не си заслужават гимнастиките.Качеството на разговорите е много добро и без VoLTE.Иначе VoWiFi ще свърши работа,на хората без обхват,но явно не може да се подкара.

Pixel 7 Pro Hazel 
[-] 1 потребител изказва благодарност на nanobanano за това мнение:
  • greenandroid
Цитирай
#20

След втори опит, disable/enable на VoWIFI от Pixel IMS и изчакване минутка да се регистрира в мрежата (без рестарт или изключване на е-сим), тръгна и VoWIFI-то. По време на разговор до времетраенето излиза WiFi signal иконката (вместо HD когато е VoLTE) и след това в историята, зад името на контакта се появява подобна WiFi иконка.
Според мен трябва просто да се изчака малко време телефона да се регистрира в мрежата, а не да се рестартира.
Цитирай
#21

Някой по-запознат ако може да преведе упътването как се прави.

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#22

Означава ли това най долу че поддържа и VoLTE и WiFi calling [Изображение: 3e91ede35d1afbdaf036d35375e22935.jpg]

Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk
Цитирай
#23

VoLTE и WiFi се поддържа в страни където Пиксела се предлага официално. В България все още не.

 
Цитирай
#24

VoLTE след гимнастиката с Shuzuku си работи.

Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk
Цитирай
#25

Не си заслужава тези гимнастики. Качеството на разговора си е на доста добро ниво и без VoLTE.

 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)