Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

S23 или xiaomi 13 кой е по добър ?
#1

Здравейте,
Дойде време за смяна на моя huawei p20. Изключително доволен и 4 години перфектна работа. Бих заложил пак на huawei, но заради липсата на гуугле отпада.
Насочил съм се към samsung s23 или xiaomi 13.
Почти идентични характеристики.

Нека някой който има наблюдение да каже.
Най вече ме интересува издръжливостта на  батериятаи и качество на камерата. Благодаря
Цитирай
Аксесоари
#2

Влез и прочети във 2та подфорума за samsung и  xiaomi има за хора които ги ползват и ще разбереш отговора на въпроса си  Smile
Цитирай
#3

S23. Smile

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#4

Аз бях пред същата дилема, но понеже С23 може да се намери на доста по-добра цена, по-добри наличности и наклони към него.
А и в моя случай идвам от Xiaomi и исках по-различен експириънс чисто като софтуер. Иначе и двата са супер избор, просто value per dollar, Самсунга го бие леко, не знам защо. Преди винаги Шаомитата са били по-евтиния и стойностен вариант.
Бих те посъветвал да ги тестваш и двата и според това какви оферти имаш, така да решиш.

Meizu MX4 and Yoga Tablet 10 HD+
You shouldn't throw stones if you live in a glass house and if you got a glass jaw, you should watch yo mouth...
Цитирай
#5

Здравейте,

В търсене съм на нов компактен телефон и избора се пада на 2-та телефона от темата + 13 про на ябълката.
До сега бях с Хуавей п40 про, за жалост претърпя инцидент. Като изключим гугъла и размерите, всичко друго му беше перфектно.

Търся телефона за следващите поне 3 години, горе-долу толкова изкарва телефона здрав при мен.

Държа на малък размер, плосък екран, батерия и донякъде на камерите. Налага ми се да снимам постоянно на работа, особенно макро снимките са важни, като снимките са водещи, видеото не.

В момента имам под ръка с22, като изключим размера от другото не съм впечатлен. Ако правилно съм прочел, при новия с23, камерите се запазват, така че там не очаква подобрение. Чета, че с дракона положението с батерията се е подобрило. Софтуера предполагам няма промяна със с22.

Шаомито в момента обикалям магазините да го видя на живо. Нямам никакъв досег с тази марка до сега. Чета че проблем със сензора за близост е оправен. Друго което ми харесва е заобления заден капак, предполагам захвата ще е по-удобен. Изхождам от това, че като хвана в ръка 13-та на ябълката, не я усещам удобно, като това го отдавам на острите ръбове на страничната рамка.

С Ябълките до сега също не съм имал досег.

Какво мислите по дилемата ми и какво бихте ме посъветвали ?
Цитирай
#6

(2023-06-15, 08:47:17)Goche написа:  ...
Какво мислите по дилемата ми и какво бихте ме посъветвали ?

А защо не някой Pixel (примерно 6A), ако държиш на компактен телефон. Малко по-висок е от ябълката.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#7

Аз съм за xiaomi 13.Един мой приятел мина от P30Lite(защото му се счупил,а на синът му взеха P40Lite,но се оказа проблем с липсата на Гугле,та затова не си купи Huawei) на S22 чистия,питах го как е,а отговора му беше.
-Не съм доволен,много забива и проблеми с него,ниво по-назад от Lite свързано с работата на софтуера.Като хардуер е ясно че P30Lite е назад с много.S23 е по-добре,но аз не бих го взел,знам че феновете на марката ще възразят.

Huawei P30
Цитирай
#8

(2023-06-15, 08:47:17)Goche написа:  .. Какво мислите по дилемата ми и какво бихте ме посъветвали ?

За да налея масло в огъня, бих обърнал внимание на Asus Zenfone 9 , който е в същия ценови клас. Мой близък е много доволен от него, преди това имаше 8-ца, но твърди, че 9-ката е "неговия телефон".

На мен не ми допада заради миниатюрното дисплейче 5,9 инча, но ти търсиш точно такова.
Цитирай
#9

Ползвах S23 около месец.......телефонът е перфектен, НО губи обхват, с други думи НЕ МОЖЕ да се разчита на него за основната му функция в крайна сметка.......

Pixel 8
iPhone 15 Pro
Цитирай
#10

(2023-06-18, 19:33:18)scenic написа:  Ползвах S23 около месец.......телефонът е перфектен, НО губи обхват, с други думи НЕ МОЖЕ да се разчита на него за основната му функция в крайна сметка.......
От 3 месеца съм с С23 и никога не съм имал проблем с обхвата.
Според мен и С23 и Xiaomi13 са доста близки откъм камери, уж 13ката имала повече глезотии, ама това е малко субективно и зависи кой какво търси. Единствения плюс на 13 е по-голямата батерия и по-бързото зареждане. Като ползвател на С23 ще кажа, че телефона кара цял ден,със зареждане до 85%, с около 6,а понякога и 8 часа екран. Това разбира се зависи от дали се ползва wifi или моб данни.

Sent from my SM-S911B using Tapatalk
Цитирай
#11

S23 губи обхват, личен опит.... Visslar

Pixel 8
iPhone 15 Pro
Цитирай
#12

Нахапана Ябълка 13 про е перфектен телефон, стига да си окей с ios. Няма слаби места - дисплей, звук, камери, батерия донякъде. Просто ios е доста по - затворена и ограничена система в сравнение с андроид и не всеки свиква с нея.
[-] 1 потребител изказва благодарност на whitehart за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)