Анкета: Защо Самсунг и Епъл не ни дават Супер бързо зареждане? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Смятат го за опасно - нагряване, пожар...
3.85%
1
3.85%
Смятат го за вредно за батерията в дългосрочен план
23.08%
6
23.08%
Пазят го като коз за бъдещи модели
65.38%
17
65.38%
Друго
7.69%
2
7.69%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Защо топ производителите Samsung и Apple не ни дават супер бързо зареждане?
#1

От няколко години вече зареждане с 60, 100 та даже 200 W е реалност в индустрията. Изключително удобно е докато си вземеш един душ (примерно)телефона ти да получи над 80% заряд. Но големите двама - Самсунг и Епъл не ни дават това. Зареждането при тях отнема над 1 час. Хората имат реална нужда от това , за разлика от десетки измишльотини като Десктоп режим или снимки на Луната и т.н.т. Защо ни цакат с топла бира?

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
Аксесоари
#2

За ябълките нямам представа, но при Самсунг дори и "бързото" зареждане 25 или 45 W не е съвсем бързо, отделно че и разликата между двете не е особено голяма. Забелязал съм, че до 50% ги прави прилично бързо и след това скоростта на зареждане пада. Има и доста статии и клипове по въпроса, които са фиксирали същия момент.

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
Цитирай
#3

Аз лично предполагам че го пазят за бъдещи модели. Големите имат големи планове и всяка година трябва да вкарват нещо ново за да ни вземат 1000та евро. И когато продажбите вървят, няма нужда да играят ва банк. То ест да си вадят всички козове. Пазят си технологии за черни дни.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
[-] 1 потребител изказва благодарност на Bavarche за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#4

Маркирах отговора, че се пазят за бъдещи модели, но не съм убеден, че ще е така.

Кои фирми всъщност въведоха високоскоростното зареждане? Тия, които и чрез тази новост се опитаха и продължават с това да привлекат клиентите точно на водещите производители, след като реално почти няма с какво друго поне по отношение на техническата част (маркетинговите трикове са съвсем друга тема). И им се получава в определена степен, още повече след чисто политическото изваждане на Huawei от играта.

И аз искам бързо зареждане, всъщност кой не би. Но в моя случай, преминавайки от Huawei P30 Pro NE на Galaxy S23 Ultra, няма осезаема разлика във времето за зареждане, то практически е еднакво до 100%. Да, не бих възразил да е по-бързо в определени случаи, но не ми е фикс идея или водещ приоритет при избор на модел.
Цитирай
#5

Според мен, има различни причини двата производителя да имат такава политика. Самсунг са консервативни с батериите и зареждането, откакто произведоха пироманското изделие Note 7. Apple пък винаги са на опашката за каквито и да е експериментални и нови технологии. Вероятно го правят и за да запазват батериите здрави за повече време. Нищо чудно да разработват собствено true wireless charging решение. Може би и двата производителя изчакват да видят какво би причинило такова зареждане на устройство след години употреба и дали това у-во би било потенциално опасно в бъдеще.

Каквито и да са причините, истината е, че на настоящата ултра на Самсунг дават 65% заряд за 30 минути бързо зареждане, а на 14PM - 50% за 30 мин. Това е достатъчно, след като имат доста издръжливи батерии.
Много хора не ги е грижа за някакви супер бързи зареждания, да не говорим колко от потребителите умишлено изключват бързото зареждане на устройствата си, за да пазят скъпоценната батерия.Big Grin

Samsung Galaxy S23 Ultra + Samsung Galaxy Note 9
Цитирай
#6

И аз наскоро за същото се замислих.Точно на тези две компании батериите като дългосрочно ползване им са най-зле.На Китайските марки,ужким с бързо зареждане имат повече цикли на зареждане,и изкарват повече години.Мисля че Samsung и Apple целят максимална печалба и от батериите и от зарядните и съответно икономия на бързо зареждане(бавното ще е по евтино).

Huawei P30
[-] 2 потребители изказват благодарност на DoryanY за това мнение:
  • Bavarche, milenvn
Цитирай
#7

Зададох въпроса защото в момента имам малкия S23 25W и малкия Ксиаоми 13 67W. Преди това имах и Хонор Меджик 4 Про със 120 W. И разликата е огромна. Хонор за 15 мин дава 70-80 % заряд. Ксиаоми ок 50% , а нещастният Самсунг почти нищо. По принцип зареждам през ноща безжично, но кога съм забравил, кога телефона не е легнал добре и не се е заредил... и сутринта имам полвин час докато тръгна за работа. Или пък мина след работа през къщи за един душ , преобличане и излизам пак. Съвсем реални ситуации в който бързия заряд е много важен. И да, ще ми се да продължа със Самсунг, защото имам и таблет и слушалки и Смарт Таг и часовник и бля бля, но се чувствам прецакан от тях. Съвсем честно го казвам - като видях какво могат "китайците" , и почвам да снимам луната баце. Щото ми е супер важно, нищо че нямам батерия ;-)

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
[-] 3 потребители изказват благодарност на Bavarche за това мнение:
  • DoryanY, milenvn, tynata2
Цитирай
#8

И Сони и Пиксел имат много бавно зареждане. Аз не бих избрал китайски производител, много някак лошо ми седят и с тези извити безкрай екрани не ги харесвам и бих пак заложил на познатите марки.
Освен това цената им въобще не ми харесва 2000лв за Шиаоми няма да дам, не знам за вас.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
[-] 2 потребители изказват благодарност на Victormihov за това мнение:
  • Denissxx, S.7.R.3.L.0.K.
Цитирай
#9

Ето едно видео,което е доста показателно,че Китайците вкарват повече иновации и технологии в зареждането,а и в самите батерии и зарядни.

Huawei P30
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай
#10

(2023-05-11, 17:58:37)Victormihov написа:  И Сони и Пиксел имат много бавно зареждане... 
Лично за мен, това си в плюс - батерията ще има по-дълъг живот.

 
Цитирай
#11

Не дават защото (лично мнение):

- са консервативни компании и не обичат сериозните промени, които такова бързо зареждане налага
- не обичат сериозните промени, защото това значи сериозен вътрешен ре-дизайн - а това струва много пари и коства време
- няма да могат да обезпечат дъговременна надеждност на устройствата и тъй като са консервативни - предпочитат да заложат на доказалите се задоволителни параметри
- имат много сериозно установени огромни клиентски групи, за които много бързото зареждане не е фактор при избор на ново устройство - напротив, намират го за негатив
- не съм напълно запознат, но е възможно за най-бързите зареждания да са необходими допълнителни IC за контрол - каквито слагат Xiaomi примерно. А това може да струва лицензионни такси и допълнителен хардуер, все неща, които никоя голяма компания не желае
- предлагат достатъчно бързо зареждане за да удовлетворят целевите групи, както и задоволителен живот на батерия с актуалните си модели

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
[-] 1 потребител изказва благодарност на stenlius за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай
#12

Нека първо дадем дефиниция на бързо зареждане, защото и двете марки подържат такова! Те пък например най-бързо решават проблеми със софтуера например, което е по добрия вариант от бързо зареждане! Иначе гласувах с 2 и 3, така смятам към момента. Когато има по-голям прогрес в батериите, може би...

времето е като парите - никога не стига
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)