Анкета: Бихте ли си купили телефон на SONY? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Да, в момента ползвам такъв и съм доволен
0%
0
0%
Да, но само ако променят дизайна на телефоните им
6.06%
2
6.06%
Да, заради богатия избор от ръчни настройки на камерата
0%
0
0%
Да, заради изчистения дизайн и идентичност
18.18%
6
18.18%
Да, защото по нищо не отстъпват на конкуренцията
6.06%
2
6.06%
Не, защото не предлагат нищо повече от конкуренцията
18.18%
6
18.18%
Не, защото дизайна и формата на дисплея не ми допадат
0%
0
0%
Не, защото не ми трябва фотоапарат с ръчни настройки, търся друго
6.06%
2
6.06%
Не, защото по нищо не показват, че искат да са фактор на пазара
21.21%
7
21.21%
Не, защото са много скъпи
21.21%
7
21.21%
Друго
3.03%
1
3.03%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Бихте ли си купили телефон на SONY?
#26

Точно ъповете в последните 5 години са безупречни, и идват часове след пикселите!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
Аксесоари
#27

Истината е че като навлезнаха Xiaomi Huawei телефоните от среден клас,които са масови на Sony започнаха да не се купуват.Китаиските бяха по-евтини и с по-добри параметри.
Sony предлагат телефони с единтична визия,не променят дизайна с години,пускат нов модел но външно е като предходните,а и цените им са високи.

Huawei P30
Цитирай
#28

Точно, истината е, че китайците с техните евтини смартфони от нисък и среден клас разбутаха цялата индустрия и оцеляха само най-силните и адаптивните. Марки като LG, HTC и Sony по никакъв начин не се адаптираха към новите реалности и логично потънаха. Не става само с по един флагман годишно, трябва ти и солиден среден клас, а там жълтурите отвяха всички с цени и параметри. И докато Самсунг по някакъв начин успяха да докарат приличен среден клас, а при Епъл е съвсем друго - те са като някакъв клуб или секта и на никой не му дреме за цени или класове, то изброените от мен 3 производителя продължиха да пускат сравнително скъпи модели среден клас, абсолютно неконкурентноспособни на Шайомитата и Хуавеите и оттам започна спада им. Към днешна дата Сони са нишов производител, които всяка година пускат абсолютно едни и същи телефони, просто с по-новия процесор и сензор на камерата. Залагат най-вече на широкия набор ръчни настройки на камерата си, но сигурно 95 процента от хората не се занимават с ръчни настройки, а искат просто да насочат и снимат. Добавете високата цена, постния юзър интерфейс, липсата на визуална промяна - експерия 1 и новата експерия 5 са като братя - близнаци, и ще ви стане ясно защо са на дъното. Иначе ме кефеха много преди, имал съм 3 техни модела...
Цитирай
#29

(2023-05-14, 21:39:49)pepy1 написа:  Точно ъповете в последните 5 години са безупречни, и идват часове след пикселите!

"Безупречни" ъпдейти, в 2+1 годишния софтуерен съпорт на 1 III и 1 IV примерно. Идеално е казаш положението, като за телефони за над 2000лв.
Това е едно от нещата, които трябва да се променят, за се подобри премиум усещането. И не е невъзможно за Сони, сигурен съм.

Оценката на дизайна е субективна и въпрос на лични предпочитания. На мен например ми допадат, с малко изключения. Към момента 10 V върви в правилната посока, но и тази година не свършиха достатъчно, за стартовата цена от 449 евро. Пак ще се продават по-малко от всякакви набързо избълвани покота, редмита, всякакви други китайци и галактиките от А серията.
Не е напълно вярно, че пускат всяка година по-нов чипсет и сензор. Сензор така не се сменя всяка година, когато имаш само няколко модела. 10 V си ползва същият SD 695 от 10 IV. Хубаво е, че изкарват брутално много часове на работа от него, но прилични резултати щяха да имат и със 778/Plus. Така е и при камерите, при 10 се ползват същите сензори в 2-3 поколения. Според мен е нормално. Сходна е ситуацията и при другите им модели.

Samsung Galaxy S23 Ultra + Samsung Galaxy Note 9
Цитирай
#30

Чета ревюто на новия Sony 10 mark V - в него са всички отговори защо Сони не се продават. Вече всички мидрейнджъри са с дисплеи 90 или 120 херца, но не и Сони. 60 херца, брат. Ако искаш. Трета поредна година използват един и същи чип - снап 695. Поне вземи сложи седемстотин и нещо, някой от по-високата част на средния клас, а не посредствения 695. Дисплея с едни супер широки рамки - айде, отгоре и отдолу все пак има говорителчета, камери, сензори и т.н., ама отстрани защо? Изключително ретро изглежда. Ръбат, с големи рамки и пластмасов - все едно съм го намерил в Зрънчо. Визуално - абсолютно идентичен с предшествениците си. Sony 10 I, II, III, IV и V са си едно към едно. Камери - умерено добри, нищо открояващо се. Нищо, което да ме накара да го пожелая, освен може би живота на батерията, но само това е твърде малко. За същите пари можеш да си купиш доста по-добър апарат от Шайоми, 1+ и още една камара китайци.
Цитирай
#31

Има малка промяна от 10 III, който е със Snapdragon 690, другите 10 IV и V са със Snapdragon 695, но това не е нищо, Xiaomi използва и флагмански процесори в средния клас, Samsung също. И те променят дизайна, Samsung Galaxy A24 отзад прилича на S23. SONY поне рамките да скъсяваха, ако приемем, че дизайна им е хубав иначе.
И интерфейса им не е много променян с времето, изглежда скучно, въпреки че може да се свикне, но можеше и да е по-добре, не само да оптимизират настройките на камерата.
То ние вече се преповтаряме, защото отдалече им личи какво им липсва. На SONY им трябва само тези две страници да прочетат.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#32

Ето едно видео по темата.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#33

Не, не бих, след една Xperia SP май беше която си беше дефектна от магазина не. Смених я с друга, тя пък снимаше със син оттенът и много студени като температура цветове, никакви настройки не помагаха. Светещата ЛЕД лента беше супер яка, но само тя не стига.
Дори сега да са по-добре прекалено много нерви ми скъса онзи телефон, абе лоши спомени. И като гледам клипчето е със сток Андроид. Предпочитам скинове, не сток, прекалено е изчистен.
Засега се ориентирам към 3 варианта - нещо китайско, Айфон и бих рискувал с Моторола/HTC/LG ако още ги има и ако е модел с някакъв пипнат скин.

Galaxy S1 -> Lumia 520 -> Xperia SP -> Galaxy Young S6310 -> Galaxy J5 -> iPhone 6S -> J5/Young S6310 (временно) -> Galaxy A12
Цитирай
#34

Ето го и последния флагман на SONY.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#35

Понеже тук коментирахме и новите телефони на SONY и конкретно настоящия флагман.
https://www.technopolis.bg/bg/Smartfoni-...K/p/501466 Ето за колко се продава, добре че поне слушалките компенсират.
А 10V е 900лв., което пак като за среден клас е сравнително добре. Пък ако беше с нов дизайн и нов чип, щеше да е супер.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#36

SONY обмисля промени за следващото си устройство:
- няма да е с резолюция 4K, защото конкурентните устройства се радват на по-голям интерес въпреки липсата на тази черта.
- може също така да изостави налагания формат на съотношение на екрана от 21:9 за сметка на 19.5:9. Така той ще е по-къс и малко по-широк.
https://mobilebulgaria.com/news/sony-moz...peria-1-vi

MKBHD беше споменал нещо, с което съм съгласен. 
На тях им трябва "Porsche Cayenne", масов телефон, който би се търсил от много хора и изглежда нормално.
Пък нищо не пречи когато си подсигурят добри продажби с такъв модел да пускат модели като "Porsche 911", за да показват максималните си възможности.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#37

Сони скоро ще изчезнат и те като Lg, Htc и Alkatel.
Една компания почне ли да куца и никъде да не се продават нейните модели, вече е към края си. (за мобилният сектор говоря)

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#38

Доста ще се продават още, гаранция от мен!😀

времето е като парите - никога не стига
[-] 1 потребител изказва благодарност на pepy1 за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)