Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Покупка от официалният POCO магазин в Алиекспрес
#1

Здравейте.
Интересува ме основно как седи въпроса с гаранцията която знам, че е ужким международна?
Може ли някой да ми обясни моля?
Предполагам, че и една бройка минава през митница и се плаща мито и ддс?
Загледал съм се за POCO F5 за синът ми и за мен за POCO F5 PRO.
Цитирай
Аксесоари
#2

Всичките такси са калкулирани в цената на устройството при самата поръчка. При гаранционно събитие разходите по връщането на дефектиралия уред са за твоя сметка.

 
Цитирай
#3

Благодаря за бързият отговор. Имам някаква калкулирана отстъпка от 130 лева. Това означава ли, че тези пари ще си ги платя сам на митниците като дойде телефона ако го поръчам?
Цитирай
#4

Таксите, които се дължат, са автоматично включени в цената, която е обявена за самото устройство на сайта им. Обърни внимание на надписа: "Price includes VAT". Ако имаш някакви отстъпки във вид на купони/монети, те автоматично ще бъдат приспаднати при оформяне на ордера.Това отдавна важи за всички стоки, които се поръчват от Али. За повече информация по въпросите свързани с поръчки оттам, съветвам да погледнеш в темата Aliexpress-всичко,което трябва да знаем

 
Цитирай
#5

Благодаря ти. Сега ще разгледам въпросната тема.
Цитирай
#6

Не е така с митницата. Ако е от европейски склад няма да дължиш нищо. Обаче от Китай стоки над 300 лв дължиш ДДС и упълномощаваш пощите да те представляват , за което също си плащаш. И продавача ти калкулира отстъпка заради това. По добре от европейски склад, трябва изрично да е посочено.
Цитирай
#7

ДДС-то си е включено в цената на стоката и си го плащаш след поръчката.

 
Цитирай
#8

Ще нацъкаш ли една поръчка до края да покажеш... Wink
ДДС-то се приспада на последната стъпка преди плащане и е дължимо в България. Колегата горе е написал - за всички стоки над левовата равностойност на 150 EUR. [Изображение: bb2f01ec763387cfe57100ad70a5585f.jpg]

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#9

Няма значение на кого и как ще приспада, нали сумата на края, която ще платиш за устройството ще е същата, която е обявена на сайта.

 
Цитирай
#10

Това също не е вярно Smile. Цифрата, която ще платиш в България е различна от тази, която би платил ако плащаш ДДС-то директно на Aliexpress. В негативен аспект...

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#11

Мисля, че разбрах напълно. Просто до сега не съм пазарувал от там техника която не е от европейските складове а вече redmi note 7 на синът почти издаде богу дух та не ми се чака още седмица или две да дойде F серията в Европа
Цитирай
#12

(2023-05-14, 20:44:15)stenlius написа:  Това също не е вярно Smile. Цифрата, която ще платиш в България е различна от тази, която би платил ако плащаш ДДС-то директно на Aliexpress. В негативен аспект...
Щом смяташ, че е така, няма да споря. Всеки си има право на мнение и преценка по въпроса.

 
Цитирай
#13

Никакъв смисъм няма да се купувa телефон от Али. Нищо по-евтино след митница. На европейските складове не съм попадал отдавна. Ако ги има и цените ще са други.
Погледнете В Амазон https://www.amazon.es/dp/B0C14HH17F/ref=...=UTF8&th=1
За мен, 1000 лв са множко за Поко.
Изчакайте с преподписване Smile

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#14

Нямам ангажименти към операторите. Цялото ми семейство е в служебна група към мтел.
От Амазон никога не съм пазарувал и нямам идея как.
Точно положението с митницата ме интересуваше за да зная дали да чакам да излезе на пазара тук или да поръчвам от али Експрес.
Цитирай
#15

(2023-05-15, 08:17:50)airbus написа:  Погледнете В Амазон https://www.amazon.es/dp/B0C14HH17F/ref=...=UTF8&th=1
За мен, 1000 лв са множко за Поко.
На amazon.de:
POCO F5 - €379.90
POCO F5 Pro - €479.90.

 
Цитирай
#16

Аз моя си го поръчах от Aliexpress, но като дойде не съм плащал Мито или Такси, а бях подготвен да ги платя. Но аз съм в Лондон. Иначе все от Aliexpress си пазарувам. Явно с тия телефони е на късмет един път има такси друг път няма и аз незнам. Абе купувайте от Aliexpress кво се чудите, аз пак от там ще си купувам нови телефони. Нали темата е Aliexpress.

POCO X4 GT (256GB) > Android 13 > MIUI 14


[-] 1 потребител изказва благодарност на the_brave за това мнение:
  • suffer
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)