Анкета: Купували ли сте си телефон от сайтовете в Pazaruvaj с най-ниска цена? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Да, купувал съм и съм доволен, дори и след гаранционното обслужване
4.35%
1
4.35%
Да, купувал съм и съм доволен, но нe съм стигал до гаранц. обслужване
43.48%
10
43.48%
Да, купувал съм, но не останах доволен след гаранционното обслужване
0%
0
0%
Не, не бих си купил заради съмнителното гаранционно обслужване
34.78%
8
34.78%
Не, защото обикновено купувам при преподписване на договор
4.35%
1
4.35%
Не, защото на приблизително същата цена мога да го купя от OLX
13.04%
3
13.04%
Друго
0%
0
0%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Купували ли сте си телефон от сайтовете в Pazaruvaj с най-ниска цена?
#1

[Изображение: unnamed.jpg]

Купували ли сте си телефон от сайтовете в Pazaruvaj с най-ниска цена?

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
Аксесоари
#2

Да, така успях да си намеря 14-ката в наличност иначе навсякъде искаха с предварително запитване и/или капаро и срок на доставка от 40 до 60 дни.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#3

Не бих си купил телефон от тези сайтове. Факта, че buybest е почти винаги на първо място, а са отявлени мошеници, говори много за сайта пазарувай. Хора се оплакват, че им трият негативните мнения за даден магазин, което хич не е коректно.

Oneplus 3  A3000
Realme GT2
Цитирай
#4

Да, и ще купувам при по-изгодна оферта от тази на т.нар. "големи вериги". Досега само веднъж съм имал проблем с гаранционно обслужване при такава покупка, за разлика от поне 7-8 пъти при (уж) техно-веригите. Последният случай бе преди 3 месеца с текущия ми телефон, дошъл за пореден път от едната от тях без гаранционна карта ...
Цитирай
#5

Ми то в пазарувай фигурират оферти предимно от големите вериги. Има и такива търговци, де"т не съм ги чувал. Но по-добре една идея по-скъпо, но една идея по-сигурно!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#6

Точно най-евтините оферти в пазарувай са от "фирми", на които не може да се разчита за нищо, освен да ти вземат парите при продажбата и да изчезнат безследно при следпродажбеното обслужване. Предостатъчно има писано във всеки форум за въпросните. Сигурен съм, че оторизираните сервизи не са и чували за тези гаражчета, камо ли да обслужват продадени от тях устройства. Всички тези екстри, след като си оставил едно 2 000лв+ за устройство.
Мерси. Предпочитам да платя повече и да съм спокоен.

Последната ми покупка от техно верига беше без гаранционна карта, защото видиш ли, производителят не бил им изпратил картите още. След кратък спор доколко е законно и желаят ли да имат проблеми, получих официална служебна бележка, която очевидно имат за такива случаи. И като казвам официална, наистина е такава - данни за мен, продукта, сериен номер, кой и кога ми го е предал, подпис, печат, срок на гаранция, нареждане с бележката да получа гаранция или да ми бъде обслужен продукта, в случай на ремонт.

Samsung Galaxy S23 Ultra + Samsung Galaxy Note 9
Цитирай
#7

Много странна формулировка- "сайтовете в Пазарувай". Звучи като "сайтовете в Интернет".

Сайтът https://www.pazaruvaj.com си и просто
"сравнителен сайт за цени, оценки и мнения". Лично аз предпочитам физически търговец- "око да види, ръка да пипне".

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#8

И аз предпочитам личния контакт, но това обикновено е много трудно за реализиране.
Цитирай
#9

Малко офф: харесах си едни маратонки от ...Обаче ми се искаше да ги премеря, защото инфото на сайта за номерата беше малко противоречиво, а цената добра! Отидох във физически магазин, пробвах ги и купих от сайта. Разлика в цената онлайн и във фезическия магазин не беше малка. Та, ревюта на телефони в нета много, разцъквате в магазин и купувате онлайн. Smile

времето е като парите - никога не стига
[-] 1 потребител изказва благодарност на pepy1 за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#10

Въпросните сайтове в Pazaruvaj продават телефони, за които има много противоречиви мнения за гаранционното им обслужване ако се наложи.
https://www.pazaruvaj.com/mobilni-telefo...920243553/ Вижте първите 5, 6 магазина. За тях става въпрос, не за Техно веригите, Ozone или Ardes.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • S.7.R.3.L.0.K.
Цитирай
#11

Специално за тази конкретна оферта, има плесио и жар компютърс. Преди години съм пазарувал от тях във физически магазини. Не съм  имал проблем. Но има и оферти за стоки, в които фигурират и ардес и озон и др "големи". Има магазини, които не съм ги чувал, не е бих рискувал с тях. Цената е над 2000лв, така че +100-300 лв не са от значение, бих заложил на сигурното ако се наложи да пазарувам от там.

времето е като парите - никога не стига
[-] 1 потребител изказва благодарност на pepy1 за това мнение:
  • S.7.R.3.L.0.K.
Цитирай
#12

Специално Жар наистина имат от време на време добри цени на ултрите. Трябва да се реагира бързо обаче, защото цените им са доста динамични. Не знам към какви доставчици им е вързана системата, но промените (често негативни за купувача) се случват бързо.
Според мен, в стремежа си да спестят 150-200лв на 2000+, хората забравят, че съществува едно понятие следпродажбено обслужване, което в днешно време е по-важно от това, просто да ти се достави едно устройство, което всеки може да го свърши. Личи си и по коментарите към най-евтините "магазини" за телефони в листата на пазарувай. Няколко от тези магазини са на един и същ търговец и това всички го знаем.
Странно е, да можеш да платиш над 2000лв за смартфон от съмнителен търговец, но едни допълнителни 150-200лв да са непосилни, безсмислени или каквато и да е друга причина, за далеч по-сигурна покупка.

Samsung Galaxy S23 Ultra + Samsung Galaxy Note 9
Цитирай
#13

Аз не бих си купил от тези,или други малки магазинчета.Имам познати които са си купували от такива магазини.Едно че доставят от кадено им е по-изгодно,друго че когато се развали телефона тогава идват и главоболията.Аз преди 10-15г. и повече години също си купувах от магазинчета в Пловдив.Купих Nokia N73 в последствие открих че вибрацията не работи,занесох го,приеха го и го оправиха,но не видях под батерията,серийния номера на телефона е изтъркан и не се чете,това го доста по.късно,но не ходих да се разправям,знам че ще отричат.Добре че после нямаше проблеми.Телефона още работи.  Smile

Huawei P30
Цитирай
#14

В крайна сметка току що поръчах един 12/512 Lavender от румънците. Цената е компромисна между гаражните и тази на големите онлайн магазини - 2290 лв.
Цитирай
#15

@pepy1 Аз по-скоро визирам магазините с най-ниска цена, които са първите 6 обяви, не тези с по-високата на магазини като Jar, Plesio, Ozone и др.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#16

Ок, разбрах, ми не бих взел от тях.
Офф: Редовно спирайки на паркинга на практикер В.Търново, идват едни... абе от тъмните братя, и ми предлагат на 1/2 уж професионален бош и др неща. Ми не мерси, чак ме гонят до вратата. Накрая ме виждат пак при буса и им казвам, че аз мога да им продам сащото и си отиват. Smile

времето е като парите - никога не стига
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)