Анкета: Използвате ли гласов асистент на телефона си? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Много удобна опция, ползвам я постоянно
6.90%
2
6.90%
Много рядко, само време от време
13.79%
4
13.79%
Мога да го помоля да настрои таймер или будилник, но не повече от това
3.45%
1
3.45%
Преди го ползвах, сега вече - не
3.45%
1
3.45%
Никога не съм го използвал и нямам желание
72.41%
21
72.41%
Друго
0%
0
0%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Използвате ли гласов асистент на телефона си?
#1

[Изображение: Virtual-assistant-services-2-1024x664.jpg]
 Използвате ли гласов асистент на телефона си?

 
Цитирай
Аксесоари
#2

Сири, Кортана, Бихби ... и всеки с претенциите и характера си ... Ще пропусна и този път.
Цитирай
#3

Гласувах с ползвам я от време на време, защото не ми се разпознава българсия акцент на тъпия английски асистент! Като не ми разпознае словото 2-3 пъти и си го правя ръчно, защото се ядосвам! Най-често това са напомнянки и бележки за календара. Ако съм срещу жив човек, ще се разберем - личен опит.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#4

Очаква се Google Assistant да получи голям ъпдейт, който е свързан с функционалности, базирани на генеративни технологии с изкуствен интелект (ИИ). От компанията изглежда вече са започнали да проучват възможностите за подсилен Assistant с най-новите големи езикови модели (LLM). Предстои да видим кога приложението ще се сдобие с нови ИИ подобрения.

Източник

 
Цитирай
#5

Всеки ден използвам гласовия асистент да си настроя аларма.Веднъж за събуждане и доста често при готвене примерно.Казвам да настрои аларма след 20 минути примерно.Понякога спирам/пускам телевизора с гласовия асистент.Като шофирам,понякога и казвам да стартира waze

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#6

Не, не използвам, защото трябва да го казвам с английски акцент (Siri) или докато се разберем ще съм го направил отдавна без асистент.
На Google си спомням, че го бях пробвал преди известно време, но или трудно разбира какво точно искам да направя или толкова му бяха възможностите по него време.
Cortana на Windows дори не съм пробвал никога до сега, но не вярвам да е нещо коренно различно спрямо другите при смартфони и т.н.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#7

Понякога ползвам Bixby , ползвам Bing за основна търсачка и AI в момента при тях в много силно, симбиозата Samsung - Microsoft е много добра, аз Google услуги освен Youtube Premium не ползвам и са ми излишни. Не е лош асистента, не е достатъчно умен за да води продължителен разговор като с жив човек но приема команди и ги разбира , не греши като питам за времето в даден град и го произнеса на български без акцент, например. А съм пробвал с някакви малки градчета. Не е като да го ползвам всеки ден но върши работа, особено ако съм с мокри ръце много ми харесва "Bixy, answer the call and the turn on the speaker".
Цитирай
#8

Не, защото много ... псувам!
И стават грешки.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#9

Ако излезе поддръжка на български език ще се ползва по-често.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)