Анкета: Използате ли генеративни невронни мрежи? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Вече ги използвам на работното си място
2.70%
1
2.70%
Засега ги ползвам само за лични цели
10.81%
4
10.81%
Използвам ги както на работното място, така и в ежедневието си
5.41%
2
5.41%
Тепърва се запознавам с тях и проучвам възможностите им
10.81%
4
10.81%
Ползвах ги, но не намерих практическото им приложение за себе си
10.81%
4
10.81%
Не съм ги опитал и нямам такова намерение
54.05%
20
54.05%
Друго
5.41%
2
5.41%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Използвате ли генеративни невронни мрежи?
#1

[Изображение: R.png]
Използвате ли генеративни невронни мрежи?

 
Цитирай
Аксесоари
#2

Ъъъъ ко пък е тва? 🥴

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
[-] 2 потребители изказват благодарност на gazibarev за това мнение:
  • jhoro, Victormihov
Цитирай
#3

(2023-05-29, 20:18:57)gazibarev написа:  Ъъъъ ко пък е тва?
Иначе казано ИИ. ChatGPT, Midjourney, китайската Wu Dao. Разбира се, има и други.

 
Цитирай
#4

Аз използвам Chatgpt, но основно за писане на текстове. Казвам му какво общо взето искам и той пише доста дълги повествования. Писма, обръщения.. Бива го в лакърдиите, а мен не. Другото за което го бива е да синтезира информация от големи текстове. За търсене на информация обаче е прекалено рисков. Вече няколко пъти го хващам да си измисля и не разчитам да го ползвам вместо търсачка.

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk
Цитирай
#5

Midjourney показа как биха изглеждали най-богатите хора в света, ако те бяха бедни и нямаха пари.

 
Цитирай
#6

Ползвам chatGPT повече за забавление, през bing. В началото му задавах професионални въпроси, но отговорите му бяха неудовлетворителни понякога, или често. Ползвам го през две устройства, в едното съм културен и възпитан, в другото, когато открия грешка или импровизация го храня яко. Забелязвам, че и той има различно отношение (ако е удачно подобно понятие за машина) в двете устройства. Бих добавил, че следва да се вземе предвид, че чатджипити се обучава и по моите мерки, за вече почти два месеца има напредък. Само се чудя този напредък негов ли е, или на кодерите. Майкрософт са направили нещо колосално с езиковите модули с които чатът работи. Бих го нарекъл "интелект", ако доловя разликата при преминаване от статистически масиви (каквато е мрежата) към логически или още повече интуитивни резултати. Абе кеф си е.
[-] 2 потребители изказват благодарност на andro9060777 за това мнение:
  • L1892, Victormihov
Цитирай
#7

Засега се въздържам да ги ползвам, още много е суров материалът...

 
Цитирай
#8

Тоя чатGTP бива ли го в преводите, поне на европейските езици?

Sony Z5 Compact.
Цитирай
#9

Бива го. По мое мнение е много по-добре от гугъл транслейт и по-добре от дийпЛ.

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk
Цитирай
#10

Samsung обмисля създаването на собствено решение наподобяващо ChatGPT. Сега нова информация сочи, че компанията вече е в процес на такава разработка, на цялостен LLM (Large Language Model) за собствена употреба.

Източник

 
Цитирай
#11

Чат-пат ползвам chatGPT основно за забавление, но е много вероятно да премина и към по-сериозно отношение. Оказва се все по-често, че с някои човеци е много по-трудно да се разбереш, отколкото с нечовеците.
Цитирай
#12

Google анонсира редица нови функционалности с технологии с Изкуствен интелект (ИИ), които ще достигнат до някои от продуктите на компанията. От компанията въвеждат и възможност за използване на генеративна ИИ функционалност, за отговор на потребителски въпроси свързани с обекти като ресторанти, хотели и туристически атракции.

Източник

 
Цитирай
#13

Снощи си "говорих" с чата - зададох конкретен въпрос - последователно получих четири грешни отговора и извинения и накрая - нямал информация. Иначе за общи приказки го бива. За преводи изглежда също го бива, преведе ми нещо от несъществуваш вече език (османотурски, който е доста различен от съвременния турски) по транскрипцията на едни стари надписи.

Sony Z5 Compact.
Цитирай
#14

АI системите набират все по-голяма популярност с навлизането на услуги като ChatGPT и Google Bard. Технологията сега допринесе активно за записа на ново парче на Beatles, което ще бъде издадено официално преди края на 2023г.

Източник

 
Цитирай
#15

Британски и австралийски учени проучиха стратегията на медоносните пчели за търсене на нектар и изградиха компютърен модел въз основа на това познание, за да може изкуственият интелект да взема по-бързи и точни решения. „Пчелните мозъци“ ще позволят на AI да се побере в по-компактни системи и да управлява автономни роботи с висока ефективност.

Източник

 
Цитирай
#16

Доста от задачите, които караме устройствата да извършват се обработват от изкуствен интелект. Дигиталната среда, която ни заобикаля е силно повлияна от еволюцията на АI системите и тепърва ще се променя с интензивни темпове. Предимствата на технологията позволяват да се създават по-интелигентни, ориентирани към потребителя изживявания. Интеграцията на изкуствения интелект е основа, на която мобилните приложения се трансформират в модерни системи, които се учат от потребителите.

Източник

 
Цитирай
#17

Чатботът с изкуствен интелект Bard вече е достъпен и на нашия континент. Услугата, която беше създадена като конкурент на ChatGPT, постоянно подобрява своите възможности, а сега вече е достъпна на повече от 40 езика, включително и на български. Както стана ясно, Bard вече може да се ползва и на повече места, включително и в Европа и в частност България. По отношение на новите функции услугата вече позволява да слушате отговорите, което е полезно, ако искате да чуете правилното произношение на дума, или да слушате поема или сценарий. Достатъчно е да натиснете иконката за звук, която се показва до отговора.

Източник

 
Цитирай
#18

OpenAI пусна приложението ChatGPT за Android. Подобно на версията за iOS, потребителите ще могат да разговарят с генеративния изкуствен интелект, за да получат съвети и отговори на всякакви въпроси (почти). Потребителите могат също така да изпращат гласови заявки, използвайки собствената система за разпознаване на реч на OpenAI, да синхронизират историята на чата между устройствата и да експортират данни – основната разлика е липсата на плъгини.

Източник

 
Цитирай
#19

Google ще използва ИИ за създаване на резюмета на дълги статии. Целта е да се тестват възможностите на генеративните ИИ решения за преглед на информация онлайн. Добавката ще работи само на част от сайтовете, които са достъпни свободно за всички.

Източник

 
Цитирай
#20

Въпрос на време е AI системите да доминират още по-сериозно ежедневието на милиони хора в световен мащаб. И от Samsung се очаква скоро да се присъединят към своите популярни конкуренти. Очаква се компанията да представи генеративен изкуствен интелект на събитие, което ще се проведе през септември. Първите детайли за проекта се появиха още в началото на май, но изглежда Samsung са близо до премиерата на финалния продукт.

Източник

 
Цитирай
#21

Пробвах ей така от любопитство това на Bing когато го сложиха в новият им браузър на Windows. Дори ми отговаяряше на български след като му писах на български което ме изненада. Smile Първото 1 и 2 съобщения бяха на английски, но после само на български.
Цитирай
#22

С навлизането на технологиите за изкуствен интелект светът се раздели на два противоположни лагера. Някои смятат, че тази технология може да представлява сериозна заплаха за човечеството, докато други вярват, че в нея няма нищо негативно и AI носи само полза и просперитет на нашата цивилизация.

Източник

 
Цитирай
#23

Изкуственият интелект е заплаха не поради нещо друго, а защото би разбрал, че ние сме заплаха за света не само за самите себе си и може да реши да ни затрие. Освен това никой не знае какъв вид ще е. Както има добри и лоши хора не си знае този интелект от добрите или от лошите ни черти ще е взел.
Цитирай
#24

Samsung обяви плановете си през следващата година да пусне смартфон с вграден генеративен изкуствен интелект (ИИ), който ще може да работи без интернет връзка. Очаква се първите устройства, които ще получат новата технология да бъдат флагманите от серията Galaxy S24, които вероятно ще бъде представени в началото на следващата година или сгъваемите устройства Galaxy Z Fold6 и Flip6, които ще бъдат пуснати през втората половина на същата година.

Източник

 
Цитирай
#25

Скоро от чисто любопитство ползвах на лаптопа ми вградения чат GTP 4 чрез Bing, за моя голяма изненада се оказва много по-полезен и изчерпателен от търсачката на Google, например попитах за нови върхови модели Widex Evoke слухови апарати, учудващо за мен ми отговори с много полезна и изчерпателна информация почти като от жив човек, направо не можах да повярвам, снимки и линкове, отделно и за нашата страна техни представители, много се впечатлих, търсачката на Google изглежда направо ограничена сравнена с GTP 4, според мен това ще е бъдещата търсачка и не само това, ами спокойно може да замени всички ограничени вградени чат ботове които за нищо не стават като ги питаш нещо, като например чат бота на Технополис, особено към банковите приложения и т.н.

 iPhone 5s, Samsung Note 8, Samsung S22 Ultra, iPhone 15 Pro Max 1TB & Apple Watch Ultra 2
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)