Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Таблет - iPad vs Windows/Андроид
#1

Здравейте!
"Трябва ми" Wink таблет. Ще се ползва за губене на време - сърфиране и TV, рядко като четец.
Имала съм Lenovo с Windows, голям мерак ми беше и си го ползвах, но таблет с Win си е ... компромис.
Сега обмислям iPad 9 (64GB Wi-Fi) и моля за мнения - предимства и недостатъци. 
Знам, че паметта при iOS няма общо с другите ОС, но всъщност това ме тревожи - "колко са" 64 GB вградена и 3 GB оперативна памет при iPad?
При другите ОС са едно голямо нищо.
Операционната система ми е позната - имам iPhone. Търся същата стабилност при таблет.
Цитирай
Аксесоари
#2

За 3те гб (рам) няма значение УЖ. Другите 64гб (ром) са абсолютно малко. Дали е иОс или андройд - 64гб са малко, поне за мен. Всъщност зависи какво инсталираш. Ако на телефона да кажем ти стигат 64гб, то на таблета трябва да са ти предостатъчни, все пак с него не снимаш видея и снимки. Ако можеш вземи повече вътрешна памет (ром) и щом ти е позната ябълката взимай него. Ще може да си ползваш airdrop, iMassage-то. Ще знаеш кое къде е в менюто. Недостатъци няма да можеш да си инсталираш кракнати приложения.

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
[-] 1 потребител изказва благодарност на dada_ за това мнение:
  • Happy
Цитирай
#3

Да, но при iPad с повече памет цената "загрубява". 1000 лв ми е психологическата горна граница за таблет и то само за iPad.
Не мисля да инсталирам кой знае какво. Не мисля и филми да съхранявам - гледам и трия, това си ми е навик и обратното не го разбирам.
Обаче ей на - и ти казваш, че са малко 64 GB, и аз си го мисля.
Цитирай
#4

(2023-05-30, 09:10:19)Happy написа:  Здравейте!
"Трябва ми" Wink таблет. Ще се ползва за губене на време - сърфиране и TV, рядко като четец.
Имала съм Lenovo с Windows, голям мерак ми беше и си го ползвах, но таблет с Win си е ... компромис.
Сега обмислям iPad 9 (64GB Wi-Fi) и моля за мнения - предимства и недостатъци. 
Знам, че паметта при iOS няма общо с другите ОС, но всъщност това ме тревожи - "колко са" 64 GB вградена и 3 GB оперативна памет при iPad?
При другите ОС са едно голямо нищо.
Операционната система ми е позната - имам iPhone. Търся същата стабилност при таблет.

Ползвам всички екосистеми. Ще ти напиша накратко:

Относно iPadOS:

- 64GB са твърде малко, минимумът който трябва да гледаш е 128GB , актуалните модели са само 256. Приложенията станаха големи, ъпгрейдите на OS станаха големи и бързо ще изпаднеш в състоянието not enough space
- 3GB за iPad са достатъчни за нормален мултитаскинг, но 4GB+ имат повече бъдеще.
- iPad 9 е стар модел и е компромис - например екранът му не е особено добър
- добър избор е iPad Mini 6 ако те устройват размера и цената или iPad 10th gen 2022, за iPad Air или Pro виждам, че няма бюджет
- за софтуерът щом имаш айфон знаеш - не е особено гъвкаво, зависи кой ти е доставчик на TV услугата

Относно Android:

- минимумът е 6/128GB, хубав модел Price/performance е Xiaomi Pad 5; вече стар, но се е доказал.
- в софтуерно отношение е доста по-гъвкаво - инсталираш каквото искаш, откъдето искаш (това не винаги е предимство)
- цената все още е по-ниска
- ако си твърдо в екосистемата на Apple - андроид таблет не е добър избор

Относно Windows:

- hell no Big Grin
- Освен ако не ти е нужен за работа в Microsoft среда и не ти се дават 2-3к лв за Surface или висок клас Yoga

Дано ти е полезно, в момента ползвам служебно iPad mini 6 и iPad 6th gen (който е бая стар, но бачка отлично и днес).

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
[-] 1 потребител изказва благодарност на stenlius за това мнение:
  • Happy
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)