Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy Watch 6/Watch 6 Classic - Лични впечатления и коментари

Да така е определено.
Миналата година като си взех 1-вият уоч 6, бях с ксиаоми 13, което ми беше толкова любимо, че още ми липсва като телефон, но заради часовника го замених с един А54. Голямо дърво е като тел, ама с часовника се разбираха отлично

Сега на този класика му взех Smile един S24+
Лошото е, че като продам часовника след него заминава и телефона, че самсунг тел, без смарт ми е крив нещо.
Цитирай
Аксесоари

SAMSUNG GALAXY WATCH6 CLASSIC R950 BK 43 MM, Някой може ли да сподели колко издържа батерията?

LG Optimus 2x > Samsung Galaxy S III  > LG G2 > Samsung Galaxy S6 >  Samsung Galaxy s7 [b]>  Samsung Galaxy s8 > Samsung Galaxy S9 [b]> Samsung Galaxy S10 >[/b][/b]
Цитирай

Моя изкарва деня ако е зареждан през нощта без да го ръчкам особено. Всичко друго му е на мъка.

Изпратено от моят SM-S918B с помощта на Tapatalk
Цитирай

Някой имал ли е проблем с пулсомера?
На постоянно измерване ми е, но днес го понавдигам и гледам, че не свети.
Иначе пък стойности постоянно показва, че и ги сменя дори
Чат пат тръгва- свети, после пак спира. На ръчно измерване стига до 99 и то пак понякога свети, понякога не и дава грешка

Не е от незатегната верижка.
Рестартирах го веднъж. Същата работа. Тръгва и спира когато си иска.
На формат отива работата, ама дали и той ще помогне

Пс" Излезнах дръпнах му едно "ходене" и през цялото време светеше и мереше.
След като спрях "ходене" пак почна когато си иска да свети, иначе пък мери Smile
На софтуерно бие работата....нещо го гаси
Цитирай

Може би като няма активност минава в по-облекчен режим на измерване, например вместо всяко секунда - през 3 сек., с цел пестене на батерия.
Цитирай

@sapiora Имам леки такива подозрения, но:
Винаги съм го държал на постоянно измерване и винаги когато съм повдигнал часовника съм виждал сензора да свети
Днес 2 пъти го форматирам и е все през някакво време наистина. Не е като да свети постоянно
Почвам да си мисля, че аз съм в грешка

Пак едит Smile Часовника се усеща дали си в движение и тогава измерва постоянно, дори и да не пусната тренировка или авто откриване на такава. Тествах го и като си махам ръката, стоейки на място
Спреш ли след 30сек минава в такъв режим- мери през някакво неопределено време за по няколко сек и спира.

2 пъти го форматирах и насмалко да го засиля към сервиз...хаха и все си мислех, че знам много за тия пущени, пък все не е достатъчно явно
Цитирай

Мисля, че е нормално когато човек е в покой да не измерва нон стоп, то и няма много смисъл или поне аз така мисля Smile Най-малкото батерията ще се топи и китката ви ще загрее яко, особено лятото Все пак това е смате часовник, не пулсомер. Не разбирам кому е нужно да си мери пулса нон стоп 24ч, но всеки си решава сам за себе си Smile Може би, ако е от съществено значение това непрекъснато измерване да помислите за някакъв друг уред, който ще върши по-прецизно тази работа Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на any9 за това мнение:
  • Dowper
Цитирай

Не е до състояние, просто всички така си ги държа. Като има уджет за пулса искам като си погледна часовника да видя актуалните му данни, а не някакви отпреди 10мин.
И понеже винаги и не само този са били така, то и когато и да съм ги погледал отдолу сензора все е светил, а и не си представям да става по друг начин постоянно измерване. Затова и помислих, че се е скапал нещо
Сега като го наблюдавам със сигурност сменя числата-стойността на пулса без всеки път да пуска лъча!
От къде ги вади?!. Дори и на ръчно да го оставя, гледам че переодично пак си свети, явно го ползва и за нещо друго- стреса ми е изключен, не е за него. Може би по това познава и дали не е свален и да се заключва

И не хабят почти никъкъв ток, нито горят кожата- 1 на 1000 може да се оплаче
На гармин си работи абсолютно нон стоп и батерията му пак най-много държи
Цитирай

Колко ви държи батерията само с включено постоянно измерване на пулс? Тези с голямата батерия 425 mAh блутут версията.

S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+

Цитирай

2 пълни дена в най-добрият случай, с постоянен пулс и спане с него, без там да следи сатурации, хъркане и пр
Но иначе с доста нотификации и често святкане на дисплея
[-] 2 потребители изказват благодарност на rumo за това мнение:
  • airbus, sapiora
Цитирай

(2024-02-22, 13:11:33)rumo написа:  2 пълни дена в най-добрият случай, с постоянен пулс и спане с него, без там да следи сатурации, хъркане и пр
Но иначе с доста нотификации и често святкане на дисплея

Това с изключени блутут,навигация, синхронизации, безжична мрежа, без тренировки и подобни ли?

S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+

Цитирай

Как с изключен блутут? То тогава за какво ти е смарт часовник И моя изкарва 2 дни Smile С много нотификации, пулс, 1 тренировка за тези 2 дни, около час. Понякога и повечко ходене. Изключен Wi-Fi и не меря стреса и кислород в кръвта. Не ползвам GPS на часовнима. Спя с него задължително и синхронизациите са включени Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на any9 за това мнение:
  • sapiora
Цитирай

(2024-02-22, 13:24:06)airbus написа:  Това с изключени блутут,навигация, синхронизации, безжична мрежа, без тренировки и подобни ли?

За да е с нотификации трябва явно да е с включен блутут и синхронизация
вифи-то е на авто, което ще рече се свързва с мрежата само ако тела не е в обхват или тегли приложения
С 2 думи почти никога не работи
Локацията ми също е он, но и тя се ползва за някое приложение тогава когато трябва- това не е ГПС да върви

И да ги изкючиш тия неща, няма да изкараш и няколко часа повече дори, не цял ден
Хубавото му е, че зарежда много бързо за малко над час, ако е под 10%
А и имам 2-ро зарядно на служебното пс. Когато и да ми потрябва ток го лепкам за някоя минута и е готов
  • airbus, sapiora
Цитирай

С LTE модела как ви е батерията (при mobile data on и off - само за разговори) и обвхата? С 4G или с 3G е по-добре?

Иначе аз си го купих, защото бях купил S24 Ultra, а той е тежък, голям и скъп и съответно не е подходящ да го носиш когато си навън да спортуваш, на фитнес или на подобни места. И като е с LTE мога да получавам нотификации и да ми звънят и на съвсем отдалечени места.

А за health сензорите, доколкото ги разгледах набързо:

ЕКГ (ползва двете метални полусфери под часовника за да направи ел верига с тялото и да замери) - не може да се ползва заради регулации (не е разрешен в България?)

Импеданс (ползва двата бутона на часовника за да направи ел верига през пръстите и да замери) - лесно се ползва, но не знам доколко ще е точен. Имам един кантар който също измерва импеданс, та ще сравня (макар че и той едва ли е много точен).

Кръвно налягане (ползва централната камера под часовника) - трябва да се калибрира първо със стандартен апарат. Ако ми се занимава, мога да сравнявам отмерванията на апарата и на часовника, и да видя доколко съвпадат. Макар че за тия новите домашни електронни апарати също казват, че не са съвсем точни.

Температура на кожата (ползва инфрачервената камера под часовника) - може да се ползва само по време на спане. Няма функция за ежедневно ползване. Може би защото температурата на кожата (все пак ще е различна от вътрешната) през деня няма какво полезно да каже? А през нощта явно се ползва за анализ на съня. Но има една програма, с която може да се ползва сензора за мерене на температурата на произволни предмети, като за целта трябва да се свали часовника. Т.е. явно няма смисъл от меренето на температурата на кожата през деня.

Ниво на кислород в кръвта (ползва централната камера под часовника) - изисква да застанеш в специална позиция за да замери. Предполагам е горе-долу точен резултата, но не може да се ползва постоянно, защото трябва да си държиш ръката в определена поза.

Пулс (ползва целтраната камера под часовника) - само този сензор може да се ползва постоянно докато носиш часовника без да изисква специални действия. Но пък е и най-полезния.

Samsung Galaxy S24 Ultra S928B/DS 512GB Titanium Violet
Samsung Galaxy Watch6 Classic 47mm LTE SM-R965F Silver
Samsung Galaxy Tab A 10.5 (2018) Wi-Fi SM-T590
Samsung Galaxy A52 SM-A525F/DS
Samsung Galaxy A5(2016) SM-A510F
Sony Xperia S LT26i
Samsung Galaxy S II GT-I9100
Цитирай

С няколко корекции:

ЕКГ се измерва напълно легално в България отдавна. Просто трябва и телефон на самсунг и инсталирано приложението health monitor. С него се мери и кръвното

Телесният състав, колко е вярно не знам, но някъде в подсказката пишеше, че според някой си здравен институт е 98% вярно.

За тоността на кръвното, ако не ти играе сигурно е вярно. Някъде по-напред в темата съм постнал снимка от предният ми watch 6 и апарат omron.

Ниво на кислород в кръвта е добре да се мери вечер. Има го в менюто сън - "усъвършенствано измерване" Тогава се открива евентуално сънна апнея. И не е необходимо ръката да е в някаква определена позиция.
Хаби доста батерията.

Пулс- на място като на почти всички марки и модели е верен. При натоварване не бих казал..пак като на всички други
Сравнявал съм го с по-професионална гривана, която се носи на бицепса. Давал ми е по 30-40 удара отклонение
[-] 3 потребители изказват благодарност на rumo за това мнение:
  • Dowper, Droidan, sapiora
Цитирай

Мерси. Иначе за нивото на кислород, когато дам на "How to measure" пише да си облегна лакътя на маса и да доближа китката до сърцето ми.

Edit: Интересно е, че когато от часовника набера *#0*# и дам на Sensors, на барометъра показва и температура (не е същата температура, която би измерила инфрачервената камера). Т.е. барометъра на часовника да не би да измерва и атмосферната температура? При смартфоните барометрите не показват температура, но този тук е малко по-различен, защото има pressure vent отдолу (малката дупка подобна на микрофон под часовника). При смартфоните няма подобен елемент, та това тук може да е по-комплексен барометър който и да отмерва температурата на въздуха.

Edit: Пробвах го и не е на околната среда, по-скоро показва вътрешна температура на някой от елементите или на самия сензор. Но щеше да е готино ако имаше и термометър за околната среда.

За 13 часа в stand by, без AOD, с постоянно активиран 4G (само voice, без mobile data), bluetooth и NFC отиде 20% от батерията. Not great, not terrible.

Важното е да може да изкара един ден навън носене с 4g mobile data и gps. За 2 дни не си и мечтая с никое съвременно устройство.

Sony Xperia S LT26i
[-] 1 потребител изказва благодарност на Droidan за това мнение:
  • sapiora
Цитирай

Тествах LTE 47mm модела на максимално натоварване.

С дисплей ръчно зададен на 100% яркост, пуснат Always-On Display, вървене с включени precise GPS, Always-On LTE + Mobile Data, и постоянно измерване на пулса. Също и с активирани Bluetooth и NFC, макар че не са ползвани (без връзка със смартфон). Водих няколко разговора, получавах и различни нотификации, малко и Google Maps разцъквах.

За 3 часа падна с 50% (от 95% на 45%). През това време ходих и на места където обхвата е много нисък и изчезва. Обхвата на тези места с часовника съвсем не е зле, може би 30-40 метра повече да трябваше да повървя (в сравнение със смартфон) за да мога да се свържа с мрежата.

Та при нормално и отпимизирано ползване може би ще изкара ден разходка с LTE, с някой ограничения. За по-дълги и екстремни обиколки ще е трудно да изкара над ден, но аз и не съм го купувал с такава цел. Хубавото е и, че чисто като часовник класика минава за нормален и елегантен модел, та става за всякакви случаи, особено с оригиналната верижка имитираща кожа. Само дисплея го издава, че е смарт часовник.

Една особеност която забелязах е, че когато от зона с липсващ обвхат се върнах в зона с наличен обхват, имах чертички, но нямаше връзка с мрежата (пишеше Emergency calls only). Дадох му Off/On на мобилната мрежа и се свърза веднага. Не знам дали е бъг, или бавно се reconnect-ва ако не му се даде зор.

Sony Xperia S LT26i
  • sapiora
Цитирай

(2024-02-24, 16:24:10)rumo написа:  Телесният състав, колко е вярно не знам, но някъде в подсказката пишеше, че според някой си здравен институт е 98% вярно.

За тоността на кръвното, ако не ти играе сигурно е вярно. Някъде по-напред в темата съм постнал снимка от предният ми watch 6 и апарат omron.

Ниво на кислород в кръвта е добре да се мери вечер. Има го в менюто сън - "усъвършенствано измерване" Тогава се открива евентуално сънна апнея. И не е необходимо ръката да е в някаква определена позиция.
Хаби доста батерията.

Пулс- на място като на почти всички марки и модели е верен. При натоварване не бих казал..пак като на всички други
Сравнявал съм го с по-професионална гривана, която се носи на бицепса. Давал ми е по 30-40 удара отклонение
Телесния състав е гимик отвсякъде....както и е и кръвното. Показва вярно ако не се мени като китайски глюкомер.
Гривната за бицепса е съвсем малко по-точна за съжаление, имам всичко което на пазара и няма нищо общо с ECG колан или дори някои часовници мерещи на ръката.
(2024-02-25, 18:12:12)Droidan написа:  Тествах LTE 47mm модела на максимално натоварване.

С дисплей ръчно зададен на 100% яркост, пуснат Always-On Display, вървене с включени precise GPS, Always-On LTE + Mobile Data, и постоянно измерване на пулса. Също и с активирани Bluetooth и NFC, макар че не са ползвани (без връзка със смартфон). Водих няколко разговора, получавах и различни нотификации, малко и Google Maps разцъквах.

За 3 часа падна с 50% (от 95% на 45%). През това време ходих и на места където обхвата е много нисък и изчезва. Обхвата на тези места с часовника съвсем не е зле, може би 30-40 метра повече да трябваше да повървя (в сравнение със смартфон) за да мога да се свържа с мрежата.
Хуавей Wаtch 4 държи ден и половина при точно същия ден. Но реално 1 ден на максимален товар пак бива. Ябълките също не изкарват цял ден.
[-] 1 потребител изказва благодарност на 100 за това мнение:
  • Droidan
Цитирай

Здравейте група. Решил съм да си купя 6 класик с план от оператор искам да е самсунг понеже съм с А54 и BudsFE та.. Интересува ме дали с бъдс фе слушалките се чува хубаво музиката и разговорите понеже искам да излезна с часовника си и като ми звъннат да говоря през слушалките разбрах че при хуавей не можело така слушалки със часовник като ми звъннат през часовника да говора от слушалките и музиката дали е силна от часовника като са пусне трябва ми за soundcloud и ютуб принципно както и за следене на съня и тренировки понеже съм активно спортуващ разбрах че батерията е доста зле и че при това което искам ще ме издържи ден но не ме бърка да го зареждам всеки ден та така ... ще съм ви благодарен ако ми отговорите та да си знам понеже супер много ме е закачил телефона и работя с него та да го оставя настрана
Цитирай

Не знам какъв меломан си, но на мен звука от слушалките ми харесва.
Мисля, че можеш да слушаш музика или провеждаш разговори само със слушалките и часовника.
Цитирай

Има пълна интеграция между Galaxy смартфони, часовници и Buds. Всичко може да правиш лесно и удобно. За батерията малко по-нагоре е писано, но може да изкара един ден.

За BudsFE не знам, но с Buds2 има добър active noise cancellation и разговорите се чуват ясно.

Sony Xperia S LT26i
[-] 2 потребители изказват благодарност на Droidan за това мнение:
  • Dowper, sapiora
Цитирай

Може би е споменато преди, но ако от Developer Options намалите Animation Scale на 0.5x или на 0, определено става по-пъргава работата с менютата, и малкото лаг изчезва. (кликнете 5 пъти върху Settings -> Galaxy Watch Info -> About device -> Software version, за да се появят Developer Options в Settings менюто)

Sony Xperia S LT26i
  • Dowper
Цитирай

Кое е най-важно за Вас при избора на Смарт часовник? https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=104699 - Анкета.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

(2024-03-02, 18:17:35)Droidan написа:  Може би е споменато преди, но ако от Developer Options намалите Animation Scale на 0.5x или на 0, определено става по-пъргава работата с менютата, и малкото лаг изчезва. (кликнете 5 пъти върху Settings -> Galaxy Watch Info -> About device -> Software version, за да се появят Developer Options в Settings менюто)

И аз на 5 Про съм ги спрял анимациите, по-пъргав надали става, ама поне изглежда така.
Цитирай

Дойдоха още няколко китайски верижки за модела...или по-скоро избирам такива за 5 про, че са с магнитно закопчаване и по-добре се нагласят.
Определено всички са добри, даже и повече за парите, който струват
Силиконките са с плътни цветове, префорирани, спортен вид.

Веригата е със сравнително плътни звена, боядисани са добре. Не прозират между отделните прешлени кавито случай има.
Извивката на крайният линк е точно по часовника и няма гап, а и то не е отделно и пределено като на някой други модели.
Става и с ликуид армора на спиген, даже още по-добре му се вързва.
Единствено като се свалки малко дрънка на ламаринка, а уж не е  Wink

Прикачени файлове Миниатюри

.jpg 20240308_190101.jpg Размер: 39.81 KB  Сваляния: 101
.jpg 20240308_190359.jpg Размер: 43.02 KB  Сваляния: 101
  • sapiora, truewarrior22
Цитирай

Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)