Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy Watch 6/Watch 6 Classic - Лични впечатления и коментари

Не се слагат протектори на сапфир. Нали това му е идеята. да е нещо, което не се драска.
Пък и тук има безел, който леко стърчи.
Ще стаават верижки от 5 серия или всички с 20мм широчина.
Това ми е малко смешно на 47мм каса само 20 верижка. Трябва да е поне 22 иначе не е много симетрично, ама поне може да се ползват от предните модели

Аз имам от алитоедна от 5про. Да видим само дали ще обхване добре извивката, която тук е малко по-голяма. Иначе са супер меки и с магнитно закопчване. Много удобно и естествено евино Smile
Цитирай
Аксесоари

(2023-08-03, 11:28:26)Denissxx написа:  Аз ще скипна. В момента съм с 4 класик и при положение, че измерването на показателите е същото/близко до него е no-go. Бих си взел AW Ultra, но както каза JerryRig да си downgrade-на телефона за да си ъпдейтна часовника е тъпо.

На същото положение съм и аз. За успокоение ще вмъкна, че и ултрата има доста кусури, защото е смарт часовник, който се опитва да бъде и спортен, а батерията не стига.

Иначе не знам защо бързате повечето? Това е Самсунг, след месец сигурно ще са същите цените, но вече ще има ревюта. Страха да не се изпусне нещо не е основателен, дори подаръците не са нещо да си струва. Ако се изчакат ревютата и часовника върши работа последния проблем ще е дали е +/- 100лв......толкова е рядко някой часовник от типа да става за нещо...

А между другото 1 ден батетия след година вече ще е под 1 ден батерия. Отделно ще се изка да стои по 2 часа на зарядното, че да изкара преко сили следващите 24часа.....та дано да е поне ден и половина стартово.
Цитирай

(2023-08-03, 14:17:21)100 написа:  На същото положение съм и аз. За успокоение ще вмъкна, че и ултрата има доста кусури, защото е смарт часовник, който се опитва да бъде и спортен, а батерията не стига.

Иначе не знам защо бързате повечето? Това е Самсунг, след месец сигурно ще са същите цените, но вече ще има ревюта. Страха да не се изпусне нещо не е основателен, дори подаръците не са нещо да си струва. Ако се изчакат ревютата и часовника върши работа последния проблем ще е дали е +/- 100лв......толкова е рядко някой часовник от типа да става за нещо...

А между другото 1 ден батетия след година вече ще е под 1 ден батерия. Отделно ще се изка да стои по 2 часа на зарядното, че да изкара преко сили следващите 24часа.....та дано да е поне ден и половина стартово.

Не е така, за единия ден батерия! Вече две години няма промяна. Все два дни.

SGS2>SGS4>SGS6>SGS8>SGS10>SGS20+>SGS22+>SGS23+
Samsung Galaxy Watch 6 Classic 47 mm LTE 
Galaxy Buds Pro
Цитирай

Гледам по чужбина, на черните модели дават черна каишка, но дали и при нас ще е така - идея нямам. Аз имам някакво предчувствие за утре, че ще започнат да ги раздават, ама да видим
Цитирай

(2023-08-03, 22:15:52)kaktus_78 написа:  Не е така, за единия ден батерия! Вече две години няма промяна. Все два дни.

Как е 2 дни като дори от Самсунг го дават по-малко? Вчера гледах на CNET ревюто, едвам закърпва 30 часа и то с никаква употреба, реално стендбай с 30мин гпс. Това знам от опит ако се използвам малко по-активно няма да изкара деня. За LTE даже не говорим...
Цитирай

Има значение как се ползва, предполагам е за всеки часовник. С изключен AOD AW Ultra го докарвам до 72часа, с остатъчен заряд 13-22%. Единственото което съм спрял е меренето на сатурацията. Това е с проследяване на сън, и всичко друго пуснато без LTE. Нормалния 44мм при същото положение изкарваше 48ч, със същия остатъчен заряд. Редно е да вметна, че не го ползвам за спорт, демек няма и GPS активности.
И при Самсунга ще е същото положението. С голямо натоварване ще изкарва ден и половина.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Цитирай

Айде започнаха раздаването Smile Поне на поръчалите от Самсунг Smile
Цитирай

Ами честито на печелеившите

Изчезна 47мм версия от каталога на виваком и сега като гледам то не класик версията 44мм е доста по-евтина и май ще прежаля безела. То разлики други почти нямат, а едно 200лв надолу.
[-] 1 потребител изказва благодарност на rumo за това мнение:
  • any9
Цитирай

any9 кога и какъв поръчахте? Моята поръчка е 11802 от 01.08, че имам планувана отпуска да не съвпадне докато ме няма и да търся някой да получи доставката.
Цитирай

Моята е от 31.07, но го поръчах лично в магазина на Мол Парадайс. И ми звъннаха да отида да си го взема. Ако не сте с вземане на място, предполагам днес ще започне изпращането... Красавец е, 47мм Класик. На живо не ми изглежда толкова малка китката и стои доста добре [Изображение: 42ae503c9613e79f6f06df5adf97badc.jpg]
[-] 3 потребители изказват благодарност на any9 за това мнение:
  • dexterr, milss, rumo
Цитирай

(2023-08-04, 06:43:25)100 написа:  Как е 2 дни като дори от Самсунг го дават по-малко? Вчера гледах на CNET ревюто, едвам закърпва 30 часа и то с никаква употреба, реално стендбай с 30мин гпс. Това знам от опит ако се използвам малко по-активно няма да изкара деня. За LTE даже не говорим...

Вечер го свалям.. И така 2 дни.

SGS2>SGS4>SGS6>SGS8>SGS10>SGS20+>SGS22+>SGS23+
Samsung Galaxy Watch 6 Classic 47 mm LTE 
Galaxy Buds Pro
Цитирай

Ето две видеа.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • any9
Цитирай

Вчера, като го взех, някъде около 14ч го включих, батерията беше на 70 и няколко процента. Днеска към 11.30ч го сложих да се зарежда, беше паднал на 14%. Изписа 1:09ч. до пълно зареждане. Това го пиша чисто информативно, за придобиване на някаква обща представа за времето за зареждане, защото батерията още се учи и е раничко да изказвам някакво мнение за нея.
Цитирай

(2023-08-04, 18:43:21)kaktus_78 написа:  Вечер го свалям.. И така 2 дни.

Това значи, че имаш около 25% преднина. През другото време ако не се ползва нищо освен нотификации и сметкат излиза точно. Като цяло един ден с ресто.

Между другото очаква ли се да има 6 Pro? Миналата година кога пуснаха 5 Pro?
Цитирай

(2023-08-05, 12:58:34)100 написа:  Това значи, че имаш около 25% преднина. През другото време ако не се ползва нищо освен нотификации и сметкат излиза точно. Като цяло един ден с ресто.

Между другото очаква ли се да има 6 Pro? Миналата година кога пуснаха 5 Pro?

7 Pro ще е догодина предполагам, през 1 година ще е класик и про, то иначе всяка година няма какво толкова да се подобри, че да изкарат от същия модел.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Dowper за това мнение:
  • 100
Цитирай

Те затова сравняват Galaxy Watch 6 Classic с Galaxy Watch 4 Classic, а не с Galaxy Watch 5 Pro, защото Pro версията е насочена повече към спорта и е по-високо позиционирана, докато Classic версията е насочен повече към ежедневието.
Затова и Galaxy Watch 5 Pro ще се продава и тази година.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

(2023-08-05, 12:58:34)100 написа:  Между другото очаква ли се да има 6 Pro? Миналата година кога пуснаха 5 Pro?

Имало слух за Watch 6 Pro към края на годината. Ама дали не е само слух, все още никой не знае.
Цитирай

Само слух ще си остане, защото няма логика.
В момента трите часовника Galaxy Watch 5 Pro/6/6 Classic са запълнили всички категории, които Samsung се опитва да задоволи.
Galaxy Watch 5 Pro беше представен миналата година и ще се предлага и тази.
Galaxy Watch 6/6 Classic са представени тази и ще се предлагат и догодина.
Догодина ще представят Galaxy Watch 7/7 Pro и няма да има Classic версия.

Целта е версиите Classic и Pro да са в продажба две години.

Версиите Classic и Pro задоволяват различни категории хора. Все пак това не са телефони да се купуват в толкова големи количества.
Първо, защото не всеки ползва смарт часовник.
Второ, защото не всеки си сменява смарт часовника толкова често.
Трето, защото не всеки си купува смарт часовник на Samsung.

Затова и няма смисъл да пускат три версии всяка година, защото няма да има какви чак толкова големи промени да предложат.

Който има някакви колебания, в края на видеото говорят затова.

[-] 2 потребители изказват благодарност на hazART за това мнение:
  • any9, Dowper
Цитирай

(2023-08-04, 14:09:53)any9 написа:  Моята е от 31.07, но го поръчах лично в магазина на Мол Парадайс. И ми звъннаха да отида да си го взема. Ако не сте с вземане на място, предполагам днес ще започне изпращането... Красавец е, 47мм Класик. На живо не ми изглежда толкова малка китката и стои доста добре [Изображение: 42ae503c9613e79f6f06df5adf97badc.jpg]
Колко ти е китката, ако си я мерила?

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
Цитирай

О, не съм. Довечера ще я измеря

Не е чак толкова зле батерията. Но да се има в предвид, че тези два дни минаха доста лежерно, без почти никаква активност, освен малко крачки. Вчера 5к, днеска 7к. Реално услугите на гугъл ще я ядат най-много. [Изображение: a2ba34a1d9cf9c7a1a6074031303dc93.jpg]
Цитирай

2 дена съм сигурен, че ще се правят, ако не се тормози много
Цитирай

От Техномаркет почват да изпращат, ще го взема 3 дни преди датата, доволно.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Dowper за това мнение:
  • any9
Цитирай

Поръчах в събота от Зора. Днес ми се обадиха, че утре ще го получа.

1916 
Цитирай

Най-важното видео дойде:
[-] 1 потребител изказва благодарност на 100 за това мнение:
  • Dowper
Цитирай

Много странно. Все едно говори за различни марки часовници. А уж трябва да са им еднакви сензорите и по логика, показателите да са близки. Излиза, че чистата 6-ца се справя по-добре от малкия Класик. Няма да се изненадам на големия Класик показателите да няма нищо общо с измерените Въпроса е дали ще е по-зле или по-добре... Ще чакам с нетърпение да направи още тестове.
Цитирай

Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)