Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy Watch 6/Watch 6 Classic - Лични впечатления и коментари

Поръчах и аз един 44 да не изтърва промото...
Сега мисля да му взема идин армор на спиген, малко да го загрубя, че много тънък и малък нещо ми се вижда.

А и едно зарядно съвместимо с 5-тата серия. Надявам се да са същите и да зарежда.
Някой ако е пробвал с по-старо, от преден модел да пише кое става
Цитирай
Аксесоари

Да, за 5-та серия става. Аз не съм вадила все още оригиналното от 6-цата, зареждам с това от 5 и нямам проблеми.
[-] 1 потребител изказва благодарност на any9 за това мнение:
  • rumo
Цитирай

(2023-08-07, 15:23:13)any9 написа:  Много странно. Все едно говори за различни марки часовници. А уж трябва да са им еднакви сензорите и по логика, показателите да са близки. Излиза, че чистата 6-ца се справя по-добре от малкия Класик. Няма да се изненадам на големия Класик показателите да няма нищо общо с измерените Въпроса е дали ще е по-зле или по-добре... Ще чакам с нетърпение да направи още тестове.

Общо взето всичко си е същото от 4та серия насам. Следващите тестове ще покажат същите резултати на 99% съм сигурен имайки опит с много часовници вече. Това, че двата показват толкова различно стейджовете на съня примерно говори, че алгоритъма е супер нестабилен и няма как да е ок. При фитбит няма такова нещо примерно.
Относно другите заключения, че малкия мери с една идея по-точно вероятно е заради различната форма както се спомена или заради факта, че центъра на тежестта е леко различен. При всички марки, особено Гармин, малките и по-леки модели са по-добри като точност. По време на тренировка се усеща как тежкия часовник се движи много повече. 
Но в случая проблема е софтуера, просто Самсунг правят смарт часовник, който се опитва да има и някакви спортни/мониторинг на здравето функции. За съжаление още не сме там... Даже се вижда, че 3 години под ред е претоплена манджа и алгоритмите явно са едни и същи, просто се сменя малко фейса за да излезе нов продукт, а масовия потребител гледа повече "смарт" фукциите. Честно казано доста фрустрираща е ситуацията за мен, защото наиситна исках да купя големия вариант - има най-много функции и възможности от масовите алтернативи, но като нищо от спортните функции не става какво правим??
[-] 1 потребител изказва благодарност на 100 за това мнение:
  • sapiora
Цитирай

10 пъти да ги пусне тия тестове, 2 еднакви няма да има!
Това с устройства, който изчисляват всичко от пулса, който пък се мери на ктката не става. В покой и при плавни натоварвания почти всички се справят добре. При рязко променящи се никой не е точен. Носил съм 10-ки да не кажа 100- ци такива устройства и като ходя или преди като бягах на пътека бяха ок, но при игра на тенис примерно всички се скапват.
Виждал съм при еднакви натоварвания от 180 пулс на единият ден та по 120 на следващият. Отдавна спрях да им обръщам внимание.
Да мери пулса в покой, крачките и оттам да смята калории ок и толкова

А това за спането пък са такива измишльотини, че не знам как въобще им вярвате. Работя на смени и ги гледам как се държат
например гармин не лягаш ли по едно и също време, което трябва и предварително да му задаеш и мътво заспал да си то не отчита сън. Хуавейте и амазфита отпунеш ли се за някакво време и да падне пулса на 60 и надолу и айде спиш....а за фази пък на съня, ама дълбок ли бил рем ли било хич, ама хич да не ми ги разправят

Vo2 max как го смятат, като не знаят колко въздух си вдишал и колко са изгорили мускулите....ама го отчитат там дават едни числа
[-] 5 потребители изказват благодарност на rumo за това мнение:
  • any9, Denissxx, milss, sapiora, Zi77
Цитирай

(2023-08-07, 15:29:41)rumo написа:  Поръчах и аз един 44 да не изтърва промото...
Сега мисля да му взема идин армор на спиген, малко да го загрубя, че много тънък и малък нещо ми се вижда.

А и едно зарядно съвместимо с 5-тата серия. Надявам се да са същите и да зарежда.
Някой ако е пробвал с по-старо, от преден модел да пише кое става

Здрасти, от къде ги пазаруваш (имам в предвид Case Rugged Armor Pro) ? Пробвал ли си ги вече?  Smile

(2023-08-07, 18:27:46)user32 написа:  Здрасти, от къде ги пазаруваш (имам в предвид " Case Rugged Armor Pro") ? Пробвал ли си ги вече?  Smile
Цитирай

Е още не е дошъл часовника, а спигена ми стои в кошнцата...гледам с какво да го комбинирам, че не ми се дават 10Е за доставка само за него
Най-евтин е в немският амазон 26 Е
При китайците още почти нищо или само едни същи неща за модела въртят. Нямат го още реално да ги напаснат сигурно.
Цитирай

Тук също ги има калъфите на Spigen за всичките Watch 6 - https://top4mobile.bg/Katalog/659/%D1%81...,1171,2612

Поръчал съм си един. До към седмица трябва да дойде.
[-] 1 потребител изказва благодарност на bobytsekov за това мнение:
  • Zi77
Цитирай

Радвам се, че не взех класика, че аз основно за спорт го ползвам. Иначе ще има тепърва ъпдейти, но някакво голямо подобрение няма да има.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Dowper за това мнение:
  • sapiora
Цитирай

(2023-08-07, 14:00:04)100 написа:  Най-важното видео дойде:

И аз разчитам основно на него като тестове. Не очаквах да са толкова зле нещата. Започвам да се замислям сериозно да мина към епъл заради часовника
Цитирай

Аз в това отношение съм си екстра Защото тези неща не ме вълнуват особено. Спорта ми, който практикувам никой часовник не го отчита правилно, става въпрос за езда. Спрях да му обръщам внимание, като ми казва че тичам Не спортуват друго, но ходя прилично и за мен отчитането на крачки е важно. Пулс почти не следя, да чукам на дърво нямам проблеми, даже не се заглеждам какви показатели е измерил. За съня гледам само колко време съм спала, не се задълбочавам в другите показатели. Хареса ми, че оня ден си заспах следобяд и часовника ми отчете съня както трябва. За пример Huawei Watch 4 не ми хвана следобедната дрямка. Но все пак се изненадвам как има такава разлика в 2 еднакви хардуерно и софтуерно часовника, просто различни на външен вид. Може би 100 е прав и става въпрос за различен център на тежестта. Но има хора, на които тези показатели са важни. И аз съм на мнение, че това е смарт часовник и няма как да е перфектен във всичко. Така, че всеки търси за себе си това, което ще се доближи най-много до неговите изисквания. На този етап на мен ми липсва само и единствено малко по-добрата батерия. Всичко останало, за мен и моето ползване, часовника е перфектен Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на any9 за това мнение:
  • thx9000
Цитирай

На това видео сякаш не е много качествен материала на каишката и не знам дали няма да обира "мъхчета" от дрехите. В смисъл не е от онзи тип дето стоят сякаш като лакирани.
Цитирай

(2023-08-07, 17:52:29)rumo написа:  10 пъти да ги пусне тия тестове, 2 еднакви няма да има!
Това с устройства, който изчисляват всичко от пулса, който пък се мери на ктката не става. В покой и при плавни натоварвания почти всички се справят добре. При рязко променящи се никой не е точен. 

А това за спането пък са такива измишльотини, че не знам как въобще им вярвате. Работя на смени и ги гледам как се държат
например гармин не лягаш ли по едно и също време, което трябва и предварително да му задаеш и мътво заспал да си то не отчита сън. 

Vo2 max как го смятат, като не знаят колко въздух си вдишал и колко са изгорили мускулите....ама го отчитат там дават едни числа
Вероятно просто не обръщаш внимние, но разликата между различните устройства е коласална......без да преувеличавам. Някои са пуснати на пазара, колкото да ги им, други са учудващо точни като знаеш как работи технологията.

При най-трудната задача тренировка с тежести сега докато тествах няколко варианта Watch 4  е по-добре от най-добрия Гармин и на светлинни години по-добре от Fitbit примерно. Обаче отивам на кино и съня на Fitbit-a e точен, а Watch 4 казва, че спря в киното.
За тези неща не се гледа само пулс, а си има алгоритъм - как си се движил еди колко си време преди това, колко време не се движиш, какъв е пулса, какво е HRV, под какъв ъгъл е часовника и вече тестове и нагласация за да се симулира правилно от тези косвени фактори.

Ако вземеш правилното устойство и знаеш за какво да гледаш можеш да направиш много за да си настроиш плана към по-добро здраве. Но пустия Galaxy Watch няма даже HRV, заради тия работи съм с 2 часовника последните месеци...
Цитирай

Вчера късно го поръчах май в краят на работният дена, а днес рано сутринта вече е в мен!
Уцелил съм точният момент.
Първи впечатления от външният вид- по-скоро стилен и елегантен, от колкото спортен, макар и да не е класика, а 44 графит
Стои добре, екрана е страшна шаренийка...буквите са макс големи и с настройки на шрифта като получер и и пр...а бе няма го на нито един дуг модел часовник. Виждам го идеално, доволно

След врем да го разцъкам повече
Цитирай

До личен адрес ли го поръча или взимане от магазин?
Ако е до адрес, какво допълнително включиха към цената?

(2023-08-07, 12:03:21)milss написа:  Поръчах в събота от Зора. Днес ми се обадиха, че утре ще го получа.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

(2023-08-08, 20:05:54)Monipeev написа:  До личен адрес ли го поръча или взимане от магазин?
Ако е до адрес, какво допълнително включиха към цената?

Когато ми се обадиха от Зора ме попитаха до адрес ли желая или офис на Еконт. И в двата случая не се дължи нищо, доставката е напълно безплатна. Попитах може ли да си го взема от магазин (от Ст. Загора съм), но ми отговориха, че и в двата магазина имат само по една мострена бройк.

1916 
[-] 1 потребител изказва благодарност на milss за това мнение:
  • Monipeev
Цитирай

Вчера рано го получих, днес още по-рано го върнах Smile
Нищо му нямаше на часовника де, ама като изхвърлях торбата от опаковката на оператора и пипам нещо твърдо още има. Викам си я и подарък. Като го извадих то нова сим карта!!! Бая твърдо (:
Направо се втрещих, и точгава чак почнах да чета в договора какво пише. Вместо да преподпиша изтичащ договор, някак си съм получил нова услога с още един номер....срещу към 40лв/месец. Не ми стигаха досегашните 7 на мое име , та тая ми даойде в повече

За моя радост и раздвоение от днес пак са пуснали 47-цата класик. като сключвах аз договора го нямаше.
И сега се чудя да взимам ли класика и струва ли си само заради тоя безел да дам 200лв отгоре?! И малко по-голям де, не че онзи стоеше лошо.

Иначе батерията на 44мм за 8ч на работа с тук таме ровене и инсталиране на неща падна с 40%. Пипаш ли го направо се вижда как заминава. През нощта взех, че спах с него и за 8ч само 10% някъде падна
Ще си трябват 2 зарядни, ако ще се ползва и това е
[-] 1 потребител изказва благодарност на rumo за това мнение:
  • sapiora
Цитирай

Да не си поръчал през А1 новия сайт? Иначе нормалната версия на мен ми е по-красива, но безела си е функционален. Това, което си забелязал, че батерията пада яко при ровичкане е типично за повечето смартчасовници, след Гармин и аз бях в шок как е все едно ровиш телефон с много слаба батерия.
Общо взето нещата, които ме дразнят при Гармин вече откривам как всъщност си имат умисъл....дори това с "трудната" смяна на цифербатите където сега като си скръстя ръцете и сменям....изключително дразнещо.

Дрейна през нощта се очаква да е 12-13% специално проверих, защото това е показателно дали можем да говорим изобщо за 2 дни. При Huawei за сравнение е наполовина със всичко включено.

Дали някой успя да тества звука при разговор как е?
Цитирай

През вивиаком онлай беше и не веднъж съм си пускал сам договорите, за сефте става такова нещо

Говорих вчера около 5мин много добре се чува и в пъти по-добре от на веню 2+ ми.

Един обикновен 44мм +  армора на спиген и ще стане отвсякъде чук и ще стои по-добре от 47мм, на който пък ако му се сложи такъв кейс ще е направо огромен

Това ми е дилемата 44 + спигена ми излизат 400лв или класик 47, кйто ще нося гол за 520. В първият случай все едно ще имам и 2 часовика, то като го сложиш в кейса и ще изглежда съвсем като друг

Пс: така и направих - 44мм+ спиген от амазон+ едно зарядно от емаг и край на сагата
[-] 1 потребител изказва благодарност на rumo за това мнение:
  • 100
Цитирай

Моят 44мм дойде днес, не ми харесва, че каишката е супер дълга и осезаемо по-тежка от на стария ми Актив 2. Аз съм с малка ръка и го закачам на 3 дупка, а има 10. Преордър каишката е по-малкия размер и пасва перфектно, но пък е бяла и съответно няма как да я ползвам, много тъпо. Можеше с черен часовник да пращат черна, а не на всички бялата. Като друг минус забелязвам, че WiFi няма авто функция като при Тизен, смисъл уж пак е на авто, но реално седи включен и се конектва само при откачане на блутота, при Тизен седеше изключен и се включваше само при нужда. Като плюс ми се струва по-голям обхвата на блутота за момента, не ме дисконектна в другия край на апартамента, та WiFi ще го държа изключен. Харесва ми, че мога да измеря телесния състав, понеже кантара ми за телесен състав се бъгна преди седмица и вече не можех да си го отчитам. При тренировка колоездене видях, че вече има показание за надморска височина, на Тизена това много ми липсваше при колоезденето. Добавих си го и след малко ще ходя да направя първо каране с колелото, да тествам новия часовник. Като последно ще кажа, че кабела за зареждане с USB C не ме кефи, понеже имам само 1 зарядно за C кабел, та телефона ще го зареждам пак със стари зарядни. Това е засега, като въпроси искам да питам дали може да се плаща с часовника, уж инсталирах Google Wallet, нещо друго трябва ли да се прави или си засича картата от телефона?
[-] 1 потребител изказва благодарност на Dowper за това мнение:
  • sapiora
Цитирай

Оригиналната е мека и много удобна като материл поне
Фабрик страп-а, доколкото гледах ревюта все е бял и то с малко розово накрая Smile и е едно нищо. Имам такава велкро каишка черна с метални конектори от алито за 1лв. бях я взимал за 5 про и още си ми стой. Друго тези от/ за 5 про са с магнитно закопачване и са много по-удобни и по-прецизно се наглася разстоянието, от тая със закопчалката. Вземи си такив ще останеш доволен.
Ето го велкроро- същият е материала и закопчаването на фабрик страп-а

Може да се палща, ако имаш револют ще си яктивираш след качване в улета директно от приложението.
За тия дето са от наши банки трябва да звъннеш до банката да ти разрешат активацията
[-] 2 потребители изказват благодарност на rumo за това мнение:
  • Dowper, Zi77
Цитирай

Имайки около 20 каишки вече мога да кажа, че всяка си има цел...

Фабричните силиконови са много тежки, почти х3 на други варианти, и не са ок при изпотяване. Проблема е че много се движи часовника, което е зле при спортни дейности.

Фабричната на Самсунг е удобна за махане и слагане, но е фиксирана, а при спортна дейност и всекиднвно се изисква различна стегнатост.

Текстилните са супер, но са много меки и подвижни около пиновете, съответно повече се върти часовника. Иначе е супер удобно и леко.

Кожените са много близо до истината - леки, приятни на допир и часовника стои най-стабилно във всички условия. Кожана каишка е обикновено 15-20гр по-лека от силиконовата.

Тексилните без закопчалка също не са лоши, както и тези които са разтегателни и със велкро. Малко дразни как стърчи от едната страна където се изпъва каишката и е двойно.

Сега купих за тест и тези на Гармин - чисто велкро без пластмасовите съединителни елементи. Евентуално ще много добро решение визуално и като удобство.

Но като цяло от алито има учудващо много добри и евтини решения, които предпочитам много често пред стоковите варианти.

Прегледайте, който се интересува от точността на сензорите. След това потвърждения аз лично тегля чертата, колкото и да ми се иска Самсунг часовник заради OS и телефона тези резултати просто...
  • enkov
Цитирай

тази сутрин реших да разкарам 2 от наличните си устройства - т рекс 2 и веню 2+
катерих стълби, после по надолнище и накрая още малко ходене, докато станат точно 3км.
През цялото време доакто ги носех и гледах показваха едно и също - пулс +/- 1/2 удара. Скорост/ темпо еднакво, После и калориите бяха сходни. Разстояние, крачки, максимална височина и спадане също. Мен ме удовлетворяват тези неща от статистиката, няма какво да искам пвече
Единствено в изкачените етажи имаха огромна разлика, но просто т рекса някак си не ги мери
Венюто ми даде 25 етажа, а трекса само 5

Утре като ми дойде новата бройка галакси 6 /44мм и ако имам сили и мерак, че тая вечер съм нощна ще повторя упражнението и с него, та да видя колко е не/верен спрямо тези 2-та
[-] 3 потребители изказват благодарност на rumo за това мнение:
  • 100, kaktus_78, sapiora
Цитирай

(2023-08-10, 22:08:17)rumo написа:  тази сутрин реших да разкарам 2 от наличните си устройства - т рекс 2 и веню 2+
катерих стълби, после по надолнище и накрая още малко ходене, докато станат точно 3км.
През цялото време доакто ги носех и гледах показваха едно и също - пулс +/- 1/2 удара.

Утре като ми дойде новата бройка галакси 6 /44мм и ако имам сили и мерак, че тая вечер съм нощна ще повторя упражнението и с него, та да видя колко е не/верен спрямо тези 2-та
Подобно нещо правих преди 2 дни точно - Тествах Fitbit/Garmin/Watch 4 (huawei). Както и при теб супер адекватно на всичките. Само че този тест е прекалено лесен и прекалено бавен, т.е. променята на пулса е прекалено бавно и не знам колко зле трябва да е сензора, че да не се справи.
Тези същите устройва като ги вкарам в каквато и да било тренировка и Watch 4 и Garmin-a убиват просто Fitbit, последния можеш спокойно да го махнеш, че поне да не ти пречи докато тренираш Smile
Ако примерно стоиш седнал със 60 пупс и станеш да правиш нещо, часовниците, които не стават им трябва цяла вечност да се усетят, че трябва да покажат нещо. По време на тренировка след серия AW/Huawei/Garmin имат лаг от около 5-6 секунди и покзват пика в пулса, докато другите имат лаг 20-30секунди и накрая показват с 20 по-малко, защото вече е прекалено късно. Също при повече движение на ръцете и стискане/държане на предмети само тези трите вършат работа.

Т-Рекса също не е от добрите, Venu 2+ има няква разлика и е по-зле от стандартното Venu 2 и то чувствително. Не е лесно просто с тия устройства....а Самсунгите продължават явно да пуснат едно и също с различен безел просто, защото това е достатъчно за 90% от потребителите...
  • OliQueenBG
Цитирай

От 3 дни има часовника и батерията се подобрява. Изключен AOD и вечер спя без него (предпочитам с жената Tongue  ). След почти 24 часа батерията е на 70%.

Прикачени файлове Миниатюри

1916 
Цитирай

така и пише, че докато батерията се учи, което е 2-3 дена пада доста бързо и после се подобрява, ама твоята е направо над всички очаквания.
Дано да си е така, че и по-добре да става

на мен днес ми дойде новата бройка. Очкавах, че ще ми върнат моят си така и така го бях разпечатал, ама не пак нов, запечатан ми пратиха

Пуснах вчерашният тест с ходенето с него и веню 2 на другата ръка. Ами почти никаква разлика в сензорите. За определени секунди се разминават и после показват еднакво. За мен са си ок и мисля да му се доверя
Циферблата по време на тренировката беше на аод+ гпс за 30мин само 5% паднаха. очаквах даже повече да загуби
Цитирай

Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)