Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на Samsung Galaxy S23 Ultra

Настройки > Известия > Уведомления на заключен екран...

Cognosce te ipsum!
Цитирай
Аксесоари

(2023-10-23, 08:51:48)kayovas написа:  Настройки > Известия > Уведомления на заключен екран...

Ммм колега нете разбрах това за мен ли се отнася или?
Цитирай

(2023-10-23, 08:58:57)papifena написа:   Ммм колега нете разбрах това за мен ли се отнася или?
Да колега, за вас. Ако съобщенията на заключен екран са активни, то той светва от време на време, за да ги покаже. В частност, зависи и дали са активни на AoD.

Накратко, всичко е нормално, ползвайте си телефона и с времето ще научавате все повече функционалности, които има. Ако имате нужда от тях.

Cognosce te ipsum!
[-] 1 потребител изказва благодарност на kayovas за това мнение:
  • papifena
Цитирай

(2023-10-23, 09:06:07)kayovas написа:  Да колега, за вас. Ако съобщенията на заключен екран са активни, то той светва от време на време, за да ги покаже. В частност, зависи и дали са активни на AoD.

Накратко, всичко е нормално, ползвайте си телефона и с времето ще научавате все повече функционалности, които има. Ако имате нужда от тях.

Супер много се радвам че ми дадохте точен отговор. Аз лично съм адски доволен от телефон от към всичко. И това научих сега което ми казахте. Бъди здрав и успешен ден. Благодаря още веднъж
[-] 1 потребител изказва благодарност на papifena за това мнение:
  • kayovas
Цитирай

Не знам защо @papifena задава един и същи въпрос в 2 различни теми. Прочети отговора ми в предишната ти публикация.
Цитирай

Здравейте,

Забелязох, че са го вкарали като опция - light и standart battery profile. Ще се радвам да споделите кой профил използвате…

Има ли разлика в бързината на телефон (за ежедневно ползване) и съответно подобрява ли се топлинста и батерията на телефона…

Много ми е интересно дали този режим повлиява синхронизацията на нотификации - получавате ли си ги веднага и както трябва или бъгват…

Поздрави

Samsung S23 256 GB Forest Green

Samsung S22 256 GB 
Цитирай

Не намирам разлика в бързодействието. Игри не играя. Не съм вършил нещо, при което телефонът да е загрявал. Ограничил съм зареждането на батерията до 85% и съм с лайт режим, както и други оптимизации. Често изкарва по 2 дни с моето мижаво ползване, средно SoT около и под 2 часа.

Cognosce te ipsum!
  • sapiora
Цитирай

(2023-11-04, 11:32:24)kayovas написа:  Не намирам разлика в бързодействието. Игри не играя. Не съм вършил нещо, при което телефонът да е загрявал. Ограничил съм зареждането на батерията до 85% и съм с лайт режим, както и други оптимизации. Често изкарва по 2 дни с моето мижаво ползване, средно SoT около и под 2 часа.

И аз съм по същия начин със настройките на телефона, вечер се прибирам на 50-55% от работа и ми се струва, че и аз ще изкарам 2 дни, просто на работа няма хубав обхват и това събаря доста батерията (едва 1 чертичка)

Samsung Galaxy S23Ultra - The Beast   Android

Цитирай

И аз съм така до 85% на лайта.
Цитирай

Забавна история, гледам преди малко батерията ми на 36% и си казвам "брех нещо се е омазало" обикновенно по това време имам 60-тина %... гледам приложението карти най-голям консуматор... и се сещам че вчера сутринта го бях пуснал за тест да ме навигига и го минимизирах... и то два дена си е работело във фонов режим на режим навигиране... и днес цял ден докато обикалям напред назад и говоря по телефона с някой, чувам някакъв тих женски глас в слушалката "след 200 метра завийте на ляво" и как не се усетих , че съм тъп не знам хахаха , така де батерията ми все още е топ.
[-] 5 потребители изказват благодарност на g1kata за това мнение:
  • bajchoni, Compare, insartture, martosblack, sapiora
Цитирай

Горкият Мапс се е видял в чудо защо не можеш елементарни насоки да следваш и да стигнеш до дестинацията. Big Grin
[-] 1 потребител изказва благодарност на insartture за това мнение:
  • g1kata
Цитирай

(2023-11-22, 20:21:41)g1kata написа:  Забавна история, гледам преди малко батерията ми на 36% и си казвам "брех нещо се е омазало" обикновенно по това време имам 60-тина %... гледам приложението карти най-голям консуматор... и се сещам че вчера сутринта го бях пуснал за тест да ме навигига и го минимизирах... и то два дена си е работело във фонов режим на режим навигиране... и днес цял ден докато обикалям напред назад и говоря по телефона с някой, чувам някакъв тих женски глас в слушалката "след 200 метра завийте на ляво" и как не се усетих , че съм тъп не знам хахаха , така де батерията ми все още е топ.

Аз така с един скриншот си изкарах акъла за момент.Гледам 36% ,а сутринта го вдигнах от зарядното хахахахах.Да чукна на дърво за сега все още ме изкарва по 2 дни.
[-] 2 потребители изказват благодарност на bajchoni за това мнение:
  • g1kata, sapiora
Цитирай

След 6.1 смених режима на зареждане и минах кум новия адаптивен. В началото батерията беше очаквано посредствена, но почна да се стабилизира с всеки изминал ден:[Изображение: 367137e0ee556070c375bd7aa8f3db82.jpg]

Cognosce te ipsum!
  • sapiora
Цитирай

(2024-04-06, 13:00:50)kayovas написа:  След 6.1 смених режима на зареждане и минах кум новия адаптивен. В началото батерията беше очаквано посредствена, но почна да се стабилизира с всеки изминал ден:[Изображение: 367137e0ee556070c375bd7aa8f3db82.jpg]
Доста слабо представяне.Моята ултра е закупена на 20.03.2023 .В момента съм на 22часа и 20мин. От последния заряд ,направил е 5ч. 48мин СОТ и имам 46% оставаща батерия
Цитирай

След 6.1 наистина има лек спад откъм СОТ, но за моите нужди няма особена разлика дали ще свърши деня на 46% или на 36%. При юзъри с по-тежки таскове и повече светене може и да се отрази, но все още си мисля, че да убиеш тази батерия за ден си е предизвикателство.
[-] 1 потребител изказва благодарност на profile7 за това мнение:
  • sapiora
Цитирай

(2024-04-06, 15:23:50)sdeikov22 написа:  Доста слабо представяне.Моята ултра е закупена на 20.03.2023 .В момента съм на 22часа и 20мин. От последния заряд ,направил е 5ч. 48мин СОТ и имам 46% оставаща батерия
Целта на поста не беше да показва изключителност, а подобрение след ъпдейт и смяна на профила на батерията (от зареждане до 85% на адаптивен о зареждане до 100%).

Колкото до претенциите за батерия на вашия телефон, подобна се показва със скрийншот, в това число и най-използваните приложения.

Cognosce te ipsum!
Цитирай

(2024-04-07, 11:15:08)kayovas написа:  Целта на поста не беше да показва изключителност, а подобрение след ъпдейт и смяна на профила на батерията (от зареждане до 85% на адаптивен о зареждане до 100%).

Колкото до претенциите за батерия на вашия телефон, подобна се показва със скрийншот, в това число и най-използваните приложения.
Бих ти показал ако ми обясниш как да прикача изображение .
Цитирай

https://imgbb.com/ Използвай ImgBB.
Start Uploading -> Избираш снимка -> Upload -> Embed Codes избираш BBCcode full linked -> Копираш линка

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • sdeikov22
Цитирай

[img][Изображение: Screenshot-20240407-133450-Device-care.jpg][/img]

Цитирай

Благодаря! Тъй като гледам е на WiFi?

При мен всичко е в движение и 100% на мобилни данни, с две SIM карти, множество акаунти, лични и корпоративни, дублирани месинджъри, стрийминг услуги, поне 4 ноутейкинг услуги(Notion и пр.). Asana и ClickUp, Office 365, поне 5 клауд услуги и т.н. и т.н. Вземам му здравето, не е само за цъкане. Важно е да се отчита как се ползва телефона и с какви приложения.

За моя начин на ползване батерията на телефона е чук. Редовно се ползват бележки и писалка, аудио записи, много слушане на книги и гледане на клипове, докато пътувам. (Като го вземах знаех, че циреят на екрана, а именно дупката на камерата, ще ме дразни, но това е положението...)

Cognosce te ipsum!
[-] 2 потребители изказват благодарност на kayovas за това мнение:
  • sapiora, sdeikov22
Цитирай

(2024-04-07, 16:27:22)kayovas написа:  Благодаря! Тъй като гледам е на WiFi?

При мен всичко е в движение и 100% на мобилни данни, с две SIM карти, множество акаунти, лични и корпоративни, дублирани месинджъри, стрийминг услуги, поне 4 ноутейкинг услуги(Notion и пр.). Asana и ClickUp, Office 365, поне 5 клауд услуги и т.н. и т.н. Вземам му здравето, не е само за цъкане. Важно е да се отчита как се ползва телефона и с какви приложения.

За моя начин на ползване батерията на телефона е чук. Редовно се ползват бележки и писалка, аудио записи, много слушане на книги и гледане на клипове, докато пътувам. (Като го вземах знаех, че циреят на екрана, а именно дупката на камерата, ще ме дразни, но това е положението...)
Смесено 4G и WI fi ,5G съм го спрял.Имам още 3 телефона и не го тормозя много.Ако се ползва само на 5G може би ще е сходен с твоя СОТ
Цитирай

(2024-04-06, 13:00:50)kayovas написа:  След 6.1 смених режима на зареждане и минах кум новия адаптивен. В началото батерията беше очаквано посредствена, но почна да се стабилизира с всеки изминал ден.

И аз потвърждавам. Бях писал по-рано някъде из темите, че забелязвам пренебрежим спад в работата на батерията, което отдавах на новите процеси за ИИ и това, че зареждам (вече) до 80% в режима за съхранение на батерията. Вярно, че телефона през повечето време и поради естеството на работата ми стои заключен в един шкаф, но днес с изненада установих, че преди 6.1 актуализацията, когато зареждах до 85% батерията ми за около 6 часа падаше с около 15% при включен мобилен интернет; сега обаче, при 80% заряд, за същото време беше паднала с 8%.
[-] 1 потребител изказва благодарност на sapiora за това мнение:
  • Compare
Цитирай

Здравейте момци,някой забелязва ли брутално точене на батерията на YouTube във фонов режим,изтеглен клип на фон със слушалки на 4 мин по 1% батерия заминава,вчера се прибрах на 14% а за сравнение се пребирам средно по 60-68% в нас по това време при еднакъв режим на работа? пак ли съм само аз така,а да спомена че на Wi-Fi в нас такъв проблем няма със тубат, едната снимка е нормално полване и вчера?

Прикачени файлове Миниатюри

S8,S10+ Prism Black
Цитирай

Доста слушам YouTube (Premium) и не съм забелязал дрейн. Пробвайте да изтриете данните на приложението и да видите дали пак ще има брутален дрейн.

Cognosce te ipsum!
  • Petar88
Цитирай

Изтрих  и данните и за нз дали има 10 мин на фон 4% ги немаше, продължава и нема оправия,ъпдейт на YouTube ли е кво е нз ама не е нормално,иначе на YouTube music нема ядове

S8,S10+ Prism Black
Цитирай

Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)