Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на Samsung Galaxy S23 Ultra

За 10 часа сън/спане и включени мобилни, блутут и часовник към него батерията паднала със 6% през нощта

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
Цитирай
Аксесоари

Това трябва да е добре, защото иначе при предходния модел се оплакваха от подобен спад бе з включени опции.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
[-] 1 потребител изказва благодарност на Monipeev за това мнение:
  • Dowper
Цитирай

Вижте едно добро онагледяване на разликата в батерията:

С разнооразни задачи и доста добра преднина и по-ниска температура. Гледам вече не пада от 100% със скоростта на светлината...
[-] 2 потребители изказват благодарност на 100 за това мнение:
  • OGIER, OliQueenBG
Цитирай

Да от 100 процента държи много повече време сравнено с S22 U. Вече след доста зареждания ,мога да кажа че има доста приятно подобряване на батерията. По мой сметки едно 20-25%, вечер се прибирах на 45-50%, сега 65-70% със същото използване. С 6-7 градуса държи по-ниска температура от Ексиноса. Двата телефона са още в мен и си направих един тест, пускам играта Белот.бг и да работи YouTube vanced на заден фон. С S22U температурите стигнаха около 37-38 градуса, а с 23U около 30-31 градуса. В началото имаше едно затопляне на Снапа,но и аз много го тормозих. Определено е по-хладен от Ексиноса,но сложени в калъф не се забелязва много много тази разлика.
[-] 2 потребители изказват благодарност на martoo за това мнение:
  • OGIER, OliQueenBG
Цитирай

Снапдрагона си е много добър и винаги е било така. За това има разлика в батерията ,а и не само там.

Sent from моя корейчок Samsung Galaxy S21FE using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
[-] 3 потребители изказват благодарност на ganchev за това мнение:
  • DoryanY, Marto.g, OliQueenBG
Цитирай

Аз имах донякъде съмнения за това как ще се справя батерията, независимо, че е с този процесор, поради факта, че ги разделят Snapdragon за Samsung и отделно отделно другия Snapdragon генерация 2.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
[-] 1 потребител изказва благодарност на Monipeev за това мнение:
  • OliQueenBG
Цитирай

(2023-02-16, 06:51:32)TNTKZ написа:  За 10 часа сън/спане и включени мобилни, блутут и часовник към него батерията паднала със 6% през нощта

Ами според мен имаш някакъв дрейн, тъй като S23U трябва да губи по-малко проценти за през нощта от предишния модел. Аз губя на вечер около 3%, а с включен блутутт и устройство към него - 5-6%. И това на 1 година по-стар телефон... 

(2023-02-16, 10:42:44)100 написа:  Вижте едно добро онагледяване на разликата в батерията:

С разнооразни задачи и доста добра преднина и по-ниска температура. Гледам вече не пада от 100% със скоростта на светлината...

Наистина интересни, но напълно безсмислени тестове, тъй като този резултат се подразбира поради факта, че се сравняват 2 различни поколения устройства, използващи не само различен чипсет, но и различно поколение памет, което е също толкова важно, колкото и чипсета. Нищо учудващо няма тук. Всъщност, истинското сравнение в това видео е между първите два телефона S22U с различните процесори. Това е честно сравнение, тъй като се предлагаха по едно и също време на пазара Wink

.::: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G 256GB /Phantom White/ :::.
Цитирай

Като цяло съм досовлен от животът на батерията, след 8 дена с него меизкарва около 2.5 денонощия. Докато S22U едвам 1.5 дена, а тепърва ще пускат ъпдейти и оптимизации

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
[-] 1 потребител изказва благодарност на TNTKZ за това мнение:
  • OliQueenBG
Цитирай

Не съм вярвал, че ще доживея най-мощния флагман да ме изкарва цял ден с едно зареждане...    

Изпратено от моят SM-S918B с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на eksoldier за това мнение:
  • OliQueenBG
Цитирай

И за мене са безмислени тия сравнения. И нищо не идва от само от прословутият снап. То се видя снап 1 ген, на кантар. Много добър чип, а пък смениха дисплея с по-енерговфективен, паметта с 2 пъти по-бърза, охлаждането, защо ли? Щото снапа е топ или? Ако бяха сменили само процесора на с23у и всичко по старому, дали щеше да има 5% батерия повече!

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай

Защото все пак има и конкуренция и трудно ще си позволят да изостават от нея, а и ако сменят само процесора, хората или няма да го купуват или ще очакват да е на доста по-ниска цена, което не е добре за Samsung. Те по-скоро могат да експериментират със сгъваемите телефони, защото конкуренцията е малка и пазара е нов.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

Коментарът ми беше, в различна посока, а имено че телефона е ъп, не благодарение на Снап. Понеже видяхме в 22у снапа си е като Ексионоса. Но...

Цитирай

(2023-02-17, 19:02:26)Nikito82 написа:  И за мене са безмислени тия сравнения. И нищо не идва от само от прословутият снап. То се видя снап 1 ген, на кантар. Много добър чип, а пък смениха дисплея с по-енерговфективен, паметта с 2 пъти по-бърза, охлаждането, защо ли? Щото снапа е топ или? Ако бяха сменили само процесора на с23у и всичко по старому, дали щеше да има 5% батерия повече!

Сравненията не са безсмислени и се правят точно защото основно батерията идва от чипа. Вече знаем, че не е правен от Самсунг, знаем че има допълнително P-ядро заменящо предишно Е-ядро, клока е различен...тотално различна концепция като цяло. Знаем и че максималната мощност е 12w където ако се изполва и ще загрява и ще топи батерия, но дава пърформънс много над предишното поколение. 
Гледах и графиките на ефективността на ядрата под различен товар и тук разковничето е че при 1/3 или среден товар новите 4x P-ядра всъщност имат повече ефективност от стария вариант с 3xP+4xE вероятно защото с по-нисък клок имар повече ефективност спрямо efficiency ядрата на по-висок клок. С други думи TCMS + по-ефективно работещи ядра при нормална работа, което е 90% от COT-a на почти всеки потребител.

Относно охлаждането чипа дава максимума си на 12W, което предполага че пак ще изисква яко охлаждане, но какво значение има това при положение, че при 6,5W максимална дългосрочно развейвана мощност убива предишното поколение, което има същия 6,5W термален лимит на корпуса? Вижда се ясно логиката за новото охлаждане - колкото повече толкова по-добре, не е причината, че чипа е по-горещ.
[-] 1 потребител изказва благодарност на 100 за това мнение:
  • sapiora
Цитирай

Не искам да коментирам. Баба си знае едно и също!

[-] 1 потребител изказва благодарност на Nikito82 за това мнение:
  • SpLiT
Цитирай

Преди 2:20 часа зареден до 100%, ползван 12 минути през това време. Сега е на 99%.

Какво стана с това, дето при Самсунг от 100 до 80 падало много бързо?
Цитирай

(2023-02-19, 03:36:53)insartture написа:  Преди 2:20 часа зареден до 100%, ползван 12 минути през това време. Сега е на 99%.

Какво стана с това, дето при Самсунг от 100 до 80 падало много бързо?
Вече е в миналото
И не само това, батерията се държи като цяло по тотално различен начин ( аз до тук съм след 25 часа ползване,
4.33 часа сметнат екран и имам батерия 53% - за до довечера ) 🫠

When a man lies, he murders some part of the world
[-] 1 потребител изказва благодарност на OGIER за това мнение:
  • martosblack
Цитирай

Бих казал едно голямо браво на Самсунг този път.
Вчера в 10 го изключих от зарядно, преди 10 минутки го включих да се зарежда. За 4 дни ползване ме изненадва, надявам се като се "пооформи" още малко да е още по-добре. На мен ми е достатъчен поне 1 пълен ден да изкарвам (преди с 13 при макс изкарвах, с 14 мах не успявах).
Чаках с нетърпение Самсунг да се завърнат към снап-а!

Samsung Note 8 Midnight Black ... 
[-] 3 потребители изказват благодарност на TVD за това мнение:
  • martosblack, OliQueenBG, TNTKZ
Цитирай

Повече от перфектно представян на батерията. Най-сериозния ъпдейт спрямо S22 Ultra! 

[Изображение: Screenshot-20230223-005434-Device-care.jpg]

Samsung Galaxy S23 Ultra Cream 512GB
Garmin Forerunner 965 Carbon Grey
Sony WH-XB910N 
[-] 5 потребители изказват благодарност на OliQueenBG за това мнение:
  • 100, martoo, martosblack, Mendeleev, OGIER
Цитирай

След като почти 4 години използвах  Note 10+ бях супер превъзан към този телефон но даже и като чисто нов трудно правеше над 4:30-5 часа на дисплей. Та въпроса ми е от какво е направена батерията на S23 Ultra. Това е ОГРОМНА разлика за мен... 

Now: Note 10 Plus, Ex: Samsung Galaxy S10 Plus, Huawei P30 Pro, Hiawei Mate 20 Pro, Iphone XS Max, Note 9, Huawei P20 Pro, Huawei P10 Plus, Mate 10 Pro, Samsung Note 8/S8/S7/S7 Edge/S6/S5/S4/S3/S2 and 100 more
[-] 3 потребители изказват благодарност на tanatos за това мнение:
  • martosblack, OGIER, OliQueenBG
Цитирай

Не само батерията е якичка, но и от 100% пада в пъти по-бавно, както и под 20% е далеч по-стабилна. И нощен дрейн без БТ 2%, което е просто супер.

При бърз браучин из менютата на телефона и преминвайки през много менюта и приложение, С22 консумира почти двойно повече от С23. По тестовете се вижда как има 20% разлика, обаче при ниски товари примерно браузване или гледане на видео, при среден къмто висок товар снап-а е много по-напред, не са изобщо 20% това...
Да не говорим, че докато се случва това има едни 3градуса разлика между двата модела, които веднага обясняват по-големия дрейн при С22.

Все едно не си говорим за Самсунг   Big Grin
[-] 2 потребители изказват благодарност на 100 за това мнение:
  • OGIER, OliQueenBG
Цитирай

Все още не мога да повярвам ...

Now: Note 10 Plus, Ex: Samsung Galaxy S10 Plus, Huawei P30 Pro, Hiawei Mate 20 Pro, Iphone XS Max, Note 9, Huawei P20 Pro, Huawei P10 Plus, Mate 10 Pro, Samsung Note 8/S8/S7/S7 Edge/S6/S5/S4/S3/S2 and 100 more
[-] 3 потребители изказват благодарност на tanatos за това мнение:
  • Dowper, martosblack, OGIER
Цитирай

[attachment=37199]
Аз също направих 11 часа на екран Smile Наистина невероятно се държи батерията до момента. Разбира се при мен има почти 3 часа четене,което не е толкова енерго потребяващо, но въпреки това си е много за мен. Не си спомням с друг телефон да съм правил толкова 🙂                                                          п. п. Сега го боря с един часовник Huawey WATCH 3 pro да видим чия батерия ще откара повече

Samsung Galaxy Note - Black,Samsung Galaxy Note 2 -WHITE ,Samsung Galaxy Note 3 Black, Samsung galaxy Note 4 black
[-] 2 потребители изказват благодарност на martosblack за това мнение:
  • Dowper, OGIER
Цитирай

Е, вече излезе ТОВА ВИДЕО, което показва зареждане от 0 до 100% 🪫 с 45W (2.0 протокол)
П.С:
Уточнено е че кабелът в комплекта поддържа бързо зареждане САМО до 25w 🫨

Цитирай

В това видео също се вижда, че заряда се случва за 1:06мин....какъв е смисъла от 45W като с 25W времето за зареждане е същото?
Цитирай

(2023-03-03, 09:36:23)100 написа:  В това видео също се вижда, че заряда се случва за 1:06мин....какъв е смисъла от 45W като с 25W времето за зареждане е същото?
Смисълът е предимно за бърза нужда от заряд, НЕ до 100%
Първите 40% са 15'

Цитирай

Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)