Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на Samsung Galaxy S23 Ultra

(2023-03-13, 14:42:34)insartture написа:  Жена ми е вече 2 години с P30 не про-то и пак е страшен телефон. Докато бях с 22 ултрата и някой път хвана нейния, се учудвах колко бързо зарежда всичко. Батерията все още е топ, нищо че е на 4 години откакто е напуснала завода.

Бройката беше и мострена в Технополис до 2020та септември.

Наистина можеха яко да дръпнат Хуаейци, ако не бяха спънати.

съгласен съм за P30 pro. 3 години не си сменях телефона не заради парите, а защото нямаше с какво. Сега се колебаех между новия на Шаоми или S23U. 

Взех 23ката и не съжалявам. Догодина се мятам на 24..
Цитирай
Аксесоари

Последните мнения....за съжаление е така. Моите 2 хуавея за по 3 години никаква деградация на батерията, за разлика от Самсунг, където съм почти убеден вече че батериите не са същото качество. А относно батерията колко реално кара не е правилно да се съди просто понеже старите чипове са с половин тдп/мощност и много по-малко възможности съответно. Но пък през онези години, SD870 и назад, не се търсеха луди мощности и пиков пърформънс.
Сега в момента S23U има читава батерия, но я наричаме така просто защото е чувствително по-добре от миналогодишния модел. От друга страна ако вземем един телефон за 300лв с 5000мах батерия ще бие уптрата и то може би с доста (имам една моторола под ръка, където се усеща доста по-силна).
Но така е като единия вади 300к точки на антуту, а другития 1200к...това искаме потребителите и това получаваме...
Цитирай

Съжалявам, че отключих носталгична за мнозина тема, исках само да сравня батериите на P30 Pro и S23U, а не да предизвиквам умиление. Моделът на Huawei вероятно ще си остане като топ телефон в историята, но колкото и да е добър, в един момент все ще бъде заменен, при това в масовия случай едва ли с нов модел флагман от същата марка.

Признавам, че взех решение да се включа в преордъра на S23U буквално за няколко минути основно поради добрата му цена, съчетана с отлична оферта за P30 Pro. В съчетание със изключително полезния стилус на корееца, нямаше време и място за носталгично колебание.

Същото или подобно предстои и с P30, който ползва жена ми - батерията му е желязна, всичко му е на топ ниво, а и след 2,5 години изглежда като току що изваден от кутията... Само дето няма бъдеще и при пръв удобен случай (близък черен петък, да речем) ще измине същия път като Pro-модела за сметка (най-вероятно) на 1+11.
[-] 1 потребител изказва благодарност на L1892 за това мнение:
  • rabik
Цитирай

Това е толкова нелогично сравнение ,че няма на къде повече.......Сравнявате телефон,който е с 10 пъти по-слаб процесор и следователно много по-малко ток му трябва.Дисплей с два пъти по-ниска резолюция и без 120 херца опресняване. Аз също съм имал този модел и още два флагмана на Huawei, да не кажете че само хейтвам китайците. Тогава ползвах и S10+ , галаксито го отвяваше от всякъде освен прословутата камера. Дисплея на самсунга беше 10 поколения напред. И като габарити самсунга беше по-лек и по-тънък. Някой да направи сравнение на батериите с Mate 50 pro, това ще бъде адекватно сравнение.
[-] 1 потребител изказва благодарност на martoo за това мнение:
  • milss
Цитирай

(2023-03-14, 00:19:10)martoo написа:  Това е толкова нелогично сравнение ,че няма на къде повече...

Всъщност не става дума за хейтване, а за 
Цитат:... Без съмнение автономността е под влияние на голям броя фактори, които обаче е безсмислено да съпоставям в случая, защото или имам достатъчен заряд или нямам такъв и запълвам липсата...
 Последното видимо няма общо с каквито и да са количествени и/или качествени съпоставки между модели, особено ако нямат своята доказателствена страна.

Автономността зависи само и единствено от индивидуалния начин на ползване и е нормално един и същ модел при двама собственика да показва драстични разлики в издръжливостта, обикновено нямащи много общо с публикувания Endurance rating
Цитирай

DXOMARK постави Galaxy S23U на първо място в класа си,като то изпреварва устройства като iPhone 13 Pro Max, iPhone 14 Pro Max и iPhone 14 Plus. Той се нарежда и на шеста позиция като цяло сред тестваните от организацията телефони.
DXOMARK дават 148 точки по отношение автономност, 133 за зареждане и 143 за ефективност. Galaxy S23 Ultra може да издържи до 2 дни и 19 часа с един заряд, което е впечатляващо за класа. Зареждането на батерията отнема 37 минути до 80% и 1 час и 21 минути до 100%.

Източник

DXOMARK

Huawei P30
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • 100
Цитирай

Да питам:

Взех е това безжично зарядно на Шаоми: https://www.mi.com/global/product/mi-20w...ing-stand/

Вкарал съм му на Самсунг оригиналното 25W. Ampere показва, че влизат 700mA. Което като сметнем разхода на телефона предполагам, че си му влиза 1 ампер. Което прави 5 вата общо. Съответно на 45% съм и дава, че ще се зареди след 3 часа.

Идея защо не поема повече от 5 вата?
Цитирай

(2023-03-15, 15:25:18)insartture написа:  Да питам:

Взех е това безжично зарядно на Шаоми: https://www.mi.com/global/product/mi-20w...ing-stand/

Вкарал съм му на Самсунг оригиналното 25W. Ampere показва, че влизат 700mA. Което като сметнем разхода на телефона предполагам, че си му влиза 1 ампер. Което прави 5 вата общо. Съответно на 45% съм и дава, че ще се зареди след 3 часа.

Идея защо не поема повече от 5 вата?
В настройките пуснал ли си бързо безжично зареждане ?
И като го сложиш да се зарежда какъв цвят излиза ( кръга около % батерия )

Изпратено от моят SM-S918B с помощта на Tapatalk
[Изображение: cbe46a1fde390e176c23a19257125fbf.jpg]

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай

Да, забравих да кажа, че съм я пуснал опцията. Зелен е кръгът и пише само Wireless charging.

На сайта на Шаоми четох, че зарядното можело да очакваш от него ватовете само ако му мушнеш Шаоми зарядно 27 вата или нагоре.

Може и да е глупост, ама може и да не е. Мушнах му и зарядното от лаптопа 65 вата, същата работа.
Цитирай

(2023-03-15, 18:13:10)insartture написа:  Да, забравих да кажа, че съм я пуснал опцията. Зелен е кръгът и пише само Wireless charging.

На сайта на Шаоми четох, че зарядното можело да очакваш от него ватовете само ако му мушнеш Шаоми зарядно 27 вата или нагоре.

Може и да е глупост, ама може и да не е. Мушнах му и зарядното от лаптопа 65 вата, същата работа.
Странно е , при зелен цвят трябва да е " бързо зареждане )
Т.е. поне 10w ( принципно с телефона трябва да са 15 ) явно е или от адаптъра или от кабеке

Цитирай

Не е странно, и аз имам безжично, което не иска да зареджда с повече от 5-6W каквото и да му пуснеш. А също жичните зарядни на Xiaomi макар и по-мощни зареждат Самсунгите по-бавно. Примерно 33W зарежда със 17W.
Цитирай

Че аз на този телефон (s 23 ultra) му пусках две оригиналини зарядни на по 25w със съответните кабели към тях и зареждаше с тях като с 5 ватови (опцията за бързо зареждане включена ) и се бях притеснил, че нещо не му е наред. Идея, нямам някакъв конфликт ли имаше с тях, що ли... , докато не пробвах с 45 w(пак оригинално на самсунг), с което всичко е наред и мога да зареждам телефона под 50 минути от 5-100%

Samsung Galaxy Note - Black,Samsung Galaxy Note 2 -WHITE ,Samsung Galaxy Note 3 Black, Samsung galaxy Note 4 black
[-] 1 потребител изказва благодарност на martosblack за това мнение:
  • insartture
Цитирай

От къде "най- тънко" мога да се сдобия с такова 45W на Самсунг оригинално с кабел в комплекта, поддържащ ги.
Цитирай

Най-тънко, от Алиекспрес - Тап

[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • RoboCop
Цитирай

Ами,, тънко" не знам точно какво значи. За едни тънко, за други не дотам... Моето ми излезе 69лв. Продавачката хубава, цифрата и тя сакрална . .. и го взех

Samsung Galaxy Note - Black,Samsung Galaxy Note 2 -WHITE ,Samsung Galaxy Note 3 Black, Samsung galaxy Note 4 black
Цитирай

(2023-03-15, 22:12:25)RoboCop написа:  От къде "най- тънко" мога да се сдобия с такова 45W на Самсунг оригинално с кабел в комплекта, поддържащ ги.
Аз моето го взех от dice.bg
49 лв само адаптера

Цитирай

Аз си взех от али, но май голяма файда спрямо 25w няма. Иначе наистина има описания капацитет.

Siemens C25 -> Nokia 5110 -> Siemens C55 -> Siemens SX1 -> Siemens S65 -> Motorola MPX200 -> Nokia 6233 -> Nokia 5800 -> Nokia C7 -> HTC EVO 3D -> Prestigio 5044 -> Nexus 5 -> LG G2 -> Galaxy S8 -> Mi 10 -> S23U
Цитирай

Хубаво си е с 45 w зарядно. Кеф ти да зареждаш под 50 минути, което освен това не нагрява батерията чак толкова. Аз вчера пробвах докато зареждаше да видя няколко пъти каква е температурата на батерията и повече от 34,35 градуса по Целзий не се качи,но все пак си е зима все още, лятото ще грее повечко. Кеф ти да си пуснеш бавно зареждане с 45 w, тук температурата над 27 градуса не става,но пък си чакаш над час и половина. Но както е писал OGIER някъде по темата по-горе, освен 45 ватовото зарядно си требе и подходящ за целта кабел, защото този от комплекта, който върви с телефона е по-бавен и не може да се усети пълния потенциал на тези 45 вата и това е тествано няколко пъти вече.🙂

Цитирай

(2023-03-16, 07:20:33)slizer написа:  Аз си взех от али, но май голяма файда спрямо 25w няма. Иначе наистина има описания капацитет.
Откъде знаеш, че е оригинално всъщност? Не заради скоростта питам, а по принцип е залято с мантаци, някои от които изглеждат доста реалистично.
Цитирай

(2023-03-16, 09:36:00)100 написа:  Откъде знаеш, че е оригинално всъщност? Не заради скоростта питам, а по принцип е залято с мантаци, някои от които изглеждат доста реалистично.

Не съм правил разследвания дали е оригинално. Видях, че може да доставя 45W чрез кабел проверяван с няколко зарядни и устройства, както и какъв тип зареждане разпознават телефоните (Fast Charging 2.0, Mi Turbo Charge и.т.н.).

Мисълта ми беше, че за доста кратко време въобще стои над 40W зареждането и 25W са достатъчни.

Siemens C25 -> Nokia 5110 -> Siemens C55 -> Siemens SX1 -> Siemens S65 -> Motorola MPX200 -> Nokia 6233 -> Nokia 5800 -> Nokia C7 -> HTC EVO 3D -> Prestigio 5044 -> Nexus 5 -> LG G2 -> Galaxy S8 -> Mi 10 -> S23U
Цитирай

Да, като цяло от 45w има смисъл само ако зареждаш до 50%
От там на сетне почти се изравняват с 25w ( като към края е само 7 минути )
Т.е. полезно е като си на път и зареждаш някъде на бързо, да може за едни 15-20' , възможно най-много 🪫

Цитирай

Зареждам с оригиналното 25 ватово зарядно , но съм спрял всички функции за бързо зареждане , защото зареждам основно вечер. Преди лягане го бучкам , а като стана го вадя... Когато бързото зареждане е изключено , зарежда с около 8-9-10 вата и даже се чудя дали на си намеря някое читаво зарядно 5V-1A ( 5 вата) и да си ползвам него... като се замисля за стария S21 Ultra бях на същата схема и за две години ползване ми се е налагало да вляза и да пусна опцията за бързо зареждане не повече от 10 пъти.. Така , че персонално за мен тези 45 вата са напълно излишни...
[-] 1 потребител изказва благодарност на g1kata за това мнение:
  • Dowper
Цитирай

Да попитам, колко от вас ползват опцията за ограничаване до 85%заряд ?А колко според вас е полезна откъм по-дългосрочно ползване и запазване на батерията? Никога не съм имал кой знае какъв проблем с батерията на устройствата, които съм притежавал до този момент така или иначе, както и да съм ги третирал. А някои от тях са били зверски товарни и зареждани по няколко пъти дневно, когато играя тежки игри. Още ползвам таблет на Samsung, който вече е на 7 години и няма кой знае какъв регрес в това отношение,а не е като да не е видял зор през годините.

Цитирай

(2023-03-16, 15:16:02)martosblack написа:  Да попитам, колко от вас ползват опцията за ограничаване до 85%заряд ?А колко според вас е полезна откъм по-дългосрочно ползване и запазване на батерията? Никога не съм имал кой знае какъв проблем с батерията на устройствата, които съм притежавал до този момент така или иначе, както и да съм ги третирал. А някои от тях са били зверски товарни и зареждани по няколко пъти дневно, когато играя тежки игри. Още ползвам таблет на Samsung, който вече е на 7 години и няма кой знае какъв регрес в това отношение,а не е като да не е видял зор през годините.
Аз я ползвам от една седмица
Най-вече защото батерията така или иначе ми стига ( та даже остава) за цял ден и вечер си я зареждам за през ноща
До колко има смисъл, аз лично НЕ мога да кажа, НО щом е сложено като опция, значи би следвало да оказва някакво благоприятно въздействие
Аз лично с S20-ULTRA след 3 години ползване ( зареждане всеки ден до 100 % ) не съм имал някакви проблеми и забележимо спадане в издръжливостта ( да, може би след тези три години да е падал с 5 максимум 10% човече за деня, но не съм обърнал внимание, значи не е драстично )

[-] 1 потребител изказва благодарност на OGIER за това мнение:
  • martosblack
Цитирай

(2023-03-16, 13:23:32)OGIER написа:  Да, като цяло от 45w има смисъл само ако зареждаш до 50%
От там на сетне почти се изравняват с 25w ( като към края е само 7 минути )
Т.е.  полезно е като си на път и зареждаш някъде на бързо, да може за едни 15-20' , възможно най-много 🪫
Да, само ще допълня че всъщност е още по-зле сравнението, защото дори 25w зарядното има тротълинг още над 23градуса стайна. Това разбира се предполага, че с 45W тротълинка ще е повече и предимствата на 45W стават наистина много малко и в много специфични условия. Самсунг са супер консервативни откъм температурен мениджмънт на батериите и всъщност са единтвените които не позволяват повече от 42градуса при работа и мисля, че беше под 39-40градуса при заряд. Китайците пускат 45++ и там е доста по-бързо.
(2023-03-16, 15:16:02)martosblack написа:  Да попитам, колко от вас ползват опцията за ограничаване до 85%заряд ?А колко според вас е полезна откъм по-дългосрочно ползване и запазване на батерията? Никога не съм имал кой знае какъв проблем с батерията на устройствата, които съм притежавал до този момент така или иначе, както и да съм ги третирал. 
За 1-2 години няма проблеми да си ползваш телефона както ти харесва. Иначе за сравнение със тази функция загубих около 100маh на S22U за 1 година и 200-250маh на друг телефон където не се съобразявах с температури и зареждане през повечето време. Модерните батерии държат доста добре, но заряд до 80% и температури под 40градуса доказано пазят капацитета допълнително.
[-] 1 потребител изказва благодарност на 100 за това мнение:
  • martosblack
Цитирай

Потребители разглеждащи темата: 3 гост(и)