Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

След отключване на дисплея показва различни елементи

Здравейте,

От скоро имам телефона S23 и забелязах, че когато заключа дисплея в начален екран, където ми е търсачката, иконите, приложението за времето, често като отключа телефона, дисплея не показва същото нещо, а менюто на телефона, отворил е калкулатора или друго приложение.

Заключване в тази позиция.

При отключване се намира примерно в тази позиция.

Може ли съвет?

Благодаря!
Цитирай
Аксесоари

Нямам конкретно твоя проблем, но сходен от към своеволие и по-малко конфликтен, но все пак дразнещ.
След актуализацията до UI6 и съответно Андроид 14, ми прави впечатление, че след отключване на екрана в много от случаите съм въведен директно в Google Discovery екрана, а не на основния ми начслен екран.
Смисъл при активирана опция за Google Discovery екран, то той се появява в ляво от иначе първият от основните екрани с приложенията. Е, след отключване директно отивам там, независимо от различния ми настроен основен екран.
Ползвам го и за това не искам да го премахвам, което вярвам ще елиминира казуса, но и не мисля, че това трябва да е решението.
Ще следя дали след следващата актуализация на софтуера, ще изчезне този проблем за мен.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
[-] 1 потребител изказва благодарност на Monipeev за това мнение:
  • truewarrior22
Цитирай

И при мен, след актуализацията при отключването на AOD на S23 Ultra, често намирам телефона с отворено произволно приложение. Рових да видя в настройките дали не съм включил нещо, но все така... Може би проблема е в новия One UI?

Galaxy s23 Ultra
Цитирай

Аз имам един уиджет за бележки, който е началния екран и често след отключване ме вкарва в него. И това стана след обновяването до Android 14, и явно е повсемествен бъг с различни приложения.

LG Optimus 4X HD 1/16 -> S3 Neo 1.5/16 -> Huawei P10 Lite 3/32 -> Samsung A50 4/128 -> Redmi Note 9 Pro 6/128 -> Mi 10T 5G 6/128 -> S23 Plus 8/512
Цитирай

Предполагам че ви е включена опцията Accidental Touch Protection?
[-] 1 потребител изказва благодарност на degman за това мнение:
  • sapiora
Цитирай

Току-що проверих и е включена опцията.

LG Optimus 4X HD 1/16 -> S3 Neo 1.5/16 -> Huawei P10 Lite 3/32 -> Samsung A50 4/128 -> Redmi Note 9 Pro 6/128 -> Mi 10T 5G 6/128 -> S23 Plus 8/512
Цитирай

Ако става въпрос за "Защита срещу случайно докосване", моята не е включена и пак си изскачат...

Galaxy s23 Ultra
Цитирай

При мен е била включена до момента и продължава да е така.

Galaxy Buds Pro
TicWatch Pro 3
Цитирай

Здравейте,
днес сутринта изключих опцията "Защита срещу случайно докосване" и работи коректно. По обяд пристигна секюрити ъпдейт и след инсталиране включих опцията и тествах, но отново дава същия проблем. Изключих пак опцията. Явно този ъпдейт не решава проблема/бъга.
Цитирай

(2023-11-13, 21:01:01)Arsenal написа:  Здравейте,
днес сутринта изключих опцията "Защита срещу случайно докосване" и работи коректно. По обяд пристигна секюрити ъпдейт и след инсталиране включих опцията и тествах, но отново дава същия проблем. Изключих пак опцията. Явно този ъпдейт не решава проблема/бъга.
Правил ли си нулиране до фабрични данни
Цитирай

Здравей, не съм. Телефона е нов на две седмици.
Цитирай

Случайно някой от вас с проблема, да е инсталирал "One hand operation" и да го използва, вместо оригиналната "лента за навигация" ?

Galaxy s23 Ultra
Цитирай

(2023-11-14, 09:21:03)Arsenal написа:  Здравей, не съм. Телефона е нов на две седмици.
Попринцип след голям ъпдейт е хубаво или да се нулира или да изтриеш кеша,за да се премахнат нежеланите бъгове
Цитирай

(2023-11-14, 19:30:24)sdeikov22 написа:  Попринцип след голям ъпдейт е хубаво или да се нулира или да изтриеш кеша,за да се премахнат нежеланите бъгове

Да, знам, но нулирането ми отнема доста време да го настроя след това. Изтрил съм кеша.

За останалите - като активирам настройката за "Защита срещу случайно докосване" и бъгва, като я изключа работи коректно.
Цитирай

(2023-11-14, 18:41:19)vanboy написа:  Случайно някой от вас с проблема, да е инсталирал "One hand operation" и да го използва, вместо оригиналната "лента за навигация" ?

Аз го ползвам, но нямам този проблем.

1916 
[-] 1 потребител изказва благодарност на milss за това мнение:
  • vanboy
Цитирай

Здравейте, от днес и при изключена опция започна да го прави. Явно ще трябва да чакаме ъпдейт да се оправи бъга.

пс - ще включа опцията отново да видим пак след вчерашния ъпдейт.

Благодаря!
Цитирай

Нулирах телефона. Отне ми ден да го настроя наново, но уви. Днес пак ми изскокна произволно приложение. Забелязах, че се отваря по време на отключването през AOD. Ще чакам поправка. Дано Самунг са уведомени за този проблем, защото съм убеден, че не сме малко...

Galaxy s23 Ultra
Цитирай

По принцип не пречи всеки, който е забелязал някакви отклонения, да ги сподели към поддръжката в Настройките на телефона\Всичко за телефона\ Свържете се с нас - и да избере да им изпрати съобщение
за грешки с описание на това, което се случва в дадени моменти.
В този момент правя именно това.
Да, може и да го игнорират, но действително ако има още потребители тук и по света, да се вземат в ръце и да пипнат пропуска за грешката, който не е само един очевидно.

Galaxy Buds Pro
TicWatch Pro 3
[-] 1 потребител изказва благодарност на Monipeev за това мнение:
  • sapiora
Цитирай

Извинявам се, но такова меню в телефона си не откривам.

"Настройките на телефона\Всичко за телефона\ Свържете се с нас - и да избере да им изпрати."
Цитирай

Надявам се със снимките да покажа къде имам предвид. При мен телефона е на английски, което не трябва да води до липсата на подменюто на друг език.

Прикачени файлове Миниатюри

Galaxy Buds Pro
TicWatch Pro 3
Цитирай

За съжаление при мен няма такава опция. Не зная как да постъпя, защото много дразнещо става.

Блгодаря!
Цитирай

В Настройки, скролваш най-долу, избираш За телефона и отново скролваш най-долу и там е "Връзка с нас". Проверено току-що на S23+.
Както е показал @Monipeev.

Цитирай

Липсва опцията. Другата опция да сваля оригиналния кожен калъф да не пък да му пречи на сензорите.

Но не мога да повярвам телефон за 1000 долара, чисто нов да има такъв проблем. 3 години носех А40 и се излъгах да похарча пари за нищо никаква разлика. Единдтвено на визия и усещане и про s23 ако не уцелиш момента с фокуса на камерата нищо не снима. Буквално пари на вятъра. Съжалявам че спестявания похарчих за нещо което не работи, но се води модерно в повечето глави на хората.

Прикачени файлове Миниатюри

Цитирай

Напиши в търсачката на настройките "връзка с нас" и ще ти излезе.

Samsung Galaxy S23Ultra - The Beast   Android

Цитирай

Видях го, ще пусна complaint и ако го разгледат към Март, Април ще ви пиша. Леко съм скептичен, че ще стане нещо. 

На края не ви препоръчвам този телефон, похарчете си парите за нещо смислено.

Благодаря!
Цитирай

Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)