Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

След отключване на дисплея показва различни елементи

Мина ми на акъла и това, но след съмнението ти спрях блутут връзката с часовника, минутки по-късно получавам обсъждане, за което отговорям нормално през слушалката и в момента на натискане на бутона за отговор, иконата горе за безшумния се появи до обхвата.
Изумен съм, ще разгледам тази вечер какво ново имам, ако въобще има такова, което да има нещо общо със звука.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
Аксесоари

И от "One hand operation" не е! Преди малко при деинсталиран ми отвори диктофона при отключване. Инсталирах си го наново, че е готино и удобно приложение.

Galaxy s23 Ultra
Цитирай

Здравейте,

днес посетих Samsung store сервиза. Оставих телефона да го сервизират и след 2 часа го взех. Бяха му флашнали операционната с-ма и бяха калибрирали дисплея. Телефонът работи коректно около 3 часа и половина, докато не влезнах и не ъпдейтнах най-новата версия на Начален екран на Samsung и проблема се появи. Естествено дейнсталирах ъпдейтите и сега ще го тествам. Отне ми доста време да го настроя отново. В утрешния ден ще пиша. Версията, която ползвам в момента е 15.0.01.243

До утре!

И със старата версия проблема е на лице! Оставих го за 20 мин. в покой, отключвам и намирам телефона в настройки на Viber за включване на нотофикации.
Цитирай

@Arsenal , колега я кажи какви са ти настройките на Home Screen? Пусни няколко скрийншота да сравним с нашите дето нямаме проблема.

Тия хора от сервиза трябва да могат да погледнат логовете на телефона и да кажат какво точно пише. Щом горе долу знаеш по кое време е станал проблема със старата версия ще можеш да ги насочиш да видят какво точно става. Предполагам, че не ползваш смарт часовник или нещо такова?
Цитирай

Arsenal, mkoev, от "Опции за разработчици" променяли ли сте нещо? Там съм дал по-бърза анимация, сега я върнах в оригинал (1x) и пак ще следя. Аз ползвам и смарт часовник с приложението "Mi Fitness", което съм приспал, докато не ползвам часовника. По-късно и аз може да пусна скрийнове за настройки...

Galaxy s23 Ultra
Цитирай

Мне, аз не съм сменял нищо от опциите за разработчика. По-скоро е някакъв дефект или бъг при вас, защото ако всички имахме тоя проблем в тая тема щеше да има много повече оплаквания. Няма значение, че приложението Mi Fitness е приспано, той часовника си е свързан и бачка. Един колега по-горе писа за часовник та се чудя дали това би могло да предизвиква такава ситуация.
Цитирай

На мен ми се вижда че е някакъв бъг по скоро.С какво CSC сте?
И при мен го няма тоя проблем.

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512

Цитирай

Здравейте набързо,

Оказа се, че вчера One UI Home 15.0.01.243 се е ъпдейтнал автоматично до последната версия One UI Home 15.0.05 и ме е заблудило в теста. Спрях автоматичния ъпдейт за това приложение в Galaxy Store и се сега съм на One UI Homе 15.0.01.243 с която версия работи без бъг.

Довечера ще ви отговоря на всички въпроси.

Хубав ден!

Цитат:@Arsenal , колега я кажи какви са ти настройките на Home Screen? Пусни няколко скрийншота да сравним с нашите дето нямаме проблема.
- ползвам стандартните

Цитат:Тия хора от сервиза трябва да могат да погледнат логовете на телефона и да кажат какво точно пише. Щом горе долу знаеш по кое време е станал проблема със старата версия ще можеш да ги насочиш да видят какво точно става. Предполагам, че не ползваш смарт часовник или нещо такова?
- пуснаха диагностика, която показва липса на грешки и проблеми, не ползвам смарт часовник, в рипорта пишеше липса на конфликти и Самсунх не отговарят за инсталирани приложения, които не са техни

Цитат:Arsenal, mkoev, от "Опции за разработчици" променяли ли сте нещо? Там съм дал по-бърза анимация, сега я върнах в оригинал (1x) и пак ще следя. Аз ползвам и смарт часовник с приложението "Mi Fitness", което съм приспал, докато не ползвам часовника. По-късно и аз може да пусна скрийнове за настройки...
- не съм променял нищо

Цитат:На мен ми се вижда че е някакъв бъг по скоро.С какво CSC сте?
- кажете ми как да извадя тази информация за CSC?

И още нещо, върнах се в къщи, закачих телефона към Wi-fi и на едно от случайните отключвания ми отвори Будилник-а

Писах директно на имейла посочен в приложението. Ще видим, какво ще отговорят.
Цитирай

1. С пръстов отпечатък ли отваряте или лицево разпознаване?
2. На заключен екран които приложения сте сложили в долните ъгли?
3. Изчистете cache и data на приложението Routines и го изключете.
4. Ако не ползвате Bixby направете същото като т. 3, защото понякога някой звук го активира.
Цитирай

Колега сапьор,

Отключвам дисплея с плъзгане.
На заключен екран съм без приложения в левия и десния ъгъл.
Изчистих кеша на Routines и го спрях, но след рестартиране на телефона, приложението отново е активно.
Изчистих кеша на Bixby и го спрях, след рестарт на телефона, приложението е спряно.

Резултата - проблема веднага се появи, отключи дисплея с включена камера и будилник.

Сега на двете приложения спрях всички достъпи и спрях да са активни в background режим, да видим.
Цитирай

(2023-12-05, 08:21:33)Compare написа:  На мен ми се вижда че е някакъв бъг по скоро.С какво CSC сте?

Със същата версия на софтуера съм и аз.
Доста се рових в настройките и някои ги променях. Вече дори не помня всичко променено, но тия дни много рядко се появява проблема-на 2 дена -едно изскачане на произволно приложение. Прави ми впечатление, че се отварят приложения на които иконите съм поставил от средата на дисплея-надолу!

Galaxy s23 Ultra
[-] 1 потребител изказва благодарност на vanboy за това мнение:
  • Compare
Цитирай

Здравейте

Вчера забелязах, че последната версия на One UI Home 15.0.05 не излиза в Galaxy store. При опит да направя ъпдейт на One UI Home 15.0.01.243 съобщава, че съм с най-новата версия. Ще може ли някой да провери при него как е?

ПП и на мен ми направи впечатление кои приложения отваря, тези около центъра и около средата на дисплея.
Цитирай

(2023-12-06, 19:42:25)Arsenal написа:  Колега сапьор,

Отключвам дисплея с плъзгане.
На заключен екран съм без приложения в левия и десния ъгъл.
Изчистих кеша на Routines и го спрях, но след рестартиране на телефона, приложението отново е активно.
Изчистих кеша на Bixby и го спрях, след рестарт на телефона, приложението е спряно.

Резултата - проблема веднага се появи, отключи дисплея с включена камера и будилник.

Сега на двете приложения спрях всички достъпи и спрях да са активни в background режим, да видим.

Благодаря за отговора. Питането ми беше свързано с това да не би на случаен принцип при отключване (пръстова отпечатък или плъзгане) със свит палец да не би да се активира някое от приложенията в ъглите. На мен ми се е случвало.

Другото, което си мислех е да не би да се е активирала някоя рутина, която при отключване да прави еди какво си.

Другото, което мога да предложа е да провериш дали при лицево отключване пак се активира някое приложение. Ако при лицевото отключване няма проблем, значи че нещо по дисплея се натиска и може да се окаже по-скоро хардуерен проблем отколкото софтуерен.

Опитвам се да ти помага, колега.
Цитирай

sapiora, и аз съм със същия проблем, има и други с него. Не вярвам проблема да е хардуерен, защото ние ревнахме след актуализацията на новия андроид. Аз не съм с лицево отключване, а с пръстов отпечатък през AOD. Рутините ми са деактивирани, обърнах и на тях внимание. Мистерия, общо взето... Smile

arsenal, имаш ли приложения освен стандартните, които съвпадат с моите?

[Изображение: Screenshot-20231207-171356-One-UI-Home.jpg]

[Изображение: Screenshot-20231207-171405-One-UI-Home.jpg]

Galaxy s23 Ultra
Цитирай

Наистина е добра идея колегите да пробват с лицево отключване и така може да изключим някаква щуротия я с пръстовия отпечатък, я с със самия дисплей.
Цитирай

Пробвах с пръстов отпечатък - проблема отново е налице. Не е нито от начина на отклщчване, нито от рутини. Проблема си е app управляващ екрана. Новата версия бъфва често, по-старата веднъж,, два в деня. Писах на имейла на съпорта на това приложение, сървъра всеки ден връща, че не може да го достави. Не можеш да се оплачеш и да дадеш feedback.

Всички възможности са изчерпани.
Цитирай

Здравейте, отново,

Онзи ден се обадих по телефона на Technical support на Самсунг България и обясних проблема. Помолиха ме да им потвърдя, че използвам ONE UI приложението, а не друго, като им кажа настройките, които виждам на екрана. Отделно в неделя изпратих имейл на същия отдел с описание на проблема.

В понеделник получих отговор с конкретни инструкции, които да изпълня.

Ето инструкциите:

Цитат:Здравейте г-н ***,

Благодарим за Вашето съобщение!

Желаем да Ви информираме, че за да бъде остранено това затруднение, Ви молим да следвате следните стъпки:

- Отваряте Настройки
- Търсите секция "Приложения"
- В секция "Приложения" имате възможност да потърсите проблемното за Вас приложение.
- При намиране на приложението, имате опция "Принудително спиране"

Ако това не отсрани Вашата неизправност, в допълнение може да изпълните следните стъпки:

- Отваряте "Настройки"
- Търсите секция "Приложения"
- В секция "Приложения", в горен десен ъгъл имате три точки (още)
- Избирате "Нулиране на предпочитания на приложенията"

Ако след изпълняване на тези стъпки все още изпитвате проблеми с посочената от Вас апликация, Ви молим да направите проверка дали Вашето устройство има най-скорошната версия на софтуера.  Причината за тази проверка е за да бъде установено дали неизправността е произникнала от софтуерни пропуски.

В конкретния случай изразяваме съжаление по повод негативното Ви изживяване и Ви гарантираме че развилото се затруднение е повдигнато към нашият отговорен технически отдел, с цел да подобрим качеството на нашите услуги и начинът по който устройствата ни реагирар на актуализации от различни разработчици на приложения с които сътрудничим.

Оставаме на Ваше разположение при наличие на допълнителни въпроси!

Приятен ден,
Екипът на Samsung Electronics България

Аз изпълних втората инструкция, като веднага дисплея угасна за секунда и се визуализираха всички приложения, телефона ме насочи да направя ъпдейт. Свалиха се няколко потребителски и две или три системни приложения от Google play. Мога да кажа, че повече случайни отваряния на произволни приложения не съм забелязвяал. Имах две инцидентни, наричам ги така, понеже първото се отвори след отключване и не бях сигурен, че не съм го отворил случайно при задържането в систем трейя да затворя Google podcast, тук е 50/50. А второто беше при тъмно исках да включа лед светкавицата, за да си светна нещо на колата и нервно бързайки натисках няколко пъти страничния бутон, на който съм активирал при двукратно натискане да вклчва фенерчето, дисплея присветна няколко пъти, като ми изписа, че тази команда и това приложение не могат да бъдат отворени заради... не успях да го прочета понеже изчезна бързо и ми отключи дисплея, без да съм искал и активира камерата. За тук нямам обяснение, но явно неволно съм подал команди да отвори две приложения на веднъж.

Това, което бях направил с телефона е следното, върнах за себе си опита ми и начина при използване.
- когато го купих, два дни само инсталирах приложения без да настройвам телефона и проблем нямаше. Проблема се появи, след като започнах да деактивирам заводски потребителски и системни приложения, уж за да спестя консумация на батерията.
- втория случай беше подобен на първия, когато ми върнаха телефона от сервиза на Samsung store, като около 6 часа ползвеах телефона със заводски настройки, понеже нямах време в офиса да качвам приложения и да го настройвам. Когато се върнах в къщи вечерта и след като отново деактивирах избрани заводски потребителски и системни приложения, проблема се появи.

Сега втори ден ползвам телефона и тествам за работата, но отново казвам, не забелязвам проблема. Извода ми е, че съм прекъстъмизирал телефона повече Smile , от колкото е било нужно, като съм деактивирал тези приложения. Сега забелязах, че когато се опитам да деактиворам такива приложения, излиза съобщение, че ако го направя, това ще попречи на работата на други приложения.

Ако решите за уместно, може да пробвате приложените инструкции. Ще се радвам, ако след това пишете дали проблемът е изчезнал при вас.

Благодаря!
[-] 2 потребители изказват благодарност на Arsenal за това мнение:
  • kerenski, vanboy
Цитирай

Хм... Значи компаниите искат да не пипам някои приложения, които НЕ желая да ми стоят активни във фон - такива като Биксби и коварното Гугъл, което е добре направено, полезно заради превода с камерата и други готини тарикатлъци, но не можеш да го спреш принудително! И някак си хитро са направили така, че за да ползваш сходни гугълски услуги трябва да натресеш 10-на приложения, защото ако едното го няма, може да се насладиш само част от тяхната услуга... Трудно ми е да го обясня, но се надявам да разберете за какво точно ви говоря. Принуждават те да ги ползваш по "собствено желание" и са ги навързали като свински черва. Защо тогава са оставили опцията да се изключат мобилни данни, както и да се ограничат във фонов режим? Аз имам съмнения в самото Google! След като му включих мобилни данни и работа във фон, досега не са ми изскачали приложения! Продължавам да го следя...
П.П. Ще нулирам приложенията и аз! Искам да се отърва от този проблем. Благодаря за инфото, Arsenal!

Galaxy s23 Ultra
Цитирай

Eвала, Арсеналски !!! Пожелавам ти да нещата да останат безпроблемни. Устойството наистина е много добро и дано не ти създава повече проблеми.
Цитирай

(2023-12-13, 22:10:27)Arsenal написа:  ***
Проблема се появи, след като започнах да деактивирам заводски потребителски и системни приложения, уж за да спестя консумация на батерията.

Това защо не го сподели и не го каза още в първия си пост?????
А започваш да пишеш на съпорти и да тровиш марката, която уж ти е виновна???

Извода за повечето проблеми, които някои хора имат а други не - зад клавиатурното устройство, било то грешни настройки или забрана на системни приложения  Wink

Samsung Galaxy S23Ultra - The Beast   Android

[-] 7 потребители изказват благодарност на mom4ev за това мнение:
  • Dowper, iwan33, kerenski, milss, NaniG, sapiora, valeri
Цитирай

Здравей,

99% от workless users във форумите точно това правят. Над 4-5 години носех A серията и си спомням много добре, когато излезна Android - "свободна операционна система, която можеш да промениш с различни приложения". И тук въпроса ми е риторичен, защо след като тези приложения са жизнено важни за функионирането на телефина им е даден бутон "деактивирай". Много трудно достигнах до решението, което смятам, че производителя е виновен и го е допуснал, като възможно да се променя от потребител.

Дори никой не написа, как е при него, проблема решен ли е....

Хубава вечер и внимавайте, какво активирате и деактивирате на телефона си.
Цитирай

(2023-12-17, 17:24:33)Arsenal написа:  ... защо след като тези приложения са жизнено важни за функионирането на телефина им е даден бутон "деактивирай". Много трудно достигнах до решението, което смятам, че производителя е виновен и го е допуснал, като възможно да се променя от потребител.
 Точно това се опитах да подчертая в мой преден пост. В края на краищата, след като ти е дадена възможност да промениш нещо в настройките, значи е допустимо ?! При мен проблема си продължава, дори след като нулирах приложенията. Не е там проблема. Някъде другаде е... И съм убеден, че е софтуерен! Сега деактивирах "Опции за разработчици" и би трябвало всичко да си е по дефолт, та пак да видим...

П.П. И от "Опции за разработчици" не е. Ще се концентрирам в-у AOD и пръстови отпечатъци отново, ще ги изключа засега...

Galaxy s23 Ultra
Цитирай

Здравейте,

Днес се свързаха с мен от Samsung Bulgaria да ме питат телефона как е. Казах им, че отново се появява проблема, но по-рядко. Следобяд се свързаха с мен от Тechnical support Romania и поискаха да им дам отдалечен достъп на телефона. Разгледаха телефона и ми препоръчаха да изтрия Ad Blocker app приложение, което съм инсталирал на Samsung browser. Естествено след uninstall проблема отново се появи. Другото, което препоръчаха е factory reset и да качвам всяко приложение едно след друго, като тествам на кое ще се появи проблема. Това е налудничево предвид, че работя с 2-3 приложения от Google play. Направих reset и сега си качих отново приложенията. Сега работи без проблем. За съжаление, ако се появи проблема, отивам да си купя нов, друга марка и този го обевявам за продан. Пълна глупост е да държа "Flagman" и да му търпя дефектите. Последен шанс с марката Samsung.

Хубава вечер!
[-] 2 потребители изказват благодарност на Arsenal за това мнение:
  • Compare, nati71
Цитирай

(2023-12-18, 22:10:33)Arsenal написа:  Здравейте,

Днес се свързаха с мен от Samsung Bulgaria да ме питат телефона как е. Казах им, че отново се появява проблема, но по-рядко. Следобяд се свързаха с мен от Тechnical support Romania и поискаха да им дам отдалечен достъп на телефона. Разгледаха телефона и ми препоръчаха да изтрия Ad Blocker app приложение, което съм инсталирал на Samsung browser. Естествено след uninstall проблема отново се появи. Другото, което препоръчаха е factory reset и да качвам всяко приложение едно след друго, като тествам на кое ще се появи проблема. Това е налудничево предвид, че работя с 2-3 приложения от Google play. Направих reset и сега си качих отново приложенията. Сега работи без проблем. За съжаление, ако се появи проблема, отивам да си купя нов, друга марка и този го обевявам за продан. Пълна глупост е да държа "Flagman" и да му търпя дефектите. Последен шанс с марката Samsung.

Хубава вечер!

Напълно те подкрепям!

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512

Цитирай

Здравейте, 

След Factory reset проблема отново се появи.
Цитирай

Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)