Оценете темата:
  • 7 гласа - средно 4.57
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Софтуерни проблеми на Samsung Galaxy S23 Ultra

Кой и защо изтри темата за запис на разговири от s22 раздела??? Пак ли трябва в чужди форуми да влизаме?! Чо?

Samsung Fold 5 and Tapatalk
Цитирай
Аксесоари

Май не е изтрита, а е преместена:
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=104576

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
Цитирай

А, успокоих се!
Цитирай

Това не е точната тема но все пак благодаря ако някой има информация и я сподели. Един приятел иска да си закупи този модел телефон S23 Ultra от OLX но му казали да не купува телефон който е взет на лизинг понеже имало вероятност ако човекът спре да плаща да му заключат телефона. Това се отнасяло конкретно за телефони на Samsung от VIVACOM. Аз му казах, че до сега не съм чувал за такова нещо понеже оператора не го интересува дали се плаща той си получава парите от лизинговата компания и тя да се занимава с клиента който не си плаща. Някой знае ли дали има такова нещо или са го заблудили.

LG Optimus 2x > Samsung Galaxy S III  > LG G2 > Samsung Galaxy S6 >  Samsung Galaxy s7 [b]>  Samsung Galaxy s8 > Samsung Galaxy S9 [b]> Samsung Galaxy S10 >[/b][/b]
Цитирай

И трите оператора, ако се спре лизинга, заключват телефонът.
Ако е от техно веригите, зора и подобни, там няма проблем, защото телефонът е платен от банката и тя ще си търси начин да си събере вземането.
[-] 3 потребители изказват благодарност на boandroid за това мнение:
  • Dowper, kali_74, sapiora
Цитирай

Здравейте, на Gboard имаше настройка за размера на клавиатурата, на предния ми S21 FE си я гласях, тук нещо не я откривам. Дали е премахната, или е някъде където я пропускам?

Изпратено от моят SM-S918B с помощта на Tapatalk
Цитирай

Става по този начин:

[Изображение: 3bd1528fa426d7a977fe26d6e8621ba9.jpg]

[Изображение: d992c13c1baf4cc60ff731c4103d0c1f.jpg]
[-] 2 потребители изказват благодарност на bobytsekov за това мнение:
  • ganchev, Marto.g
Цитирай

Някой знае ли за каква е тази икона тази сутрин ми се появи...private dns server cannot be accessed изписва?
[Изображение: Screenshot-20240213-085929-One-UI-Home.jpg]
Цитирай

Ако си добавил частен dns сървър на адгард, е от него. Някои хора
имат проблеми ,засега ако искаш го изключи временно.

POCO X6 5G

Xiaomi Mi Mix 2s/RN 9s/POCO X6 5G
[-] 2 потребители изказват благодарност на petar37 за това мнение:
  • bruckshot, Dowper
Цитирай

(2024-02-13, 09:37:05)petar37 написа:  Ако си добавил частен dns сървър на адгард, е от него. Някои хора
имат проблеми ,засега ако искаш го изключи временно.

да мисля ,че го бях добавил, заради рекламите..

POCO X6 5G
Цитирай

И аз съм с: dns.adguard.com и нямам тази икона.. Smile
Цитирай

URL на клипа, защото нещо не го зарежда. https://youtube.com/shorts/1QpCm-mKBw8?s...JRdRlTlsw1

Това ми го направи снощи и днес... След рестартиране на телефона се оправя. Не е включено нищо в него!

А преди седмица, докато се зареждаше с оригиналния адаптер и кабел, стигна от 25 до 46% и започна да пищи и даваше това от снимката, която прикачвам... След рестартиране на телефона се оправи! Иначе гася кабела, натискам ОК и изчезва, включвам го пак и отново пищеше... След рестартиране започна да си зарежда нормално и 1 седмица няма този проблем. Но от вчера се появи това... Сякаш включваш и изключваш USB OTG, без нищо да има в буксата. Оправя се след рестарт на телефона.

Има ли някои с подобен проблем или е за сервиз...!?    
Цитирай

Най-вероятно наистина да открива някаква влага.Може да опитате да изчистите порта със малко спирт и памуче много внимателно.Може наистина да е застанал някой боклук и да му пречи.Може да смените кабела и адаптера за да сте сигурен,че не е от тях.Следваща стъпка почти съм сигурен,че в настройки>приложения имаше някъде опция за USB където може да се изтрие кеша и данните.Ако тези неща не помагат опциите са за безжично зареждане и хард ресет и на края сервиз.Това ми идва на акъла за решаване на проблема,може и някой колега да добави и още нещо.Имаше един код *#9900# имаше някакви опции като сервизно меню.
[-] 3 потребители изказват благодарност на bajchoni за това мнение:
  • ianpav_4444, robo_ru97, sapiora
Цитирай

(2024-02-14, 19:53:23)bajchoni написа:  Най-вероятно наистина да открива някаква влага.Може да опитате да изчистите порта със малко спирт и памуче много внимателно.Може наистина да е застанал някой боклук и да му пречи.Може да смените кабела и адаптера за да сте сигурен,че не е от тях.Следваща стъпка почти съм сигурен,че в настройки>приложения имаше някъде опция за USB където може да се изтрие кеша и данните.Ако тези неща не помагат опциите са за безжично зареждане и хард ресет и на края сервиз.Това ми идва на акъла за решаване на проблема,може и някой колега да добави и още нещо.Имаше един код *#9900# имаше някакви опции като сервизно меню.

Буксата е чиста, почистих я и с една четчица след като го заредих след рестарта. Няколко дни нямаше проблем и снощи и днес става това от клипа. Иначе устройството на 100% не е мокрено и/или изпускано.
Цитирай

Рано или късно почти всеки съвременен Самсунг възпроизвежда това фалшиво предупреждение, телефонът нито е мокрен, нито има влага, нито има повишена температура.
В опита си да копират Епъл в тази му част, поставят датчик за течности и влага на долната платка на телефоните, където е портът за зареждане, микрофон, антени и тн. Този датчик обаче явно с годините не могат да го подобрят и си остава с брутално ниско качество, при Самсунг за 100 лв и такъв за 3000 лв, датчикът е един и същ.
В началото ще се оправя с рестарт, но ще дойде момент когато постоянно ще пищи дори и да не е поставено зарядно в порта.
Оправя се като се смени въпросния борд зареждане или долната платка, има много наименования.
На някои хора не им се дават пари за този ремонт и зареждат телефонът в изключено състояние като по този начин "финтират" софтуера.
[-] 1 потребител изказва благодарност на boandroid за това мнение:
  • robo_ru97
Цитирай

(2024-02-14, 19:59:04)robo_ru97 написа:  Буксата е чиста, почистих я и с една четчица след като го заредих след рестарта. Няколко дни нямаше проблем и снощи и днес става това от клипа. Иначе устройството на 100% не е мокрено и/или изпускано.

Ами мога само да посъветвам да продължите с другите неща.Настройки>приложения>системни приложения>usb setings

(2024-02-14, 20:05:56)boandroid написа:  Рано или късно почти всеки съвременен Самсунг възпроизвежда това фалшиво предупреждение, телефонът нито е мокрен, нито има влага, нито има повишена температура.
В опита си да копират Епъл в тази му част, поставят датчик за течности и влага на долната платка на телефоните, където е портът за зареждане, микрофон, антени и тн. Този датчик обаче явно с годините не могат да го подобрят и си остава с брутално ниско качество, при Самсунг за 100 лв и такъв за 3000 лв, датчикът е един и същ.
В началото ще се оправя с рестарт, но ще дойде момент когато постоянно ще пищи дори и да не е поставено зарядно в порта.
Оправя се като се смени въпросния борд зареждане или долната платка, има много наименования.
На някои хора не им се дават пари за този ремонт и зареждат телефонът в изключено състояние като по този начин "финтират" софтуера.
Прав сте от С8 насам на всеки телефон ми е излизало рано или късно.Като за моя радост все още никой не е ходил в сервиз,а са се оправяли по подобен начин.Като в порта на С8-та след щателна проверка с много тънка игла то доста на дълбоко извадих пласт влакна които предполагам с влагата от въздуха правеха мизерията.
[-] 1 потребител изказва благодарност на bajchoni за това мнение:
  • robo_ru97
Цитирай

(2024-02-14, 20:52:03)bajchoni написа:  Ами мога само да посъветвам да продължите с другите неща.Настройки>приложения>системни приложения>usb setings

Прав сте от С8 насам на всеки телефон ми е излизало рано или късно.Като за моя радост все още никой не е ходил в сервиз,а са се оправяли по подобен начин.Като в порта на С8-та след щателна проверка с много тънка игла то доста на дълбоко извадих пласт влакна които предполагам с влагата от въздуха правеха мизерията.
Ами това с влагата за сега веднъж съм го виждал, дано е имало нещо, незабележимо и да съм го почистил вече. Но другото без да е включено нищо, дето отчита, сякаш вкарваш и изкарваш USB OTG... (От клипа, който съм качил.) Вчера го актуализирах също така, може и нещо от ъпдейта да се е получило. Скоро, като излезе OneUI 6.1 и имам време ще му направя ресет и всичко наново, дано с това да изчезнат и проблемите.
Цитирай

Аз за това на моя си му правя почти всяка вечер баня Big Grin пък и е хубаво да се дезинфекцира ;_)
излиза съобщението и след 10-тина минути изчезва и нямам проблеми!

Samsung Galaxy S23Ultra - The Beast   Android

[-] 1 потребител изказва благодарност на mom4ev за това мнение:
  • robo_ru97
Цитирай

Здлавейте! Задал съм на смартфона да сменя темите светла/тъмна от изгрев до залез. Нямам проблеми.. всички приложения си сменят темите освен едно - Youtube. Не знам защо, но по някой път остава само светла, днес го отварям сутринта и стои на тъмна.
Не, че ми е кой знае какъв проблем, но защо не работи коректно не знам. При вас така ли е?

От настройките на youtube сменям облик - светла/тъмна/ темата на устройството. Като избера темата на устройството вместо да избере светла защото е ден си стои тъмна. Нещо не се разбират тубата и настройката на смартфона.

Galaxy S23 Ultra Phantom black 512GB
Цитирай

Здравейте, извинявам се за може би глупавия въпрос, който ще задам. Ползвам S23 Ultra вече една година и никога не съм усетила да има проблем с прегряване. Днес при изваждането на S Pen, който ползвам веднъж в месеца максимум и следователно не е ползван от доста време, усетих силна и неприятна миризма на изгоряло. Тъй като не съм наясно, къде в случая може да е проблема - дали в самия телефон или в S pen-a и някой имал ли е подобен проблем?
Цитирай

Върхът на S - Pen мирише винаги така, на зъболекарски материал при пломбиране смесено с миризма на изгорял бакелит.. Wink
[-] 1 потребител изказва благодарност на RoboCop за това мнение:
  • marchelina
Цитирай

Мен даже ми харесва тая миризма, напомня на техника.

Идва от това, че когаго S Pen е в смартфона, върха му е близо до веригата, която го зарежда безжично, а в тази зона са и компоненти на охладителната система, които много се нагряват. От нагряването материала на S Pen придобива такава миризма, но не е вредно за него.

Samsung Galaxy S24 Ultra S928B/DS 512GB Titanium Violet
Samsung Galaxy Watch6 Classic 47mm LTE SM-R965F Silver
Samsung Galaxy Tab A 10.5 (2018) Wi-Fi SM-T590
Samsung Galaxy A52 SM-A525F/DS
Samsung Galaxy A5(2016) SM-A510F
Sony Xperia S LT26i
Samsung Galaxy S II GT-I9100
[-] 1 потребител изказва благодарност на Droidan за това мнение:
  • marchelina
Цитирай

Благодаря за отговорите, понеже сравних и със същия телефон, закупен по същото време, но определено не миришеше така силно... Big Grin
Цитирай

Досега не се бях сещал да си душа писалката хаха, но сега я извадих и наистина мирише на изгорял бакелит.
[-] 3 потребители изказват благодарност на robo_ru97 за това мнение:
  • Dowper, ianpav_4444, Ivan_Bonev
Цитирай

Да, и при мен мирише на едновремешна китайска техника, но да напомня, че коментарите са далеч от темата за софтуерни проблеми.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
[-] 3 потребители изказват благодарност на Monipeev за това мнение:
  • Ivan_Bonev, milss, sapiora
Цитирай

Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)