Оценете темата:
  • 7 гласа - средно 4.57
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Софтуерни проблеми на Samsung Galaxy S23 Ultra

(2023-02-16, 20:08:00)NoMaD написа:  При бързо зареждане е така, опитай да зареждаш с най-обикновено зарядно, например 10 W и няма да имаш проблем със загряване на устройството си.

За какво му е друго зарядно? В настройките на телефона си избираш бързината на зареждане, стига зарядното да е бързо.
(2023-02-16, 20:30:01)Nikito82 написа:  И на 25в не зарежда на нормално зареждане! На 25в е бързо зареждане!

Настройки -> Грижа за батерията и устройството -> Батерия -> Още настройки на батерията -> Избираш бързо зареждане, Супер бързо зареждане или махаш отметката и заряда става на 5W.

1916 
[-] 2 потребители изказват благодарност на milss за това мнение:
  • martoo, OliQueenBG
Цитирай
Аксесоари

Да така е, моя грешка ( и 25 е бързо зареждане )
А иначе * Супер бързо тук няма ( отпадна като опция )
Идеята беше, че дори и с 45 в. Адаптер , като изключим всичките " бързи " се зарежда за около 2ч и 20-30 минути ( без да грее усезаемо)

Изпратено от моят SM-S918B с помощта на Tapatalk

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай

(2023-02-16, 20:50:19)milss написа:  За какво му е друго зарядно? В настройките на телефона си избираш бързината на зареждане, стига зарядното да е бързо.

Настройки -> Грижа за батерията и устройството -> Батерия -> Още настройки на батерията -> Избираш бързо зареждане, Супер бързо зареждане или махаш отметката и заряда става на 5W.

Колега, ти прочети ли моя и предния пост, че ме цитираш и ми показваш пътя? И на нормалното зареждане не е 5в, ако беше 5в щеше да зарежда апоне 5-6ч

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай

Грешка. Не съм искал да цитирам теб, а @martosblack, защото останах с впечатлението, че не знае от къде може да си промени параметрите на зареждане.

1916 
[-] 1 потребител изказва благодарност на milss за това мнение:
  • Nikito82
Цитирай

(2023-02-16, 21:29:20)milss написа:  Грешка. Не съм искал да цитирам теб, а @martosblack, защото останах с впечатлението, че не знае от къде може да си промени параметрите на зареждане.

Благодаря за помощта Не че не знам откъде да си променя параметрите на зареждането, но още веднъж благодаря.

Samsung Galaxy Note - Black,Samsung Galaxy Note 2 -WHITE ,Samsung Galaxy Note 3 Black, Samsung galaxy Note 4 black
[-] 1 потребител изказва благодарност на martosblack за това мнение:
  • milss
Цитирай

За 45w трябва да е 5А кабела, този в кутията е 3А и на всичкото отгоре май е с usb2.0 скорости, което е абсолютна подигравка.

А с тези зарядни не знам защо изобщо се занимавате, ползваш си 25W и това е. То дори с него има тротълинг и по-бързия заряд с 45W явно е моментно докато позагрее батерията и после е все едно. А отделно 25W на Samsung ако ги приравняваме към китайците трябва да ги смятаме като 30W. Консумацията на 45W зарядното никога няма да отговаря на етикета.
[-] 1 потребител изказва благодарност на 100 за това мнение:
  • OliQueenBG
Цитирай

(2023-02-17, 08:39:42)100 написа:  За 45w трябва да е 5А кабела, този в кутията е 3А и на всичкото отгоре май е с usb2.0 скорости, което е абсолютна подигравка.

.....

Това тествал ли си го или си го гледал някъде на видео ?
И какво имаш предвид " май " ? ( месец ли ) 'щото ако някой го е замервал, ще е сигурно и конкретни данни
*Моля ако някой има накрайник който показва нека сподели за да се уточни този казус ( Според мен самсунг с толко реклама за 45 W зареждане, надали ще си плюят на нещата с кабел в комплекта за по-малко ) 🥸

[-] 2 потребители изказват благодарност на OGIER за това мнение:
  • martoo, Mendeleev
Цитирай

(2023-02-17, 08:39:42)100 написа:  За 45w трябва да е 5А кабела, този в кутията е 3А и на всичкото отгоре май е с usb2.0 скорости, което е абсолютна подигравка.
Тук разясняват по-подробно. Ето и една извадка:
"USB-C поддържа спецификацията USB Power Delivery (USB PD). USB 2.0 порт може да достави само 2,5 вата мощност, приблизително достатъчно за бавно зареждане на телефон. USB 3.1 увеличава това до около 15 вата. Но USB PD може да достави до 100 вата мощност, повече от шест пъти повече от USB 3.1."
Цитирай

(2023-02-17, 11:23:44)sapiora написа:  Тук разясняват по-подробно. ....
Благодаря за статията, но пак не се споменава за s23 нищо

Цитирай

Отговора ми е свързан с коментара, който съм цитирал, че кабела от комплекта на S23 не предоставя достатъчно енергия.
Цитирай

(2023-02-17, 12:19:07)sapiora написа:  Отговора ми е свързан с коментара, който съм цитирал, че кабела от комплекта на S23 не предоставя достатъчно енергия.
Ок, явно аз не съм видял
А къде пише че кабела в комплекта на 23та е от този вид

От както съм с 23ултра имам този проблем:
При маркиране на текст в браузър отдолу излиза търсене в гугъл, като натисна с предишният телефон ми излизаха резултати от търсачката, сега седи черно и ми изписва " няма достъп до мрежата "
*На някой ако му се е случвало, да помогне от къде и каква е настройката, защото аз си ползвам браузъра и очевидно има връзка, но явно е забранена по подразбиране и сега ме " дразни " като ми го изписва
Благодаря [Изображение: d79c150e18bde6c05cba38536121a348.jpg]

(2023-02-17, 12:19:07)sapiora написа:  Отговора ми е свързан с коментара, който съм цитирал, че кабела от комплекта на S23 не предоставя достатъчно енергия.
Благодаря за отговорът
След адски много търсене и четене и аз намерих отговор и ВИДЕО че кабелът в комплекта е 3А ( а не 5 )

А тук и сравнение на кабел 3А с 5А разликата от 0 до 100% е САМО 6 минути
Тъкмо мислех, че след 50 лв за адаптер ще трябва да дам и 30 за кабел, но май няма много смисъл

[-] 1 потребител изказва благодарност на OGIER за това мнение:
  • sapiora
Цитирай

Направих си експеримент и заредих днес от 3 % до 100 % с 45 ватовото зарядно и кабела от комплекта - отне ми точно 60 минути. Нямам идея колко е жицата от комплекта (3 А или 5 А), но това е резултата и си изписва "супер бързо зареждане"

Samsung Galaxy Note - Black,Samsung Galaxy Note 2 -WHITE ,Samsung Galaxy Note 3 Black, Samsung galaxy Note 4 black
[-] 2 потребители изказват благодарност на martosblack за това мнение:
  • OGIER, RoboCop
Цитирай

Кабела няма никакво значение в случая дали 3 5 или 50 ампера. Единственото което може да се случи при по голям ампераж е да почне да грее. Това не е проводник с голяма дължина и сечение за да има загуби от съпротивление. Плюс това не даваш стартов ток на колата си от него че да те притеснява дали ще изгори.

Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
[-] 1 потребител изказва благодарност на gazibarev за това мнение:
  • sapiora
Цитирай

(2023-02-18, 11:09:53)martosblack написа:  Направих си експеримент и заредих днес от 3 % до 100 % с 45 ватовото зарядно и кабела от комплекта - отне ми точно 60 минути. Нямам идея колко е жицата от комплекта (3 А или 5 А), но това е резултата и си изписва "супер бързо зареждане"

Аз от няколко дни тествам и търся видеа ( по-горе съм ги споделил ) 
Кабелът в кутията е 3А !!! за съжаление го установих
А това, че изписва бързо зареждане е защото и 25 W се води бързо ( ако е с 45 ще светне в лилаво като го включим , а не както сега в зелено - поне това намерих аз като инфо до тук )  Sleepy

[-] 2 потребители изказват благодарност на OGIER за това мнение:
  • martosblack, sapiora
Цитирай

(2023-02-17, 13:11:09)OGIER написа:  Ок, явно аз не съм видял
А къде пише че кабела в комплекта на 23та е от този вид

От както съм с 23ултра имам този проблем:
При маркиране на текст в браузър отдолу излиза търсене в гугъл, като натисна с предишният телефон ми излизаха резултати от търсачката, сега седи черно и ми изписва " няма достъп до мрежата "
*На някой ако му се е случвало, да помогне от къде и каква е настройката, защото аз си ползвам браузъра и очевидно има връзка, но явно е забранена по подразбиране и сега ме " дразни " като ми го изписва
Благодаря [Изображение: d79c150e18bde6c05cba38536121a348.jpg]

Благодаря за отговорът
След адски много търсене и четене и аз намерих отговор и ВИДЕО че кабелът в комплекта е 3А ( а не 5 )

А тук и сравнение на кабел 3А с 5А разликата от 0 до 100% е САМО 6 минути
Тъкмо мислех, че след 50 лв за адаптер ще трябва да дам и 30 за кабел, но май няма много смисъл
Във видеото за 45w зарядно, е използван 5А кабел и при двата , единствената разлика е едното е новото 45w зарядно, другото е старото 45w зарядно. Дефакто той сравнява просто двата модела 45w зарядно. Затова разликата е 6 минути. Даже и на видеото се вижда, че на двата кабела пише 5А.
Аз лично досега ползвах 25w с оригиналния кабел, от днес съм с 45w с 5А кабел и ще видя разликата довечера. Дано да е положителна Smile

Samsung Galaxy S24 Ultra 512GB Titanium Black
Цитирай

Здравейте, прекачам снимка на дисплея ми. Горе в дясно до показателя за Wifi има едно което прилича на малък километраж с листо на него. Предполагам е някакво пестене на нещо. Нямам представа как съм го включил нито как да го изключа. Някакви идеи?
[attachment=37156]

Now: Note 10 Plus, Ex: Samsung Galaxy S10 Plus, Huawei P30 Pro, Hiawei Mate 20 Pro, Iphone XS Max, Note 9, Huawei P20 Pro, Huawei P10 Plus, Mate 10 Pro, Samsung Note 8/S8/S7/S7 Edge/S6/S5/S4/S3/S2 and 100 more
Цитирай

@tanatos
Ако е това което си мисля, включена ти е опцията Light в "Батерия, Още настройки за батерията."
Ако е на стандарт, няма да се показва.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
[-] 2 потребители изказват благодарност на Monipeev за това мнение:
  • martosblack, sapiora
Цитирай

(2023-02-18, 18:13:21)Monipeev написа:  @tanatos
Ако е това което си мисля, включена ти е опцията Light в "Батерия, Още настройки за батерията."

Прав беше. Бог си.

Now: Note 10 Plus, Ex: Samsung Galaxy S10 Plus, Huawei P30 Pro, Hiawei Mate 20 Pro, Iphone XS Max, Note 9, Huawei P20 Pro, Huawei P10 Plus, Mate 10 Pro, Samsung Note 8/S8/S7/S7 Edge/S6/S5/S4/S3/S2 and 100 more
Цитирай

(2023-02-18, 18:13:21)Monipeev написа:  @tanatos

Досега Самсунг с такъв живот на батерията не съм имал. А ползвам Самсунг от Ноут 1

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
[-] 3 потребители изказват благодарност на TNTKZ за това мнение:
  • eksoldier, martosblack, sapiora
Цитирай

(2023-02-18, 18:17:11)TNTKZ написа:  Досега Самсунг с такъв живот на батерията не съм имал. А  ползвам Самсунг от Ноут 1

Прав си ️Аз също минах през всички от Note серията през годините и наистина се държи невероятно батерията до този момент.Дори без да,, скопявам"това или онова по телефона. Но все пак дай им време на Самсунг да омажат нещата след известно време. Те добре се справяха с това през годините 🤣Шегувам се, разбира се (донякъдеSmile

[-] 3 потребители изказват благодарност на martosblack за това мнение:
  • Marto.g, Mendeleev, TNTKZ
Цитирай

Аз си ползвам на всичко едно зарядно от Asus Nexus 7 - 2A и си ги зареждам по цяла вечер, дори имам 1A от една Нокиа. Иначе от Xiaomi- тата ми си имам 18W и 33W, ползвам ги само при нужда. Така мисля да процедирам и с този телефон.
Цитирай

Здравейте, от както имам апарата не мога да се справя с един проблем, а именно това ще не получавам нотигикации от месинджър. Трябва да го отворя и чак тогава ми изкарва кой и кога ми е писал но обикновено е преди доста време и това представлява сериозни неудобство. Когато съм във Фейсбук и цъкни горе в дясно на иконата на месинджър вместо да ми го отвори веднага ми изписва че трябва да вляза в Месинджър А да си видя съобщенията. И последно. Често след като проверя месинджър и го затворя горе в ляво на дисплея до часа остава една иконка на видеокамера, като цъкна на нея пише само месинджър. Не може да се затвори по никакъв начин освен. Ако не рестартирам телефона. 
Някой имал ли е подобни проблеми и как ги е решил?
Благодаря предварително.

Цитирай

(2023-02-19, 09:16:47)tanatos написа:  Здравейте, от както имам апарата не мога да се справя с един проблем, а именно това ще не получавам нотигикации от месинджър. Трябва да го отворя и чак тогава ми изкарва кой и кога ми е писал но обикновено е преди доста време и това представлява сериозни неудобство. Когато съм във Фейсбук и цъкни горе в дясно на иконата на месинджър вместо да ми го отвори веднага ми изписва че трябва да вляза в Месинджър А да си видя съобщенията. И последно. Често след като проверя месинджър и го затворя горе в ляво на дисплея до часа остава една иконка на видеокамера, като цъкна на нея пише само месинджър. Не може да се затвори по никакъв начин освен. Ако не рестартирам телефона. 
Благодаря предварително.
Влез в:
батерия - Огран.за използв. във фон. режим
И там сложи приложението в :
Никога неспящи приложениея
Така Би трябвало да се оправят нещата, ако ли не изтрии кеша и данните и след това отново упражнението по-горе🫡

[-] 1 потребител изказва благодарност на OGIER за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай

(2023-02-19, 09:16:47)tanatos написа:  Здравейте, от както имам апарата не мога да се справя с един проблем, а именно това ще не получавам нотигикации от месинджър. Трябва да го отворя и чак тогава ми изкарва кой и кога ми е писал но обикновено е преди доста време и това представлява сериозни неудобство. Когато съм във Фейсбук и цъкни горе в дясно на иконата на месинджър вместо да ми го отвори веднага ми изписва че трябва да вляза в Месинджър А да си видя съобщенията. И последно. Често след като проверя месинджър и го затворя горе в ляво на дисплея до часа остава една иконка на видеокамера, като цъкна на нея пише само месинджър. Не може да се затвори по никакъв начин освен. Ако не рестартирам телефона. 
Благодаря предварително.

Ако си прехвърлял със Смарт Суич се случва точно това, бъгва се. При мен стана същото, изтрий приложението и го инсталирай на ново, ще се оправи. Още първите мнения на темата го коментирах, хвърляйте по едно око все пак.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Dowper за това мнение:
  • Pelikana
Цитирай

(2023-02-20, 08:07:59)Dowper написа:  Ако си прехвърлял със Смарт Суич се случва точно това, бъгва се. При мен стана същото, изтрий приложението и го инсталирай на ново, ще се оправи. Още първите мнения на темата го коментирах, хвърляйте по едно око все пак.

Здравей, да точно със Смарт Суич прехвърлих всичко. Благодаря за съвета, просто реших че проблема ми е рядко срещан но се оказа че не е така.

Цитирай

Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)