Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Какви настройки на камерата използвате на S23 и s23+?

От скоро притежавам базовия S23, вчера ми се наложи да направя няколко снимки навън и останах леко разочарован. Цветове, нищо общо с реалните, лицата ми изглеждаха някак си изкривени. Цяла нощ се рових в reddit и в тубата за да чета и гледам какви настройки са подходящи за са се правят реални и хубави снимки. Полезно ще ми е, вие кои настройки използвате и защо? Smile
Цитирай
Аксесоари

Това го дискутирахме в няколко други теми, явно ще трябва да свикваме. При самсунг - снимаш едно, излиза друго.
Пробвах какво ли не, с няколко порта и настройки на GCAM пробвах, не ще и не ще. Също тествах настройки от reddit като теб, които са дали, нищо. Някакво приложение за фини настройки Camera Assistant от магазина на Самсунг свалих, не ще и не ще.
Особено вечер е тотал щета, едно че цветовете нямат нищо общо с истината, друго че "шумът" се вижда и без зуум. През деня, все едно съм дал на детето боички да поукраси снимката още повече. Пак от другата тема - вечер снимаш жената, излиза тъщата. През деня снимаж жената, излиза любовницата.
Надежда ми дава, че всичко е до софтуера на Самсунг, защото много от коментрарите в reddit са, че до ONE UI 5 камерата е снимала що годе добре, но след ONE UI 6 - тотал щета. Някаква надежда имам, че ще пипнат нещо от Самсунг в ONE UI 6.1, иначе директно отива на борсата.
При мен шокът е огромен, защото идам от iPhone където гаранция всичко от 8-ца нагоре, удря по всички показатели това, което виждам като снимки от най-актуалния флагман в света на андроид - серията S23.

Ще съм радостен, ако някой намери и сподели вариант тази камера да снима реално каквото виждаш.
[-] 1 потребител изказва благодарност на boandroid за това мнение:
  • iwan33
Цитирай

(2023-12-26, 13:41:20)boandroid написа:  Това го дискутирахме в няколко други теми, явно ще трябва да свикваме. При самсунг - снимаш едно, излиза друго.
Пробвах какво ли не, с няколко порта и настройки на GCAM пробвах, не ще и не ще. Също тествах настройки от reddit като теб, които са дали, нищо. Някакво приложение за фини настройки Camera Assistant от магазина на Самсунг свалих, не ще и не ще.
Особено вечер е тотал щета, едно че цветовете нямат нищо общо с истината, друго че "шумът" се вижда и без зуум. През деня, все едно съм дал на детето боички да поукраси снимката още повече. Пак от другата тема - вечер снимаш жената, излиза тъщата. През деня снимаж жената, излиза любовницата.
Надежда ми дава, че всичко е до софтуера на Самсунг, защото много от коментрарите в reddit са, че до ONE UI 5 камерата е снимала що годе добре, но след ONE UI 6 - тотал щета. Някаква надежда имам, че ще пипнат нещо от Самсунг в ONE UI 6.1, иначе директно отива на борсата.
При мен шокът е огромен, защото идам от iPhone където гаранция всичко от 8-ца нагоре, удря по всички показатели това, което виждам като снимки от най-актуалния флагман в света на андроид - серията S23.

Ще съм радостен, ако някой намери и сподели вариант тази камера да снима реално каквото виждаш.
Прегледах почти всички теми тук, явно на места само е коментирано. Ще е хубаво да обменим опит с настройките. Аз също свалих Camera Assistant, настроих уж някои неща.
Цитирай

Те първа ще имаш проблеми със "замръзващи" приложения от нищото, особено месинджър и дребни бъгове като при видео по вайбър да не се виждаш на камерата (работи но не се виждаш). Chrome и той след последния ъпдейт рядко, но замръзва като месинджър. Проблемът със замръзването за ивестно време се оправя като се деинсталира приложението и се инстлира наново (баси чак не вярвам, че 2023-та година правя такива изпълнения).
С Андроид едва ли вече ще повторя (или ще е Huawei, Pixel), но ще го помъча още малко, защото все още не ми го попива акълът как флагман андроид и то самсунг, вадиш го от кутията и не става за нищо, трябва да правиш компромиси с всичко.
Та приготви се психически, защото едва се овладях първата седмица да не го хвърля през прозореца докато шофирам и да се свършва Big Grin

За сега има в руския форум 4pda GCAM версия 8.8 с къстъм настройки, която що годе вади реални снимки, но се иска още малко изпипване.
Цитирай

Истината е че повечето тук нямате никаква идея за естетика и като цяло не можете да снимате.
Иначе, настройките които трябва да се изпозлват при S23 серията са следните :

- Използваш 12мп режим винаги в съотношение 3:4
- Сваляш Camera Assistant, което е официално приложение на Самсунг и правиш следните настройки:
Първата е в настройките на самата камера
https://ibb.co/QfJrVgg
Тези две са в Camera Assistant
https://ibb.co/Cz3x2Zp
https://ibb.co/pKHyyj3

Аз вадя абсолютни топ снимки в почти всякакви условия.

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

[-] 1 потребител изказва благодарност на remixa92 за това мнение:
  • iana_dimitrova92
Цитирай

(2023-12-26, 15:09:12)remixa92 написа:  Истината е че повечето тук нямате никаква идея за естетика и като цяло не можете да снимате.
Иначе, настройките които трябва да се изпозлват при S23 серията са следните :

- Използваш 12мп режим винаги в съотношение 3:4
- Сваляш Camera Assistant, което е официално приложение на Самсунг и правиш следните настройки:
Първата е в настройките на самата камера
https://ibb.co/QfJrVgg
Тези две са в Camera Assistant
https://ibb.co/Cz3x2Zp
https://ibb.co/pKHyyj3

Аз вадя абсолютни топ снимки в почти всякакви условия.

Така като гледам, където си видял отметка си я натиснал, не виждам какво си настройвал  Bu Angel
Тозно тези настройки "оптимизация на сцената" и "оптимизация на качеството" правят белята при Самсунг, така оптимизират, че са подлудили половината собственици, които знаят какво е качествена снимка ..

ПС: При избора ми на Самсунг, една от точките ми беше, че има налични части за него (дисплей, платка за зареждане и т.н.), та ако се наложи нещо да се ремонтира ще стане бързо. Това го казвам тъй като гледам, че обсъждате Пиксела, който ми беше 1ви избор (8цата ми идваше на цената на С23 256), но ме спря слабата поддръжка в България на аксесоари и части за тези телефони.
[-] 1 потребител изказва благодарност на boandroid за това мнение:
  • Just
Цитирай

(2023-12-26, 16:11:26)boandroid написа:  Така като гледам, където си видял отметка си я натиснал, не виждам какво си настройвал  Bu Angel
Тозно тези настройки "оптимизация на сцената" и "оптимизация на качеството" правят белята при Самсунг, така оптимизират, че са подлудили половината собственици, които знаят какво е качествена снимка ..

ПС: При избора ми на Самсунг, една от точките ми беше, че има налични части за него (дисплей, платка за зареждане и т.н.), та ако се наложи нещо да се ремонтира ще стане бързо. Това го казвам тъй като гледам, че обсъждате Пиксела, който ми беше 1ви избор (8цата ми идваше на цената на С23 256), но ме спря слабата поддръжка в България на аксесоари и части за тези телефони.

Да, аз точно изключих оптимизацията, корекция на изкривяване, авт.превкл. на обектив.
Цитирай

къде е тази опция "оптимизация" в камера асистанс
Цитирай

(2023-12-26, 16:11:26)boandroid написа:  Така като гледам, където си видял отметка си я натиснал, не виждам какво си настройвал  Bu Angel

Избирал съм тези настройки като съм минал през всички форуми и съм сравнявал с тях и без тях. Най-доброто качество на снимките е точно с тях. Оптимизацията "не разваля работата", а подсилва малко цветовете, плюс тва без да е включена не можеш да използваш сканирането на документи. Камерите на S23 са страхотни, пак казвам просто не можеш да снимаш. Имам приятел с ултрата, който прави в пъти по-лоши снимки от мен дори със същите настройки. Преди да му ги направя беше още по-зле.
По-горе обесняват за пикселите. 🤣 Приятелката ми е с Pixel 7, пълен боклук,бъгав от всякъде с ужасен дисплей. Камерата ѝ трябваха година ъпдейти да стане използваема.

(2023-12-26, 17:40:41)dimitar1234 написа:  къде е тази опция "оптимизация" в камера асистанс

Първата настройка в самата камера.

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

[-] 1 потребител изказва благодарност на remixa92 за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай

Темата върви към заключване май...
Съобразявайте се с темата на автора й.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
[-] 4 потребители изказват благодарност на Monipeev за това мнение:
  • ganchev, Ivan_Bonev, iwan33, milss
Цитирай

Здравейте,
Със samsung s 23+ съм и не успявам да спра звука на камерата при снимане.
Може ли някой да ми кажа от къде се изключва това щракване при снимане.
Благодаря!

З.Стефанова
Цитирай

Не може да се спре чрез настройка в камерата, но погледни този вариант:
https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1747371

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

С новия ъпдейт явно са направили промени в настройките на камерата.

Вече оптимизатор на сцената (където коригира цвета и контраста) е наличен само при избор на опцията за максимална оптимизация на качеството и е разделен от нея, т.е може да се оптимизира за макс качество без корекция на цвета и контраста, по-естествени снимки. Също така оптимизатора на сцената е разделен от опцията за сканиране на документи. Досега всички тия неща бяха на едно,едното не можеше без другото.

ПС : Вади по-детайлни снимки и по-реалистични цветове с по-балансиран контраст като се изключи само оптимизация на сцената.

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

Цитирай

Спираш си звука на телефона генерално и тогава снимаш, и без звук на камерата, да ги еа и боклуците им Smile
Цитирай

Намерих как се спира звука при снимане.
Маха се отметката на системните звуци и спри това дразнещо щракване при снимане,другите звуци си остават.

З.Стефанова
Цитирай

(2024-01-25, 21:22:00)6murdi написа:  Намерих как се спира звука при снимане.
Маха се отметката на системните звуци и спри това дразнещо щракване при снимане,другите звуци си остават.

Сега можеш да снимаш хората без да те заритат а Smile
Цитирай

Xiaomi Mi 5S 
Линк

Надявам се Galaxy S23 с ONE UI 6.1, да се опита да влезе в 2016-та година. 

Самсунга често маже като с пастел детайлите по краищата на снимките (вади детайл главно в центъра на фокуса), а ако направя същите снимки със самсунга, вероятно ще помисля, че съм делтонист като видя колко са нашарени. 
Толкова ли е трудно това, което виждат очите ти, без шаринии да излезе и на снимката.. ама пусти му инстаграм и инфлуенсъри, искат шарено.. 
Ако се кропне 100% снимката с кравите, горе в административния офис се виждат очертани дори листата на цветята, а в дясно доилната зала, почти си личи надписа DeLaval. Кабелите и оребрените ветробрани по прозорците също са перфектни. Всяко едно кабелче, въже, метали и подобни са ясно изразени и снимани - не рисувани. Това са около 40 метра, може и повече да са.
На снимката с язовира, се вижда водата къде вятъра обазува леки вълни и къде не, няма размазани детайли. 
На снимката с царевицата също няма размазани детайли, нито в ляво, нито в дясно. 
И това, на което най-много държа - цветовете. Царевицата, почвата, земята, небето, язовирът, облаците, вътре тъмнината в помещението, всичко е както го виждат очите ми. 

И още нещо, тези снимки са правени без статив или каквото и да било, Xiaomi-то е без оптична стабилизация! Колкото е стабилна ръката, толкова. Автоматични настройки. 

От два месеца имам S23 и в международните форуми, още се търси дроид, който може да настрои този телефон да снима качествено. Да, снима сравнително добре, но това не е камера на флагман, поне с този софтуер. В руския форум 4пда са на прав път с GCAM, за да накарат тази камера да снима, но има още път да се извърви.
Цитирай

(2024-01-25, 21:22:00)6murdi написа:  Намерих как се спира звука при снимане.

Няма такава отметка.
Цитирай

Ползвам gcam от няколко месеца. Не мога да проумея кви идиоти бачкат в Самсунг, за да е в пъти по лошо качеството на стоковата камера. От както минах на фолд5 и там съм с gcam, разликата е от земята до небето. Все едно нов телефон съм купил, за това и не сметнах за нужно 24У да вземам. Никакъв смисъл за 5х downgrade камера нови 3 бона да дам.

Samsung Fold 5 and Tapatalk
Цитирай

(2024-01-27, 10:32:30)eksoldier написа:  Ползвам gcam от няколко месеца. Не мога да проумея кви идиоти бачкат в Самсунг, за да е в пъти по лошо качеството на стоковата камера. От както минах на фолд5 и там съм с gcam, разликата е от земята до небето. Все едно нов телефон съм купил, за това и не сметнах за нужно 24У да вземам. Никакъв смисъл за 5х downgrade камера нови 3 бона да дам.

С коя версия на GCAM си ? С BSG?
Цитирай

На Самсунг не успях да подкарам Gcam
Цитирай

И на мен ми е интересно колегата по нагоре да каже как и коя камера ползва но уви
Цитирай

(2024-01-27, 10:32:30)eksoldier написа:  Ползвам gcam от няколко месеца. Не мога да проумея кви идиоти бачкат в Самсунг, за да е в пъти по лошо качеството на стоковата камера. От както минах на фолд5 и там съм с gcam, разликата е от земята до небето. Все едно нов телефон съм купил, за това и не сметнах за нужно 24У да вземам. Никакъв смисъл за 5х downgrade камера нови 3 бона да дам.

Линк към версията?
Цитирай

Явно колегата няма желание да сподели коя камера ползва. Почвам да се съмнявам в това което казва защото до сега не съм чувал за добре работеща гугъл камера на телефон Самсунг. Тествал съм някои за проба но снимат по зле от стоковата.
Цитирай

Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)