Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Ръководство]Инсталиране на Open Recovery и ромове чрез него.
#1

Инсталиране на Open Recovery за XT720:


1. Изтеглете зипа с Open Recovery, който съм качил → http://www.multiupload.com/JMPI0OYHPV
2. Разархивирайте го.
3. Копирайте nandroid, root, openrecovery.apk на root-а на SD картата ви. (root е главната директория!)
4. Свържете телефона с компютъра.
5. Поставете телефона в USB Debugging mode от Setting → Applications → Developers → USB Debugging (до колкото си спомням)
6. Поставете телефона в Charge Only mode.
7. Отидете в папката където сте разархивирали зип-а на компютъра (не в СД картата) и влезте в папка root.
8. Стартирайте SuperOneClick.exe и натиснете root. Ако SuperOneClick се забави с руута и примерно забие на някоя от стъпките си за повече от 30 сек до 1 мин преместете отново на portal & tools, като не прекъсвате връзката с компютъра. SuperOneClick ще продължи работа от там до където е стигнал.
9. След като телефона ви е руутнат със SuperOneClick, влзете в маркета и си изтеглете някой файл мениджър. Аз предпочитам ES File Explorer.
10. Стартирайте ES File Explorer и инсталирайте OpenRecovery.apk
11. След като го инсталирате не му давайте Open, а го затворете и рестартирайте телефона.
12. Сега имате програма в менюто наречена "Recovery нещо си", не си спомням, но е с зелена иконка с стрелки вътре. Стартирайте я!
13. Натиснете на Install.
14. Дайте Restart или Reboot както се води там.
15. Отидете отново там където сте разархивирали зипа на компютъра. Там трябва да има още един зип на име OpenRecovery-XT720. Разархивирайте го и него. След като влезнете в папката където сте го разархивирали ще видите папка OpenRecovery и зип със същото име.
16. Копирайте ги и ги поставете в руут-а на СД картата, където вече трабва да имате такава папка и зип.
17. Разрешете на Уиндоус да замени старите файлове с нови.
18. Стартирайте отново зелената програма Recovery нещо си и дайте recovery reboot/restart или там както се води.

Motorola Milestone XT-720 @ Android 2.3.5 Gingerbread | Cyanogenmod 7.1.0 - Testing | Fjfalcon kernal | Quadrant benchmark test: 1797
Цитирай
Аксесоари
#2

Макар, че съм го обяснил сто пъти в предишни постове ще си направя още един (последен) труд, тъй като някой хора просто ги мързи да се поразровят.

Как да инсталираме РОМ с Open Recovery:

Има два начина да се инсталират РОМ-ове през Open Recovery. Под формата на nandroid и update.


I. Под формата на nandroid:

1. Изтеглете зип-а с съответният РОМ.
2. Поставете РОМ-а в SD:/nandroid/openrecovery/папка с името на рома/ROM.zip → С две думи трабва да имата следният път до ром-а (пример ако е с Bravo, като не му знам точно как се казва папката и зипа де) SD:/nandroid/openrecovery/bravo/bravo.zip Зипът не трябва да е разархивиран!
3. Рестартирате в Open Recovery mode.
4. Влизате в Nandroid папката.
5. Давате на Restore.
6. Избирате рома който искате да инсталирате и давате restore/aplly или так каквото ви пита.
7. Излизате до главното меню на Open Recovery след като свърши инсталацията и пртавите:
Wipe Dalvik Cache → Wipe Date/Factory Reset → Wipe Cache Partition →Reboot System

II. Под формата на ъпдейт:
1. Изтеглете зипа с ъпдейта
2. Поставете го в SD:/Open Recovery/updates/ без да го разархивирате. Там ще намерите още три безполезни зипа, които може, а може и да не ги триете. Аз ги оставям защото не знам за какво са.
3. Рестартирате телефона в Open Recovery mode.
4. Влизате в Apply updates.
5. Избирате на рома (cm-6.3.0-RC3-MilestoneXT720-signed.zip примерно или там както се казва) и му давате yes.
6. Изчакайте да се инсталира.
7. Излизате до главното меню на Open Recovery след като свърши инсталацията и пртавите:
Wipe Dalvik Cache → Wipe Date/Factory Reset → Wipe Cache Partition →Reboot System

Motorola Milestone XT-720 @ Android 2.3.5 Gingerbread | Cyanogenmod 7.1.0 - Testing | Fjfalcon kernal | Quadrant benchmark test: 1797
Цитирай
#3

Ще помоля някой модератор да го закачи на пин (важна), за да седи най-отгоре.
Също така ще намеря всички постове с обяснения и ще помоля да бъдат изчистени и закачени на пин също, когато имам време.
Мерси!

Motorola Milestone XT-720 @ Android 2.3.5 Gingerbread | Cyanogenmod 7.1.0 - Testing | Fjfalcon kernal | Quadrant benchmark test: 1797
Цитирай
#4

Темата е закачена като важна, само си позволих да редактирам малко заглавието.

LG NEXUS 4 & Asus Transformer TF101
Цитирай
#5

Сложих си Open Recovery с идеята да си направя бекъп на настоящия РОМ и да флашвам на воля.
Обаче... стартирам Nandroid>Backup>Backup all, първите 2 ги бекъпва, после дава Fatal error и че не може да маунтне bsw /което нямам идея какво е/. След това спира да "бекъпва', но в папка Open recovery си имам бекъп, някакъв .img файл.
Въпросът ми е, бекъпа, който съм направил става ли за нещо и как може да се разреши проблема с тази грешка?
Възможно ли е при флашване на РОМ да ми даде грешка и да брикне телефона?
Възможно ли е да се преинсталира Open Recovery с друга версия?

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#6

От версията на опенрековерито е,и при мен беше така преди,сега съм сложил друго от ХДА го теглих и вече прави бекъп,то дефакто ти трябва папката Опенрековери и зипчето за да ги подмениш на СД картата,самата програма не се преинсталира,ако не ги намериш ще видя да ти кача моите,виж в хда,че сега съм на работа. :cheers:

Оправих си Нота....най-после...>>>>>
Galaxy nexus......>>>Galaxy tab || 7.0^^^^Xperia Z3...И други неща вече...
Цитирай
#7

В XDA има 1 тон теми за това, можеш ли дами качиш твоите файлове /папки/, ако не ще потърся, де...

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#8

Ето папката http://dox.bg/files/dw?a=bc840741f3 и зипа http://dox.bg/files/dw?a=96e8307ad4 него не го разархивираш и кажи дали става после. :cheers:
Забравих сложи вътре твоята папка update от ОпенРековерито беше голямо с нея затова не я качих .

Оправих си Нота....най-после...>>>>>
Galaxy nexus......>>>Galaxy tab || 7.0^^^^Xperia Z3...И други неща вече...
Цитирай
#9

Toва е по-шаренко, Пуснах му да прави бекъп, мина през няколко етапа и всичко е done.
Не знам защо, но пропусна някои неща, макар че изглежда доволно.
Проблемът е, че стои от 30-40 минути на
ext2: Checking...done
ext2: Dumping...

Tова са последните 2 реда, индикаторите на камерата мигат, телефонът загря, но това не дава признак да зацепи.
Нормално ли е и колко се чака?
И ако не е нормално, какво да правя?

Изцоца батерията до незнайни нива, а беше 50%, колко енергия му трябва за да направи бекъп и колко време?
Има ли вариант да е включен в зарядното и да зарежда докато се правят тия пинизи с Open Recovery?
Мерси!

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#10

Махаш батерията и наново,и при мене зацикля понякога.

Оправих си Нота....най-после...>>>>>
Galaxy nexus......>>>Galaxy tab || 7.0^^^^Xperia Z3...И други неща вече...
Цитирай
#11

Много благодаря /ще трябва да летят едни бирииииииии или предвид времето ракии.../, ще пробвам!
Имам обаче още няколко въпроса:
Когато му зададох да прави бекъп на всичко, в картатат памет имаше няколко бекъпа - System и т.н.
Браво ром-а е бекъп само на system, значи ли това, че ако бекъпна само system, след възтановяването на този бекъп ще ми се върне стария ром изцяло?
Ако не е така, на какво трябва да направя бекъп за да мога да си възстановя ром-а в първоначалния вид и вцялост?
Пак мерси!

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#12

Трябва на всичко, така после ще се възстанови всичко контакти програми и тн. трябва да имаш 400мб свободни на картата и по добре си прехвърли старите някъде и ги изтрий.

Оправих си Нота....най-после...>>>>>
Galaxy nexus......>>>Galaxy tab || 7.0^^^^Xperia Z3...И други неща вече...
Цитирай
#13

Ето последните драйвъри за XT720, тъй като получавам много ЛС.
http://www.motorola.com/staticfiles/Supp..._5.2.0.exe

П.С.: И стига сте цапали темата! Моля да бъде почистена. Нали това е идеята?! Да можеш да влезнеш и да прочетеш всичко на куп, а не вашите тъпотии... Когато имаш проблем съдай нова тема или използвай лично съобщение... :mad:

Motorola Milestone XT-720 @ Android 2.3.5 Gingerbread | Cyanogenmod 7.1.0 - Testing | Fjfalcon kernal | Quadrant benchmark test: 1797
Цитирай
#14

vladovm написа:Ето папката http://dox.bg/files/dw?a=bc840741f3 и зипа http://dox.bg/files/dw?a=96e8307ad4 него не го разархивираш и кажи дали става после. :cheers:
Забравих сложи вътре твоята папка update от ОпенРековерито беше голямо с нея затова не я качих .

На cm7 ми потегли,ама като върнах бравото нещо не потегля,излиза ми с старата визия? не това шаренкото :confused:
Цитирай
#15

Смени отново папката и зипа,ако си слагал всичко наново...... :cheers:

Оправих си Нота....най-после...>>>>>
Galaxy nexus......>>>Galaxy tab || 7.0^^^^Xperia Z3...И други неща вече...
Цитирай
#16

Смених ги,но няма ефект :unknw:
Цитирай
#17

bobi72 написа:Смених ги,но няма ефект :unknw:

Ми не знам инсталирай Опенрековерито наново или виж в ХДА,аз вчера нещо си обърках телефона и се наложи да почна отначало през буутлоадера.После като го рутнах и сложих Опенрековери също беше старото,но заместих всички папки вътре една по една с тези отгоре дето съм ги качил в дох-са и се оправи. :unknw: :cheers: Rock

Оправих си Нота....най-после...>>>>>
Galaxy nexus......>>>Galaxy tab || 7.0^^^^Xperia Z3...И други неща вече...
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)