Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Работа с CyanogenMod 7.2
#1

ТАЗИ ТЕМА НЕ РЕШАВА ПРОБЛЕМИ С ИНСТАЛАЦИЯТА НА ROM-a ИЛИ ПРОБЛЕМИ С НЕГО, А САМО ЦЕЛИ ДА ПОМОГНЕ ПРИ НАСТРОЙКИТЕ МУ!!!


CyanogenMod е модифицирана версия на Android с много възможности за промяна както на графичната среда на телефона, така и на бързината и производителността му. Проектът се разработва от голям екип от програмисти, като това е най-популярният къстъм РОМ на Android. За информация дали ромът го има за вашия телефона можете да проверите в съответния раздел за телефона.

Темата има за цел да опише всяка функция от Менюто CyanogenMod settings на Андроид 2.3.7, за да персонализирате телефона си с вградените възможности след ъпгрейда, и ако и тогава нещо не ви достига можете да използвате допълнителни програми.
Моля ако при някой има различна или допълнителна функция да ме допълни, за да е максимално подробна "инструкцията".

Възможно е също някои от функциите да присъстват в менюто ви, но да не работят или при изборът им да ви дава Принудително затваряне (Force Close)
Възможно е също да има разлики с по-предни или със следващи версии, затова ще гледам да допълвам най-новото, което ми е подръка, като ще слагам "!NEW!" пред обновяванията, за да не търсите несъществуващи функции в по-старите версии като 2.3.2, 2.3.3 или 2.3.4

CyanogenMod Settings се намира в менюто с настройките на телефона. Тъй като не поддържа български език, засега описаните функции ще са на английски в реда, в който ги виждам аз на моя телефон:
[Изображение: screenshot-1317410491951.png] [Изображение: screenshot-1317410522401.png]

I. Application - Допълнителни настройки за приложения
II. Display - Допълнителни настройки на дисплея
III. Input - Настройки на бутони
IV. Interface - Настройки на начина по който да изглежда вашия Андроид
V. Lockscreen - опции на заключения екран
VI. Performance - Производителност
VII. Sound
VIII. System - CyanogenMod ъпдейти, нотификации и обратна връзка
IX. Tablet tweaks
Благодаря на @TopGun и @yankoa за помощта!
Цитирай
Аксесоари
#2

Много полезно, на мен тези разяснения ми свършиха чудесна работа. :thumbup:

Xperia P
Цитирай
#3

+ За положените усилия! :cheers:
Цитирай
#4

Aко някой не е съгласен с нещо или има нещо да допълва да каже!
Цитирай
#5

:thumbup: за усилията.

Трябва да се каже, че това зависи и от версията на андроида. 2,3,4 има разлики от 2,3,7.
Цитирай
#6

Да. Така е. Добавих забележката в пост1.
Цитирай
#7

Oбновено за Cyanogenmod 7.1.0, Android 2.3.7
Цитирай
#8

Направете темата важна Cool

mi11
Цитирай
#9

ЕВАЛА suffer :bow: :bow: :bow: . За пореден път :bow:
Цитирай
#10

Да попитам , в : VI. Performance - 1. CPU settings - 1.1 Available governors - освен гореспоменатите имам : interactive, conservative, smartassV2 . Те за какво са ?
Цитирай
#11

Много е хубаво, че ги имаш и тях. Аз ако Overclock-вам бих избрал Smartass Smile

Нямам време да ги преведа сега:
Цитат: ondemand – Available in most kernels, and the default governor in most kernels. When the CPU load reaches a certain point (see “up threshold” in Advanced Settings), ondemand will rapidly scale the CPU up to meet demand, then gradually scale the CPU down when it isn't needed.
interactive – Available in newer kernels, and becoming the default scaling option in some official Android kernels. The interactive governor is functionally similar to the ondemand governor with an even greater focus on responsiveness.
conservative – Available in some kernels. It is similar to the ondemand governor, but will scale the CPU up more gradually to better fit demand. Conservative provides a less responsive experience than ondemand, but can save battery.
performance – Available in most kernels. It will keep the CPU running at the “max” set value at all times. This is a bit more efficient than simply setting “max” and “min” to the same value and using ondemand because the system will not waste resources scanning for CPU load.
powersave – Available in some kernels. It will keep the CPU running at the “min” set value at all times.
userspace – A method for controlling the CPU speed that isn't currently used by SetCPU. For best results, do not use the userspace governor.
smartass – Included in some custom kernels. The smartass governor effectively gives the phone an automatic Screen Off profile, keeping speeds at a minimum when the phone is idle.
Цитирай
#12

Реп+ Разбрах :bow:
Цитирай
#13

А как да добавя gmail акаунт? Понеже там ми е и листа с контакти? Някакви идеи?

Намерих как - инсталирате Google Apps Version от http://wiki.cyanogenmod.com/wiki/Latest_Version

След това можете да се логнете в Google Apps.

Аз съм под GNU/GPL лиценз. Big Grin
Цитирай
#14

:cheers: Браво много полезно.

Note 10 plus Aura Glow 256GB и Samsung Galaxy Note 9, Samsung Galaxy Note 4 N910F GOLD Android 5.1.1, COK2 Samsung Galaxy Note 10.1 /2014 Edition/ 605 White 4G LTE Android 5.1.1 
Цитирай
#15

Много добра тема :bow:

Само искам да добавя нещо. Ако след влизане в маркета ви дава force close, отивате в настройки-language and keyboard-select language и избирате English(united states)

HTc DEsire HD
Цитирай
#16

Странно, не съм знаел че този ром е: "най-популярният къстъм РОМ на Android"
Човек винаги научава по нещо.

I9100 SGSII
Цитирай
#17

Може и да не е най-популярния, но има официална поддръжка за доста модели, и освен това е портнат за двойно повече телефони, и като добавим и разновидностите му може да се конкурира с всички останали ROМ-ове като процент на ползваемост
Цитирай
#18

suffer написа:Може и да не е най-популярния, но има официална поддръжка за доста модели, и освен това е портнат за двойно повече телефони, и като добавим и разновидностите му може да се конкурира с всички останали ROМ-ове като процент на ползваемост


Според мен е най-популярният.

Да, аз сега съм с един от този портове и работи перфектно, така че може да се смята за +1 устройство с цианоген.
Цитирай
#19

Поздравления за темата. Добре написана и оформена. Аз искам само да кажа, че след последният ми ъпдейт до 2.3.7 със CM 7.1 ми изчезна Search key behaviour , за което много ме е яд - бях си го направил с доста удобни функици, защото не ползвам често сърча в приложенията.

Другото, което може да добавиш в първото мнение е, че има и разширени функции в Tablet tweaks, пак зависи от рома де. Аз примерно въпреки че имам резолюция 480х800, то ползвам телефона на MIDP 160dpi.
Има опции да включиш изкуствени сензорни бутони, и ако си настроил бара да е долу, става доста удобно - особено за устройства с хардуерни бутони, вместо с сензорни. Другата удобна функция е да забраниш пълноекранният режим - тоест бара да ти е винаги видим. Понякога е наистина удобно.
Цитирай
#20

Аз пък забелязах с този ром, че безжичният интернет ми е с една чертичка по-малко и понякога с две.Като вляза в настройките и избера "разширени" не ми излиза опцията с която като поставя отметка да се подобри връзката.Вярно, че тогава изписваше, че изисква повечко енергия, но имах по-бърза връзка.Някой да знае как да подобря безжичната връзка ако има някакво решение?Снощи излезнах пред блока дето със старият ром имах една или две чертички, а с този не ми намираше рутера и обмислям само заради това да си върна старият ром.Има ли някакво решение?!?!

Huawei P40 Pro Black, Samsung Galaxy S8 Plus Arctic silver
Цитирай
#21

Мода е много як, обаче имам малко затруднения, след инсталацията не ми отчита USB-то! Като го свържа към компютъра не ми показва отгоре иконката за USB връзка и все едно съм го включил към зарядното, а не към компютъра. Ако някой има някаква идея защо се получава така и как да го оправим, моля пишете Smile
АА друго нещо да добавя, не ми работят част от подменютата в cyanogenmod settings , като например Display/screen-no animation; screen-off animation и с отметка и без отметка нищо не се променя, идеи ??
Цитирай
#22

Много зависи за кой телефон е мода и дали се поддържа официално от CyanogenMod Team или е порт от друг телефон.
Цитирай
#23

Телефона е HTC Wildfire мода е 7.1.0.1-buzz
Цитирай
#24

А за проблема с USB-то ?? някакви идеи, понеже гледах във форума ама на всички останали поне на компютъра им изписва че не може windows 7 да разпознае устройството, а при мен и такова нещо няма, никаква реакция нито то страна на телефона, нито от страна на компютъра!!! Въпроса е ЗАЩО?
Цитирай
#25

Питай си в темата за CM7 в съответния раздел. Другите ползватели ще знаят защо не може и дали се оправя..
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)