Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Работа с CyanogenMod 7.2
#26

Колега SnapoN опитай с тази програмка от Маркета.

Huawei P40 Pro Black, Samsung Galaxy S8 Plus Arctic silver
Цитирай
Аксесоари
#27

suffer, кога да очакваме и тема за СМ9 Big Grin
вярно, за момента няма никакви опции, но все пак.....

Advanced Xperience Projects  Team Leader  
  X10, running  Advanced Xperia ROM                                
  Z1, running Advanced Xperience ROM
Цитирай
#28

Точно това си мислех и аз днес. Така и така съм решил да тествам Sandwich-a Big Grin

Ще направя малка темичка тези дни и тя съответно ще се разрастне с времето
Цитирай
#29

Колеги имам въпрос.Като влезна в настройките и отида в настройките на процесора имам опция за клок на 806MHz, но съм с обикновеният kernel или поне така мисля.Ако му задам тази честота на процесора ще работи ли коректно и ще има ли проблеми или аз нещо не съм разбрал като хората?!Също така имам 5 опций smartass2, smartass, ondemand, userspace и preformance и в момента е на последното.Ако сменя честотата на 806MHz на кое да го оставя?

Huawei P40 Pro Black, Samsung Galaxy S8 Plus Arctic silver
Цитирай
#30

Здравейте ... от скоро съм притежател на тамагочи с Android OS. Следя разни теми с Cyanogenmod радва ме всичко на което прилича .. .ама никъде не откривам начина по който се прилага този мод. Както се казва като за малоумни " стъпка по стъпка" може ли да помоля за някаквo съдействие.
Благодаря предварително!
Ето и последния неофициален мод на който попаднах : http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1226765
Цитирай
#31

@xopockon хвърли око на това - https://www.androidbg.com/forum/topic527...dfire.html
Има и още няколко теми в раздела за HTC Wildfire.... Незнам каква е, и до колко има, разлика в инсталацията за WildFire S. Питай пичовете от раздела...

[Изображение: oneplus-logo-black-and-white.png]
Цитирай
#32

Хора помагайте.
Инсталирах успешно CyanogenMod всичко си тръгна .. докато не реших да сложа някакъв flash "HCDR.Kernel_v4.2b_Flashable"
След което си бригнах телефона.
Вече незная колко пъти се опитвам да го инсталирам CyanogenMod-а и уж всичко е наред. Като стартирам телефона спира до някакво ДЕМО и толкова.
Някакви идеи ?
Цитирай
#33

Бекъпи не си ли правиш?
Пиши и чети в раздела за твоя телефон. Може да намериш сходен проблем и решение.

Samsung Galaxy Note 8
Цитирай
#34

Mitko написа:А как да добавя gmail акаунт? Понеже там ми е и листа с контакти? Някакви идеи?

Намерих как - инсталирате Google Apps Version от http://wiki.cyanogenmod.com/wiki/Latest_Version

След това можете да се логнете в Google Apps.


Някой може ли обясни как по-точно се инсталира Google Apps Version.
Разрешено : Инсталира се през Recovery.

OnePlus 5T
Цитирай
#35

stormi написа:Колеги имам въпрос.Като влезна в настройките и отида в настройките на процесора имам опция за клок на 806MHz, но съм с обикновеният kernel или поне така мисля.Ако му задам тази честота на процесора ще работи ли коректно и ще има ли проблеми или аз нещо не съм разбрал като хората?!Също така имам 5 опций smartass2, smartass, ondemand, userspace и preformance и в момента е на последното.Ако сменя честотата на 806MHz на кое да го оставя?


Айде някой по моят въпрос да отговори Smile.

Huawei P40 Pro Black, Samsung Galaxy S8 Plus Arctic silver
Цитирай
#36

На SmartAssv2 - ако не ти работи коректно на тази честота, пробвай друга - 825, 768, 787....
Цитирай
#37

Здравейте,
Преди 2 дни си сложих CyagenMod 7.2, перфектен е, като изключим малкия ми проблем с рингтоновете...
Задвам от Settings/Sound/Phone Ringtone друга мелодия за звънене ама си ми звъни пак със defaultna-та.
Някой да има идея на какво се дължи?
Предварително Благодаря!
Цитирай
#38

suffer написа:На SmartAssv2 - ако не ти работи коректно на тази честота, пробвай друга - 825, 768, 787....

Значи избрах smartass2, но по-долу честотите останаха същите и за това зададох на минимални 245mHz, а на максимални 806mHz.Сега ще рестартирам телефона за да видя дали ще има някаква разлика и дали ще работи коректно.

Huawei P40 Pro Black, Samsung Galaxy S8 Plus Arctic silver
Цитирай
#39

Jmey4o написа:Здравейте,
Преди 2 дни си сложих CyagenMod 7.2, перфектен е, като изключим малкия ми проблем с рингтоновете...
Задвам от Settings/Sound/Phone Ringtone друга мелодия за звънене ама си ми звъни пак със defaultna-та.
Някой да има идея на какво се дължи?
Предварително Благодаря!

Отиваш на самата мелодия от някой explorer да кажем и от там задаваш като звук за звънене.
Поне аз така правя че и мен така ме дразнеше.
Цитирай
#40

xopockon написа:
Jmey4o написа:Здравейте,
Преди 2 дни си сложих CyagenMod 7.2, перфектен е, като изключим малкия ми проблем с рингтоновете...
Задвам от Settings/Sound/Phone Ringtone друга мелодия за звънене ама си ми звъни пак със defaultna-та.
Някой да има идея на какво се дължи?
Предварително Благодаря!

Отиваш на самата мелодия от някой explorer да кажем и от там задаваш като звук за звънене.
Поне аз така правя че и мен така ме дразнеше.

Мерси за помощта, но го нямам като опция нито в Astro-то, нито в defaultn-ия File explorer....
Цитирай
#41

stormi написа:
suffer написа:На SmartAssv2 - ако не ти работи коректно на тази честота, пробвай друга - 825, 768, 787....

Значи избрах smartass2, но по-долу честотите останаха същите и за това зададох на минимални 245mHz, а на максимални 806mHz.Сега ще рестартирам телефона за да видя дали ще има някаква разлика и дали ще работи коректно.

Сложи ли отметката на Set On Boot
Пък и нищо не пречи да не повишаваш честотите, а просто да си с по-добър профил на регулиране на процесора.
Оverclock-a ти трябва само ако телефона ти бави, лагва и общо взето му е тежък този софтуер(ROM)
Цитирай
#42

Jmey4o написа:Здравейте,
Преди 2 дни си сложих CyagenMod 7.2, перфектен е, като изключим малкия ми проблем с рингтоновете...
Задвам от Settings/Sound/Phone Ringtone друга мелодия за звънене ама си ми звъни пак със defaultna-та.
Някой да има идея на какво се дължи?
Предварително Благодаря!

Не знам на какво се дължи, но на SE Xperia X8 се оправя по следния начин:
Menu->Settings->Profiles->Reset all.

Pixel XL / Android 9 Pie
Цитирай
#43

Jmey4o написа:
xopockon написа:
Jmey4o написа:Здравейте,
Преди 2 дни си сложих CyagenMod 7.2, перфектен е, като изключим малкия ми проблем с рингтоновете...
Задвам от Settings/Sound/Phone Ringtone друга мелодия за звънене ама си ми звъни пак със defaultna-та.
Някой да има идея на какво се дължи?
Предварително Благодаря!

Отиваш на самата мелодия от някой explorer да кажем и от там задаваш като звук за звънене.
Поне аз така правя че и мен така ме дразнеше.

Мерси за помощта, но го нямам като опция нито в Astro-то, нито в defaultn-ия File explorer....
Вариант 1: Отваряш дадена песен със кой да е музикален плеър --> menu --> use as ringtone /или нещо подобно/
Вариант 2: На sd - картата првиш директория "Media" и в нея поддиректория "Ringtones" --> пейст аудио файла --> файловете който са в тази директория ще се появят в менюто Sounds --> phone ringtone.

[Изображение: oneplus-logo-black-and-white.png]
Цитирай
#44

suffer написа:
stormi написа:
suffer написа:На SmartAssv2 - ако не ти работи коректно на тази честота, пробвай друга - 825, 768, 787....

Значи избрах smartass2, но по-долу честотите останаха същите и за това зададох на минимални 245mHz, а на максимални 806mHz.Сега ще рестартирам телефона за да видя дали ще има някаква разлика и дали ще работи коректно.

Сложи ли отметката на Set On Boot
Пък и нищо не пречи да не повишаваш честотите, а просто да си с по-добър профил на регулиране на процесора.
Оverclock-a ти трябва само ако телефона ти бави, лагва и общо взето му е тежък този софтуер(ROM)

Много ясно, че сложих отметка иначе след рестарт пак се връща на предишният профил и нищо не правиме.Иначе за клока си прав, защото и игри много не играя, но все пак те послушах и съм избрал smartass2.Също така съм посочил на мин. 245mHz, а макс. 806mHz.Четох, че за този профил е посочено "в процес на допълване" и какво ще рече това?!?!

Huawei P40 Pro Black, Samsung Galaxy S8 Plus Arctic silver
Цитирай
#45

Цитат:Вариант 1: Отваряш дадена песен със кой да е музикален плеър --> menu --> use as ringtone /или нещо подобно/
Вариант 2: На sd - картата првиш директория "Media" и в нея поддиректория "Ringtones" --> пейст аудио файла --> файловете който са в тази директория ще се появят в менюто Sounds --> phone ringtone.

Пробвал съм и двата варианта.
1.С музикалния плеър я задавам като рингтон, но си остава пак defaultnata.
2.Имам директория Media/Ringtines на sd картата, проблем с мелодийте в менюто sounds нямам, излизат си и мога да си задавам рингтон, но проблема е че като задам мелодия като рингтон тя не се променя, а си седи пак defaultnata.....
Цитирай
#46

stormi написа:Много ясно, че сложих отметка иначе след рестарт пак се връща на предишният профил и нищо не правиме.Иначе за клока си прав, защото и игри много не играя, но все пак те послушах и съм избрал smartass2.Също така съм посочил на мин. 245mHz, а макс. 806mHz.Четох, че за този профил е посочено "в процес на допълване" и какво ще рече това?!?!

Ще рече, че нямам време да изнамеря всичките профили и да ги преведа, за да се знае кой за какво служи
Цитирай
#47

Браво....много полезна тема.

+1 :thumbup:

OnePlus 2 64Gb
Цитирай
#48

bobyn написа:
Jmey4o написа:Здравейте,
Преди 2 дни си сложих CyagenMod 7.2, перфектен е, като изключим малкия ми проблем с рингтоновете...
Задвам от Settings/Sound/Phone Ringtone друга мелодия за звънене ама си ми звъни пак със defaultna-та.
Някой да има идея на какво се дължи?
Предварително Благодаря!

Не знам на какво се дължи, но на SE Xperia X8 се оправя по следния начин:
Menu->Settings->Profiles->Reset all.

Лелелеле, Много ти Благодаря!!!!!
Стана! Имаш едно пиене от мен Smile Smile Smile
Цитирай
#49

а защо не може да се свърже към ад-хок мрежи? търси ай пи и до там Smile

SGS5570 CM 7.2 squadzone
Цитирай
#50

здравейте от скоро съм с цианогеннмод 7.2 и има няколко въпроса:
1.някои може лид а ми каже какви настроики прави в това меню?
2.овърлок на процесора от менюто на цианогена ли се прави или се тегли програма специално за овърлок?
3.има ли някаква опасност за процесора като се направи овърлок да кажем 245-710мхц?
4.и защо като си сложа снимка на контакт после неми се появява като ми звани?
благодаря ви предварително
поздрави

Huawei P10 Lite
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)