Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Работа с CyanogenMod 7.2

Преди 1-2 дена гледах една тема в форума (може и коментар да е било) с 10 стъпки за максимално оптимизиран CM7.2..... кои настройки да бутнеш, кое да изключиш и тем подобни!
Само, че не мога да се сетя коя беше темата и ще съм изключително благодарен, ако някой я знае и даде линк :cheers:

Xiaomi RedMI Note 4

Samsung Galaxy SIII Neo stock
Цитирай
Аксесоари

имам нужда от малко помощ. свалих си някакво приложение и ми бъгна малко телефона. Най-долу на екрана има един бутон с който да си влизам при апликаците, той се замени с новото приложение, и след като го изтрих вместо да се покажат "четири" квадратчета се почви една звездичка, и сега не знам от къде да го изкарам
Цитирай

Това приложение по всяка вероятност е Launcher.
Moжеш от декстоп-а да натиснеш меню бутона, да влезеш в настройките, след това в управление на приложенията и да нулираш настройките на самото приложените. Така нещата с Launcher-a трябва да се върнат във фабричен вид и проблемът да се оправи
Цитирай

Пуснах този проблем и в темата за Motorola Milestone, но се съмнявам да е в телефона, а и моделът е поостарял и активността в раздела е сравнително ниска. Затова пускам въпроса си и тук:

При изключена отметка на настройката Vibrate on answer ако телефонът е допрян до ухото, все пак вибрира, и то 2 пъти когато вдигнат отсреща. От другата страна се чуват две силни кряскания на гъска. Когато отметката е включена, вибрацията е еднократна и кратка, но пък независимо какво е състоянието на сензора за близост.
Излиза, че трябва да активирам този ефект в настройките, за да мога да го намаля наполовина (!?)
Има ли начин все пак да мога да държа телефона на ухото докато звъни, без да крякат гъски в ухото на събеседника? Някой има ли подобен проблем?
Би било жалко ако толкова добър мод има такъв досаден и нерешим бъг...

Благодаря ви.

Moto X Force / Android 6.0.1
Цитирай

1. След раэговор се рестартира телефона(не всеки път)
2. Понякога ми деактивира памет картата
3. При ръчен иэбор на оператор няма мрежа(самолетен режим)
Има ли лек ,чрез настройки или да го махам -CyanogenMod 7.2.0

Optimus One P500 Android 2.3.7
Цитирай

Няма лек с настройки, може да не си Wipe-нал както трябва при инсталацията или просто да си сложил някоя недовършена версия :unknw:
Цитирай

всички само говорят направи това изстегли това но никой не го показва как на видио бавно и правилно ами покажете го на видио отворковци
Цитирай

Ти ще искаш още малко някой да дойде да го направи вместо теб. Темата си е написана достатъчно подробно.
Тези, които знаят да не са гледали клипове цял живот. Всеки чете и опитва. Като сгреши разбира как работи нещо.

|||ПРАВИЛА|||¸.·´¯Facebook, Twitter, G+, YouTube и Vbox¯´·.¸|||ЕКИП|||
@Luba6ky Задавайки въпроси на PM, унищожавате форума!
Цитирай

Здравейте приятели. Имам следния проблем. Имам карта памет 8 gb. До колкото разбрах, за да се инсталират приложенията в SD-картата. Трябва да направя дял в файлова система ext2, ext3 , направих такъв дял 1 гб и един 7 бг фат 32. Влязох в менюто и избрах:
Alow aplication moving - маркирано
Install location - External
Use internal storage - това е неактивно - и си мисля че телефона не разпознава EXT2 дяла от картата
Permission management - не маркирано

При тези настройки след инсталиране на няколко приложения реших да пробвам. Махнах картата и включих телефона при което отново ги имаше и си работеха. В Управление на програмите като дам на някоя има опция "премести на SD картата. Което пак показва, че не са на картата..... Въпроса ми е как да разбера дали телефона ми разчита правилно ext2 дяла?

P.S. като отворя някой файл мениджър има папка "sd-ext" мислех, че това е въпросния дял, но вътре е празна тази папка.

Благодаря

| hTC Desire S-OFF | HBOOT: Jelly Bean r3 | ROM: CM10 VJ Jelly Bean 4.1.2 v3.0 | Recovery: 4Ext |
| hTC Sensation XE with BeatsAudio by Dr.Dre S-OFF | ROM: Elegancia 4.1 v7.2.0 | Анкер 1900 |
Цитирай

Колега и аз имам подобен проблем като сложа CM7 Ром - не ми засича картата с памет.Не съм правил такива партитишъни но не ми и трябват... В крайна сметка се отказах от CM7 Ром-а и сега съм с друг който много ми допада.Друг колега ми писа че няма проблем с картата памет на неговият телефон който е същият като моят и е сложил CM7 ром същият който и аз пробвах хиляди пъти...
Цитирай

A oпита ли с друга карта памет?
Може проблемът да е в твоята..
Цитирай

Пробвах с по малка моята е 4 GB пробвах и с 1Gb все същото.
Цитирай

oттук ли го теглиш: http://download.cyanogenmod.org/?type=st...ce=passion
или някакви други разработки ползваш :unknw:
Цитирай

Никакви други разработки.точно от там го вземам.Инсталира се и си тръгва но всички отметки не могат да бъдат включени относно internal storage защото просто са неактивни.
Цитирай

Или не Wipe-ваш както трябва при инсталацията, или не знам, но най-добре питай в раздела за твоя телефон.Тази тема е смао за настройките на РОМ-а
Цитирай

И аз съм имал подобен проблем. Пробвай да форматираш картата на компютъра. Ако не стане пробвай да я форматираш през рековерито при мен от там тръгна.

| hTC Desire S-OFF | HBOOT: Jelly Bean r3 | ROM: CM10 VJ Jelly Bean 4.1.2 v3.0 | Recovery: 4Ext |
| hTC Sensation XE with BeatsAudio by Dr.Dre S-OFF | ROM: Elegancia 4.1 v7.2.0 | Анкер 1900 |
Цитирай

Здравейте от 2 години ползвам CyanogenMod и съм много доволен от възможностите които има. Напоследък обаче все повече почва да забива. Първо ще му дам един ресет, но твърдо съм решен да го преинсталирам. Може ли да ми дадете някакъв линк където е обяснено малко по-подробно как се инсталира софтуера, че предния път не го правих аз, и телефона ми е на AT&T и са му наблъскали някакви допълнителни защити.

ПС: и едно друго проблемче което се появи.
Излиза ми надпис че нямам свободно място в телефона, а в действителност имам 1,5GB
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)