Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[GB] Advanced Xperia X10i ROM /Final/ [15.06.13]
#1

Този РОМ е официална част от ADVANCED XPERIA PROJECTS



[Изображение: AX%2520ROM.png]



Благодарности на:
--- NuriJ - за настройките в стил ICS
--- khelwani - за статус бар-а и настройките в него
--- FeraVolt - за модификациите на камерата



Какво включва ромът:
--- премахнати са много от приложенията, които товарят телефона излишно
--- Timescape и Facebook са премахнати напълно
--- клавиатура, поддържаща swipe, портната от 2.3.4
--- Xperia S локскрийн
--- Xperia S плеър
--- настройките в стил андроид 4
--- прозрачен статус бар с настройки като уай-фаи, блутуут, фенерче и т.н.
--- подобрена камера (UI, качеството на снимките и леко подобрение във видеото)
--- почти 145 свободна RAM
--- повече от 400 mb свободна вътрешна памет
--- Sony sketch font ( шрифт, типичен за по-старите Сони Ериксон-и)
--- лънчър с опции ( промяна на броя на екраните, промяна цвета на докчета и още много)
--- Xperia Z уолпейпъри и теми
--- X loud (за сега може да се използва от музикален плеър>еквалайзер>още)
--- Bravia Engine
--- уиджетите от Xperia S
--- Revamped Widgets
--- сменяване на песен чрез задържане на копчетата за звука при изгасен екран



Бъгове:
няма



Изисквания:
--- отключен буутлоудър (хората, които вече са качили ром-а няма нужда да отключват)
--- Doom Kernel/Ferakernel




Инсталация:
--- свалете двата файла
--- влезте в Xrecovery
--- флашнете AX_x10i part 1 и направете ребуут (може да не буутне правилно затова когато ледчетата между бутоните светнат изчакайте около 5 секунди и махнете батерията)
--- изчакайте да се пусне (този път би трябвало да се пусне както трябва)
--- след това флашнете AX_x10i part 2 и ребуутвате
--- това е!
--- желателно е след инсталацията да качите двата ъпдейта от втори пост



Скрийншотове:



Download:
xrecovery:
--- AX_x10i_part_1.zip
--- AX_x10i_part_2.zip
CWM
--- CWM_AX_x10i_part_1.zip
--- CWM_AX_x10i_part_2.zip




Забележка:
--- всяка събота ще правя ъпдейти на рома, за да може да стане максимално функционален, оптимизиран и добре-изглеждащ Smile

Advanced Xperience Projects  Team Leader  
  X10, running  Advanced Xperia ROM                                
  Z1, running Advanced Xperience ROM
Цитирай
Аксесоари
#2

Ъпдейти:
Xrecovery:
--- update n2-v3.zip [18.05.13]
--- last update.zip [15.06.13]
CWM:
--- CWM update n2-v3.zip [18.05.13]
--- CWM last update.zip [15.06.13]


Фиксове:




Добавки:
--- stock font.zip обикновения шрифт
--- Launcher with corners.zip Като лънчъра на х8, само че тук вместо ъгълчетата отдолу има док, както при обикновения лънчър
--- Launcher with 4 corners като горния лънчър, но с 4 ъгълчета, точно както при х8
--- Timescape.zip
--- Facebook inside Xperia.zip
--- 4 corners launcher with 3 screens.zip
--- Fera status bar v1.zip
--- colorful home, lockscreen and phone.zip
--- Viper4android.rar

Advanced Xperience Projects  Team Leader  
  X10, running  Advanced Xperia ROM                                
  Z1, running Advanced Xperience ROM
Цитирай
#3

Първите ми впечатления са положителни, Ромът си работи много плавно и действително има доста свободна РАМ. Забелязах, че Screenshot не работи\това може да се оправи\, и най-което ми липсва е Xloud\Bravia, мястото им е в съответните настройки, а не само в плейъра\а аз него го махнах, ползвам Меридиан\. За мен тази разработка има голям потенциал, плавен и красив Ром.

Xiaomi Redmi 6 pro
Цитирай
#4

Щом ще се поддържа доста време мисля и аз да се прехвърля от SlimXperia Rom-a на този.

Кой Кернел е препоръчителен доом или фера?

GALAXY S2
Цитирай
#5

efgeni написа:Щом ще се поддържа доста време мисля и аз да се прехвърля от SlimXperia Rom-a на този.

Кой Кернел е препоръчителен доом или фера?

Аз го карам с Фера 3.6 кернел, добре се държи засега.

Xiaomi Redmi 6 pro
Цитирай
#6

Ето го съботния ъпдейт: (втори пост, update pack3.zip)
--- Bravia engine е включен постоянно, но за него няма опция в настройките, тъй като settings.apk крашва
--- добавен е лънчър с опции от андроид 4
--- X loud ще остане в настройките на плеъра, защото и заради тази функция настройките крашват

Advanced Xperience Projects  Team Leader  
  X10, running  Advanced Xperia ROM                                
  Z1, running Advanced Xperience ROM
Цитирай
#7

Добре е да споменеш бъга с пъзгането на известията, че дава FC.

Имам 1 въпрос може ли новия лънчър от последния ъпдейт да подрежда иконите 4х5, а не 4х4 както е сега защото отдолу остава 1 празен ред..?

GALAXY S2
Цитирай
#8

Ами да, забравил съм го просто, за него имаше фикс, който обаче разваляше настройките и не съм го добавил наново като бъг. А иначе лънчъра подлежи на промяна и ще добавя 4х5 идната седмица :cheers:

Advanced Xperience Projects  Team Leader  
  X10, running  Advanced Xperia ROM                                
  Z1, running Advanced Xperience ROM
Цитирай
#9

Ок. Днес го инсталирах ще дам отзиви тези дни. Smile

GALAXY S2
Цитирай
#10

След 4 дневно ползване мнението продължава да е положително. Ако искате всичко да ви е наред, първо си сложете стоковия 2.3\чрез ъпдейт сервиз\, пак рут и инсталиране на рековъри. Едва тогава инсталирайте, аз винаги правя така при нов Ром, всичко трябва да е начисто и нямате проблеми. Не е проблем да си върнете приложенията+данните с Титаниум. Имам почти 130 инсталирани приложения и не се усеща забавяне. Процесора го ползвам от 384-1113 Мхц, батерията също добре се държи.

Xiaomi Redmi 6 pro
Цитирай
#11

Ъпдейт номер 4 би трябвало да оправи някои FC в you tube и игрите
също изчиства и следните грешки:
--- screenshot опцията - благодарение на Tof37 от ХДА
--- добавена е опцията за редактиране на информацията на песните
--- добавени са Xperia уолпейпърите
--- премахва проблема с разговорите, принудителното затваряне на приложението, невъзможността за разговор и т.н. (очаквам да потвърдите ако сте имали този проблем)
--- увеличена е стабилността на ром-а благодарение на допълнителните пърмишъни и библиотеки
--- добавен е вече работещ еквалайзер ( ако не го искате отворете ъпдейта с някоя програма, отваряща зип файлове, отидете до system>app изтрийте soundenhencements.apk , затворете и флашнете Smile

Advanced Xperience Projects  Team Leader  
  X10, running  Advanced Xperia ROM                                
  Z1, running Advanced Xperience ROM
Цитирай
#12

Такаа,да се отпиша и аз.... Big Grin
До преди да кача този ром,бях с Марвела на Фера - в началото добре,след ден,два се появяваше страшен лаг,телефона забиваше и спасението беше вадене на батерията.
От както качих този ром - никакви проблеми!
Дени,адмирации за труда и добре свършената работа!!!
С Фера кернела съм,позатрих някои неща които не ми трябват Angel ,и телефона лети!
Имам едно питане - може ли на лънчъра с ъглите
да се направи на хоумскрийна да не се виждат надписите на иконите?
Или да бъде с 4 ъгъла?
Май питанията са повече... :cheers:
Шрифта ме радва много,ама ми е малко ситен...
Може ли да се увеличи по някакъв начин,
не в конкретно приложение,а за РОМ-а изцяло?

Благодарности и на колегата getzov за мода на батерията!
Дали има чалъм да се премести часовника в средата?

 
Huawei P20 Pro Black 
Sony XPERIA Z3 Compact - Lineage OS 16.0
Цитирай
#13

Здравейте,имам следният проблем:
Инсталирах AX_x10i part 1.zip и ребуутнах, както е посочено в първи пост. Чаках десетина минути, но телефона не иска да буутне, стои си на разноцветните вълнички или пушеци, и дотам. Диодчетата бе светват. Не мога да вляза и в рекавърито. Махнах батерията и пробвах пак да буутна, но не се получава - при натискането на бутона back екрана зацикля на логото на сони ериксон. Някакви съвети?
Цитирай
#14

аз пък немога да ползшам уай фай пише ми грешка :angry: :angry:

samsung galaxy s 2 plus blue
android 4.2.2 s-on
Цитирай
#15

С кой кернел си?

Advanced Xperience Projects  Team Leader  
  X10, running  Advanced Xperia ROM                                
  Z1, running Advanced Xperience ROM
Цитирай
#16

Нов ъпдейт:

Update n5:
--- поправя проблемите с приложението за разговори - автоматично затваряне, изтриване, невъзможност за приемане на разговори и т.н. Ако не се получи, флашнете ром-а наново, за да може да влязат в сила новите библиотеки, бинарни файлове и т.н.
--- От сега нататък, се изисква отключен буутлоудър, хората, които вече го използват няма нужда да отключват, отключване няма да се наложи и ако ромът трябва да се преинсталира.

P.S. Възможно е при някои ъпдейтът да не поправя бъга с разговорите, ( въпреки, че е тествано и работи) но ще се постарая да го премахна напълно Smile


P.S.2 арабски идва със следващия ъпдейт, лънчърът с 4 ъгълчета (като лънчъра на х8) ще бъде добавен като опция, ако го харесате сваляте и флашвате. Работя и по лънчър с разположение на приложенията 5x4 , xperia z лънчърът и още някои благинки. Ще се постарая да изпълня всички желания на потребителите Smile

Advanced Xperience Projects  Team Leader  
  X10, running  Advanced Xperia ROM                                
  Z1, running Advanced Xperience ROM
Цитирай
#17

А да попитам, когато се сложи ром-а, ъпдейтите след него от първия до последния ли трябва да се сложат или само последния и също така след инсталация на ром-а първо фикса и след това ъпдейтите ли се слагат или обратно. Благодаря. Smile

ПС: Благодаря за отговора. Поздрави Smile
Цитирай
#18

Здравей Smile
Да, всичките ъпдейти трябва да се сложат ( скоро ще обединя пуснатите до сега в един, за да е по-лесно). След инсталацията най-добре сложи първо фикса и след това ъпдейтите Smile

Advanced Xperience Projects  Team Leader  
  X10, running  Advanced Xperia ROM                                
  Z1, running Advanced Xperience ROM
Цитирай
#19

Ъпдейт номер 5 е качен наново, с някои подобрения, вчерашният ъпдейт причиняваше големи проблеми с указателя и телефона губеше обхват. Свалете новия ъпдейт и флашнете върху вече инсталирания ром. :thumbup:

Advanced Xperience Projects  Team Leader  
  X10, running  Advanced Xperia ROM                                
  Z1, running Advanced Xperience ROM
Цитирай
#20

Не разбрах колегата ceco2311 с какъв кернел е, обаче аз съм с FeraKernel GB v3.6 и имам същия проблем с wifi - като го включвам изписва отдолу "грешка". Някакви предложения? Само да спомена, че кернела го изтеглих от тук 1ghz версията заедно с модулите за отключен буутлоудър.
Цитирай
#21

Предлагам да изпробваш различни комбинации на инсталиране на модулите и кернела, например както си флашнал кернела и модулите наново флашваш кернела. Също може да опиташ с модулите от този линк http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1253853.

Advanced Xperience Projects  Team Leader  
  X10, running  Advanced Xperia ROM                                
  Z1, running Advanced Xperience ROM
Цитирай
#22

pvt_ryan написа:Не разбрах колегата ceco2311 с какъв кернел е, обаче аз съм с FeraKernel GB v3.6 и имам същия проблем с wifi - като го включвам изписва отдолу "грешка". Някакви предложения? Само да спомена, че кернела го изтеглих от тук 1ghz версията заедно с модулите за отключен буутлоудър.
Флашваш рома,двете части,като следваш стриктно упътването дадено от колегата,ребуутваш и флашваш фикса и модулите за отключен буутлоудър и след това си слагаш един по един ъпдейт паковете.
За втори път го правя по този начин и не съм имал проблеми с wifi

 
Huawei P20 Pro Black 
Sony XPERIA Z3 Compact - Lineage OS 16.0
Цитирай
#23

Благодаря за предложенията колеги, оправих се като сложих DoomKernel с модулите, а за ром-а какво да кажа - телефона никога не е летял така. Адмирации Denie46! Продължавай в същия дух! Smile :thumbup:
Цитирай
#24

pvt_ryan написа:Благодаря за предложенията колеги, оправих се като сложих DoomKernel с модулите, а за ром-а какво да кажа - телефона никога не е летял така. Адмирации Denie46! Продължавай в същия дух! Smile :thumbup:
колега даи линк

samsung galaxy s 2 plus blue
android 4.2.2 s-on
Цитирай
#25

Може да свалиш кернела и модулите от тук http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1253853

Advanced Xperience Projects  Team Leader  
  X10, running  Advanced Xperia ROM                                
  Z1, running Advanced Xperience ROM
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)