Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[GB] Advanced Xperia X10i ROM /Final/ [15.06.13]
#51

Флаш плейъра е нормално, батерията за мен се държи отлично, а за игрите не знам, не играя.

HONOR 90 - 12/512
Цитирай
Аксесоари
#52

Аз забелязах един доста досаден бъг - доста често, когато някой ми звъни по-продължително, когато му отворя и ми дава съобщение "Принудително затваряне" и прекъсва разговора. Преинсталирах рома наново, сложих и последния ъпдейт и пак така се получи днес. Някой да има подобен бъг или да знае как да се оправи?
Цитирай
#53

Ако си флашнал всички ъпдейти не би трябвало да имаш проблем, ако и това не се получи ще ти направя фикс :cheers:



vorronin написа:флаш плейър функционира ли нормално? батерията как се държи? игри като Temple Run и Subway Surfers тръгват ли нормално?
Флаш плеъра работи безгрешка, за батерията не мога да кажа, защото моята е за извхърляне и трябва да я зареждам по два пъти на ден, иначе игрите, които спомена вървят както трябва, Drag Racing и GT Racing също вървят плавно :cheers:

Advanced Xperience Projects  Team Leader  
  X10, running  Advanced Xperia ROM                                
  Z1, running Advanced Xperience ROM
Цитирай
#54

Да, флашнах 1-6 ъпдейтите, след това 7, 8 и 9 също и пак изписва съобщението
Цитирай
#55

Denie46 написа:Ако си флашнал всички ъпдейти не би трябвало да имаш проблем, ако и това не се получи ще ти направя фикс :cheers:



vorronin написа:флаш плейър функционира ли нормално? батерията как се държи? игри като Temple Run и Subway Surfers тръгват ли нормално?
Флаш плеъра работи безгрешка, за батерията не мога да кажа, защото моята е за извхърляне и трябва да я зареждам по два пъти на ден, иначе игрите, които спомена вървят както трябва, Drag Racing и GT Racing също вървят плавно :cheers:
а малко отклонение, игри от сорта на Modern Combat 4 Zero Hour как са? Бг телевизия подкарвате ли(чрез стрийм програма)?
Цитирай
#56

Modern combat не съм пробвал, стриймовете вървят и не съм имал проблем там.

Advanced Xperience Projects  Team Leader  
  X10, running  Advanced Xperia ROM                                
  Z1, running Advanced Xperience ROM
Цитирай
#57

update N10:
--- XZ бутони в сстатус бара
--- XZ фон
--- лека промяна в цветовата схема

добавки:
--- Fera status bar, v1 в2 ще добави и възможността за контрол на осветеността на дисплея
--- добавени са шарените приложения - лънчър, локскрийн и указател
--- Viper4android еквалайзер, начин на инсталация: ВАЖНО, архивът не е за флашване, разархивирайте го и инсталирайте според указанията по-долу:
1. инсталирайте V4AManager.apk
2. отворете V4A Manager, изберете "Install/Update", след това изберете процесора на Х10, инсталирайте ViPER4Android XHiFi. трябва да дадете и руут права.
3. може да деинсталирате V4AManager.apk ако искате, това няма да навреди на нищо
4. инсталирайтеViPER4Android_XHiFi.apk
5. това е свичко

Advanced Xperience Projects  Team Leader  
  X10, running  Advanced Xperia ROM                                
  Z1, running Advanced Xperience ROM
Цитирай
#58

Angel И при мен проблем с "Принудителното затваряне" когато ми звънят :wall: появи се след като ъпдейтнах Ъпдейт 9
Цитирай
#59

И при мен също проблем с "Принудителното затваряне" когато ми звънят, наистина след ъдейт 9, не съм инсталирал №7 и 8 ъдейти!!! Помагайте!!

HONOR 90 - 12/512
Цитирай
#60

Предлагам да си запаметите контактите и да изтриете данните на приложението. За целта отидете в настройки>приложения>всички приложения и намерете телефонния указател. Изберете го и изтрийте кеша и датата. Би трябвало това да помогне. Иначе като гледам в ъпдейт н9 няма нещо, което би повлияло негативно на указателя, предполагам, че е просто временен бъг или не сработва добре с наскоро инсталирано приложение. Все пак ще проуча повече, може и нещо друго да е :cheers:

Advanced Xperience Projects  Team Leader  
  X10, running  Advanced Xperia ROM                                
  Z1, running Advanced Xperience ROM
Цитирай
#61

Направих това което ме съветваш, сега ще наблюдавам и ще пиша.

HONOR 90 - 12/512
Цитирай
#62

Днес за първи път еднократно се появи проблема отново. Но не се наложи да рестартирам, оправи се сам. Ще следя кога отново ще се появи. Не съм инсталирал никакви нови приложения и добавки от 08.04 до момента.

И 3 часа след това се самоизключи, при 30% батерия. След включване няма проблем до момента. Какво е това и каква е причината....имате ли идея

HONOR 90 - 12/512
Цитирай
#63

Update N11
--- добавени са ресурси от XZ
--- добавен е и уиджет за музика в стила на XZ
--- статус бара е променен отново в стил XZ (може да има някои разминавания, но ще ги оправя)
--- намален е размерът на някои файлове с системата, за по-добро представяне на рома


Fera status bar V2 ще бъде качен следващата събота заради проблеми с фреймурка. Същото се отнася и за шарените указател, лънчър и локскрийн.



Ето и някои скрийншотове от ъпдейта:
[Изображение: screenshot-1365854159986.png]
[Изображение: screenshot-1365854135245.png]
[Изображение: screenshot-1365854118000.png]

Относно проблемът с указателя, пробвайте с феракернел, може би причината е в кернела, при мен няма проблем с него.

Advanced Xperience Projects  Team Leader  
  X10, running  Advanced Xperia ROM                                
  Z1, running Advanced Xperience ROM
Цитирай
#64

Хора измъчих се с този WIFI. Слагах какво ли не, пронвах с различни кернели. Дайте някъкви линкове за сваляне на точния кернел или там каквото трябва да се направи. ПОМОЩ!!!
Цитирай
#65

Като стартираш уай-фай ерор ли ти дава?

Advanced Xperience Projects  Team Leader  
  X10, running  Advanced Xperia ROM                                
  Z1, running Advanced Xperience ROM
Цитирай
#66

Да. Пише ГРЕШКА .
Цитирай
#67

Denie46 написа:Update N11
--- добавени са ресурси от XZ
--- добавен е и уиджет за музика в стила на XZ
--- статус бара е променен отново в стил XZ (може да има някои разминавания, но ще ги оправя)
--- намален е размерът на някои файлове с системата, за по-добро представяне на рома


Fera status bar V2 ще бъде качен следващата събота заради проблеми с фреймурка. Същото се отнася и за шарените указател, лънчър и локскрийн.


Относно проблемът с указателя, пробвайте с феракернел, може би причината е в кернела, при мен няма проблем с него.
Аз бях с Фера кернела но и на мен ми даваше форс клоус Sad
А като цяло не ми хареса никак МНОГО ЛАГ. Добре изглежда , зарежда бързо, визуални ефекти , цветове и т.н
Махнах рома защото не работи WI-FI Tether а аз на моята Х10-ка това го ползвам най много.
Иначе браво за труда :thumbup:

Sony Xperia XA1 8.0
Sony Xperia M Dual 4.3


Цитирай
#68

Благодаря за оценката, колега :-) А иначе тетъринга не знам защо такива проблеми създава, при мен работи идеално, имам и наблюдения върху друг х10 там също го няма този бъг, никой друг не се е оплакал от това...

Advanced Xperience Projects  Team Leader  
  X10, running  Advanced Xperia ROM                                
  Z1, running Advanced Xperience ROM
Цитирай
#69

Дава тези еррори и лага заради фера кернела при мен беше същото докато не сложих доомкернел вече от месец съм с този ром и върви идеално :-)
Цитирай
#70

изникна един проблем и при мен блутута неискаше да се включи за това преинсталнах рома и сега неиска да се пусне рома забива малко след като напише xperia...
Цитирай
#71

Ако забива то има проблем с кернела, пробвай с друг, но по-вероятно е да отнема повече време самото стартиране, просто му трябва време да натрупа кешове.


Ъподейт н12:
--- добавени са файлове от XZ във фреймуърка на Х10
--- променен е уиджета за музика на локсрийна
--- намален е размерът на някои системни файлове

наясно съм, че ромът може вече да натежава на телефона и ще се погрижа да го смаля и да добавя някои туийкове, които ще забързат рома без да го правят нестабилен Smile

Advanced Xperience Projects  Team Leader  
  X10, running  Advanced Xperia ROM                                
  Z1, running Advanced Xperience ROM
Цитирай
#72

Линкът не работи, праща ме в XDA, не може да се изтегли ъпдейта!!!!!

HONOR 90 - 12/512
Цитирай
#73

draganov58 написа:Линкът не работи, праща ме в XDA, не може да се изтегли ъпдейта!!!!!
http://www.mediafire.com/?6pe1z7pbd615q3t
Цитирай
#74

Извинявайте колеги, станала е грешка с пействането на линка :cheers:

Advanced Xperience Projects  Team Leader  
  X10, running  Advanced Xperia ROM                                
  Z1, running Advanced Xperience ROM
Цитирай
#75

Продължава все по-често проблема с "Принудителното затваряне" когато ми звънят. Преинсталирах, сменях кернела и отново се върнах на Доом кернела. Моля за помощ, или ми кажете каде да си дръпна фера кернел, подходящ.

HONOR 90 - 12/512
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)