Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[GB] Advanced Xperia X10i ROM /Final/ [15.06.13]
#76

draganov58 написа:Продължава все по-често проблема с "Принудителното затваряне" когато ми звънят. Преинсталирах, сменях кернела и отново се върнах на Доом кернела. Моля за помощ, или ми кажете каде да си дръпна фера кернел, подходящ.
В момента съм пренасочил всичките си усилия в отстраняването на този проблем вместо ъпдейти и т.н. надявам се, че до една седмица най-накрая ще го оправя. междувременно предлагам да свалиш някой указател от гугъл плей или да минеш на друг ром Smile

Advanced Xperience Projects  Team Leader  
  X10, running  Advanced Xperia ROM                                
  Z1, running Advanced Xperience ROM
Цитирай
Аксесоари
#77

Кой друг ром би ми препоръчал, все пак не съм много ориентиран. Ако може да е стабилен....

HONOR 90 - 12/512
Цитирай
#78

http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1690148 Този например, всичко работи, стабилен е (бях с него за около 2 месеца и не съм имал проблеми) и е относително лек, инсталацията същата като при този.

Advanced Xperience Projects  Team Leader  
  X10, running  Advanced Xperia ROM                                
  Z1, running Advanced Xperience ROM
Цитирай
#79

Дайте някакво решение за Wi-Fi Error-a,преди малко разбрах,че мобилния интернет също не работи.Иначе като цяло съм много доволен от ром-а,точно това търсех.

Samsung Galaxy S3
Цитирай
#80

За уай-фай ти трябват модулите, може да си ги свалиш от тук http://forum.xda-developers.com/showpost...count=1119. Под всяка версия на кернела има и уай-фай модули, не помня обаче коя от трите версии беше. Пробвай и все някоя от трите версии ще стане. А за 3г-то какво не работи, ще се опитам да го отстраня в най-кратки срокове Smile

П.П. модулите се инсталират през рекавъри.

Advanced Xperience Projects  Team Leader  
  X10, running  Advanced Xperia ROM                                
  Z1, running Advanced Xperience ROM
Цитирай
#81

Denie46 написа:За уай-фай ти трябват модулите, може да си ги свалиш от тук http://forum.xda-developers.com/showpost...count=1119. Под всяка версия на кернела има и уай-фай модули, не помня обаче коя от трите версии беше. Пробвай и все някоя от трите версии ще стане. А за 3г-то какво не работи, ще се опитам да го отстраня в най-кратки срокове Smile

П.П. модулите се инсталират през рекавъри.
Аз съм с Fera Kernel 3.6....може ли от там да идwа проблема?А относно 3g-то,включвам го,а нямам връзка.Сложих и дуум кернела,няма промяна,wi-fi и мобилния интернет продължават да не работят.Дано да намериш решение на проблема,че рома тъкмо започна да ми харесва. Sad

Samsung Galaxy S3
Цитирай
#82

Ще разгледам и ще видя какво мога да направя Smile
Етоя и версия 3 на рома.
Включва изистването на някои малки бъгове като например чакането докато се деинсталира приложение от опцията на лънчъра. Премахнат е и проблема с принудителното затваряне на контактите, проблемът с бавното пускане на дисплея когато някой звъни също е премахнат. Като цяло рома е малко по-бърз, по-плавен, по-оптимизиран и е базиран на възможно най-много стокови файлове , за да бъде още по-стабилен и качването на нови модове да не бъде проблем.
Има две версии на рома, едната се инсталира през Хрекавъри, а другата през CWM рекавъри, каквото се използва в най-новия кернел на Фера например.

Advanced Xperience Projects  Team Leader  
  X10, running  Advanced Xperia ROM                                
  Z1, running Advanced Xperience ROM
Цитирай
#83

Сега да разбирам ,че трябва да махна стария ром и да сложа новата 3 версия !
Цитирай
#84

Да, отиваш в рекавъри и прваиш фактори ресет, изтриваш кешовете и слагаш трите части на рома.

Advanced Xperience Projects  Team Leader  
  X10, running  Advanced Xperia ROM                                
  Z1, running Advanced Xperience ROM
Цитирай
#85

Слагам ги и трите части,стигам до черен екран с часовник,батерия и обхват,и започва рестарт.

Samsung Galaxy S3
Цитирай
#86

Влез в рекавъри и преинсталирай като не забравяш да изтриеш кешовете и да направиш хард ресет. Също е много важно между флашванията телефонът да се рестартира. Може да пробваш да инсталираш първата част и да оставиш телефона за малко да улегне рома след това флашни и втората част, ако проблемът се появи след третото флашване мисля, че имам идея защо е така. Междувременно с преинсталацията проблемът с 3г би трябвало да се е решил от самосебе си, но все пак прегелждам файловете за бъгове :cheers:

Advanced Xperience Projects  Team Leader  
  X10, running  Advanced Xperia ROM                                
  Z1, running Advanced Xperience ROM
Цитирай
#87

Точно след третото флашване се появява,не мога да го оправя.Кажи какво ти е на ум,че вече искам да го подкарам тоя ром,от 1 седмица стоя със стоков 2.3 :capitulation: иначе оправих проблемите с интернета. Dance

Samsung Galaxy S3
Цитирай
#88

Качен е нов ъпдейт:
--- премахва проблема с менюто на пауър бутона
--- добавя опция ребуут в същото меню
--- и една по-важна опция - ъпдейтът е направен, така че да може да замества част 3 от рома, т.е. ако имате проблеми с последната част на рома при инсталацията, просто качете ъпдейта Smile
Crispersound, това решава и твоят проблем Smile

Advanced Xperience Projects  Team Leader  
  X10, running  Advanced Xperia ROM                                
  Z1, running Advanced Xperience ROM
Цитирай
#89

Мерси за отделеното време,но се отказвам вече.Пробвах всичко обаче не иска да тръгне след 3 архив,плъзгам за да го отключа и започва рестарт,но не рестартира нацяло,а само до логото на рома,без значение дали флашвам ъпдейта или не.До 2 нямам проблем,пробвах да флашна първо 3 част и след това ъпдейта,пробвах и обратно но не става.Единственото нещо което не съм сигурен,че е както трябва е,че телефона ми е е зареден на 100% и триенето на cache partition i dalvik cache.Предполагам че трябва да се направят и двете,но не мисля,че това е някакъв проблем. Lol :capitulation:

Samsung Galaxy S3
Цитирай
#90

Колега, в горния пост казах, че не е нужно да флашваш част 3, просто флашни 1 и 2 и после ъпдейта, един вид част 3 сега е ненужна :cheers:

Advanced Xperience Projects  Team Leader  
  X10, running  Advanced Xperia ROM                                
  Z1, running Advanced Xperience ROM
Цитирай
#91

Моя грешка братле,не съм разбрал правилно.Проблемът е решен :cheers:

Samsung Galaxy S3
Цитирай
#92

Denie46 ..Благодарности първо за труда, който полагаш .
Аз обаче съм объркан .Факт е ,че не разбирам много и затова питам.
С какво се различават - Achotjan Debrand Engine V10 и Advanced Xperia X10i ROM
кой с какво е по-добър .

Абе въпроса ми е...- за стандартен потребтел,който не държи на игри , иска по издъжлива батерийка, не за сметка на производителността и бързината Big Grin (интернет и камера)......-кой да избера. Сигурно ми е глупав въпроса , но все пак Blush Smile
Цитирай
#93

Здравей колега,
първо, Achotjan Debrand Engine V10 е базиран на СМ7. т.е. не всичко при него работи, камерата например няма зуум, а и другите й функции не работят както трябва. Друг минус е, че е доста тежък рома и батерията и оптимизацията не са толкова добри. Но иначе има много опции за модифициране - теми, допълнителни приложения и е кадърно направен.
Моят ром е базиран на стоковия, т.е. по начало всичко му работи и бъговете, особено в последната версия, са изчистени напълно, съобщиха ми за проблем с клавиатурата, но и това ще оправя. Добавил съм някои леки модификации като тогъли в статус бара за уай-фай, 3г, блутуут и други такива. Също така съм се постарал да изглежда така сякаш върви на ICS, т.е. добавил съм някои портнати файлове от Xperia Z и Xperia S.
И двата рома бих казал, че са добри (без да се хваля), просто Advanced Xperia е един вид стоков ром и следователно много по-стабилен и всичко работи. Също, забелязвам, че батерията тук изкарва по-дълго време, разликата м/у двата рома, когато се сравнява живота на батерията е около3-4 часа в полза на AX. :cheers:

Advanced Xperience Projects  Team Leader  
  X10, running  Advanced Xperia ROM                                
  Z1, running Advanced Xperience ROM
Цитирай
#94

Ъпдейт номер 2
--- добавена е буутанимацията от версия 3 за всеки случай
--- нова опция - сменяване на песен чрез задържане на копчетата за звука при изгасен екран

Advanced Xperience Projects  Team Leader  
  X10, running  Advanced Xperia ROM                                
  Z1, running Advanced Xperience ROM
Цитирай
#95

Denie46 написа:Здравей колега,
първо, Achotjan Debrand Engine V10 е базиран на СМ7. т.е. не всичко при него работи, камерата например няма зуум, а и другите й функции не работят както трябва. Друг минус е, че е доста тежък рома и батерията и оптимизацията не са толкова добри. Но иначе има много опции за модифициране - теми, допълнителни приложения и е кадърно направен.
Моят ром е базиран на стоковия, т.е. по начало всичко му работи и бъговете, особено в последната версия, са изчистени напълно, съобщиха ми за проблем с клавиатурата, но и това ще оправя. Добавил съм някои леки модификации като тогъли в статус бара за уай-фай, 3г, блутуут и други такива. Също така съм се постарал да изглежда така сякаш върви на ICS, т.е. добавил съм някои портнати файлове от Xperia Z и Xperia S.
И двата рома бих казал, че са добри (без да се хваля), просто Advanced Xperia е един вид стоков ром и следователно много по-стабилен и всичко работи. Също, забелязвам, че батерията тук изкарва по-дълго време, разликата м/у двата рома, когато се сравнява живота на батерията е около3-4 часа в полза на AX. :cheers:

Благодаря !!!!
И с риск да стана нагъл,ако може последен въпрос:

След актуализация до 2.3.3 светкавицата ми спря да работи само в режим камера, това бъг с ром-а ли е или съм за сервиз.
Вероятно този проблем е описан някъде з форума ,но аз не бях много задълбочен в търсенето и не открих темата.

Благодаря предварително
Цитирай
#96

До колкото знам това е "опция" на рома, т.е. светкавицата не може да се ползва, може да се каже, че е бъг, но със сигурност не е хардуерен проблем ако може да се използва като фенерче с някоя програма.

Advanced Xperience Projects  Team Leader  
  X10, running  Advanced Xperia ROM                                
  Z1, running Advanced Xperience ROM
Цитирай
#97

Здравейте ! При мен нещо не се получи инсталацията явно, защото само ми повтаря логото `Advanced Xperia x10i`.

Инсталирах AX_x10i_part_1.zip и си тръгна без проблем. След това влезнах отново в Recovery, сложих part_2 / part_3 една след друга и вече запецва на логото. Някъкви съвети как да го оправя ?

П.П. Реинсталирах ги подред от 1 до 3 ( със стартиране между всеки флаш ) и този път ми крашваше на `unlock sim card`. Сега съм на part_2 и съм наред. Smile

Samsung S4 i9505 4.4.2 / Sony Ericsson Xperia x10 ( Advanced ROM v3 / 2.6.29 modFXP DooMKernel v06 ) /
Nokia 5800 ( EquiLibriuM ) и скромната ми щайга Smile
Цитирай
#98

oc_mania написа:Здравейте ! При мен нещо не се получи инсталацията явно, защото само ми повтаря логото `Advanced Xperia x10i`.

Инсталирах AX_x10i_part_1.zip и си тръгна без проблем. След това влезнах отново в Recovery, сложих part_2 / part_3 една след друга и вече запецва на логото. Някъкви съвети как да го оправя ?
Wipe направи ли?

Xiaomi 11T Pro 256GB Moonlight White
Xiaomi Mi 11 256 GB Midnight Gray
Honor View 20 128GB Sapphire Blue + Honor MagicWatch 2 42mm Agate Black
Цитирай
#99

[15]Peshew написа:
oc_mania написа:Здравейте ! При мен нещо не се получи инсталацията явно, защото само ми повтаря логото `Advanced Xperia x10i`.

Инсталирах AX_x10i_part_1.zip и си тръгна без проблем. След това влезнах отново в Recovery, сложих part_2 / part_3 една след друга и вече запецва на логото. Някъкви съвети как да го оправя ?
Wipe направи ли?

Да, правих. Както и да е, омръзна ми да се занимавам, на part_2 ще седя. :cheers:

Samsung S4 i9505 4.4.2 / Sony Ericsson Xperia x10 ( Advanced ROM v3 / 2.6.29 modFXP DooMKernel v06 ) /
Nokia 5800 ( EquiLibriuM ) и скромната ми щайга Smile
Цитирай

oc_mania инсталирай си и 3 и ъпдейтите. И си махни пин кода. И при мен се ресваше на отключване на сим. Махнах ПИНа и нямам дертове Smile

LG P-990 Optimus 2X Stock 2.3.4 v20s /R.I.P/ -> SGS Custom GamerzROM v4.0 4.2.2 Jelly
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)