Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Урок]ФЛАШВАНЕ НА SAMSUNG GALAXY S GIO ПРЕЗ ОДИН
#26

Не

Samsung Galaxy S6 | Stock 6.0.1
Цитирай
Аксесоари
#27

Ндам, но ми дава някаква грешка и накрая: Installation aborted !! Според мен трябва да го руутна като SG Ace?! Не знам?

Sony Xperia SP - Android 4.3 + Samsung GALAXY Express 4.1.2 + Asus Google Nexus 7 (2012) - 4.4 KitKat
Цитирай
#28

koklo написа:Ндам, но ми дава някаква грешка и накрая: Installation aborted !! Според мен трябва да го руутна като SG Ace?! Не знам?


Пробвай, така или иначе си за JTAG...

Samsung Galaxy S6 | Stock 6.0.1
Цитирай
#29

MrYoan написа:
koklo написа:Ндам, но ми дава някаква грешка и накрая: Installation aborted !! Според мен трябва да го руутна като SG Ace?! Не знам?


Пробвай, така или иначе си за JTAG...
А какво е JTAG? o.O

Sony Xperia SP - Android 4.3 + Samsung GALAXY Express 4.1.2 + Asus Google Nexus 7 (2012) - 4.4 KitKat
Цитирай
#30

JIG, Моя грешка, извинявам се.

Samsung Galaxy S6 | Stock 6.0.1
Цитирай
#31

MrYoan написа:JIG, Моя грешка, извинявам се.
А това какво е?

Sony Xperia SP - Android 4.3 + Samsung GALAXY Express 4.1.2 + Asus Google Nexus 7 (2012) - 4.4 KitKat
Цитирай
#32

https://www.google.bg/search?q=JIG&aq=f&...66&bih=643


Едно малко, което го вкарваш в буксата на телефона и той автоматично влиза в Download режим. Само за Samasung телефони е.

Samsung Galaxy S6 | Stock 6.0.1
Цитирай
#33

MrYoan написа:https://www.google.bg/search?q=JIG&aq=f&...66&bih=643


Едно малко, което го вкарваш в буксата на телефона и той автоматично влиза в Download режим. Само за Samasung телефони е.
За бога стана със rooт на Асе но не стана със root На Gio. Някакви предположения защо?
И по какво да позная че съм го руутнал правилно?

Sony Xperia SP - Android 4.3 + Samsung GALAXY Express 4.1.2 + Asus Google Nexus 7 (2012) - 4.4 KitKat
Цитирай
#34

https://play.google.com/store/apps/detai...Y2hlY2siXQ..


Или изтегли Titanium Backup и го отвори, ако ти пойска достъп значи е успешно. После ако искаш махай Titanium Backup, дадох го просто като пример.

Samsung Galaxy S6 | Stock 6.0.1
Цитирай
#35

MrYoan написа:https://play.google.com/store/apps/detai...Y2hlY2siXQ..


Или изтегли Titanium Backup и го отвори, ако ти пойска достъп значи е успешно. После ако искаш махай Titanium Backup, дадох го просто като пример.
Ами може ли да ми дадеш някакъв друг къстъм ром, защото този който ми даде не мога да го изтегля?

Sony Xperia SP - Android 4.3 + Samsung GALAXY Express 4.1.2 + Asus Google Nexus 7 (2012) - 4.4 KitKat
Цитирай
#36

Ето този също е много стабилен - http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1654317 за жалост поддръжката му е спряна, но той няма бъгове, освен, че понякога не работи връзката с компютъра (за прехвърляне на файлове), но това е много рядко.

Samsung Galaxy S6 | Stock 6.0.1
Цитирай
#37

Много благодаря!! А имаш ли някакъв Jelly Bean?

Sony Xperia SP - Android 4.3 + Samsung GALAXY Express 4.1.2 + Asus Google Nexus 7 (2012) - 4.4 KitKat
Цитирай
#38

Работи ли сега нормално ? Имам, каккъв искаш, в смисъл с какъв изглед:

AOKP
AOSP (чист андроид от google)
Cyanogen mod 10 (4.1.2) или 10.10 (4.2.2)
TouchWiz
SGS S4
PAC
Paranoid

Samsung Galaxy S6 | Stock 6.0.1
Цитирай
#39

MrYoan написа:Работи ли сега нормално ? Имам, каккъв искаш, в смисъл с какъв изглед:

AOKP
AOSP (чист андроид от google)
Cyanogen mod 10 (4.1.2) или 10.10 (4.2.2)
TouchWiz
SGS S4
PAC
Paranoid
Ако може 4.1.2, защото този не тръгва сега!! Пише ми : No space left on device
Instalation aborted. Някакво предположение?

Sony Xperia SP - Android 4.3 + Samsung GALAXY Express 4.1.2 + Asus Google Nexus 7 (2012) - 4.4 KitKat
Цитирай
#40

koklo написа:
MrYoan написа:Работи ли сега нормално ? Имам, каккъв искаш, в смисъл с какъв изглед:

AOKP
AOSP (чист андроид от google)
Cyanogen mod 10 (4.1.2) или 10.10 (4.2.2)
TouchWiz
SGS S4
PAC
Paranoid
Ако може 4.1.2, защото този не тръгва сега!! Пише ми : No space left on device
Instalation aborted. Някакво предположение?


Влез в Recovery и wipe data, cache, dalvik, ако пак не стане изтрии рома ( wipe /system ), но така оставаш без ром и ще си останеш на boot екрана...

Samsung Galaxy S6 | Stock 6.0.1
Цитирай
#41

Според мен телефона трябва да си влезе в download mode и да се флашне през odin със стоков ром,най ще е сигурно и после си слагай каквото искаш,ромове много,и не си мислете че е много трудно с JIG-два резистора по 150к запоени и готово на краищата запоих много тънка тел за контакта с телефона и готово :thumbup:

Galaxy S3
Цитирай
#42

MrYoan написа:
koklo написа:
MrYoan написа:Работи ли сега нормално ? Имам, каккъв искаш, в смисъл с какъв изглед:

AOKP
AOSP (чист андроид от google)
Cyanogen mod 10 (4.1.2) или 10.10 (4.2.2)
TouchWiz
SGS S4
PAC
Paranoid
Ако може 4.1.2, защото този не тръгва сега!! Пише ми : No space left on device
Instalation aborted. Някакво предположение?


Влез в Recovery и wipe data, cache, dalvik, ако пак не стане изтрии рома ( wipe /system ), но така оставаш без ром и ще си останеш на boot екрана...
Ами направих го!! Може би да сложa къстъм ром на Ace?

Sony Xperia SP - Android 4.3 + Samsung GALAXY Express 4.1.2 + Asus Google Nexus 7 (2012) - 4.4 KitKat
Цитирай
#43

Може би ще е същото...

Samsung Galaxy S6 | Stock 6.0.1
Цитирай
#44

MrYoan написа:Може би ще е същото...
Не знам но сега тегля това http://www.android.gs/install-sgs2-jelly...ace-s5830/ и дано да стане. А ти ми пиши на лични съобщения

Sony Xperia SP - Android 4.3 + Samsung GALAXY Express 4.1.2 + Asus Google Nexus 7 (2012) - 4.4 KitKat
Цитирай
#45

Здравейте,
Нов съм във форума и днес реших да роот-на моя ДЖИО S5660 и съответно да сложа къстом РОМ...
Изпробвах 2 различни РОМ-а и стигнах до 1 и също положение, при първото включване (тоест при рестрара след инсталирането) стигам до надписа АНДРОИД и си оставам там... Чаках 30 - 40 мин но нищо.
Опитах се да си върна стария телефон един вид с Backup-а но нищо не стана.
В момента Флашвам през ОДИН и съотвтно стигнах до тук:
Download Start...
<0> Create File...
<1> StartThread Detected : 1
<2> StartThread Detected : 0
<3> StartThread Detected : 0
<4> StartThread Detected : 0
<5> StartThread Detected : 0
<6> StartThread Detected : 0
<7> StartThread Detected : 0
<8> StartThread Detected : 0
<1> setup connection...
<1> odin mode.. check plcatform verification.
<1> VerifyPlatform:V0, P0,R0
<1> START!!!
<1> set download environment.
<1> big partition size!!
<1> big partition size!!
<1> big partition size!!
<1> big partition size!!
<1> big partition size!!
<1> mibib download..
<1> 1/9 Finished.
<1> qcsbl download..
<1> 2/9 Finished.
<1> oemsbl download..
<1> 3/9 Finished.
<1> amss download..
<1> 4/9 Finished.
<1> arm11boot download..
<1> 5/9 Finished.
<1> boot.img download..
<1> 6/9 Finished.
<1> recovery.img download..
<1> 7/9 Finished.
<1> system.rfs download..
И вече повече от 30 минути инсталирането стои на това положение...
Объркало ли се е нещо, защото пише, че отнема 5 -10 мин а пък аз вече 36 мин съм в тази ситуация :unknw:
Ако не се получи и този варянт незнам какво да правя вече с телефона :wall:
Моля Ви дайте ми някакви идеи и малко по-подробна информация как да ги изпълня Cry

Едит: Така в изблик на гняв от моя страна разкачих всичко, сложих СД картата на компа, форматирах я и пак я сложих на тел и съответно пуснах один ... за 3 мин флашването приключи и сега съм с аднроид 2.3.6.. та някак оправих нещата.. Остава въпроса ми, мога ли да си сложа сега къстом РОМ ? и КАК ?
Цитирай
#46

destroy_682 написа:Здравейте,
Нов съм във форума и днес реших да роот-на моя ДЖИО S5660 и съответно да сложа къстом РОМ...
Изпробвах 2 различни РОМ-а и стигнах до 1 и също положение, при първото включване (тоест при рестрара след инсталирането) стигам до надписа АНДРОИД и си оставам там... Чаках 30 - 40 мин но нищо.
Опитах се да си върна стария телефон един вид с Backup-а но нищо не стана.
В момента Флашвам през ОДИН и съотвтно стигнах до тук:
Download Start...
<0> Create File...
<1> StartThread Detected : 1
<2> StartThread Detected : 0
<3> StartThread Detected : 0
<4> StartThread Detected : 0
<5> StartThread Detected : 0
<6> StartThread Detected : 0
<7> StartThread Detected : 0
<8> StartThread Detected : 0
<1> setup connection...
<1> odin mode.. check plcatform verification.
<1> VerifyPlatform:V0, P0,R0
<1> START!!!
<1> set download environment.
<1> big partition size!!
<1> big partition size!!
<1> big partition size!!
<1> big partition size!!
<1> big partition size!!
<1> mibib download..
<1> 1/9 Finished.
<1> qcsbl download..
<1> 2/9 Finished.
<1> oemsbl download..
<1> 3/9 Finished.
<1> amss download..
<1> 4/9 Finished.
<1> arm11boot download..
<1> 5/9 Finished.
<1> boot.img download..
<1> 6/9 Finished.
<1> recovery.img download..
<1> 7/9 Finished.
<1> system.rfs download..
И вече повече от 30 минути инсталирането стои на това положение...
Объркало ли се е нещо, защото пише, че отнема 5 -10 мин а пък аз вече 36 мин съм в тази ситуация :unknw:
Ако не се получи и този варянт незнам какво да правя вече с телефона :wall:
Моля Ви дайте ми някакви идеи и малко по-подробна информация как да ги изпълня Cry

Едит: Така в изблик на гняв от моя страна разкачих всичко, сложих СД картата на компа, форматирах я и пак я сложих на тел и съответно пуснах один ... за 3 мин флашването приключи и сега съм с аднроид 2.3.6.. та някак оправих нещата.. Остава въпроса ми, мога ли да си сложа сега къстом РОМ ? и КАК ?

1. Руутваш както от тук /прочети по-голямата част/: https://www.androidbg.com/forum/topic185...s-gio.html
2. Намираш си ClockworkMod, слагаш го в SD картата и после го инсталирваш през рекъвърито. След като го инсталираш, рекъвърито ти се променя
3. Намираш си Къстъм рома и пак го слагаш в SD картата. И после след новото рекъвъри го инсталирваш.
Може да погледнеш тук? горе долу как става: http://www.youtube.com/watch?v=48HIaBk9QVY
Ако имам грешки моля поправете ме!!
Не нося отговорност.

Sony Xperia SP - Android 4.3 + Samsung GALAXY Express 4.1.2 + Asus Google Nexus 7 (2012) - 4.4 KitKat
Цитирай
#47

koklo написа:1. Руутваш както от тук /прочети по-голямата част/: https://www.androidbg.com/forum/topic185...s-gio.html
2. Намираш си ClockworkMod, слагаш го в SD картата и после го инсталирваш през рекъвърито. След като го инсталираш, рекъвърито ти се променя
3. Намираш си Къстъм рома и пак го слагаш в SD картата. И после след новото рекъвъри го инсталирваш.
Може да погледнеш тук? горе долу как става: http://www.youtube.com/watch?v=48HIaBk9QVY
Ако имам грешки моля поправете ме!!
Не нося отговорност.

Значи, телефона го бях руутнал и бях сложил ClockworkMod както е описано. Wipe-нах chache-тата отново както е описано и тръгнах да инсталирам CM 7.2 ... но при зареждането (след рестарта) забих на ANDROID надписа и никакво мърдане около 40 мин след което се принудих да флашна с ОДИН 2.3.6 на андроид. В моментва все още съм със 2.3.6 и се чудя дали да не опитам пак, така и така свикнах да флашвам през Один ако се наложи Tooth ...
Та някакви идеи защо се получава проблема при стартирането? Huh
Цитирай
#48

:cheers:
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)