Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

CyanogenMOD - как да пестим батерия.
#1

Дори и след RC4 има потребители които се оплакват в бързото падане на батерията, затова реших да направя тази тема за да може максимално дълго да я съхранят.

1. Настройте "Toggle2G" приложението.
Сложете отметка на "Auto Manage 2g/3g"
отметка и на "2g when Sleep"
и на "Sleep Dealy" - 2min.
Можете да сложите отметки и при "слаба батерия" и да изберете от какъв процент да минава автоматично в 2Г режим.
Сложете отметка и на 2Г режим когато се включи Wi-Fi

2. Включете "auto brightness" той неработи много коректно затова след като го вкл. влезте в "CM settings" -> user interface -> automatic backlight -> и на Light Levels слагате отметка на "use custom и Allow light decrease" те са настроени така, че не ги ровете повече а само ги активирайте.

3. Инсталирайте си програмата setCPU и задайте профил "screen off" (max: 500mhz / min: 250mhz) с по-висок приоритет.

4. Ако ползвате оригиналния overclock от мод-а може да редактирате "10overclock" (/system/etc/init.d/10overclock)
и да зададете малко по-ниски стойности за волтажа.

5. Намалете максимално widget-ите които се синхронизират на определено време ! те точат значително батерия особенно ако са настроени да се синхронизират през 5мин. ( аз ползвам само Beautiful Widgets за времето който се синхронизира на 1h.)

6. Спрете всички АВТОМАТИЧНИ таск килъри ! Неказвам да ги махате просто ги използвайте като мениджър за да махате забили приложения а не те автоматично да избиват всичко на определено време!


Това е общо взето за което се сещам в момента Smile при мен така батерията държи както при 2.1 !
В standby за близо 12h -10% !

Motorola MILESTONE > Samsung Galaxy S > LG Optimus 2X > Samsung Galaxy Nexus...
http://www.sofiawars.com/register/110475/
Цитирай
Аксесоари
#2

И при мен е така откакто съм с RC4
Цитирай
#3

ем днес пак згазих батерито Big Grin ам мисля да тествам новия ъпдейт Lol
и 24 часа не издържа

< Motorola Milestone CM7 2.3.5 @1GHz>< SGTab 7 BOCA RC1 CM7.2 @1.4GHz>< SGNote @1.6DGHz 4lph4 n3v3r d135 v1.6 Final AbyssNote 3.3>
Цитирай
#4

andrey.nikolov написа:ем днес пак згазих батерито Big Grin ам мисля да тествам новия ъпдейт Lol
и 24 часа не издържа

Нз какво правиш, но ако не го оставяш и 5мин в standby незнам как очакваш батерията да ти кара 2 дена Smile и аз ако почна да играя на нещо мога да я смачкам за 5 часа Smile

Motorola MILESTONE > Samsung Galaxy S > LG Optimus 2X > Samsung Galaxy Nexus...
http://www.sofiawars.com/register/110475/
Цитирай
#5

проблем е че мн говоря днеска примерно съм отчел над 60 позвънявания предполагам че от тък идва мачкането на батерито

< Motorola Milestone CM7 2.3.5 @1GHz>< SGTab 7 BOCA RC1 CM7.2 @1.4GHz>< SGNote @1.6DGHz 4lph4 n3v3r d135 v1.6 Final AbyssNote 3.3>
Цитирай
#6

Тази програма setCPU не мога да я намеря в маркета, защо така?

Motorola Milestone -> HTC Desire -> Desire HD -> LG Optimus 2X -> Galaxy Nexus -> Galaxy Note -> HTC One M7 -> Galaxy Note 3 -> iPhone 6 -> Galaxy S6 -> iPhone 6s -> Galaxy S9+
Цитирай
#7

stefsan1 написа:Тази програма setCPU не мога да я намеря в маркета, защо така?
Защото е платена. Потърси я във форума, има тема.

Motorola MILESTONE > Samsung Galaxy S > LG Optimus 2X > Samsung Galaxy Nexus...
http://www.sofiawars.com/register/110475/
Цитирай
#8

добър вечер и от мен. Аз също имам проблем с моята батерия, определено много бурзо пада. Виждам, че сте описали начин да я настроим , но за жалост нищичко не разбрах .Имам молба ако е възможно малко по като за индианци да го обясните . Благодаря ви предварително защото знам , че вероятно ще ви изнервя с писмото си , но...... Sad Отново БЛАГОДАРЯ предварително
Цитирай
#9

Ами това по принцип еза който има cyanogen, не знам дали си си го сложил. После идва това с кой ъпдейт си. Аз за първи път го сложих със 22 ъпдейта. Само веднъж се получи една аномалия вечер го зареждам преди да си легна, а на сутринта 50% батерията. Но втори път не се е появявал този проблем. И не на последно място идва това, колко го ползваш телефона, говориш ли много.

Motorola Milestone -> HTC Desire -> Desire HD -> LG Optimus 2X -> Galaxy Nexus -> Galaxy Note -> HTC One M7 -> Galaxy Note 3 -> iPhone 6 -> Galaxy S6 -> iPhone 6s -> Galaxy S9+
Цитирай
#10

Здравейте аз каквото и да правя и да не говоря и ден не може да изкара ... и си работи на 550мхз....и не знам вече.....
Цитирай
#11

Пробва ли с последния ъпдейт аз засега съм много доволен.

Цитирай
#12

Кой от всичките е ? би ли ми дал link


Благодаря
Цитирай
#13

tigaraivo написа:Кой от всичките е ? би ли ми дал link


Благодаря
Аз що си мисля, че не си с CyanogenMod?
Цитирай
#14

как да разбера дали съм с него ?

perverzniat написа:
tigaraivo написа:Кой от всичките е ? би ли ми дал link


Благодаря
Аз що си мисля, че не си с CyanogenMod?
Цитирай
#15

CyanogenMod Но първо си изясни някой неща. Дали въобще си с мода ?а това може да научиш от тази тема

Цитирай
#16

оправих се вс е ок Smile

Благодаря
Tongue
Цитирай
#17

Колеги да ви попитам... долу-горе на колко mv трябва да е батерията като се слага на заряд.. знам че като е около 30 % е най полезно да започне да се заржда... но процентите малко лъжат и затова ако ншкой е по запознат да помогне Smile

Asus Zenfone 2 и Asus Transformer T100 Tah
Цитирай
#18

Nekulturen,
Това с mv (няма такова понятие при полимерните батерии) го забрави. Заряда на батериите се мери по напрежение. Полимерните батерии (единичен пакет) не бива да падат под 3V, защото започва процес на разрушаване. Заряда нетрябва да надвишава 4.19V поради същата причина. Всеки телефон или зареждачка на LiPo батерии има вграден балансер, който зарежда назависимо елементите на батерията, ако са повече от един елемент. Когато напрежението падне под 3.2V, телефона апараат се изключва сам. По този начин пази батерията от преразреждане.
Дано да съм ти бил полезен.

- Добър човек е този, който се отплаща на другия с добро /Платон/
Motorola Milestone, XPERIA Arc S, Samsung GALAXY Ace 3 Duos, Motorola Moto G 2014, Moto G 3rd, XAOMI Redmi Note 4X
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)